Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Bayanlar sesime kulak verin lütfen ben de gruba girmek istiyorum neler yapiyosunuz kurallar var mi lütfen lütfen lütfen

Evvvvet gune 25 dakika saatte 13 km hizla kosarak ve 1 saat saatte 7km hizla yuruyerek basladim !!! Eski kotlarima da girmeye basladim bu arada :) bu hafta lustedeyiz insallah. Ancak listeye girerken 2 hafta onceki mi ypksa bu 1 hafta onceki kilomuz mu baslangic sayilacak ?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ben de merakla bekliyorum...
Ayy heyecandan tartılamıyorum
:KK17:

Evvvvet gune 25 dakika saatte 13 km hizla kosarak ve 1 saat saatte 7km hizla yuruyerek basladim !!! Eski kotlarima da girmeye basladim bu arada :) bu hafta lustedeyiz insallah. Ancak listeye girerken 2 hafta onceki mi ypksa bu 1 hafta onceki kilomuz mu baslangic sayilacak ?

uuuuuuuuuu :KK9::KK9::KK9:çok iyi darısı başımızaaa:KK23::KK23:o vakit:13:

Bakalım nasıl olacak ekmek hakkımı kahvaltıda yiyorum herşeyden yiyorum ama akşam öğünüm. 17 den sonra birşey yemiyorum
Ve de tavsiye ediyorum 3 4 günden sonra alışıyor insan ve o tartıdaki muhteşem :21: azalis :-D
:21:

Bayanlar sesime kulak verin lütfen ben de gruba girmek istiyorum neler yapiyosunuz kurallar var mi lütfen lütfen lütfen

Ben de gruba girmeye çalışan biri olarak acizane bilgi vereyim
İki hafta deneme süresi var canım başlangıç kilonu yazıyorsun her hafta perşembe sabahı kilo bildirimi yapıyorsun ilerlemeye göre iki hafta sonunda grupta oluyosun :-D :KK42:

Spora başlamak için mazeretin var ise.
Birdaha düşün

10171274_241892776014933_6522442235301953979_n.jpg

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrr :KK3:

Dün gece büyük kızın laptobda işi olduğu için uğrayamadım bir türlü :KK53:
Hatun ders arasında girip facede meğer oyun oynuyormuş :KK1: çok geç fark ettim ama neyse :KK1:

Bugün öğleden sonra amcaoğlunun ay başındaki nikahı için küçük kızıma kıyafet almaya gideceğim :KK34: Aslında yanlız gidecektim çocuklarla ama yine dayanamadım annemle kızkardeşimide çağırdım :KK1: fikir verirler bari :KK34:
Hazır çıkmışken çocukların odası için boyada alacağım :KK34: bulabilirsem yatak odasınada uygun bir avize :KK34:
Baştan kızkardeşim yok işim var falan dedi ama huyunu biliyorum az ısrar edince annem gelirse bende gelirim diyiverdi :KK1:

Artık yeminle bıktım şu badana faslından :KK35: tamam sonuç çok güzel oluyor ama işte her bir odaya 10 gün süre harçıyoruz resmen :KK53: adamcağız işten yorgun argın gelip badana yapmak zorunda kalıyor gündüz bende o dağınıklıkla oturmak zorunda kalıyorum :26:
Aslında yarın içinde pazar dönüşü annemlerle kızkardeşimi yemeğe almak istiyordum ama sağ olsun yeğenler her gelişlerinde vukuat yaptıkları için kızkardeşim boşver zaten evde dağınıklığın var birde benimkiler geldimi boyaları falan bırakmazlar daha beter olur annemde yiyelim yemeği diyordu :KK1:
Bakalım artık yarın karar vereceğiz geleneksel Balık günümüzü bizdemi yoksa annemlerdemi yapacağız :KK1:

Filmlerde gördüğümüz sahnelerde hayatın kutlamasının yapıldığı albenili mekanlar, “kırmızı şaraplı kadehlerin süslediği, akşam yemeklerinin keyifle yendiği restoranlardı...”

Akşam yemeği bir kutlamaydı...
Akşam yemeği romantizmdi...
Akşam yemeği keyifti...
Akşam yemeği dinlenmeydi...
Akşam yemeği şıklıktı...
Akşam yemeği, hak edilen ve güzel olan her şeyin ortasındaki estetikti...

Yaşadığımız ve yarattığımız kültür akşam yemeğini böyle şırıngaladı...

Paris’te, New York’ta, Londra’da, Roma’da, Atina’da, İstanbul’da günün en keyifli anı akşam yemeği anıydı...

Dün Doktor Ayşegül Çoruhlu’nun “Tokuz Ama Açız” isimli kitabını karıştırıyorum...

“Akşam yemeğinin zararları” başlıklı bölümü görünce irkiliyorum...

Doktorların genelde akşam yemeklerinin az yenmesini istediğini biliyorum...

Fakat “Akşam yemeğinin zararları” başlığıyla çıkan bir bölüm, beni korkutuyor...

Akşam yemeğinin az yenmesinden bahsetmiyor Doktor Ayşegül Çoruhlu...

