Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

kızlar hepınızı ayrı ayrı opuyorum nıhayet dondum aranıza:)):
bu hafta ıns 2kg verırım:)): pia cnm gecmıs ola sancın olunca
ınsan ne yemek ne spor ıstıyo:KK43:(

iyi geceler kızlar bütün gün paylaşımda bulunan olmamış sabah 1 yumurta peynir iki dilim kepek ekmeği öğle yogurt 2 kaşık pilav tavuk ikindi dondurma akşam leblebi yedim ama şu an kendimi çok aç hissediyom :KK43:

kızlar hepınızı ayrı ayrı opuyorum nıhayet dondum aranıza:)):
bu hafta ıns 2kg verırım:)): pia cnm gecmıs ola sancın olunca
ınsan ne yemek ne spor ıstıyo:KK43:(

bu hızla gidersen kesin verirsin essecim bu hafta hedef 1 kilo ben de kafaya koydum aç da olsam dayanıcam

yaaa ben de detoks yapsam diyorum ama sanki detoksla verdiğim kilo geri geldi gibi özellikle 2. gün 72.5 tum bir haftadır 72.5u göremedim belkibozduğum için olmadı denemek lazım tekrar perşembe cuma denerim belki

yaaa ben de detoks yapsam diyorum ama sanki detoksla verdiğim kilo geri geldi gibi özellikle 2. gün 72.5 tum bir haftadır 72.5u göremedim belkibozduğum için olmadı denemek lazım tekrar perşembe cuma denerim belki

cnm bunu dıyen tek sen degılsın
detoksun topıgındede bunu gordum ıkı kısı aynı seyı soyledı
bende bıara 71 gozuktum sonra 70.5 ındım
ama mısafır var spor yapamıyorum dıye ona yormustum
bakalım bu detoksla ne olcak evı temızlıyıım eksıklerı almaya gıtcem
yarına ıns baslarım yıne

evet bomba gıbı geldim
sabah sadece 4 kayısı bı dılım karpuz arada 2 tane altınbaşak
saat 6 da sebzelı mercımek corba 3 kasık pılav ve tavuk ızgara ayran 3lt su maden suyu
400 mekik 30 dk leslie 2 mil 3.6 km 30 dk yer egsersizi 15 dk masaj
45 dk açık hava yürüyüş 500 basamak çıktım (250 cıkış 250 iniş)
yürüyüş parkurunda 30 dk 2 km yürüyüş 1 saat koşu bandında 7 km koşu 3 lt su
anacım dur arkandan atlımı geliyo ....kaydirigubbakcemile3:nazar:Şeniz

ben detoksla verdiklerimi geri almadim hic
diyetim boyunca iki kez detoks yaptim ikisindede verdiklerimi geri almadim
cunku ardindan kendimce koruma programi yaptim
ise yaradi

ben detoksla verdiklerimi geri almadim hic
diyetim boyunca iki kez detoks yaptim ikisindede verdiklerimi geri almadim
cunku ardindan kendimce koruma programi yaptim
ise yaradi

işin sırrı burda işte tabi detokstan sonra yersem dondurmaları pilavları alırım aynen. neyse ben bi daha deneyim şu detoksu ama bu hafta olmaz sanırım yada herkes bu hafta deniycekse ben de bu hafta yaparım. grup çalışması yapalım dimi :)

2 kilon kalmış ne güzel yaaa ben de 65e bi ineyim sonra hedefim 57 olcak inşallah 1 sene de sürse geç olsun güç olmasın. bu arada çoğunluk yapacaksa ben hazırım pia yapmıyo ama diğerleri ne alemde

KıLO VERME TEKNıKLERı

Hepimizin hayata dair inançları ve düşünceleri vardır,bazı meyveleri sever,bazı hayvanlardan korkarız, bazı arkadaşlarımızdan vazgeçemeyiz.Kendimiz içinde inançlarımız vardır,kendimize sınırlar koyarız,deriz ki ; ben duygusalım,ben sinirliyim,ben şunu sevmem ben bunu yapmam gibi.

Bu ve bunun gibi binlercesi beynimizde birer nörona karşılık gelir.Her bir düşüncede bir nöron oluşur.Nöronun oluşumu için 21 güne ihtiyaç vardır.Eğer biz bir düşüncemizi ,inancımızı değiştirmek istiyorsak 21 gün boyunca yeni düşünce kalıbını düşünüp,sabretmek gerekir.Mesela ; bamya sevmiyorsunuz ve bunu kendinize her sorulduğunda tekrarlıyorsunuz ‘ ben bamya sevmem’ diye.artık bamya ile ilgili bir inancınız bir nöronunuz var.Birkaç zaman sonra bamyayı yemeye başlıyorsunuz herhangi bir nedenle.Yavaş yavaş o nöronun yerini yeni bir nöron almaya başlar buda yeni bir inanç demektir.Günümüzün en büyük sorunu olan beslenme,kilo verme sürecinde de bu gözlenmiştir.

