Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

Canim benim ilk buraya geldiğimde 86,1 idi tarti ama 90 lari gormuslugum var evet dogumdan sonra 15kilo fazla kaldi yani 75 le falan hamile kaldim uxun yıllardır da 70 in altini görmedim evlenmeden yani bi yedi sene once 67 idim ama kimse 60 tan fazladini tahmin etmezdi siki bi vücudum var o yüzden zorda gidiyor kilolar ilk hamileligimde 85 ten 70 e indim simdi hedefim en az 65 bakalim ins basaririm ama ben gerçekten çok yiyorum asil sebep bu yoksa tam o resimdeki gibi sadece ust bolge kilo aliyo omuzlarim falan guresci gibi bide boy yok yani anlayacağın bi an knce vermem sadt özellikle sagligim icin allerjik astimim var Ailede irsi romatizma var ne kadar hafif okadar iyi

Öncelikle sağlığın için verirsin inşaallah bir an önce kilolarini

Sağol kaptanım zaten Dr. Kontrolündeyim. Daha yeni kan değerlerime bakıldı. Allah bir daha yaşatmasın.
Çok geçmiş olsun iremim
Tatlım lütfen menülerini birazdaha sağlıklı oluşturmaya çalış
Çoğunlukla akşamları bişey yemiyosun sayılır

Aynen beni de, 1 meyve fazla yedim diye diyet bozmuşluğum var :KK43:

Bende de var canım o. Ama yanlış yapıyoruz. Biraz daha irademizi kontrol etsek çok çabuk kurtuluruz kilolarımızdan.

Menüm

Öğle,1 avuç içi kadar katmer, 3 zeytin, 2 kk peynir, 2 yk domates sosu

Akşam, 1 kepçe türlü, 3 yk ton balıklı makarna

Su,1.5 lt

Spor, yok

Canım ben beğenmedim. Kahvaltı yok su az. Biraz daha dikkat et.

menüm: sabah beyaz peynirli çavdarlı tost yağsız
öğle: 1 kase mantar çorbası+2 kaşık patates püresi +1 adet köfte+ 1 kase salata
ara 2 galeta+3 sivri biber+1 yeşil elma
akşam yoğurt+süt ekmek kabuğu karışını
su 4 lt
spor yok

Maşallah suyu görunce şaşırdım. Ne kadar güzrl içmişsin. Bunun yöntemi ne.

elifce1453 elifce1453 117 kiloya nasıl çıktın? 23 kilo vermen çok güzel,kilo vermeye nasıl karar verdin merak ettim?
Canım 5. Sınıfa kadar aşırı cılız bir çocuktum hatta annem babam çok üzülüyor üzerime çok düşüyorlardı. Derken ortaokulda gelişmeye başladım. Lisede de kilo alma olayı başladı öss dönemi strese bağlı yeme bozukluğu ve hareketsizlik sonucu 105 kiloya çıktım. Üniversite 1. Sınıfta da aileden uzak olup yurtta kalınca 117.8 i buldum. Daha da çıktım mı bilmiyorum ama hatırladığım en üst rakam bu. Üni 2 de ilk diyet serüvenim başladı. Diyetisyen, spor salonu, yapmadığım şey kalmadı. Aldım verdim ama hiç istikrarlı olamadım ve geçen Marta kadar hiç 100 ün altını da göremedim. Yaz başı 105 tim takıma da 17 ağustosta 101 le başladım. Liseden beri ilkkez 100 ün altındayım çok heyecanlıyım kendime olan inancım çok fazla tabiki takımım sayesinde. Allah hepinizden razı olsun:KK200:
Inşallah sizi de kendimi de hayal kırıklığına uğratmam.

Canım 5. Sınıfa kadar aşırı cılız bir çocuktum hatta annem babam çok üzülüyor üzerime çok düşüyorlardı. Derken ortaokulda gelişmeye başladım. Lisede de kilo alma olayı başladı öss dönemi strese bağlı yeme bozukluğu ve hareketsizlik sonucu 105 kiloya çıktım. Üniversite 1. Sınıfta da aileden uzak olup yurtta kalınca 117.8 i buldum. Daha da çıktım mı bilmiyorum ama hatırladığım en üst rakam bu. Üni 2 de ilk diyet serüvenim başladı. Diyetisyen, spor salonu, yapmadığım şey kalmadı. Aldım verdim ama hiç istikrarlı olamadım ve geçen Marta kadar hiç 100 ün altını da göremedim. Yaz başı 105 tim takıma da 17 ağustosta 101 le başladım. Liseden beri ilkkez 100 ün altındayım çok heyecanlıyım kendime olan inancım çok fazla tabiki takımım sayesinde. Allah hepinizden razı olsun:KK200:

O kadar kilo vermiş biri başarılıdır, sen yaparsın ideal kilona gelebilirsin bence :KK9:

Bende de var canım o. Ama yanlış yapıyoruz. Biraz daha irademizi kontrol etsek çok çabuk kurtuluruz kilolarımızdan.

