Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Gittiler. Sağolsunlar çocukları özlemişler. Bana gelmeyelide çok oluyodu. İyi oldu. Tabi benimkiler halasıyla ikisini soydular soğana çevirdiler :KK1: . Gerçi Allah'ı var çocuklarımın almak istemezler ama onlar sağolsun harçlık vermezlerse içleri rahat etmez. Yarın onlarla birlikte gidicez Adana'ya. Ne hediye götürelim diye dert edinmişler kendilerine. Ben ayarladım dedim. Kendi yaptığım sabunlardan, reçellerden... Biraz fındık -malum burada meşhur- biraz köme -o da meşhur cevizli sucuk oluyo- onlarda karalahana, mısır unu aldımıydı tamamdır... Bunlardan güzel hediyemi olur. Dimi...
Neyse ben kaldığım yerden devam edeyim. Karanfili öğüttüm, 3 yemek kaşığı toz karanfil, 3 yemek kaşığı kına, bi de demlenen adaçaylı-hibiskuslu sıcak suyu ekledim. Bir güzel karıştırıp başladım diplere sürmeye. Birazda yaydım sonradan. İlk defa yaptığımdan tutup tutmayacağından emin olamadım. Yarım saatte yıkadım. Keşke yıkamasaymışım. Saçımın rengi nerdeyse Hürremin rengi gibi oldu. Beyazlar kapanmış. Acayip hoşuma gitti. Bide parlıyo. Çok mutlu oldum çokkk...
Yanlız bi dahaki sefere karanfili çok çok ince öğütücem. Sürmesi bayaa zor oldu. İnce öğütüp bi gece önceden adaçayı, hibiskus ve toz karanfilin hepsini birden demlemeye bırakıp ertesi gün süzüp kınayla karıştırıcam. Bi de yıkarken ayıklaması baktım çok zor olucak. Önce kremledim saçımı, tozu tortusu anında aktı gitti, sonra şampuanladım. Şu yaptığım sabunlardan boyalı saçlar için de becerip üretebilsem. Süper olucak süper. Du bakalım egzama sabununu iyice geliştireyim, sonra sıra onada gelir....
:KK54::KK54::KK54::KK54:

Benm saçım öyleydi ama hamilelikte boyatamadım denesemmi acaba teşekkürler paylaşım için

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bugünkü menüm
Sabah: 1yumurta tereyağlı omlet rarzı
Çeyrek ekmek
1bardak süt
Ara: helva yedim bi kk
Öğle: bi kase soğanlı çorba
7kaşık pırasa yemeği

Ara: 1 küçük kek
1 çokoprens:KK43:(
Akşam: 5tane küçük tavuk budu
3dilim sucuk mangal
2 kaşık pilav
Yarım kase yoğurt
Ara: yeşillik
Spor:yok
Kitap:grinin elli tonu

hayırlı haftalar :nazar: hanımlar nasılsınız :KK76::KK76:hafta sonum iyiy mi desem kötü mü desem bilemedim bol sporlu:KK8::KK8: fakat bol kaçamaklı:KK56::KK56: idi

Bugünkü menüm
Sabah: 1yumurta tereyağlı omlet rarzı
Çeyrek ekmek
1bardak süt
Ara: helva yedim bi kk
Öğle: bi kase soğanlı çorba
7kaşık pırasa yemeği

Ara: 1 küçük kek
1 çokoprens:KK43:(
Akşam: 5tane küçük tavuk budu
3dilim sucuk mangal
2 kaşık pilav
Yarım kase yoğurt
Ara: yeşillik
Spor:yok
Kitap:grinin elli tonu

günaydınlar:KK54: bakıyorum da sende benim gibi diyeti kalbura çevirmişşin :KK9::KK9::KK9::KK9:

günaydın hanımlar
hafta sonum kaçamaklı geçti ya bend iradesizlik var sinir oluyorum

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrr :KK3:

Uyanır uyanmaz bir posta çamaşır attım makineye sonrada kendimi buraya attım :KK1:
Servis gelmeden yapmam gereken işleri bitireyimde adamlar ulen burası neresi demesinler:KK1: Sağ olsun küçük cadı dün yine dağıttı etrafı bende yorgunluktan ellemedim :KK1:
Sabah biraz toparladım ama daha kalkacak bir kaç parça eşya var bide holü süpürüp sileyimde bugünlük :KK34: sonra artık çamaşır yıka ser yaparım bir kaç kere :KK1:

Sabah annemle konuştuk telefonlada oh oh aferin kızıma mis gibi olucak her yer diye verdi gazı :KK1: tabi yorulan o değil ki :KK1:
Bugün yarın bitsin çamaşırlarda çarşamba günü artık hem pazara çıkacağım hemde dönüşte annemlerle kızkardeşimi bize davet ettim yemeğe :KK34: şimdi çatlar yatak odasını göremezse :KK1: birde bir huyu var davet etmediğin sürece günlerce gelmez ama birşeye bozulduğu anda da hemen başlar sen beni evine bile istemiyorsun yok efendim isteseydin davet ederdin falan fişman :KK60: tipik anne işte :KK1: eskiden hiç öyle bir şeyi yoktu ama kadıncağız yaşlandıça huyu değişiyor :KK1:

Filmlerde gördüğümüz sahnelerde hayatın kutlamasının yapıldığı albenili mekanlar, “kırmızı şaraplı kadehlerin süslediği, akşam yemeklerinin keyifle yendiği restoranlardı...”

Akşam yemeği bir kutlamaydı...
Akşam yemeği romantizmdi...
Akşam yemeği keyifti...
Akşam yemeği dinlenmeydi...
Akşam yemeği şıklıktı...
Akşam yemeği, hak edilen ve güzel olan her şeyin ortasındaki estetikti...

Yaşadığımız ve yarattığımız kültür akşam yemeğini böyle şırıngaladı...

Paris’te, New York’ta, Londra’da, Roma’da, Atina’da, İstanbul’da günün en keyifli anı akşam yemeği anıydı...

Dün Doktor Ayşegül Çoruhlu’nun “Tokuz Ama Açız” isimli kitabını karıştırıyorum...

“Akşam yemeğinin zararları” başlıklı bölümü görünce irkiliyorum...

Doktorların genelde akşam yemeklerinin az yenmesini istediğini biliyorum...

Fakat “Akşam yemeğinin zararları” başlığıyla çıkan bir bölüm, beni korkutuyor...

Akşam yemeğinin az yenmesinden bahsetmiyor Doktor Ayşegül Çoruhlu...

Akşam yemeğinin topyekün zararından söz ediyor...
Okurken size aktarmaya karar veriyorum kitabı...
Ayşegül Çoruhlu Alkali Diyet kitabının da yazarı...
Bu konuda söyledikleri önemli...

Şöyle diyor:

“Alıştığınız üzere ‘günün en önemli öğünü kahvaltı’ demeyeceğim... ‘Günün en önemli öğünü akşam yemeğidir...’
Ama dikkatinizi çekerim...

En önemlidir derken, yedikleriniz açısından önemli değil, ne yememeniz gerekiyor açısından önemli...
Akşam yemeğinde yemedikleriniz, gün içinde yediklerinizden daha önemli...

Akşam yemeğinin yanlışları, gün içindeki yanlışlardan daha fazla bedel ödetirler...

Akşam kaçta yediğinizin ve ne yediğinizin önemini ne kadar anlatsam az...

Bunun için öğleden sonraki durumu en iyiden, en kötüye doğru sıralayarak gitmeye çalışacağım...”

1.SEÇENEK:

“Sağlık açısından birinci seçenek öğleden sonra 4-5 arası akşam yemeğini yemek ve daha sonrasında sadece söğüş sebze, sebze suyu, bitki çayları içerek geceyi tamamlamak...

Bu uygulanabilecek en iyi tercih...

Bu şekilde akşam yemeği yemediğinizde, uygulayacağınız bütün diyetlerden daha hızlı bir şekilde bel bölgesinden kilo kaybedersiniz...

Akşam yemeğini atlarsanız gündüz yediklerinizin kalorisini de saymanız gerekmez...