Her şeyin bir stratejisi her sihrin bir yapısı vardır.Bunun içinde modelleme gerekir.Bilima damları kilolu ve zayıf insanları 1 yıl boyunca gözleme almış ve çok ilginç sonuçlar çıkmış.Her iki grubunda beslenme stratejilerini birbirlerine uygulatmışlar ,mükemmel bir sonuç ortaya çıkmış.Kilo vermek yada almak isteyen insanların davranış,ödev sürecinde problem yaşamamaları için düşüncenin değişmesi gerekir,oluşmamış tam bir düşünce davranıştada problem çıkarır.En emin olduğunuz şey en iyi yaptığınız şeydir.

Kilo verme ile ilgili yeni bir stratejiyi uygularken ilk eylemlerimiz tam inanç seviyesine gelmediği için biliçli boyutumuzdadır,vazgeçme olasılığı yüksektir,sabra yenik düşülebilir.ilk 21 günden sonra inanç oturur yeni bir nöronumuz vardır artık ve sonraki aşamalarda artık bu inanç biliçdışı boyuta ulaşır ve düşünerek değil artık farkında olmadan yapmaya başlarız bu bir yaşam tarzı olur.Bu yüzden diyetlerin ömrü kısadır.ınanç oluşmadığı için.

Kilo süreci için 21 güne ihtiyaç vardır.Her gün o eylemi yapmalıyız.ıkinci 21 günde artık eğlenceli hale gelir.3. 21 günde zevkte- acıda yoktur.Artık bilinç dışındadır.2. 21 günden sonra vazgeçme olasılığı yoktur.

ılk 21 gün – acı

ıkinci 21 gün- zevk

Üçüncü 21 gün nötr olur.

ınsan unutmamalıdır ki 21 gün boyunca hayatının en önemli hedefi o olması gerekir. O hale getirmeliyiz.Z amandan ,işten, aileden önce olmalıdır bu hedef.

Sürekli olarak kesin bir süreçtir.Azaltma ve arttırma olmaz.Bu ana beslenme stratejisidir. Kilo almanın altında bir rol,bir kaynak , bir deneyim vardır.

Beslenme yeme tarzını değiştirmek değildir.Bunun bir eylem süresi de vardır örn: spor,araba kullanımı azaltmak gibi.

ALINTIDIR

sporumu yapmadan bıldırım yapmıyım dıye ben gec bıldırım yapıyorum kızlarr
sabah 1 kepek ekmeklı tost yesıl cay
oglen bır dılım karpuz
aksam 6 gıbı 3adet fırında pişmiş tavuk kofte ve patates 3 kasık pılav ayran
yagsız tuzsuz salata ve aksama bır dılım karpuz 3lt su maden suyu
(ayran ıle karıstırıyorumkı sporda gıden su kaybını onluyo)
400 mekik 30 dk bölgesel yer egsersizi 1.5 saat ev temizliği 40 dk açık hava yürüyüş
15 dk masaj 1 saat koşu bandında 7 km koşu

Son düzenleyen: Moderatör:
kahvaltı 2 dilim kepek ekmeği, omlet. öğle domates soslu makarna yağsız. akşam, kavun peynir ekmek yedim bi de dondurma. hayatta vazgeçemeyeceğim bi dondurma bi de ekmek. beyaz ekmeği kestim sayılır ama dondurma halen devam :) 5 mil leslie ile yürüdüm callenimi yaptım mekik aletiyle 250 mekik bi de yemeklerden önce 500 adım yürüdüm leslie ile metabolizmayı hızlandırıyomuş bakalım gerçek mi? bu hafta da 2 cm incelmişim hayret ediyom yaa tartı kilo vermediğimi söylüyo ama inceliyorum niye hala aynı kilodayım

Son düzenleyen: Moderatör:
günyadın kızlar hepinizi tekl tek öpüyorum sizleri ço0k özledim ama ben hiç ii değilim bu hafta da benden ii şeyler beklemeyin anneannemi canımı kaybettim onun üüzntüsünü yaşıyorum bu gün iş başı yaptım ama gerçekten ço0k kötüyüm

günyadın kızlar hepinizi tekl tek öpüyorum sizleri ço0k özledim ama ben hiç ii değilim bu hafta da benden ii şeyler beklemeyin anneannemi canımı kaybettim onun üüzntüsünü yaşıyorum bu gün iş başı yaptım ama gerçekten ço0k kötüyüm
hosgeldin.. basin sag olsun sabir dilerim

kizlar bugun esimin dogum gunu,, cocuklarin tercihiyle buyuk bi eglence parkina gidicez.. tum gunumuz orda gecicek sanirim atistirmalik olur yiyceklerim ve tüm gün hareket

herkese guzel bir gun diliyorummm

X