Akşam yemeğinin topyekün zararından söz ediyor...
Okurken size aktarmaya karar veriyorum kitabı...
Ayşegül Çoruhlu Alkali Diyet kitabının da yazarı...
Bu konuda söyledikleri önemli...

Şöyle diyor:

“Alıştığınız üzere ‘günün en önemli öğünü kahvaltı’ demeyeceğim... ‘Günün en önemli öğünü akşam yemeğidir...’
Ama dikkatinizi çekerim...

En önemlidir derken, yedikleriniz açısından önemli değil, ne yememeniz gerekiyor açısından önemli...
Akşam yemeğinde yemedikleriniz, gün içinde yediklerinizden daha önemli...

Akşam yemeğinin yanlışları, gün içindeki yanlışlardan daha fazla bedel ödetirler...

Akşam kaçta yediğinizin ve ne yediğinizin önemini ne kadar anlatsam az...

Bunun için öğleden sonraki durumu en iyiden, en kötüye doğru sıralayarak gitmeye çalışacağım...”

1.SEÇENEK:

“Sağlık açısından birinci seçenek öğleden sonra 4-5 arası akşam yemeğini yemek ve daha sonrasında sadece söğüş sebze, sebze suyu, bitki çayları içerek geceyi tamamlamak...

Bu uygulanabilecek en iyi tercih...

Bu şekilde akşam yemeği yemediğinizde, uygulayacağınız bütün diyetlerden daha hızlı bir şekilde bel bölgesinden kilo kaybedersiniz...

Akşam yemeğini atlarsanız gündüz yediklerinizin kalorisini de saymanız gerekmez...

Çok da yeseniz, akşam yemezseniz beliniz incelir...
Daha önemlisi akşam yemeği yemezseniz biyolojik olarak gençleşirsiniz...

Gece uykuda salınan büyüme hormonu sabaha kadar hücrelerinizi tamir eder... Hollywood ünlüleri gençlik için boşuna büyüme hormonu iğnesi yaptırmıyor...

Kilo verirken sarkmak, kırışmak, avurtları çökmüş hale gelmek istemiyorsanız, akşam yemeğini atlamalısınız...

Ancak bunu yapmak zor geliyor... Çünkü sabah 9, akşam 18 iş hayatı, sosyal yaşam, ailenin bir arada olması, trafik, günlük stres derken akşam yemeğini 4-5 arası yiyemiyoruz...
Elbette akşam yemeği seremonisinden vazgeçemiyoruz...

SAĞLIK İÇİN 2. SEÇENEK;

Diyelim ki akşam 19’da masaya oturmak zorundayız...
O halde akşam 19’dan 2 saat önceye gideceğiz... Saat 17’ye...

17’den hemen önce, 16.30-17 arası küçük bir öğün yapacağız...

Bu ara öğünde badem, ceviz gibi yağlı kuruyemişler, avokado gibi yağlı sebzeler uygun...

Bu ara öğünden sonra akşam yemeğine kadar tamamen aç kalacağız...

Akşam yemeğini 19 yerine 20’de yesek de durum fark etmiyor...

Akşamüstü 17’den sonra akşam yemeğine kadar hiçbir şey yemeyeceğiz...

Bu kural çok önemli...

Çünkü pek çok insan işinden eve dönerken, hele de ara öğünü yapmadıysa acıkıp akşam yemeğinden önceki saatlerde ufak tefek atıştırır...

Bu esnada yediğiniz ufak bir kraker bile zararlı...
Akşam yemeğinden iki saat öncesinden itibaren hiçbir şey yenmemeli...

Bu mesele şeker-insülün dengesi ile alakalı...
Akşam yemeğinden iki saat önce, kanınızda insülin yükseltecek herhangi bir besin maddesinin bulunmaması gerekiyor...”

Akşam yemeğinde neler yasak olmalı?..

“Tüm öğünlerde unlu, şekerli gıdalar, alkol ve şekerli içecekler, kızartmalar, işlenmiş ürünler, cipsler gibi yiyeceklerin yararsız olduğunu bildiğinizi varsayarak saymıyorum...

Bu besinler çocuk büyük herkes için faydasız...
Ancak bunun yanı sıra kilo problemi varsa bazı yararlı besinler de akşam tüketilmemeli:

1) Baklagilleri akşam yemek uygun değil...
Baklagillerin az bir kısmı
protein...

Geri kalan kısmı iyi bir karbonhidrattır...
Akşam için değil, gündüz için uygundurlar...

2) Sağlıklı olduğu halde, akşam tüketemeyeceğiniz ikinci grup kuruyemişlerdir...

sabah öğlen ve akşam 17’ye kadar tüketilebilinir, daha sonra tüketilmesi zararlıdır...

3) Benzer şekilde akşamları; süt-yoğurt-peynir grubu da kilo vermek isteyenler için uygun değil...

Süt-yoğurt-peynir grubunu 17’den önceki öğünlerde tüketeceğiz...

4) Meyveler de saat 17’den önce tüketilmeli...

Akşam yemeğinde neler yiyebiliriz?..