Canım ben beğenmedim. Kahvaltı yok su az. Biraz daha dikkat et.

Maşallah suyu görunce şaşırdım. Ne kadar güzrl içmişsin. Bunun yöntemi ne.
:))) Canım suyu çok içiyorum ben herhangi bir yöntem yok. Tam tersine özellikle kaptanım uyarı yaptığı için 3 lt ile sınırlamaya çalışıyorum dün tutamayıp 4 içmişim.

ben de aynı küçükken annem ağlarmış bu çocuk neden bu kadar zayıf diye :))))))))))))

Sağol Nilüfer im. Şimdi çok şükür iyiyim. Ama pazar gecesi resmen bir gittim bir geldim. Çok moralim bozuldu. Akşam 3 salatalıkla bir koyan haşlanmış mısır yedim. Normalde bir yaz yemedim nerdeyse biliyorsunuz. Annem köylü Pazarı'ndan almış çok taze özendim neyse. Sonra televizyon seyretmeye başladım. Neyse saat 11.30 oldu. Bir Şekerim düştü. Ama ben hayatımda böyle bir şey yaşamadım. Elim Ayağım titriyor. Vücudumdan ter fışkırıyor. Bayıldım bayılacağım. Bizimkiler benden önce yattılar. Bilmem kaçıncı uykularını uyuyorlar. Zaten ikisinde de ileri derece de işitme kaybı var. Cihazları çıkarsalar ev yıkılsa haberleri olmaz. Neyse zorla salona gittim. Şekerlikte bayramdan kalma misafir çikolataları vardı 5 tane. Oturdum hepsini bir güzel yedim. Neyse biraz açıldım ama yediklerim yetmedi. Sonra mutfağa gittim. Annem börek yapmıştı. Oturdum onunla 3 dilimini yedim. Biraz kendime geldim. Tabi saat 1 oldu. O kadar yiyince uykum geldi tabi ki çünkü alışkın Değilim. Uyuyakalmışım. Sonra 3 te annem kalkmış hemen bilmiş bu çocuğun başına bir hal gelmiş yoksa bu börekleri yemezdi demiş gelmiş bakmış uyuyor görünce seslenmemiş . Sonra tabi beklenen gene oldu. Sabah saat 5 te gene Şekerim düştü. Somogy etkisi diyoruz buna. Bu sefer yerimden kımıldayamadım bile . Insanın ayak parmağımdan ter fışkırır mı? Benim fışkırdı kızlar. Sakince geçmesini bekledim. Zaten yapabileceğim bir şey de yoktu. O kadar sarsıldım ki ertesi günü fatura kesmem gerektiği halde kalkıpta işe bile gidemedim. Zoraki bir kilo ve menü bildirimi yapabildim. Siz de biliyorsunuz zaten. Bakalım geçen haftanın yorgunluğundan mı tekrar ederse endokrin doktoruma gideceğim. Inşallah bu son olur. Moralim çok bozuk bu hafta tartıya çok iyi hazırlanmıştım. Bütün emeğim bir gece de heba oldu.
Cok cok gecmis olsun canim bende buna benzer bi sey yasamisdim dustayken basim cok fena dondu kendimi disari zor atmistim herseyden once saglik dikkat edelim aman
Diyeti bozanların çoğu, o diyete bitmiş gözüyle bakar. Oysa her şeyin başladığı nokta orası. Asıl beceri devam etmekte.

Diyet yaparken, verdiğiniz her kilo size nasıl motivasyon sağlıyorsa, diyet listeniz dışındaki bir şeylerden atıştırıp diyeti bozmanız da o kadar cesaretinizi kırar. Diyet yapan hemen herkesin yaşadığı bir durumdur bu. Sonucu ise vicdan azabı, suçluluk duygusu ve kendiniz ile iradesizliğinize karşı hissettiğiniz öfkedir. Ve ardından şu düşünce beyninize çöreklenmeye başlar: "Ne yararı var ki?"

