Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Kizlar iki gundur giremiyorum yeni gelenler hosgeldiniz bu tadaaa :))
Ya ben diyetle sporu biraz asmaya basladim napicam bilmiyorum :KK43: bugunku menum:
Sabah: yarim silim tam bugday ekmegi sekersiz cay 3 dilim kasar peyniri cilek receli (hatice abla sen imrendirdin :KK1: ) biraz tereyagi :2:
Oglen: 2.5 lahmacun :KK43:((
Aksam: bi kucuk kase tarhana corbasi biraz yogurt
Su 2lt
Spor yok:KK43:((((
Kitap: onu da hic yazmiyorum boleyn kizini tekrar okuyodum onu bitirdim simdi ugultulu tepelere baslicam optum hepiniziiii :KK3:

boleyn kızı süper bi kitap. aslında o kitabın seriiisi süperdir. o anlatımdan sonra uğultulu tepeler biraz değişik gelecek haberin olsun.

bu arada hepimizide diyet yaparken ara ara bi motivasyonumuzun düştüğü oluyo. canını sıkma ama çabuk toparla kendini ki daha önceki gayretlerin boşa gitmesin.

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:TÜNAYDIN GÜZELLER!!!! :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
Mutlu Pazarlar

Önce itiraf edeyim dün gecenin bi yarısı kızım tutturdu canım pizza istedi diye. Mecburen dominostan istedik. Tüy sklet olduğundan yeterki yesin diyoz ne edelim :KK4::KK4::KK4: Bazen şeytan diyo tut kafasından sok yemek tasının içine :KK17:. Mesela şu anda da aynı. Onu kaldıralı 2 saat oldu. Biz kahvaltımızı yaptık, benim bıcırık yaptı, o oturdu koltuğa, elinde telefon, onu canım çekmiyo bunu canım çekmiyo... En sonunda bende başçavuşun eşeği yok burda kalk kendin ne canın çekiyosa yap ye dedim :KK47::KK47::KK47: . Sabırla bekliyorum bakalım ne canı çekicek... Tabi bu dediğim uzak bi ihtimal, muhtemelen canı bişey çekmeyip kendimi kötü hissediyorum diyip elinde telefon kös kös oturmaya devam edecektir.
Ay ne yazıcaktım konuyu nereye getirdim. Akıl fikir cici osman oldu bende. Neyse güzeller. O pizzayı hopur hupur götürürken dayanamadım 1 dilimcik yedim. Yanındaki elma dilim patateslerden 3 adet, 2 adet te minicik tavuklu bişey vardı ondan yedim. Aslında fas foot hiç sevmem ama Beren hanımı uyutmak 1.5 saatimi alınca enerjim düştü galiba. Ya da pis boğazlığımdan yedim artık orasını bilemiyorum.

:KK56::KK56::KK56::KK56:Sabah neler yediğime gelince:KK56::KK56::KK56::KK56::56

1 kibrit kutusu peynir, 2 domates, yeşil soğan, 2 bardak şekersiz çay, 2 ince dilim ekmek (bu ince dilim dememin sebebi tost ekmeğinin inceliğinin yarısı kadar-ekmeği öyle iki dilim görünce gözüm doyuyo) bi de reçelin içinden 2 tane çilek :KK17:

Bu arada yeni kitaba başladım. Yine Tess Gerrıtsen'den Ruhundaki zehirle yüzleş. Bu ay başı bu kadının kitaplarından 3 tane almıştım. Serileri severim ben. Okuyunca hoşuma gitti. Tarzını sevdim. Bundan sonra da onun kitaplarından almaya devam ederim. Neyse sabah sabah -artık neresi sabahsa- epey yazdım.

veeeee muhteşem bı gun 2 buçuk saatlik dağ yürüyüşü nihayet oturabildimm.... 1000 kalorı yaktım tam 17 000 adımm
vuuuuuuuuuu kendimle gurur duyuyorum
:KK76:
:KK8: :KK8: :KK8: :KK8: :KK8: :KK76:

Hatunlar ve kaptancığım. Yarın Adana'ya gidiyorum. Tedavi için. Omurgamdan bi 45-50 iğne daha yapılıp gelicem. Korkusu şimdiden sardı beni. Orada hala kızının evinde kalıyoruz. Kendisini 1 yıl önce Adana'ya gelin ettik. Karı koca sağolsunlar bizi nasıl rahat ettireceklerin bilemiyolar. Doğal olarak gelsin kebaplar, gitsin lahmacunlar. Kendimi tutayım diyecem ama enişte alınır. Malum Türk usulü misafirperverlik. Bi de orada pc ye oturma şansım olmayacaktır. Beni 3 gün için idare edin... Çarşamba bi aksilik olmazsa dönücez. İlk 3 gün belime çimento dökülmüş gibi olacağından hareket etme şansım olmuyo. Sonraki bir hafta çok şiddetli ağrılarım olucak. En azından ilk seansta böyle olmuştu. O yüzden egzersiz işini hafifletmem gerekecek. Bu hafta cuma gruba katılabilecektim. Bu durum inşallah etkilemez...

Bu arada kızlar, bu gün bişey deniyim dedim, muhteşem oldu. Malum yaş ilerledi, saçlar beyazladı. Benimki birazda erken beyazladı be yaavvv... O yüzden yıllardır boyarım. E tabi haliyle saçın kalitesini bozuyo. Gerçi çok şükür 3 kafalık saç var bende ama boya saç uçlarıma epey zarar verdi. Geçen gün yaptığım doğal kremi saçıma da uyguladım, yanıklar sihirli değnek değmiş gibi ciddi anlamda düzeldi. Şaşırdım. Zaten doğal şeylere takmış durumdayım. Dedim ben bu boya işinide doğal yapmanın yolunu bulurum. Fikir almak için biraz kk da gezindim, biraz da nette. Kendimce bi boya yaptım. Saçımdaki boyanın rengi bakır kumraldı. Öyle bi yapmam lazımdı ki diple uçlar sırıtmasın. Beyazlar parlamasın. Önce adaçayı ve hibiskusu koydum kaynar suyla demlenmeye. neyse kızlar arkası sonra.... kayınvalidemler baskın yaptı. gitsinler anlatırım.

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrr :KK3:

Ben geldimmmmmmmmm :KK3:

Hesapta bu gece baş başa kalacaktık herifimle ama sağ olsun büyük cadı zaten isteksiz gittiği için kardeşini hiç oyalamamış aksine birde annemi istiyorum dedikçe kayıt edip bana whatsuppdan göndermiş :KK53:
Dayanamadım bir arayıp sakinleştireyim dedim ama bu sefer cadı iyice cıldırdı ve telefonda kendinden geçercesine ağlamaya başlayınca hadi baban gelip alıcak seni demek zorunda kaldım :26:
Annem bile diyor kızım hadi oyalamaya çalışayım ama ağlamaktan kendini hırpaladı diye :26: Romantizmimiz başlamadan bitti :KK60:

Bu arada sabah güne gittik :KK1:
Anam yol hem kalabalık hemde uzun olunca fenalık geldi :KK53: Eşimle iki araba peş peşe gittik hatta birde en son bir güzel birbirimize girdik milletin yanında :KK1: uyuz hem adresi bulamadı hemde ben ilk gördüğüm polis aracına adres sorunca kıskançlık krizine girdi ve KVnin yanında bana bağırıdı :KK53: tabi onun arabasında ve benim arabamda da akrabalar vardı :KK1:
Bende altta kalırmıyım ulen açtırma bayramlık ağzımı milletin yanında havalara girdin alırım havanı diyince bozuldu :KK60:
Polisler bile şaşırdı :KK1: Çakma eltim ay ne olur birbirinize girmeyin diye panik oldu :KK1: hatun daha 2 senelik evli olduğu için kocacığım modunda tabi :KK60: Dedim boşver 15 sene sonra senide görürüm :KK1: insan hiç bir şeye takılmıyor sonuçta :KK1:
Sonunda adresi bulduk ve eşimin halası önce eşimi sonrada onu gaza getiren KVmi bir güzel fırçaladı :KK60: tabi eşim anında yanımda bitti yok işte yanlış anladın yok efendim polislerin niyeti farklıydıda yoksa hangi polis dur beni takip et seni adrese kadar götüreyim dermiş :KK1:
Tabi anında unuttum herşeyi :KK1:

Akşamda çocukları anneme bırakıp baş başa yemeğe çıktık :KK1: Öncesinde de alışveriş yaptık :KK1: Eşim bu ara takmış ille ben seni giydireceğim diye ve çok hoş iki tane üst aldı bana :KK1: hatta bir tanesini hemen mağazanın kabininde giydim :KK34: Bundan sonra o alacakmış kıyafetlerimi :KK1: Allahtan zevkli adamda aldıklarına bayıldım :KK1:
Ne güzel gecede baş başa oluruz diye düşünürkende küçük cadının kıyameti kopardığını öğrenince mecbur gitti aldı çocukları annemlerden :KK1: Artık başka zaman tekrar şansımızı deneriz dedik :KK1:
Herşeye rağmen çok güzel bir gün geçirdim :KK16:

Canım Allah razı olsun :KK71:
Ne güzel bir paylaşımların olmuş :KK34: Rabbim hepimize uygun davranmayı nasip eder inşallah ...Aminnnnnnnnnn

Aminnnn canım :KK34: RAbbim hepimize eşlerimizle mutlu, huzurlu ve sağlıklı seneler nasip eder inşallah :KK34:
Aminnnnnn

Tebessüm ettim bolbol saoladın:))

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kizlar iki gundur giremiyorum yeni gelenler hosgeldiniz bu tadaaa :))
Ya ben diyetle sporu biraz asmaya basladim napicam bilmiyorum :KK43: bugunku menum:
Sabah: yarim silim tam bugday ekmegi sekersiz cay 3 dilim kasar peyniri cilek receli (hatice abla sen imrendirdin :KK1: ) biraz tereyagi :2:
Oglen: 2.5 lahmacun :KK43:((
Aksam: bi kucuk kase tarhana corbasi biraz yogurt
Su 2lt
Spor yok:KK43:((((
Kitap: onu da hic yazmiyorum boleyn kizini tekrar okuyodum onu bitirdim simdi ugultulu tepelere baslicam optum hepiniziiii :KK3:

Lahmacun dışında çokta abartılı olmamış bence..

hayatım benim zamanında yaptığım egzersizlerin haddi hesabı yok. spor haricinde çok hareketliyim aslında. bakma belim büküldü diye böyle oturan boğaya döndüm. hele bi müzikli yere gitsek ayıptır söylemesi hiç oturmadan 5-6 saat oynama kapasitesine sahip bi insanım :KK34::KK16::KK1: ahhh ahhh bi de şu kabızlık sorunum olmasa. çiçek tozu dediğini hiç duymadım. duphalak bağırsakları toptan öldürüyo. benim bağırsak sorunu ortanca kızımla yaşıt. yani 16 senedir çekiyorum. bazen olur ayda bir çıkarım. yani halim içler acısı. bu yüzden sürekli polip oluyor bağırsaklarımda . her sene kolonoskopiye girmem gerekiyor. zor iş, allah beterinden saklasın

Valla Allah beterinden saklasn kabızlık zor senn durumun dahada zor.

boleyn kızı süper bi kitap. aslında o kitabın seriiisi süperdir. o anlatımdan sonra uğultulu tepeler biraz değişik gelecek haberin olsun.

bu arada hepimizide diyet yaparken ara ara bi motivasyonumuzun düştüğü oluyo. canını sıkma ama çabuk toparla kendini ki daha önceki gayretlerin boşa gitmesin.

Boleyn kızının serisini okudum entrika dram aşk kaçamak muhteşem yuzyıl gibi maşallah ama bi süre sonra aynı anlatımdan sıkılıyosun. Ben de kitap kurduyum daha doğrusu kurduydum bi zamnlar ama oğlumla ilgilenmekten zamn nasl geçiyo anlamıyorum.48saat olsa günler en çok bana yarar. Günlük menü saatim sayesinde kaymış durumda...Allah yokluğunu yaşatmasn tatlı yorgunluklar bunlar.şimdide banyo yaptırdım uyuyo mışıl mışıl

Boleyn kızının serisini okudum entrika dram aşk kaçamak muhteşem yuzyıl gibi maşallah ama bi süre sonra aynı anlatımdan sıkılıyosun. Ben de kitap kurduyum daha doğrusu kurduydum bi zamnlar ama oğlumla ilgilenmekten zamn nasl geçiyo anlamıyorum.48saat olsa günler en çok bana yarar. Günlük menü saatim sayesinde kaymış durumda...Allah yokluğunu yaşatmasn tatlı yorgunluklar bunlar.şimdide banyo yaptırdım uyuyo mışıl mışıl

Ben ettim eyledim, bütün zamansızlıklara rağmen kitap okumaktan vazgeçemedim. Ama seni anlamıyo değilim. Bu arada haklısın, ha boleyn kızı ha muhteşem yüzyıl... gerçi bizim Süleyman Henry'i havada karada döver o başka.:KK53:.. Ben de benim bıcırığı yıkayacağım biraz sonra.... Azıcık daha vakit geçsin. Belki banyo mahmurluğuyla uyur da bende erken yatabilirim. Yarın erken kalkıp yola çıkmam lazım...

