Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

kuzenimdeyim doğumgünü pastamı kesicem sonunda
sabah:müsli
ara:activia
öğlen:müsli
ara:yok
akşam:kaya koruğu,1/4 oruk,zahter salatası,1.5 paçanga böreği,gavurdağı salata.
kaçak:1,5 küçük mini pide
su:1.5 litre
egzersiz:20 dakika yürüyüş

of of 7.olmuşuz kızlar.çok üzüldüm ya.ama haftaya söz daha dikkatli olucam.buda bizlere kötü bi ders oldu eminimki yine biz birinci olucaz...[/B]

Herkes eşini biliyormu geçmiş sayfalara bakın lüssen herkes eşini kontrol etsin herkes hem kendinden hem eşinden sorumlu...zemuszemus

selamlar ayagimin tozuyla evime girmis bulunmaktayim nihayet evime uygun halilari buldum bugun ve aldik. Cok yogun gecti benim icin bir turlu karar veremedik ama gene ilk gordugumuzu aldik :)))

Bugun ki menum

Sabah: 1 cherry, yarim salatalik, kk peynir, 1 dilil kasar , 1 dilim salam + cay

Ara: Elma

Oglen : 1 kepce corba , 1 biber dolmasi yaninda 3 c.k. yogurt

Ara: Yolda oldugum icin yiyemedim

Aksam: kaynanam mezgit yapmisti 8 mezgit + 1 tabak corba + 5 catal salata

Egzersiz : yatmadan 4 mile + 100 mekik

Su: 4 lt

kızlar of çok üzüldüm.hepimiz neden böyle olduk ya.. galiba bu hafta motivasyonumuz eksik kaldı..

sabah: nesfit yedim

öğlen: ızgara tavuk

ara: bitki çayı

akşam:ıspanak

su:2litre

egzersiz: 30 dakika tempolu yürüyüş

kaçamak: yok

ama eleştirel olarak, ben ara öğün pek yemiyorum galiba vücut hantallaştı...
meyve yiyemiyorum pek..
sonra vücudum şişkinlik yaptı... kabızlık sorunum vardı
okulda olduğum için bazen bayılmamak için kantinden kaçamak bişeyler aldığım oldu
uyku düzenim çok kötüydü...

bide ben bu ikili ekip olayını anlamadım tatlım.okudum baktım eşime de... ama neye göre mesaj atıcaz anlamadım

ha bir de canım 9 olmasın en geç bildirme saati. ben iş güç koşuşturma yüzünden bi kaç gündür eve anca girebildim 10 da mesela

Kızlar selammmm
7mi olduk :emir_bebek:boshayallersmile
Neyse öteki haftaya eski haftalara geri dönmek umuduyla...
Elvavenene katılmamak elde dğeil.Canlarım diğer sayfaları okudum ama anladım ben ipo benim eşim ama neoluyor nasıl oluyor çözemedm yaaa:hulya:
Sabah kahvaltısı:KK70:iyet süt kfleks
öğle:diyet süt kfleks
akşam:pilav ve közlenmiş biber yarım kase çorba
su:1.5litre
suyu azalttım farkındaym ama içecek ne vaktim var nede zamanımkaydirigubbakcemile
Birde beryycim saat 9dan önce bildirime gelince ben ewe 9da gelemiyorum ki bildirim yapayım.Bugün eve giriş saatim 10.20 idi.Gelir gelmez girdim nete...:emir_bebek:mafoldumben
Cep telefonumdanda girilmiyor internete o yüzden üzgünüm.
Hem örgün eğitimde devam ettiğim okul,hem iş,hem 2 kursum var.Spor yapamıyorum evet.Ama onun yerine artık yürüyorum.Diğer yürüyüşlermden tek farkı üstümde rahat eşortmanlar yerine daha şık kıyafetler oluyor.Ara öğünlerde elvaven gibi bende yemiyorum.Yahut bir adet bisküvi vs yiyorum.Bunlar yanlış demek ki Yapmamlıyım bende.Neyse böyle iştesositososito

Son düzenleme:
iyi geceler kızlar.misafirlermi uğurladım evleri topladım.çok yorulmuşum kendime bi yorgunluk kahvesi yapıp hüpletiyorum şu an.kaçamağım bi kupa sütlü nescafedir..

kızlar ben kaçamak konusuna geri dönmek istiyorum...bence kaçamak demek...cips,patates kızartması,ketçap,hamburger,kola vs..dir.siz bunlar öğünlerde yiyince nasıl kaçamaktan saymıyorsunuz hayret etttim vallahi...istersen günde sadece bi tane hamburger ye o yinede kaçamak olur...çnkü yasak diyette öyle şeyler.bende o zaman sbh cips öğlen hamburger akşamda iskender yiyim bol tereyağlı ama kaçamak yapmadım hiç diyim.böyle bişi olabilirmi kızlar yaa?? bence bunu belirleyelim.börek yendiyse öğlen kaçamak kısmınada börek yazılsın...

misafirlerime çay ikram edicem şimdilik ben kaçar.fasulyecim eleştirin için teşekkür ederim canım..