Tüm bunlar tanıdık geldi mi?
Diyeti bozmaktan kaynaklanan, kendinize yönelttiğiniz eleştirel duyguları daha da genişletip anlatmak mümkün, ama sanırım neden bahsettiğimi hepimiz biliyoruz. Sorunun anahtarı ise gene sizde, düşünme biçiminizi değiştirebilmenizde.

Diyet yapmaya bir oyun gibi bakabiliriz. Bazıları oyunu kazanç ve yenilgileriyle kabul ederken, bazıları için kaybetmek dayanılmazdır. Kaybedince de surat asıp bir kenara çekilip oyunu bırakırlar. Oysa kilo verme oyununda durum biraz daha farklıdır. Bir diyet programı uygularken, diyet listenizin dışına çıkıp, yememeniz gereken şeyleri yemek, mutlak bir son değildir ve kaybetmeyi getirmez. Ama tabii eğer hatanızı fark ettiğiniz yerde durmayı bilirseniz.

İşte size bir örnek: 3 haftadır diyet uyguluyorsunuz ve fevkalade bir başarı göstererek diyet listenizi harfiyen uyguladınız. Kendinizle gurur duyuyorsunuz ve harika hissediyorsunuz. Daha sonra arkadaşınızın doğum günü partisine gidiyorsunuz ve bir bardak şarap içiyorsunuz. Daha ne olduğunun farkına bile varamadan, yanınıza birisi gelip kanape tabağını burnunuzun dibine sokuyor ve o lezzetli şeylerden mutlaka denemeniz gerektiğini 100 kere tekrar ettikten sonra, kanapeleri ağzınıza tıkmaya başlıyor. Böylece daha 'Mutlu yıllar sana' diye şarkıyı söylemeye başlayamadan, kendinizi 4000 kaloriyi mideye indirmiş bir halde buluyorsunuz. 3 haftadır göz ucuyla bile bakmadığınız tatlılar, tuzlular ve pastalar sindirim sisteminizde eğlenceli ve mutlu bir yolculuğa çoktan çıkmış bulunuyorlar.

Bu esnada çoğumuz bu durumun nerede sonlanacağını düşünür. Aslında bu, tam da her şeyin başladığı noktadır. Öncelikle elde tutulur gerçekleri bir gözden geçirelim: Diyetiniz gerçekten de çok büyük bir yara mı aldı? Pek sayılmaz. Belki yarım ya da bir kilo aldınız. Ama bu, şimdiye kadarki başarınızın yanında fazla bir şey sayılmaz. Kaldı ki, yarım ya da bir kilo vermek sizin için problem değil. Daha kendiniz fark bile edemeden verirsiniz o yarım kiloyu.

Eee o zaman sorun ne?
Sorun ne yaptığımız değil, ona yüklediğimiz anlam. Onca çaba harcadıktan sonra, böyle bir kaçamak yaptığımız için kendimize o kadar kızıyoruz ki, kafamızın içinde düşünceler yıldırım hızıyla akıp gitmeye başlıyor. "İradesiz!" diyoruz kendimize. "Asla başaramayacaksın, hep ama hep şişko kalacaksın." Bunları düşündükçe daha da negatif oluyoruz, daha da aşağılıyoruz kendimizi. Buna çözüm olarak da diyete son vermeyi buluyoruz.

Oysa kaldığımız yerden devam edebilsek. Yapmamanız gereken bir şey yaptınız. Olsun. Tüm hayatınızı çöpe atıyor musunuz? Atmadığınıza göre, diyetinizi niçin bırakasınız ki? Unutmayın, oyunu kazanmanın yolu devam etmekten geçer, bırakırsanız tüm kazanma şansınızı boşa harcamış olursunuz.