Bu arada kızlar, bu gün bişey deniyim dedim, muhteşem oldu. Malum yaş ilerledi, saçlar beyazladı. Benimki birazda erken beyazladı be yaavvv... O yüzden yıllardır boyarım. E tabi haliyle saçın kalitesini bozuyo. Gerçi çok şükür 3 kafalık saç var bende ama boya saç uçlarıma epey zarar verdi. Geçen gün yaptığım doğal kremi saçıma da uyguladım, yanıklar sihirli değnek değmiş gibi ciddi anlamda düzeldi. Şaşırdım. Zaten doğal şeylere takmış durumdayım. Dedim ben bu boya işinide doğal yapmanın yolunu bulurum. Fikir almak için biraz kk da gezindim, biraz da nette. Kendimce bi boya yaptım. Saçımdaki boyanın rengi bakır kumraldı. Öyle bi yapmam lazımdı ki diple uçlar sırıtmasın. Beyazlar parlamasın. Önce adaçayı ve hibiskusu koydum kaynar suyla demlenmeye. neyse kızlar arkası sonra.... kayınvalidemler baskın yaptı. gitsinler anlatırım.
Gittiler. Sağolsunlar çocukları özlemişler. Bana gelmeyelide çok oluyodu. İyi oldu. Tabi benimkiler halasıyla ikisini soydular soğana çevirdiler :KK1: . Gerçi Allah'ı var çocuklarımın almak istemezler ama onlar sağolsun harçlık vermezlerse içleri rahat etmez. Yarın onlarla birlikte gidicez Adana'ya. Ne hediye götürelim diye dert edinmişler kendilerine. Ben ayarladım dedim. Kendi yaptığım sabunlardan, reçellerden... Biraz fındık -malum burada meşhur- biraz köme -o da meşhur cevizli sucuk oluyo- onlarda karalahana, mısır unu aldımıydı tamamdır... Bunlardan güzel hediyemi olur. Dimi...
Neyse ben kaldığım yerden devam edeyim. Karanfili öğüttüm, 3 yemek kaşığı toz karanfil, 3 yemek kaşığı kına, bi de demlenen adaçaylı-hibiskuslu sıcak suyu ekledim. Bir güzel karıştırıp başladım diplere sürmeye. Birazda yaydım sonradan. İlk defa yaptığımdan tutup tutmayacağından emin olamadım. Yarım saatte yıkadım. Keşke yıkamasaymışım. Saçımın rengi nerdeyse Hürremin rengi gibi oldu. Beyazlar kapanmış. Acayip hoşuma gitti. Bide parlıyo. Çok mutlu oldum çokkk...
Yanlız bi dahaki sefere karanfili çok çok ince öğütücem. Sürmesi bayaa zor oldu. İnce öğütüp bi gece önceden adaçayı, hibiskus ve toz karanfilin hepsini birden demlemeye bırakıp ertesi gün süzüp kınayla karıştırıcam. Bi de yıkarken ayıklaması baktım çok zor olucak. Önce kremledim saçımı, tozu tortusu anında aktı gitti, sonra şampuanladım. Şu yaptığım sabunlardan boyalı saçlar için de becerip üretebilsem. Süper olucak süper. Du bakalım egzama sabununu iyice geliştireyim, sonra sıra onada gelir....
:KK54::KK54::KK54::KK54:

ya ben bu hafta sonlarını hiç sevmiyorum. burası çok tenha oluyo :KK4: Daha uzatmadan neler yemişim bi yazayım. Bi daha Allah nasip ederse çarşamba günü girebilicem artık.