ne demek, dikkate aldığın için tşk ederim, nacizane :)

kızlar ben kaçamak konusuna geri dönmek istiyorum...bence kaçamak demek...cips,patates kızartması,ketçap,hamburger,kola vs..dir.siz bunlar öğünlerde yiyince nasıl kaçamaktan saymıyorsunuz hayret etttim vallahi...istersen günde sadece bi tane hamburger ye o yinede kaçamak olur...çnkü yasak diyette öyle şeyler.bende o zaman sbh cips öğlen hamburger akşamda iskender yiyim bol tereyağlı ama kaçamak yapmadım hiç diyim.böyle bişi olabilirmi kızlar yaa?? bence bunu belirleyelim.börek yendiyse öğlen kaçamak kısmınada börek yazılsın...

ipocum, böreğime dokunma :) kendim yapıyorum. Ispanaklı - ısırganlı - peynirli. Azcık z.yağı ile... İçi sebze, çeyrek yufkayı 2 dilim ekmek sayarım. Bence kaçamak değil bu. Dışardan alınan aşırı yağlı börekle karıştırma. Ya da mesela, hamburgeri kendim yapıyorsam yağsız tavada, ketçap - mayonez yoksa, 2 dilim ekmekli ızgara köfte olur. Ama gidip burger ya da mc donalds'tan yersem 1000 kcal lik hamburger yenmiş olur. Artık kişinin kendi insiyatifi diye düşünüyorum ben.

Bu arada kebaplar aşırı kalorili bilginize...

1 porsiyon adana kebap: 850 kcal

1 kıymalı pide : 500 kcal

iskenderi falan tahmin edin artık... Bunlar yenirse kaçamaktan öte bir şey olur. O günkü rejim olduğu gibi çöpe gider.

kızlar gunaydınlarrrr
ben bir bardak sıcak suyumla kuru kayısılarımı yedim
şimdi gidip kahvaltıyı hazırlıycam eşim kalkıncada yeriz artık
benim hafta sonları kahvaltı ve öglen yemegi hep bir aradan çıkıyor
ama mesela sucuklu yumurta yiyeceksem çok az yagda yapıyorum v ekmeksiz yiyorum
zaten ekmege hasretim bu ara kendimi daha saglıklı hissediyorum ama
günde yarım ekmek bir ekmek nasıl yenir yaaa yiyodum yani
şimd kahvaltıda bir dilim tamam :))))))
bugünkü yürüyüşümüde sahilde yapıcam bolbol yürürüm kızlar çarşıyada gidicem yürüyüş yolundada yürürüm ohhh erisin yaglar

kızlar dışarıda olanlar öğünlerinde neler yiyebilir az kalorili? tüm yiyecekler ya fast food ya kebap , şöyle az kalorili bişey varmı aklınızda evde değilsek yiyebileceğimiz?
tatil bittiği için evde olamıyorum öğlenleri falan dışarda yemek zorunda kalıyorum. o da diyeti etkiliyor tabi

kızlar dışarıda olanlar öğünlerinde neler yiyebilir az kalorili? tüm yiyecekler ya fast food ya kebap , şöyle az kalorili bişey varmı aklınızda evde değilsek yiyebileceğimiz?
tatil bittiği için evde olamıyorum öğlenleri falan dışarda yemek zorunda kalıyorum. o da diyeti etkiliyor tabi
Günaydın kızlar ben hala yataktaym.Bilerek kalkmıyorum ki öğle yemeğiyle sabah kahwaltısını birleştireyimkaydirigubbakcemile3
Elvavene katılıyorummm...
Belkide ona oranla durumum içler acısı:1ninca:
Sabah ewden bir çıkıyorum.9dan sonra akşam 10'a kadar dışarıdayım.Şimdi biriniz çıkın salata yiyin diyeceksiniz ama salatayı yiyince ben daha çok acıkıyorum yahuumafoldumben Her yer de salata yahut çorba gibi içecekler de bulamıyorsun o yüzden biri bize yardımcı olsunnnnnnn:emir_bebek:

kızlar eş olayına açıklık getireyim.Öncelikle grupta bir gerginlik hissediyorum hiç gerek yok rahat olun.Herzaman söylediğim gibi hızlı verilen kilolar hızla alınır.haftada kilonuza göre 500gr-1500gr normaldir.
Ekipte mesela ben az su içen biriyim 67den55'e su konusunda beni uyarıp ne kadar içtiğimi sorabilir hatırlatabilir destek olabilir.Meyva ,egzersiz aynı şekilde.
Bihtosun dünkü menüsü çok yetersiz grübcenle bir menü oluştrabilirler.taze fasulye süper su içiyor menüsü dengeli ve düzenli bir şekilde haftada 1 kilo veriyor eşi bu konularda yardım alabilir vb vb vb....
Ben dans konusunu ipodan örnek aldım.mezzoz çok kırılgan ve hassas bünyesi aynen benim gibi diyete dayanıklı değil spora bsşlamak istiyor bende aynen ....Paylaşım azaldı elma dedim kimse araştırıp bilgi paylaşmadı oysa o kadar önemli bir meyvaki.daha öncede söylediğim gibi annelere daha toleranslı olmalıyız bebek bakmak çok zor bir iş.
Kaçamak glisemik indexi yüksek besinlerdir.6 öğün yiyip akşamda çayla yağlı 2 dlim börek diyeti bozar.Az yağlı börek öğlen öğünü olarak tercih edilebilir mesela.hamburger,cips,kızartmalar,soslu makarna bence kaçaktır.

X