Alıntı
Cok guzel bi yazi tesekkurler kaptqnim :KK74:

Su icme yontemini kizlara bir anlat kuzum
Berilimm ve arkadaşlar su içme isteği ben de her sn ye var.
su içerken bile susayan biriyim.
masamda büyük bir bardak olur her zaman evde işyerinde misafirlikte bile o evin en büyük bardağını isterim getirdiklerini beğenmez kalkar kendim alırım :)
sabah kahvaltıdan önce sanırım 600 ml civarı bir bardak onu doldurur içerim. SOnra kahvalltı vs kahvaltı sonu tekrar öğleye kadar 3 kez doldururum onu rahat.
öğle yemeğine başlamadan önce bir bardak içerim, yemek bittikten sonra içerim.
akşam eve gidince yemek yaparken yemeğe başlamadan vs vs
su içemeyenlere önerim suyu sevmeye çalışın ilaç içiyormuş gibi düşünmeyin.
su özellikle kadınlar için muhteşem bir şey. her bardakta cildinizin gençleştiğini düşünün tıpkı yüzünüzü yıkarken nasıl dinçleşiyorsunuz. İçtiğiniz zamanda iç organlarınız ve cildiniz dinçleşiyor.
kendinize bir bardak bulun veya su kabı vs. Gidip en küçük bardağı seçmeyin :) çok ta büyük olmasın benim ki gibi :)
orta bir bardak ki korkutmasın sizi nasıl bitecek bu bardak vs gibi.

Dun spordan aonra dus aldim ciktim cok kotu oldum bi karin sancisi tuttuki sormayin cok kotu kivrandim resmen
Esimde yoktu yanimda kalkip sicak bi corba iceyim dedim onuda icemedim midem bulandi tum gece karnimin agrisini hissettim pek uyuyamadim reglim yakin acaba ondanmi boyle oldum doktora gitmelimiyim bilemedim simdi

Eki Görüntüle 1656612
1 numaradaki gibi vücudunuzun üst kısmından kilo alıyorsanız bunun sebebi fazla yemeniz. Sağlıklı beslenmeye çalışarak kilo verebilirsiniz.

2
numaralı resimdeki gibi sadece göbeğiniz varsa kilo almanızın nedeni tamamen sinirsel. Stres sebebiyle şişkinlik ve hazımsızlık çektiğiniz için göbeğiniz daha şişkin de görünebilir.

3 numaralı resimdeki basen bölgesinden kilo alanların sorunu fazla gluten tüketimi olabilir. Glutensiz gıdalar tercih edebilirsiniz.

4
numaralı resimdeki gibi ön karın bölgesinden şişmanla sorunu ise genellikle genetik yatkınlıkla ilgili. Ailenizde bu bölümden kilo alanlar var ise spor yaparak ve karın kaslarınızı sıkılaştırarak karnınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

5 numaradaki gibi alt kalça ve bacak bölgesindeki kilo almanın sebebi olarak kan dolaşımı problemleri gösterilebilir. Doktora başvurarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

6
numaralı resimdeki gibi vücudun orta kısmındaki kilolar hareketsizliğe bağlıdır. uzun süre oturduğunuz bir işte çalışıyor olabilirsiniz.Hareket etmeye ve spor yapmaya özen gösterin.
Benimki 6 ust bolgem sorunlu karin kismimda spor yapmadan incelmiyo
Berilimm ve arkadaşlar su içme isteği ben de her sn ye var.
su içerken bile susayan biriyim.
masamda büyük bir bardak olur her zaman evde işyerinde misafirlikte bile o evin en büyük bardağını isterim getirdiklerini beğenmez kalkar kendim alırım :)
sabah kahvaltıdan önce sanırım 600 ml civarı bir bardak onu doldurur içerim. SOnra kahvalltı vs kahvaltı sonu tekrar öğleye kadar 3 kez doldururum onu rahat.
öğle yemeğine başlamadan önce bir bardak içerim, yemek bittikten sonra içerim.
akşam eve gidince yemek yaparken yemeğe başlamadan vs vs
su içemeyenlere önerim suyu sevmeye çalışın ilaç içiyormuş gibi düşünmeyin.
su özellikle kadınlar için muhteşem bir şey. her bardakta cildinizin gençleştiğini düşünün tıpkı yüzünüzü yıkarken nasıl dinçleşiyorsunuz. İçtiğiniz zamanda iç organlarınız ve cildiniz dinçleşiyor.
kendinize bir bardak bulun veya su kabı vs. Gidip en küçük bardağı seçmeyin :) çok ta büyük olmasın benim ki gibi :)
orta bir bardak ki korkutmasın sizi nasıl bitecek bu bardak vs gibi.
Suyu bende severim ama oste disaricikinca wc sorunu oluyo ondan az icerim evdeyken 3,5 a kadar icerim ama

X