Çok da yeseniz, akşam yemezseniz beliniz incelir...
Daha önemlisi akşam yemeği yemezseniz biyolojik olarak gençleşirsiniz...

Gece uykuda salınan büyüme hormonu sabaha kadar hücrelerinizi tamir eder... Hollywood ünlüleri gençlik için boşuna büyüme hormonu iğnesi yaptırmıyor...

Kilo verirken sarkmak, kırışmak, avurtları çökmüş hale gelmek istemiyorsanız, akşam yemeğini atlamalısınız...

Ancak bunu yapmak zor geliyor... Çünkü sabah 9, akşam 18 iş hayatı, sosyal yaşam, ailenin bir arada olması, trafik, günlük stres derken akşam yemeğini 4-5 arası yiyemiyoruz...
Elbette akşam yemeği seremonisinden vazgeçemiyoruz...

SAĞLIK İÇİN 2. SEÇENEK;

Diyelim ki akşam 19’da masaya oturmak zorundayız...
O halde akşam 19’dan 2 saat önceye gideceğiz... Saat 17’ye...

17’den hemen önce, 16.30-17 arası küçük bir öğün yapacağız...

Bu ara öğünde badem, ceviz gibi yağlı kuruyemişler, avokado gibi yağlı sebzeler uygun...

Bu ara öğünden sonra akşam yemeğine kadar tamamen aç kalacağız...

Akşam yemeğini 19 yerine 20’de yesek de durum fark etmiyor...

Akşamüstü 17’den sonra akşam yemeğine kadar hiçbir şey yemeyeceğiz...

Bu kural çok önemli...

Çünkü pek çok insan işinden eve dönerken, hele de ara öğünü yapmadıysa acıkıp akşam yemeğinden önceki saatlerde ufak tefek atıştırır...

Bu esnada yediğiniz ufak bir kraker bile zararlı...
Akşam yemeğinden iki saat öncesinden itibaren hiçbir şey yenmemeli...

Bu mesele şeker-insülün dengesi ile alakalı...
Akşam yemeğinden iki saat önce, kanınızda insülin yükseltecek herhangi bir besin maddesinin bulunmaması gerekiyor...”

Akşam yemeğinde neler yasak olmalı?..

“Tüm öğünlerde unlu, şekerli gıdalar, alkol ve şekerli içecekler, kızartmalar, işlenmiş ürünler, cipsler gibi yiyeceklerin yararsız olduğunu bildiğinizi varsayarak saymıyorum...

Bu besinler çocuk büyük herkes için faydasız...
Ancak bunun yanı sıra kilo problemi varsa bazı yararlı besinler de akşam tüketilmemeli:

1) Baklagilleri akşam yemek uygun değil...
Baklagillerin az bir kısmı
protein...

Geri kalan kısmı iyi bir karbonhidrattır...
Akşam için değil, gündüz için uygundurlar...

2) Sağlıklı olduğu halde, akşam tüketemeyeceğiniz ikinci grup kuruyemişlerdir...

sabah öğlen ve akşam 17’ye kadar tüketilebilinir, daha sonra tüketilmesi zararlıdır...

3) Benzer şekilde akşamları; süt-yoğurt-peynir grubu da kilo vermek isteyenler için uygun değil...

Süt-yoğurt-peynir grubunu 17’den önceki öğünlerde tüketeceğiz...

4) Meyveler de saat 17’den önce tüketilmeli...

Akşam yemeğinde neler yiyebiliriz?..

Sebzeler sınırsızdır akşam yemeklerinde...
Söğüş sebze, salata, ızgara sebze, sebze çorbası, zeytinyağlılar, sebze haşlamalar akşam yemeğinde tüketilebilir...

Üstelik yaptığınız yemeklerin yağsız olması gerekmiyor...
Bahsedilen sebze yemeklerini zeytinyağıyla tüketebilir ve pişirebilirsiniz... Baharatların hepsi her öğünde serbesttir...

Akşam öğününü sebzeyle geçirmek idealdir...
Maalesef birçok kişi bunların yanında mutlaka protein istiyor...