Sabah: 1 kibrit kutusu peynir, taze soğan, 2 domates, 2 ince dilim ekmek, 2 adet reçelin içinden çilek :KK14:

Öğle: 7 kaşık mantar sote, 3 dilim ekmek, 1 bardak ayran

Akşam: 4 kaşık kıymalı barbunya, 4 kaşık mantar sote, 1 bardak ayran, 1 dilim ekmek

Ara: 2 portakal

Su: 2 litre

Spor: yok

Kitap: yine Tess Gerritsen'den. Bu seferki Ruhundaki Zehirle Yüzleş- Önceki çok güzeldi. Bunda da 104. sayfadayım. Sürükleyici ve romantik.

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr :KK3:

Geçte olsa uğrayabildim şükür :KK1:
Bugün bütün gün evle uğraştım daha doğrusu öğlene kadar uğraştım :KK1: sonra kendimi annem ve kızkardeşimle parka attım çocuklar eğlensin diye :KK34:
Dönüşte annemlere geçip bir güzelde yemeğimizi yedik :KK1: sonrada yine doğru eve geçip kaldığımız yerden devam ettik yatak odasının tadilatına :KK34:

Şükür eşim ben dışardaykende devam etmiş hatta boya faslı bitmiş üstüne birazda parkeleri temizlemiş :KK16:
Birlikte hazır tadilat yapmışken bazanın altınıda bir ayıklıyayım dedim :KK1: iyikide demişim :KK1: atmaya kıyamadığım bir sürü kıyafet ( 36 - 38 beden :KK14::KK14::KK14::KK14: gözlerimi doldu ama yinede ihtiyaç sahiplerine gitmek üzere poşete dizdim :KK43: ) Eşim anlam veremedi üzülmeme ama o kıyafetleri bir türlü vermeye kıyamıyordum zayıflarsam kullanırım diye ( çokda beğeniyordum üstelik hepsi yeni gibiydi en fazla 5 ay toplam gıymıştım )
Kullanılmayan eşyaları saklamanında dini acıdan yanlış olduğunu bildiğimden onlarla vedalaştım :KK1: sadece bir tane Tshirtümü vermedim oda zaten ortaokul mezuniyetinde yaptırdığımız özel Tshirt :KK1: eşim hatta istersen cerçeveletelim onu dedi ama okadarda değil :KK1:

Yatak odam çok ferah oldu çok şükür :KK16: Eşim iyiki dolabı daraltmış :KK34: Acık rengte boyayınca mis gibi oldu her yer :KK34: Tabi bir sürü yıkanacak şey çıktı yatağın altından :KK1: artık yavaş yavaş onlarıda yıkar ütülerim :KK34:
Çeyizlik annemin özel yaptırdığı bir yatak örtüsü vardı onuda çıkardım :KK1: yıkayıp ütüleyeyimde ondan sonra resmini çeker gösteririm :KK1: yatak odama kadar girdi KK derim sonra :KK1:

Tatlım. sen ne olursun bi günlük tut. Biriktir bu hatıraları, sonra da Pucco gibi kitap bastır. Valla meşhur olursun. Demedi deme. Hepimizin başından akşama kadar apsürt şeyler geçiyor ama senin gibi anlatmak yetenek ister. Heba etme yeteneğini. Kimse almasa kitabını ben alır okurum söz :)) Bak ciddiye al bu dediğimi, feci kitap kurduyum...

Tabi yine epey güldüğümü söylemeden de edemeyeceğim şekercimm. Ya iki aile ancak bu kadar benzer birbirine. Şu kıskançlık hadisesi sürekli bizdede yaşanır. Aman ne saçma şeylerden... Senin hadiseyi okurken bizi getirdim gözümün önüne. Bi de ben giydiricem meselesi.... Bizimki kendine şahane şeyler alır, bana mümkünse çuval :KK4::KK4::KK4::KK4::KK4: o yüzden artık bana bişey almasını istemiyorum. mümkünse evlilik yıldönümünde bile kitap almasını istiyorum o kadar yani :KK43:

Canım güzel sözlerin için çok ama çok teşekkür ederim :KK71:
Aslında itiraf etmem gerekirse ben yazmayı çok seviyorum ve gerçektende kitap çıkarma hayalim var :KK1: hatta kendimce bir çocuk hikayeside yazdım bile :KK1: Tabi henüz onun düzenlemesini yapmadığım, notere tasdik ettirmediğim için yayın evleriyle görüşmeye girişemedim :KK34: ama yakında inşallah kendime biraz vakit ayırıp şu düzenlemeyi bitirip tasdik ettirebilirsem gerekirse kapı kapı dolaşıp basacak bir yayın evi bulmaya çalışacağım :KK34:
Şimdiye kadar iki kişiye hikayeyi okuttum ( 60 - 70 sayfa kadar birşey :KK1: ) ve her iki kişide ( ki biri sadece ilk 10 sayfayı okudu :KK1: ) bayıldılar :KK1: :KK1: :KK1:

Bazen eşimede diyorum kesinlikle KVyle olan maceralarımı bir kitapta biriktireceğim diye :KK60: hatta adınıda ya Kaynanatörden intikam yada gelinin intikamı koyacağım diye :KK60::KK60: :KK60:
Eşimde yaz yaz ondan sonra yayınlansında anam seni yolsun diyor :KK60: tabi o zaman bende kurtaramam seni diyor :KK60:

Aslında bende çok severim kitap okumasını ama bu ara fırat olmuyor pek işlerden :KK53: benim yerime büyük kız okuyor devamlı :KK1: sadece bu ay 4 kitap okudu ve aldığı okunmak için bekleyen 2 kitap daha var :KK1: hatta dün gece bir tanesini daha bitirmek için gece 1e kadar hiç kafasını kaldırmadan oturdu :KK1: tabi o daha çok bilim kurgu tarzı şeyler okur :KK1:

veeeee muhteşem bı gun 2 buçuk saatlik dağ yürüyüşü nihayet oturabildimm.... 1000 kalorı yaktım tam 17 000 adımm
vuuuuuuuuuu kendimle gurur duyuyorum
:KK76:
:KK8: :KK8: :KK8: :KK8: :KK8: :KK76:

Bencede gurur duy kendinle :KK71:
Gerçekten harikasın :KK34: Aslında bende bayılırım doğaya ama bu kiloyla istesemde doğa yürüyüşlerine katılmaya cesaret edemem sonuçta o tip organizasyonlarda millet deli gibi yürüyor :KK34: daha yolu yarılamadan ben kesildiğim an beni geri bırakacak halleri yok :KK1:
Şöyle 2li hanelere insem kesinlikle şöyle uzun uzun yürüyüşler yapmak isterdim hatta dağlara taşlara çıkmak :KK34: Rabbim inşallah banada nasip eder...Aminnnn

Hatunlar ve kaptancığım. Yarın Adana'ya gidiyorum. Tedavi için. Omurgamdan bi 45-50 iğne daha yapılıp gelicem. Korkusu şimdiden sardı beni. Orada hala kızının evinde kalıyoruz. Kendisini 1 yıl önce Adana'ya gelin ettik. Karı koca sağolsunlar bizi nasıl rahat ettireceklerin bilemiyolar. Doğal olarak gelsin kebaplar, gitsin lahmacunlar. Kendimi tutayım diyecem ama enişte alınır. Malum Türk usulü misafirperverlik. Bi de orada pc ye oturma şansım olmayacaktır. Beni 3 gün için idare edin... Çarşamba bi aksilik olmazsa dönücez. İlk 3 gün belime çimento dökülmüş gibi olacağından hareket etme şansım olmuyo. Sonraki bir hafta çok şiddetli ağrılarım olucak. En azından ilk seansta böyle olmuştu. O yüzden egzersiz işini hafifletmem gerekecek. Bu hafta cuma gruba katılabilecektim. Bu durum inşallah etkilemez...

Canım şimdiden çok ama çok geçmiş olsun :KK71:
Gerçeken çok zor bir durum :KK53: Rabbim acil şifalar versin:KK34:
Aminnnnnnnnnnnnnnn

