Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

İşte bunlarda seccademin resimleri :KK68: hem çok zevkli oluyor ( tabi ben bir kenara atınca uzadı yoksa gerçekten insan eline alınca bırakamıyor ha bir çiçek daha ha bir çiçek daha diye :KK48: )

seccade.jpg seccade1.jpg seccade2.jpg

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Demin tam topiğe girecekken bir baktım yine forumda güncelleme var :mad: anam güncelleye güncelleye bitiremediler :KK48:

Hemen aklımdayken yediklerimide bildireyim :KK66:

kahvaltı29.jpg kahvem.jpg akşam29.jpg

Kahvaltıda melemen :KK68: sabaha sabah çok iyi geldi :KK66:

Kahvaltıdan 2 saat sonrada bir güzel Türk kahvemi içtim :KK68:

Akşam yemeğinde de yeşil mercimek ve karışık salata ( soğanlı :KK53: )

Gün içinde 2 litre suyu kesin geçmişimdir :KK66: Şu andada koca bir kupayla yeşil çayımı içiyorum ( uzun bir aradan sonra ilk kez :KK48: )

Günaydın kızlar
Ben de servisteyim işe gitmece:KK43:
Hayır çalışmasam da evde sıkılacağım
2 doğum iznimde de sıkılmıştım işe başlayınca da dünya var demiştim
Ama çalışmak da zorunluluk olunca zor geliyor

Yemeğe gelince dikkat etmeye çalışıyorum ufak tefek kaçıyor;(
Dün
2 dilim çok tahıllı ekmek peynir maydanoz
Öğlen
Musakka cacık 3 sarma dolma üzüm
Ara
Üzüm
Aksam
Copşişdurum
Eve gelince az fasulye

Bütçe donemi mesaiye kaldım 11 de geldim eve:KK43:

Günaydın kızlar.yine geldim okula birazdan derse gireceğim.inşallah çok verimli bir gün olur benim ve öğrencilerim için. kilo konusuna gelince tartılmaktan korkuyorum.galiba çok kilo aldım neyse cuma sabahı tartuılıp sonucu bildiiririm.herkese işlerinde kolay gelsin...

Selamün aleyküm kızlarrrrrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Bu sabahta dün olduğu gibi karga kahvaltısını etmeden uyandım :KK48:
İki gecedir 12ye gelmeden yatınca sabah 6 da uyanmak gerçekten zor değilmiş ama tabi bünye paso uyumaya alışmış olduğundan 9a doğru hafif bir uyuklama hali oluşabiliyor :KK48: hele birde sabah haberlerini koltuğa uzanıpta izlenmeye kalkışınca ama onada anında bir Türk kahvesi keyfiyle çözüm bulmuş durumdayım :KK68:

İnşallah bundan sonra her sabah gün benim için 6da en geç 6 buçukta başlıyacak malum zayıflamanın en önemli noktalarından biride sabah erken kalkıp metabolizmayı uyandırmadan geçiyor :KK48:
Akşam yatmadan evvelde salonu ve mutfağı da iyice toparlayınca ancak yatak toplama işi oluyor ve resmen günden çok daha fazla keyif alıyorum ( tabi günde bitmiyor çabucak :KK66: )
Şu anda küçük kuzum hala uyuyor ( oda 6da uyanıp iki dolandı sonra sütünü verincede anında benim yatağıma da olsa gidip uyudu :KK48: ) Oda uyandığında hemen onada karataya uygun kahvaltısını hazırlayıp bugün sadece bir evi süpürüp çamaşır yıkıyacağım :KK66:

Akşamlık menümün adında koydum şükür :KK48:
Belki bugün hava çok serin olmazsa öğleden sonra cimcimeyi parka götürmeyi düşünüyorum birde büyük ihtimal ikinci seccadeyede başlarım bugün :KK66:

Hee bu arada unutmadan söyleyeyim :KK48:
Dün yine bir güzel yoğurdumu mayaladım ve bir sürahiye salatalık dilimleyip birde bol limon sıktım ( limonun kabukları çok kurumuştu o yüzden içine dilimlemedim sadece suyunu sıktım ) üzerine suyumuda doldurup geceden alkali suyumuda hazırladım :KK66: oda akşama kadar üzerine ilave edile edile bitirilecek :KK48:
Hatta pazara çıktığımda taze nane ve maydanozda alıp eklerim salatalıklara bir dahakine :KK66: birde elmaylada denemeyi düşünüyorum hem alkali oluyormuş hemde tatlı isteğini yok ediyormuş :KK66: Bakalım şifa niyetine deyip içiyorum ( limon ve salatalıklısı çok güzel bence ) umarım faydasınıda görürüm :KK66:

Günaydın kızlar
Ben de servisteyim işe gitmece:KK43:
Hayır çalışmasam da evde sıkılacağım
2 doğum iznimde de sıkılmıştım işe başlayınca da dünya var demiştim
Ama çalışmak da zorunluluk olunca zor geliyor

Allah yardımcın olsun canım hatta tüm çalışanların :KK66: Aminnnn
Valla bende ilk evlendiğimde hep evde sıkılıyorum çalışmak istiyorum diyordum ( sonuçta bekarken daha ortaokulda okul harici çalışırdım ihtiyacım olmadığı halde ) ama eşim yok az daha evliliğin tadını çıkart öyle işe girersin diye beni kandırdı :KK48: sonrada hamile kalınca hadi şimdi git çalış izin veriyorum dedi uyuz :KK70::KK70::KK70::KK70: sanki hamile kadın gelsede işe alsak diye millet bekliyordu :KK48:
Sonra ama kız az büyüsün okula başlasın derken seneler geçti ve şu anda sanırım ben yapamam :KK66: hee evde sıkıldığımda oluyor arada ama işte çoğu zaman iş güçten ona fırsat bile olmuyor :KK48: Bazen eşime diyorum bedava amelelik benimkisi üstelik emekliliğide yok :KK70:
Bir ara eşim daha ikinci doğmadan aşkım ya çok sıkıştık bu ara işte sende bir işe girsen süper olur acayip rahatlarız demişti ama ben o zamanda :KK67: degett geçmişte izin vermedin şimdide ben çalışmıyorum totoşuna güvenmeyen evlenmeseymiş demiştim :KK70::KK70::KK70::KK70:

Şimdi kendide diyor bu saatten sonra ayda 2 000 lira maaşda verseler sen çalışamazsın sonuçta rahata alıştın emir altında olmak zor gelir diyor :KK48: ki bence de haklı :KK48: ancak ileride işte hayalimizi gerçekleştirip ufak bir kafe açabilirsek başında dururum diye düşünüyorum :KK66: Bazende eşim pansiyon tarzı birşeymi işletsek ilerde diyor ama ona bile cesaret edemem sonuçta işi çok :KK48: ben temizlikten bıkmışım valla herif bu sefer sen alışkınsın alt tarafı 10 odacık halledersin sen der Temizlikçi parası vermek zorunda kalmasın diye :KK70::KK70::KK70::KK70:

Günaydın kızlar.yine geldim okula birazdan derse gireceğim.inşallah çok verimli bir gün olur benim ve öğrencilerim için. kilo konusuna gelince tartılmaktan korkuyorum.galiba çok kilo aldım neyse cuma sabahı tartuılıp sonucu bildiiririm.herkese işlerinde kolay gelsin...

İnşallah çok güzel geçer bugünki dersiniz :KK68:
Canım bence stres yapma kim bilir belkide sana kilo almışsın gibi geliyordur :KK66: hem cuma azda olsa artı bile çıksan ben eminim bu tempoda çok çok çabuk verirsin fazlasını bile :KK66:

Kızlarrrrrrrrrrr nerelere kayboldunuz yine :KK31::KK31::KK31::KK31::KK31:

Ben işlerimi bitirdim çamaşır makinesinin durmasını bekliyorum şu anda :KK48:
Anam erken kalkınca pek bir hamarat gördüm kendimi :KK48: eskiden olsa şu saatte yatağımı bile düzeltmemiş olurdum :KK70::KK70::KK70::KK70:

İnşallah bundan sonra hep böyle devam edecek :KK66:
Öğleden sonra kızı parka çıkarmayı düşünüyordum ama kızkardeşime kahve içmeye gidiceğim sonra birlikte ikizleri okuldan alıp turşuluk malzemelerimizide alıp eve yollanacağız :KK68::KK68::KK68::KK68::KK68:
Yarın bir akrabanın evinde mevlüt olduğundan bizim buranın pazarına çıkamıyacağım bari alalımda Cuma günü annemde Turşularımızı kurarız en sağlıklısından ( karataya uygun tabiki :KK48: )
İnşallah pançarda vardır da bu sene bir kaç kavanozda pançar kurmayı düşünüyorum :KK66:

Aranızda pançar turşusu kuran varsa tarifini bekliyorum :KK48:
Malum nette çok yazılar var ama işte bildiğim birilerinin denemiş olması benim için daha önemli :KK66:

Nasılsa akşam yemeğimde belirlendi hatta gitmeden bulgur pilavımıda yaparım büyük ihtimal :KK66: En azından gelince hemen bir salata yapar köfteleri pişiririm ve vakit geç olmadan yemeğimizide yeriz eşim gelince :KK66:

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Yine benden başkası uğramamış ama neyse ben kendi kendimede anlatırım elbet gelen olur :KK70:

Ay bugün öğleden sonra geç saatte kardeşime gittik ya gitmez olaydım :KK48:
Kaç haftadır oranın pazarına çıkmayan biz hadi turşu bahanesiyle orayada gidelim dedik ya biz daha yeğenleri almaya gittiğimizde ( pazarlığı dönüşte yapalım akşam üzere fiyatlar daha uygun olur dedik :KK48: ) sen yağmur çiselemeye başladı :KK48: NOrmalde bayılırım yağmurda yürümeye ( ki zaten yağmaya başlamadan bile baya hızlı yürüdüm spor yerine geçsin diye :KK66: üstelik cimcimeyide çocuk arabasına oturttum ( seneye zaten mümkün değil sığmaz ) hani pazarda kaybolmasın arabada bağlı otursun diye :KK66:

Hazır az yağarken yeğenlerin okuluna yetişelim diye hızlı hızlı yürümeye başlamıştık gibi resmen sanki gök delindi :KK70::KK70::KK70: tabi benim kuzu nasıl bağırıyor anneeeciğimmmm ben yağmuru çok seviyorummmmmm çok güzel diye :KK48: o an sığınacak bir yerde bulamayınca koşmaya başladım çocuk arabasıyla :KK70:
Hemen bir yer bulunca sığındık ama tabi o ana kadar af edersiniz tumanıma ( bildiğin don yani :KK48: ) kadar ıslandım :KK70::KK70::KK70:Kuzunun tentesi vardı ama onunda bacaklar şırp ıslak oldu ( Allahtan hava serin diye kalın kot giydirmişim yoksa şortla falan çıksa kesin zatüree Allah korusun :nazar: )
Okuldan yeğenleri aldığı gibi kızkardeşim benim cimcimeyi de alıp eve koşturdu ve hepsini sırayla önce sıcak duş aldırıp bir güzel giydirmiş hasta olmasınlar diye :KK68:

Gelincede zaten yemek faslı falan derken ancak uğramaya fırsat oldu :KK66:
Fakat inanılmaz yorulmuşum bugün :KK48: hani utanmasam 1 saat sonra yatacağım :KK48: ama yine 11i beklerim yoksa bu seferde iyice tavuklarla yatmaya alışırım :KK48:

Hemen aklımdayken yediklerimide paylaşayım :KK66:

kahvaltı30.jpg akşam30.jpg

Bugün anneme kahvaltımın resmini gösterince böyle oldu :KK57::KK57::KK57: anam bunların hepsini senmi yedin kız o peyniri ben iki günde yerim dedi :KK70:Dedim şekerim ben Karataya uygun besleniyorum ve 2 öğün yapıyorum tabiki kahvaltım krallar gibi olmalı :KK48: hadi bakalım o 5 kgyu bu şekilde verdiysen iyimiş dedi :KK48:

Akşamda salatayi aile boyu yaptım ama bir dahakine sadece kendime yapacağım :63: salatanın yarısından çoğu kaldı sağ olsun eşim yemedi, büyükde içine çok az turp ve havuç rendeledim diye yemedi, ufaklık zaten sırf salatalıklarını ayıklar :KK48: Keşke çok az yapsaydım diye kızdım hatta sonuçta hem günah hemde israf :KK67: neyse ders oldu bana hem salça olurlarsada vermeyeceğim salatamdan :KK48:

Arada sabah 9da bir çok çok az şekerli Türk kahvesi ( iyice şekersiz içemiyorum maalesef ille 1 çay kaşığı kadar ekleyecğeim :KK22: )
Kardeşimde de sütlü ama şekersiz kahve içtim ( saat 16 gibiydi ve acıkmaya başlarken bastırdı açlığımı :KK66: )

Gün içinde 2.5 litre kesin suyum var ve hala içiyorum :KK48:

İçtiğim suyun tamamı salatalıklı ve limonluydu ama bir daha yaparsam sırf limonlu yapacağım çünkü yazık günah o salatalıklar suda bekledikçe içi iyice su oluyor ve yenmeyecek gibi oluyor ( günah kahvaltıda onun yerine çiğ yerim salatalığı ve üzerine suyumu içerim :KK48: )

Tam bir saattir dibimde bık bık konuşan bir küçük cimcime var :KK48:

Akşam üzere büyük kıza bulaşık makinesin boşaltmasını söyledim oda oflayıp poflayınca biraz söylendim doğal olarak artık genç kız oldun başka iş yaptırmıyorum bari ona oflama diye.
Küçük cimcimenin nasıl içine oturduysa biraz düşündükten sonra başladı konuşmaya :KK48:

Neymiş efendim ablası çok yanlış yapmış artık ona terbiye koymak ( terbiye vermek demek istiyor tabi :KK48: ) gerekiyormuş :KK70: Bundan sonra o ablası ne zaman terbiye koymaya uymazsa ona ceza verecekmiş :KK70:
En iyisi odasına bir Mola paspası koymak lazımmış :KK70: kurallara uymadığında üzerinde oturup yaptığını düşünsünmüş :KK70: yada olmadı sandalye koyalımmış odasına ki terbiye koymayı yapmazsa onda otursunmuş :KK70::KK70::KK70::KK70:

Gülmekten karnıma ağrılar girdi resmen ama inatla 1 saattir aynı mevzuda fikir üretiyor :KK70:
Peki sen terbiye koymaya uymazsan o zaman ablan sanada mola paspasına otur derse ne olucak diyorum hemen yoooo ben terbiye koymaya uyarım Anneciğim unuttunmu ben senin Kahramanınım :KK70: hep Peki Anneciğim derim, sen ne istersen yaparım, seni hiç üzmem hem bir kitapta okumuştum Kahramanlar Annelerini hiç kızdırmazlar hep Terbiye koymaya uyarlar demezmi :KK70::KK70::KK70::KK70:

VAlla bu kız bizim anamızı ağlatacak ileride şu halleriyle :KK48:
Halada hadi git odasına ablacığa terbiye koy diyor :KK70::KK70::KK70::KK70:

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3:

Bu sabah düne nazaran biraz geç uyandım :KK48: sabah 07:15de :KK48:
Aslında saatimi 6ya kurmuştum ama gece bir ara 04:30da lavaboya uyandım ( artık nasıl su içtiysem :KK48: ) hatta o ara yatmasammı diye düşündüm ama sonra kendi kendime abartma sonuçta uykuyada ihtiyacın var dedim ve tekrar yattım tabi bu sefer saati duymadım ve benim akıllı kızım okula giderken uyandırmamış beni :KK48:

Neyse ki çok geç uyanmadımda hemen aç karnına 2 bardak suyumu içip kahvaltımı hazırladım:KK66:
Dün nasıl yorulduysam artık ( belkide o yüzden saati duymadım ) şu anda bacaklarım ağrıyor :KK48: demekki iyi spor olmuş bana dünki koşturmaca :KK66:

Biraz keyif yapıp öğlene doğru hazırlanıp akrabamızın mevlüdüne gideceğim :KK66:
Akşamlıkta bir aksilik olmazsa ya mercimek çorbası yada tarhana yaparım diye düşünüyorum hatta gitmeden bile pişirebilirim geldiğimde hazır olsun diye :KK66: yanınada yoğurt ve salata yaparım sanırım :KK66:

Yeni
Offff yaaa ben hiç hayır demeyi öğrenemiyecekmiyim :mad::mad::mad::mad::mad:

Bİraz evvel kızkardeşim aradı; neymiş dün onların orada pazar kuruluyor diye bir gün evvel annemlere gelirken bizim burada bırakmış arabasını :KK53: havada yağmurlu olduğundan nasılsa ben mevlüde gidecekmişim biraz erken çıkıp bana uğrasanda arabayla çocukları okula bıraksak olmazmıymış o_O hani arabası onların otarafta olsaymış o götürürmüş zaten çocuklar hasta olmasınmış ( evleriyle okulun arası 5 - 6 sokak aslında :KK67: )
Kızım mevlüde giderken KVyi ve çakma eltiyide alacağıma söz verdim ama dediysemde ya sen bir posta gel sonra gider onları alırsın dedi ( ki gideceğim mevlüt onun olduğu semtte :KK12: )
Yine dayanamadım neyse o zaman onları almadan erken gelir önce seni okula bırakırım çocuklarla sonra gider onları evlerinden alırım demek zorunda kaldım :mad::mad::mad::mad::mad:

Hadi buda bugün öyle olsun dedim ve bari annemleri arayıp hal hatır sorayım dedim :oops: demez olaydım :KK48:
Annem manava kadar gitmiş babama yakalandım :KK48: oda neymiş uydunun frekansları yenilenmiş kanalların bazıları çıkmıyormuş işte mevlüde gitmeden onu gel ayarla demezmi :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70: ki yarın nasılsa gidecektim annemlere turşu kurmaya o zaman yaparım diye düşünüyordum :KK53:
Yahu babacığım ben mevlütten evvel ikizleri gidip okula bırakacağım dediysemde eee tamam o zaman biraz daha erken çık önce gel ayarla sonra çocukları bırak ondan sonra mevlüde git demezmi :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:

Ağlanacak halime gülüyorum resmen :KK70:
Yahu herkes istediği istediği an olsun istiyor ama Banu müsaitmi yoksa işimi var hiç kimse umursamıyor :KK20:
Hee eminim annem evde olmuş olsaydı kesin derdi boşver yarın geldiğinde yaparsın diye ama nerden bilebilirdim anamın dışarda olduğunu :KK48:

Hay benim bu bahtsız başım :KK48: şimdi mecbur hazırlanmaya başlayıp annamlardan başlayıp Kızılay misali Yardım Turuna başlıyayım :KK48: Hesapta büyük kız eve gelene kadar bekleyip o arada yemeğimide yapacaktım, kıza birşeyler hazırlayıp öyle çıkacaktım ama artık not yazarım onada şunu ye bunu ye ( akşamdan kalanlardan )

Selam kızlar:KK68:
Yarın tartı günü unutmuyoruz paylaşımları:KK54:

Bende de bi tembellik anlamadım istanbul bana yaramadı:KK51:Hiç bişey yapasım yok şurayada yazamadım ne zamandır şimdide biri kolumu tutuyo gibiyim yazmayayım diye:KK23:
Şu saat oldu daha mutfağı bile toplamadım ayyy:mad:

Beslenme durumuma gelincede 10 gün tatilde çok dikkat ettim en küçük bir kaçamağım olmadı ve her gün yüzdüm vede yürüdüm:KK70:

İstanbula döndüğümde ise bu durum tam tersine döndü:oops:
Eşim geldiğim gece yemekte pilav ve karışık kızartma yapmıştı:KK17:Hadi bir kereden bişe olmaz vede kırmıyım dedim yedim amanin o yiyiş devam ediyorum:KK22:Yani döndüğümden beri ne su içiyorum nede sağlıklı besleniyorum ne bulursan ye modundayım havalarda yağmur rüzgar yürüyüşede başlamadım:cry:
Ne olacak benim halimmmmm:mad::KK67:

Banucummm canımmm Allah kolaylık versin malesef aynı durumları bende yaşıyorum,annem ve babam sağılsunlar diğer çocuklarına bişe diyemezler hep ben koşturururm her şeye hastalık dert hep banadır ama iyi güzel bişeyler oluncada haberim bile olmaz nedense:KK75:En basiti eylül ilk haftası düğün vardı bana mutlaka gidilcek dediler günlerce,tabii tüm düğünlere ben götürüyorumya milleti topalyıp tek tek evlerinden ve yine aynı şekilde tek tek evlerine bırakıyorum:KK69:Eşimde gece nasıl dönücen o yollardan o saatte deyip gitmemi istemedi düğünde beykoz tarafındaydı.bende annemi arayıp eşim Çok uzak olduğu için benim gitmemi istemiyor ama siz giderken bende gelirim dedim (iki erkek kardeşim var ve ikisininde arabası var)ben arabayla gitmicem diyince oçokkk önemli düğün birden önemini yitirdi ve kimse düğüne gitmedi tabi bende gidemedim:KK59:
Ve ne hikmetse benim arabam hariç herkesin arabası benzin yakıyor benimki suyla çalışır:-)İlk kez arabasız gittim erdeke kardeşim gidiyor zaten arabayla diye. Aman allahım ne kıymetli arabaymış öyle ,kirlenir ,benzin yakıyo , aman dokunmayalım bişe olur diye diye beni bayılttılar:rolleyes:Ama ayşenin arabası su yakar hiç kirlenmez:KK70:Amann neysee:KK35: Özetle seni çokkk iyi anlıyorum tarlım napalım kaderimiz çekicez :KK71:

SElamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Hele şükür geldimm :KK71::KK71:

Hemen çorbamı ateşe koydum malum koşturmaktan yapamaya fırsatım olmadan kendimi evden dışarı atmak zorunda kaldım :KK66:
Eşim gelmeden sizlerede bir bakayım dedim :KK48:

Mevlüdü çok şükür rahat atlattım :KK71::KK71::KK71::KK71:
Ev sahibinin menüsü bugün tavuk pilav dı bende hemen mutfakta onu kenara çektim :KK48: Ne olur kusura bakma ben dedim karatay yapıyorum ve sadece sabah akşam iki öğün yiyorum sakın yanlış anlama ama ben yemeyeceğim dedim :KK70::KK70::KK70: oda sağ olsun madem öyle sadece çok az tavuktan ye ve ayran iç dedi bende tabi okadarına tamam dedim ve kendime sadece 3 YK tavuk ve 1 bardak ayran içtim :KK68:
Üstünede bir bardak şekersiz çayımı içtim yarım saat sonrasında :KK66:

Şimdide akşamlık çorbam pişiyor birazdan eşim gelince hemen yanına bir salata ve yoğurt yiyeceğim :KK68:
Kendimle gerçekten bugün gurur duydum çünkü tatlı ikramıda vardı ve kesinlikle mis gibi koktuğu halde tadına dahi bakmak istemedi canım :KK66:
Ev sahibinin kızı 23 yaşında falan hatta oda beni İnstagramda takip ediyor :KK48: Yengeciğim o menülerine bayılıyorum yaa çok güzeller ama az yemiyormusun dedi :KK48: yok güzelim inan gram acıkmıyorum ve o tabaktakiler gerçekten az değil dedim ve tabiki hem ona hemde benim çakma eltiye bir ara ayrı odada uzun uzun karatayı anlattım :KK48:
Benim çakma eltinin aslında aşırı kilosu yok ama tabi hafif kilolu sayılır ( kilosu genelde göbek mide ve kalçada ) yani bacakları incecik :KK48: ama ben artık nasıl anlattıysam bayıldı ve kesinlikle ilk fırsatta bana tekrar anlat gerekirse sana her zaman danışayımda bende karatay yapayım dedi :KK68:
Hatta dedim bak bu ömür boyu yapılacak, senin hayatının normal beslenmesi bu olucak ve inan diyet modunda olmayacaksın dedim :KK66: hatta tembihledim güzelim al bir akıllı telefon ( uygun olanlardan ) sende instagram aç ki oradan da devamlı takip edelim birbirimizi :KK48:

Selam kızlar:KK68:
Yarın tartı günü unutmuyoruz paylaşımları:KK54:

Bende de bi tembellik anlamadım istanbul bana yaramadı:KK51:Hiç bişey yapasım yok şurayada yazamadım ne zamandır şimdide biri kolumu tutuyo gibiyim yazmayayım diye:KK23:
Şu saat oldu daha mutfağı bile toplamadım ayyy:mad:

Beslenme durumuma gelincede 10 gün tatilde çok dikkat ettim en küçük bir kaçamağım olmadı ve her gün yüzdüm vede yürüdüm:KK70:

İstanbula döndüğümde ise bu durum tam tersine döndü:oops:
Eşim geldiğim gece yemekte pilav ve karışık kızartma yapmıştı:KK17:Hadi bir kereden bişe olmaz vede kırmıyım dedim yedim amanin o yiyiş devam ediyorum:KK22:Yani döndüğümden beri ne su içiyorum nede sağlıklı besleniyorum ne bulursan ye modundayım havalarda yağmur rüzgar yürüyüşede başlamadım:cry:
Ne olacak benim halimmmmm:mad::KK67:

Banucummm canımmm Allah kolaylık versin malesef aynı durumları bende yaşıyorum,annem ve babam sağılsunlar diğer çocuklarına bişe diyemezler hep ben koşturururm her şeye hastalık dert hep banadır ama iyi güzel bişeyler oluncada haberim bile olmaz nedense:KK75:En basiti eylül ilk haftası düğün vardı bana mutlaka gidilcek dediler günlerce,tabii tüm düğünlere ben götürüyorumya milleti topalyıp tek tek evlerinden ve yine aynı şekilde tek tek evlerine bırakıyorum:KK69:Eşimde gece nasıl dönücen o yollardan o saatte deyip gitmemi istemedi düğünde beykoz tarafındaydı.bende annemi arayıp eşim Çok uzak olduğu için benim gitmemi istemiyor ama siz giderken bende gelirim dedim (iki erkek kardeşim var ve ikisininde arabası var)ben arabayla gitmicem diyince oçokkk önemli düğün birden önemini yitirdi ve kimse düğüne gitmedi tabi bende gidemedim:KK59:
Ve ne hikmetse benim arabam hariç herkesin arabası benzin yakıyor benimki suyla çalışır:-)İlk kez arabasız gittim erdeke kardeşim gidiyor zaten arabayla diye. Aman allahım ne kıymetli arabaymış öyle ,kirlenir ,benzin yakıyo , aman dokunmayalım bişe olur diye diye beni bayılttılar:rolleyes:Ama ayşenin arabası su yakar hiç kirlenmez:KK70:Amann neysee:KK35: Özetle seni çokkk iyi anlıyorum tarlım napalım kaderimiz çekicez :KK71:

Valla ayşem bir an beni anlatıyorsun sandım :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:
Dediğin gibi bir iş oldumu koş ama başka şeyleri en son ben duyarım :KK48:
Bir keresinde annem kardeşimle telefonda görüştü kız ne anlatıyor oğluşun dedim şakasına ay ne desin havadan sudan konuşuyor dedi ama sonradan kızkardeşimle bir kaç gün sonra konuştuğumuzda ay benden duymuş olma ama erkek kardeşim KVsiyle kapışmış görüşmüyormuş falan dedi :KK57: bende kızdım ulen benden niye saklıyor hadi saklıyor sana niye söylüyor diye :KK48: şimdi hiç umursamıyorum ama bugün kızkardeşimede şakayla karışık dedim bunlar hep benim başıma hayır demeyi bilmediğimden geliyor diye o_O
Anneme bile acıkca diyorum lafı geldiğinde ulen bütün sülaleye ben koşarım ama devamlı laf sokan kendini beğenen kızkardeşim daha çok sevilir diye ( ki annemde öyle valla diyor ama kendi de aynısını yapıyor :KK70::KK70::KK70::KK70: )
Kız bu sene Akçaya arabayla tek gideyim dedim ay kadın başına okadar yol gidilirmi birşey olur falan ille kocanla git diye tutturdu ( 15 senelik hatta 16 senelik şöförüm biliyorsun ) hadi neyse dedim eşimde ya aklım kalır ben götürüm diyince ( ki geçmişte Altınoluka KPyi götürmüştüm tek şöför olarak )
Aradan iki ay geçti işte bir 15 gün evvel kızkardeşim kocasının şöförlüğü yok diye tek başına ta Samsuna gitti arabayla :KK53: ne Annem nede Babam kızım ne gerek var sen gidemezsin okadar yol demediler :KK70: ki o daha şurada 1 senedir İstanbul Trafiğinde :KK11::KK11::KK11::KK11:
Seneye dedim kimse beni tutamaz :KK48: mıçınızıda yırtsanız kızçelerimi alır giderim dedim hatta eşimede dedim kusura bakma ama seneye sanada söz hakkı vermiyorum sonuçta 2 kızım var daha ne olsun dedim :KK48: şimdilik tamam dedi ama ben eşimi tanıyorsam yine kendide karşı çıkar anamıda gaza getirir :KK70::KK70::KK70::KK70:

Selam kızlar
Gece 1,30 da yattım esim 30 kılo domates almış kışlık hazırladık onları sabah da serviste uyudum size yazamadım.

Sabah tartıldım 99,5 du 400 gr gitmiş

Dünkü yediklerim
Sabah 2 dilim tahıllı ekmek peynir maydanoz
Öğlen
Tavuk patates cacık armut
Ara tost kuru dut Mısır patlağı( şirkette dağıttılar)
Aksam
Esim mantarı yemek yapmış:)ondan yedim 1 dilim de ekmek yedim
2 parça da köme yedim

***8.TAKIM 379.ETAP***

moni (104,5/ / / % )377.etapta izne ayrılan üye geri döndü kilosu 2 ye bölündü
Ceco34 (119,4/ / /% )

Berkuras (99,9/ / /% )

8.TAKIM ORTALAMASI %

GÜNAYDIN KIZLAR yarın tartılma günü büyük bir sürprizle karşılaşacağımı biliyorum inşallah çok kilo almamışımdır.herkese kolay gelsin...
canım sen düzenli paylaşımda bulunup kilonu zamanında bildrecekmisin ve tabi en önemlisi düzenli kilo verecekmisin her hafta? ona göre listeye tekrar alıcam biliyosun 2 haftadır izindesin.

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3:

Hesapta akşam yemeğinden hemen sonra damlayacaktım ama eşimin halasına çaya geleceğimize dair söz verdiğimizi unutmuşum :KK48:
Sağ olsun nerede kaldınız diye telefon açınca şimdi çıkıyorduk kapıdan dedik ve kendimizi gerçekten anında sokağa attık :KK48:
Yine çayın yanına birşeyler hazırladı ama kusura bakma halacığım ben 8den sonra ağzıma lokma koymuyorum heleki işlenmiş gıda hayatta tüketmem dedim :KK66: Bugünüde hasarsız atlattım çok şükür :KK70:

İnşallah yarın karşılığınıda görürüm :KK68:

Tabi anında dışarı çıkınca mutfağı öyle bıraktım ve hemen girişmeden ( malum yatma saatim geliyor :KK48: erken kalkma niyeti olduğundan ) hem yediklerimi paylaşayım hemde sizlere bir bakayım dedim :KK24:

Hemen aklımdayken yediklerimide paylaşayım :KK66:

kahvaltı31.jpg akşam31.jpg

Öğlen mevlütte sadece 2 kaşık kadar tavuktan yedim bir tanede ayran içtim oda evsahibinin hatrına :KK66:

Gün içinde de yine 2.5 litre kesin suyumu geçmişimdir :KK66:
Sabahı iple çekiyorum desem yeridir :KK68: Umarım karşılığını güzel alırımda daha bir motive olurum :KK28:

X