Bu durumda yumurta,hindi, tavuk, balık ve et sebzelerle beraber olmak şartıyla tüketilebilir...
Belki ekmeksiz akşam yemeği yemek, pilav, makarna yiyememek, patates kızartmasını mönüden çıkartmak, televizyon karşısında bir dilim kekten çatalın ucuyla alamamak, ayva tatlısından azıcık da olsa tırtıklayamamak, bir kadeh kırmızı şarap içememek size çok zor gelebilir...

En sağlıklı olan, birkaç günde bir hazırlayarak buzdolabında sakladığımız sebze sularını tüketmek...
Akşam yemeğini atlayıp, gece ara ara sebze suyu içerek geçirmeye çalışın... En hızlı bel inceltme, en hızlı gençleşme, en hızlı güzelleşme formülü bu...”

günaydın canımm benimde bol bol kaçamaklı oldu canını sıkma

sorma canım ya arkadaşımın düğünü var 10 mayısta
ve ugün tartıldım 63.7 kilo çıktım
abiye alacağım ve olmayacak hiçbiri bana muhtemelen halada yiyorum sonrada pişman oluyorum malesef
ne yapsam bilemedim

Filmlerde gördüğümüz sahnelerde hayatın kutlamasının yapıldığı albenili mekanlar, “kırmızı şaraplı kadehlerin süslediği, akşam yemeklerinin keyifle yendiği restoranlardı...”

Akşam yemeği keyifti...
Akşam yemeği şıklıktı...

Paris’te, New York’ta, Londra’da, Roma’da, Atina’da, İstanbul’da günün en keyifli anı akşam yemeği anıydı...

Dün Doktor Ayşegül Çoruhlu’nun “Tokuz Ama Açız” isimli kitabını karıştırıyorum...

Fakat “Akşam yemeğinin zararları” başlığıyla çıkan bir bölüm, beni korkutuyor...

Şöyle diyor:

“Alıştığınız üzere ‘günün en önemli öğünü kahvaltı’ demeyeceğim... ‘Günün en önemli öğünü akşam yemeğidir...’

En önemlidir derken, yedikleriniz açısından önemli değil, ne yememeniz gerekiyor açısından önemli...

Akşam yemeğinin yanlışları, gün içindeki yanlışlardan daha fazla bedel ödetirler...

Bunun için öğleden sonraki durumu en iyiden, en kötüye doğru sıralayarak gitmeye çalışacağım...”

1.SEÇENEK:

“Sağlık açısından birinci seçenek öğleden sonra 4-5 arası akşam yemeğini yemek ve daha sonrasında sadece söğüş sebze, sebze suyu, bitki çayları içerek geceyi tamamlamak...

Bu şekilde akşam yemeği yemediğinizde, uygulayacağınız bütün diyetlerden daha hızlı bir şekilde bel bölgesinden kilo kaybedersiniz...

Akşam yemeğini atlarsanız gündüz yediklerinizin kalorisini de saymanız gerekmez...

Gece uykuda salınan büyüme hormonu sabaha kadar hücrelerinizi tamir eder... Hollywood ünlüleri gençlik için boşuna büyüme hormonu iğnesi yaptırmıyor...

Kilo verirken sarkmak, kırışmak, avurtları çökmüş hale gelmek istemiyorsanız, akşam yemeğini atlamalısınız...

Ancak bunu yapmak zor geliyor... Çünkü sabah 9, akşam 18 iş hayatı, sosyal yaşam, ailenin bir arada olması, trafik, günlük stres derken akşam yemeğini 4-5 arası yiyemiyoruz...

SAĞLIK İÇİN 2. SEÇENEK;

Bu ara öğünde badem, ceviz gibi yağlı kuruyemişler, avokado gibi yağlı sebzeler uygun...

Bu kural çok önemli...

Çünkü pek çok insan işinden eve dönerken, hele de ara öğünü yapmadıysa acıkıp akşam yemeğinden önceki saatlerde ufak tefek atıştırır...

Akşam yemeğinden iki saat önce, kanınızda insülin yükseltecek herhangi bir besin maddesinin bulunmaması gerekiyor...”

“Tüm öğünlerde unlu, şekerli gıdalar, alkol ve şekerli içecekler, kızartmalar, işlenmiş ürünler, cipsler gibi yiyeceklerin yararsız olduğunu bildiğinizi varsayarak saymıyorum...