Gittiler. Sağolsunlar çocukları özlemişler. Bana gelmeyelide çok oluyodu. İyi oldu. Tabi benimkiler halasıyla ikisini soydular soğana çevirdiler :KK1: . Gerçi Allah'ı var çocuklarımın almak istemezler ama onlar sağolsun harçlık vermezlerse içleri rahat etmez. Yarın onlarla birlikte gidicez Adana'ya. Ne hediye götürelim diye dert edinmişler kendilerine. Ben ayarladım dedim. Kendi yaptığım sabunlardan, reçellerden... Biraz fındık -malum burada meşhur- biraz köme -o da meşhur cevizli sucuk oluyo- onlarda karalahana, mısır unu aldımıydı tamamdır... Bunlardan güzel hediyemi olur. Dimi...
Neyse ben kaldığım yerden devam edeyim. Karanfili öğüttüm, 3 yemek kaşığı toz karanfil, 3 yemek kaşığı kına, bi de demlenen adaçaylı-hibiskuslu sıcak suyu ekledim. Bir güzel karıştırıp başladım diplere sürmeye. Birazda yaydım sonradan. İlk defa yaptığımdan tutup tutmayacağından emin olamadım. Yarım saatte yıkadım. Keşke yıkamasaymışım. Saçımın rengi nerdeyse Hürremin rengi gibi oldu. Beyazlar kapanmış. Acayip hoşuma gitti. Bide parlıyo. Çok mutlu oldum çokkk...
Yanlız bi dahaki sefere karanfili çok çok ince öğütücem. Sürmesi bayaa zor oldu. İnce öğütüp bi gece önceden adaçayı, hibiskus ve toz karanfilin hepsini birden demlemeye bırakıp ertesi gün süzüp kınayla karıştırıcam. Bi de yıkarken ayıklaması baktım çok zor olucak. Önce kremledim saçımı, tozu tortusu anında aktı gitti, sonra şampuanladım. Şu yaptığım sabunlardan boyalı saçlar için de becerip üretebilsem. Süper olucak süper. Du bakalım egzama sabununu iyice geliştireyim, sonra sıra onada gelir....
:KK54::KK54::KK54::KK54:

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Maşallah canım yaa ne güzel beceriklisin :KK34: herşeyi organik kullanabilmek ne güzel :KK34:
Bence sende kesinlikle böyle becerilerin varsa süslü ama doğal sabunlar ve başka şeyler yapıp satabilirsin :KK34:
Kız benim büyük kızın derisi inanılmaz kuru ( hani şu tavuk derisi gibi varya hatta doktorda dedi tavuk derisi diye :KK53: ) onun için bildiğin benim yapabileceğim doğal bir çözüm varmı :44: nemlendirici krem aldım hatuna ( bebekler için olanından ) ama hem üşengeç cadı hemde krem sürünmeyi süslenmek olarak algılıyor ( pasaklı marimar :KK1: ) o yüzdende sürmüyor ama kolları özellikle çok kuru olduğundan yazın daha beter oluyor sıcaklarda bu seferde kaşıdıkca kanatıyor ve dirseğine kadar olan kısakollu Tshirtlerden giyiyor ancak :KK53: daha kısalarını kolları görünyor diye giymek bile istemiyor :26:

Hee birde hatun saçlarını besleyecek şeylere bayılır :KK1: en son bir çılgınlık yapıp gitti Mİley Cyrus gibi kestirdi sonra itiraf etmesede pişman oldu ve şimdi devamlı saçımı daha çabuk uzatacak bir bakım kremi yokmu diyor ama kimyasallar dolu diye almıyorum hiç birşey o maske tarzı şeylerden :KK53:
Hani doğal bir çözüm biliyorsan inan çok makbule geçer kızım adına :KK1: sana herhalde ömür boyu dua eder :KK1: okadar aklını bozdu :KK1:

Ben ettim eyledim, bütün zamansızlıklara rağmen kitap okumaktan vazgeçemedim. Ama seni anlamıyo değilim. Bu arada haklısın, ha boleyn kızı ha muhteşem yüzyıl... gerçi bizim Süleyman Henry'i havada karada döver o başka.:KK53:.. Ben de benim bıcırığı yıkayacağım biraz sonra.... Azıcık daha vakit geçsin. Belki banyo mahmurluğuyla uyur da bende erken yatabilirim. Yarın erken kalkıp yola çıkmam lazım...

Ya aslinda hepsini okudum ama bende bi hastalik var cidden en az 5-6 kere okurum bi kitabi mesela 7 yasimda almistim harry potterin ilkini hala aklima estikce okurum :KK1: onu 23 kere okumusum rekorum o :KK3: cok seviyorum napiyim bi kitabin baska bi ayrintisini yakalamak boleyn kizinin da boleyn mirasina kadar olanlari okudumsa evde biraz kitap patlamasi var annemle kavga ettik almaya ara verdim biraz :2: dedemin de 10.000 ciltlik bi kutuphanesi vardi onlarin cogu bende artik napicam bilmiyorum okul kutuphanesine ugricam bi :KK1: bu arada ufaklik napiyoo 16 yil mi ben o kadar tuvalet sorunu ceksem ohooo :2:

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Maşallah canım yaa ne güzel beceriklisin :KK34: herşeyi organik kullanabilmek ne güzel :KK34:
Bence sende kesinlikle böyle becerilerin varsa süslü ama doğal sabunlar ve başka şeyler yapıp satabilirsin :KK34:
Kız benim büyük kızın derisi inanılmaz kuru ( hani şu tavuk derisi gibi varya hatta doktorda dedi tavuk derisi diye :KK53: ) onun için bildiğin benim yapabileceğim doğal bir çözüm varmı :44: nemlendirici krem aldım hatuna ( bebekler için olanından ) ama hem üşengeç cadı hemde krem sürünmeyi süslenmek olarak algılıyor ( pasaklı marimar :KK1: ) o yüzdende sürmüyor ama kolları özellikle çok kuru olduğundan yazın daha beter oluyor sıcaklarda bu seferde kaşıdıkca kanatıyor ve dirseğine kadar olan kısakollu Tshirtlerden giyiyor ancak :KK53: daha kısalarını kolları görünyor diye giymek bile istemiyor :26:

Hee birde hatun saçlarını besleyecek şeylere bayılır :KK1: en son bir çılgınlık yapıp gitti Mİley Cyrus gibi kestirdi sonra itiraf etmesede pişman oldu ve şimdi devamlı saçımı daha çabuk uzatacak bir bakım kremi yokmu diyor ama kimyasallar dolu diye almıyorum hiç birşey o maske tarzı şeylerden :KK53:
Hani doğal bir çözüm biliyorsan inan çok makbule geçer kızım adına :KK1: sana herhalde ömür boyu dua eder :KK1: okadar aklını bozdu :KK1:

Badem yagiii :KK1: acayip uzatip gurlestiriyo umarim ise yarar :KK3:
Kolay geldin bu arada ev tadilati da tasimasida cok zor bi yaz basinda tasindik evi yerlestirmek icin 2 gunde bi disarda olan ben 2 ay 17 gun adimimi atamadim eve ilk tasindigmizda kapilar mutfak banyo hiicbisey yoktu ertesi gun yapilmisti :KK1: yaaa banu abla hikayeni buraya da koy cidden demistim zaten cok tatli yaziyosun insan istemese de guluyoo :KK3:

Kizlaar bugunku menumu yaziyim bende bi uyusukluk var ama hayirlisi:
Sabah: 4-5 dilim kizarmis sucuk tabi bunu ekmek koselerine koyup yedim bi guzel biraz domates yesi biber sekersiz cay
Oglen: bol otlu yogurt bi galeta
Aksam: 1 kase tarhana corbasi
Ara: cilek :KK48:
Su: 2lt
Spor yokk:KK43:((( cok useniyoruuuum :KK43:((

Badem yagiii :KK1: acayip uzatip gurlestiriyo umarim ise yarar :KK3:
Kolay geldin bu arada ev tadilati da tasimasida cok zor bi yaz basinda tasindik evi yerlestirmek icin 2 gunde bi disarda olan ben 2 ay 17 gun adimimi atamadim eve ilk tasindigmizda kapilar mutfak banyo hiicbisey yoktu ertesi gun yapilmisti :KK1: yaaa banu abla hikayeni buraya da koy cidden demistim zaten cok tatli yaziyosun insan istemese de guluyoo :KK3:

Valla gürleşmesiyle ilgili bir sorunumuz yok :KK1: aksine 3 kişilik saç var hatunda :KK1: en son gittiğimiz kuaför ben bu kadar saçı bir kişide kuaförlük hayatımda görmedim dedi :KK60:
Benim babam kel :KK1: hatta kızıma hep takılır kız ne diye almadın saçları bana peruk yaptırırdık diye :KK1:
Baya uzundu saçı şimdide uzamıyor sanıyor .1: aslında uzuyor ama gidip kısacık kestirirse olacağı o :KK1:

Neyse artık dışarı çıktığımda ilk işim badem yağı almak olsun :KK34:
Yarın istesemde çıkamam İstikbal servisi gelicek :KK53: aldığımız masa takımının bir sandalyesinde minicik iki tane delik gördüm ve sağ olsunlar hemen değiştirmeyi kabul ettiler :KK34: artık yarın onları beklerken bütün gün çamaşır yıkarım :KK1: anam birde onları ütülemek var :KK52::KK52::KK52::KK52:

X