Ancak bunun yanı sıra kilo problemi varsa bazı yararlı besinler de akşam tüketilmemeli:

protein...

2) Sağlıklı olduğu halde, akşam tüketemeyeceğiniz ikinci grup kuruyemişlerdir...

sabah öğlen ve akşam 17’ye kadar tüketilebilinir, daha sonra tüketilmesi zararlıdır...

3) Benzer şekilde akşamları; süt-yoğurt-peynir grubu da kilo vermek isteyenler için uygun değil...

Söğüş sebze, salata, ızgara sebze, sebze çorbası, zeytinyağlılar, sebze haşlamalar akşam yemeğinde tüketilebilir...

Bahsedilen sebze yemeklerini zeytinyağıyla tüketebilir ve pişirebilirsiniz... Baharatların hepsi her öğünde serbesttir...

Bu durumda yumurta,hindi, tavuk, balık ve et sebzelerle beraber olmak şartıyla tüketilebilir...
Belki ekmeksiz akşam yemeği yemek, pilav, makarna yiyememek, patates kızartmasını mönüden çıkartmak, televizyon karşısında bir dilim kekten çatalın ucuyla alamamak, ayva tatlısından azıcık da olsa tırtıklayamamak, bir kadeh kırmızı şarap içememek size çok zor gelebilir...

En sağlıklı olan, birkaç günde bir hazırlayarak buzdolabında sakladığımız sebze sularını tüketmek...
Akşam yemeğini atlayıp, gece ara ara sebze suyu içerek geçirmeye çalışın... En hızlı bel inceltme, en hızlı gençleşme, en hızlı güzelleşme formülü bu...”

ne güel şeyler yazmışsın canım ellerine sağlık güzel bilgiler faydalı bence
akşam yemeği gerçekten çok çnemli yeme zayıfla diyor yazar ah dinleyebilsek :KK50::KK50:

Akşam yemeği keyifti...
Akşam yemeği şıklıktı...

Şöyle diyor:

1.SEÇENEK:

SAĞLIK İÇİN 2. SEÇENEK;

Bu kural çok önemli...

protein...

cancazım bu kitabın adı nedir acep:21::21:

sorma canım ya arkadaşımın düğünü var 10 mayısta
ve ugün tartıldım 63.7 kilo çıktım
abiye alacağım ve olmayacak hiçbiri bana muhtemelen halada yiyorum sonrada pişman oluyorum malesef
ne yapsam bilemedim

anlıyorum canım ama insan kendini bastırdıkça daha çok yiyesi :KK56::KK56::KK56:geliyor strese yapma

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr :KK3:

Geçte olsa uğrayabildim şükür :KK1:
Bugün bütün gün evle uğraştım daha doğrusu öğlene kadar uğraştım :KK1: sonra kendimi annem ve kızkardeşimle parka attım çocuklar eğlensin diye :KK34:
Dönüşte annemlere geçip bir güzelde yemeğimizi yedik :KK1: sonrada yine doğru eve geçip kaldığımız yerden devam ettik yatak odasının tadilatına :KK34:

Şükür eşim ben dışardaykende devam etmiş hatta boya faslı bitmiş üstüne birazda parkeleri temizlemiş :KK16:
Birlikte hazır tadilat yapmışken bazanın altınıda bir ayıklıyayım dedim :KK1: iyikide demişim :KK1: atmaya kıyamadığım bir sürü kıyafet ( 36 - 38 beden :KK14::KK14::KK14::KK14: gözlerimi doldu ama yinede ihtiyaç sahiplerine gitmek üzere poşete dizdim :KK43: ) Eşim anlam veremedi üzülmeme ama o kıyafetleri bir türlü vermeye kıyamıyordum zayıflarsam kullanırım diye ( çokda beğeniyordum üstelik hepsi yeni gibiydi en fazla 5 ay toplam gıymıştım )
Kullanılmayan eşyaları saklamanında dini acıdan yanlış olduğunu bildiğimden onlarla vedalaştım :KK1: sadece bir tane Tshirtümü vermedim oda zaten ortaokul mezuniyetinde yaptırdığımız özel Tshirt :KK1: eşim hatta istersen cerçeveletelim onu dedi ama okadarda değil :KK1:

Yatak odam çok ferah oldu çok şükür :KK16: Eşim iyiki dolabı daraltmış :KK34: Acık rengte boyayınca mis gibi oldu her yer :KK34: Tabi bir sürü yıkanacak şey çıktı yatağın altından :KK1: artık yavaş yavaş onlarıda yıkar ütülerim :KK34:
Çeyizlik annemin özel yaptırdığı bir yatak örtüsü vardı onuda çıkardım :KK1: yıkayıp ütüleyeyimde ondan sonra resmini çeker gösteririm :KK1: yatak odama kadar girdi KK derim sonra :KK1:

Canım güzel sözlerin için çok ama çok teşekkür ederim :KK71:
Aslında itiraf etmem gerekirse ben yazmayı çok seviyorum ve gerçektende kitap çıkarma hayalim var :KK1: hatta kendimce bir çocuk hikayeside yazdım bile :KK1: Tabi henüz onun düzenlemesini yapmadığım, notere tasdik ettirmediğim için yayın evleriyle görüşmeye girişemedim :KK34: ama yakında inşallah kendime biraz vakit ayırıp şu düzenlemeyi bitirip tasdik ettirebilirsem gerekirse kapı kapı dolaşıp basacak bir yayın evi bulmaya çalışacağım :KK34:
Şimdiye kadar iki kişiye hikayeyi okuttum ( 60 - 70 sayfa kadar birşey :KK1: ) ve her iki kişide ( ki biri sadece ilk 10 sayfayı okudu :KK1: ) bayıldılar :KK1: :KK1: :KK1:

Bazen eşimede diyorum kesinlikle KVyle olan maceralarımı bir kitapta biriktireceğim diye :KK60: hatta adınıda ya Kaynanatörden intikam yada gelinin intikamı koyacağım diye :KK60::KK60: :KK60:
Eşimde yaz yaz ondan sonra yayınlansında anam seni yolsun diyor :KK60: tabi o zaman bende kurtaramam seni diyor :KK60:

Aslında bende çok severim kitap okumasını ama bu ara fırat olmuyor pek işlerden :KK53: benim yerime büyük kız okuyor devamlı :KK1: sadece bu ay 4 kitap okudu ve aldığı okunmak için bekleyen 2 kitap daha var :KK1: hatta dün gece bir tanesini daha bitirmek için gece 1e kadar hiç kafasını kaldırmadan oturdu :KK1: tabi o daha çok bilim kurgu tarzı şeyler okur :KK1:

Bencede gurur duy kendinle :KK71:
Gerçekten harikasın :KK34: Aslında bende bayılırım doğaya ama bu kiloyla istesemde doğa yürüyüşlerine katılmaya cesaret edemem sonuçta o tip organizasyonlarda millet deli gibi yürüyor :KK34: daha yolu yarılamadan ben kesildiğim an beni geri bırakacak halleri yok :KK1:
Şöyle 2li hanelere insem kesinlikle şöyle uzun uzun yürüyüşler yapmak isterdim hatta dağlara taşlara çıkmak :KK34: Rabbim inşallah banada nasip eder...Aminnnn

Canım şimdiden çok ama çok geçmiş olsun :KK71:
Gerçeken çok zor bir durum :KK53: Rabbim acil şifalar versin:KK34:
Aminnnnnnnnnnnnnnn

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Maşallah canım yaa ne güzel beceriklisin :KK34: herşeyi organik kullanabilmek ne güzel :KK34:
Bence sende kesinlikle böyle becerilerin varsa süslü ama doğal sabunlar ve başka şeyler yapıp satabilirsin :KK34:
Kız benim büyük kızın derisi inanılmaz kuru ( hani şu tavuk derisi gibi varya hatta doktorda dedi tavuk derisi diye :KK53: ) onun için bildiğin benim yapabileceğim doğal bir çözüm varmı :44: nemlendirici krem aldım hatuna ( bebekler için olanından ) ama hem üşengeç cadı hemde krem sürünmeyi süslenmek olarak algılıyor ( pasaklı marimar :KK1: ) o yüzdende sürmüyor ama kolları özellikle çok kuru olduğundan yazın daha beter oluyor sıcaklarda bu seferde kaşıdıkca kanatıyor ve dirseğine kadar olan kısakollu Tshirtlerden giyiyor ancak :KK53: daha kısalarını kolları görünyor diye giymek bile istemiyor :26:

Hee birde hatun saçlarını besleyecek şeylere bayılır :KK1: en son bir çılgınlık yapıp gitti Mİley Cyrus gibi kestirdi sonra itiraf etmesede pişman oldu ve şimdi devamlı saçımı daha çabuk uzatacak bir bakım kremi yokmu diyor ama kimyasallar dolu diye almıyorum hiç birşey o maske tarzı şeylerden :KK53:
Hani doğal bir çözüm biliyorsan inan çok makbule geçer kızım adına :KK1: sana herhalde ömür boyu dua eder :KK1: okadar aklını bozdu :KK1:

<hayatım, şu an adanadayım. geleli 2 saat oldu. yemek yedik, allahtan burda pc var. fırsat bulduğumda yazıcam. tatlım, inşallah bi yayınevi bulursun. benimde hikayelerim, roman taslaklarım, şiirlerim var. şiirlerle ilgili kitap teklifi aldıydım taaaaa fi tarihinde de kocacığım kıskandıydı da izin vermediydi.... allah yolunu açık tutsun. bastır ilk okuyucusu ben olurum. hatta keşke bana hikayelerinden birini atsan da okusam. valla merak ettim. birazdan doktora şişlenmeye gidicez. o yüzden üstün körü geçiyorum. kızının hem saç bakımı hem de tüm vücut ve yüzünde kullanabileceği tamamen doğal ve de on numara bi krem tarifi yayınladım. burdan arama motoruna doğal sabun yapımı ile ilgili herşey diye gir bak. resimleri ve detaylı tarifi, ölçüleri herşey var orda. eminim yapabilirsiniz. acayip nemlendiriyo, allerjen hiç bi şey yok. dediğim gibi tamamen doğal. saçlara çok iyi geliyo. mutlaka sayfaya gir bak. süslü süssüz yaptığım sabunlar da var. sipariş vermek isteyenler oluyo. adana maceram bitince yapmaya başlayacağım.

Ya aslinda hepsini okudum ama bende bi hastalik var cidden en az 5-6 kere okurum bi kitabi mesela 7 yasimda almistim harry potterin ilkini hala aklima estikce okurum :KK1: onu 23 kere okumusum rekorum o :KK3: cok seviyorum napiyim bi kitabin baska bi ayrintisini yakalamak boleyn kizinin da boleyn mirasina kadar olanlari okudumsa evde biraz kitap patlamasi var annemle kavga ettik almaya ara verdim biraz :2: dedemin de 10.000 ciltlik bi kutuphanesi vardi onlarin cogu bende artik napicam bilmiyorum okul kutuphanesine ugricam bi :KK1: bu arada ufaklik napiyoo 16 yil mi ben o kadar tuvalet sorunu ceksem ohooo :2:

ağlayan beni ağlasın dimi. hakkatten çok çekiyorum. bu arada aramızda kalsın harry potter ı defalarca bende okudum. alacakaranlık serisini de öyle. hayatım akşama devam ederim. ay sanki kendimi sizden ayrılmış gibi hissettim. ne acayip yavvff...

Badem yagiii :KK1: acayip uzatip gurlestiriyo umarim ise yarar :KK3:
Kolay geldin bu arada ev tadilati da tasimasida cok zor bi yaz basinda tasindik evi yerlestirmek icin 2 gunde bi disarda olan ben 2 ay 17 gun adimimi atamadim eve ilk tasindigmizda kapilar mutfak banyo hiicbisey yoktu ertesi gun yapilmisti :KK1: yaaa banu abla hikayeni buraya da koy cidden demistim zaten cok tatli yaziyosun insan istemese de guluyoo :KK3:

Olur inş ya öyle deme

aminnn.....

X