Sebzeler sınırsızdır akşam yemeklerinde...
Söğüş sebze, salata, ızgara sebze, sebze çorbası, zeytinyağlılar, sebze haşlamalar akşam yemeğinde tüketilebilir...

Üstelik yaptığınız yemeklerin yağsız olması gerekmiyor...
Bahsedilen sebze yemeklerini zeytinyağıyla tüketebilir ve pişirebilirsiniz... Baharatların hepsi her öğünde serbesttir...

Akşam öğününü sebzeyle geçirmek idealdir...
Maalesef birçok kişi bunların yanında mutlaka protein istiyor...

Bu durumda yumurta,hindi, tavuk, balık ve et sebzelerle beraber olmak şartıyla tüketilebilir...
Belki ekmeksiz akşam yemeği yemek, pilav, makarna yiyememek, patates kızartmasını mönüden çıkartmak, televizyon karşısında bir dilim kekten çatalın ucuyla alamamak, ayva tatlısından azıcık da olsa tırtıklayamamak, bir kadeh kırmızı şarap içememek size çok zor gelebilir...

En sağlıklı olan, birkaç günde bir hazırlayarak buzdolabında sakladığımız sebze sularını tüketmek...
Akşam yemeğini atlayıp, gece ara ara sebze suyu içerek geçirmeye çalışın... En hızlı bel inceltme, en hızlı gençleşme, en hızlı güzelleşme formülü bu...”

Canım Ellerine ve emeğine sağlık :KK71:
Müthiş bir paylaşım olmuş :KK34:
Bakalım bende cumadan sonra deneyeyim belkide bu şekilde kilo verebilirim :KK34: ( yarın balık günümüz :KK1: iki günde de psikolojik ancak hazırlarım kendimi :KK1: )

<hayatım, şu an adanadayım. geleli 2 saat oldu. yemek yedik, allahtan burda pc var. fırsat bulduğumda yazıcam. tatlım, inşallah bi yayınevi bulursun. benimde hikayelerim, roman taslaklarım, şiirlerim var. şiirlerle ilgili kitap teklifi aldıydım taaaaa fi tarihinde de kocacığım kıskandıydı da izin vermediydi.... allah yolunu açık tutsun. bastır ilk okuyucusu ben olurum. hatta keşke bana hikayelerinden birini atsan da okusam. valla merak ettim. birazdan doktora şişlenmeye gidicez. o yüzden üstün körü geçiyorum. kızının hem saç bakımı hem de tüm vücut ve yüzünde kullanabileceği tamamen doğal ve de on numara bi krem tarifi yayınladım. burdan arama motoruna doğal sabun yapımı ile ilgili herşey diye gir bak. resimleri ve detaylı tarifi, ölçüleri herşey var orda. eminim yapabilirsiniz. acayip nemlendiriyo, allerjen hiç bi şey yok. dediğim gibi tamamen doğal. saçlara çok iyi geliyo. mutlaka sayfaya gir bak. süslü süssüz yaptığım sabunlar da var. sipariş vermek isteyenler oluyo. adana maceram bitince yapmaya başlayacağım.

aminnn.....

Canım buldum senin sabunla ilgili paylaşımlarını :KK1: gerçekten bayıldım hepsi birbirinden güzel :KK34:
İlk fırsatta egzama sabununu deneyeceğim inşallah :KK34:

Üreten hatunlara hayranımdır zaten :KK16:
Bende birşeyler yapmayı planıyorum zaten :KK1: çok güzel örnek oldun bana sağ ol :KK71:
Sabunu becerebilirmiyim bilmiyorum ama bende mum manyaklığı vardır :KK1: olmadı o konuda denemelerimi yaparım :KK1:

Kizlar ya canim cok sikkin surekli yemege saldiriyorum ve foruma ugramak bile gelmiyo icimden spor filan hak getire eger bu hafta tartilinca kilo almissam izinli yazalim beni oldurmu cidden pek iyi ve mutlu digilim :KK43:

Canım ne olur pes etme :KK34: Çok güzel kilolar verebiliyorsun kendini az sıktığında ve eminim yine çok güzel kilolar vereceksin :KK34:

Buraya ilk geldiğin anki kilo başlangıç sayılacak canım ,birde hedef kilolarınızıda yazın, kilo bildirimi yazarken.

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrr :KK3:

Canım Ellerine ve emeğine sağlık :KK71:
Müthiş bir paylaşım olmuş :KK34:
Bakalım bende cumadan sonra deneyeyim belkide bu şekilde kilo verebilirim :KK34: ( yarın balık günümüz :KK1: iki günde de psikolojik ancak hazırlarım kendimi :KK1: )
........ ve aleyküm selam :KK16:
Birlikte yapalım canım, destek oluruz birbirimize ve en güzeli gün içinde diyet modunda olmamamız ve yediklerimizin kalorisinin önemli olmaması..

Tabii sporda yapıcaz en azından günde bi saat yapalım tamammı varmısın tatlım ve bize katılmak isteyenler buyursun :KK42:

Son düzenleme:
Sabah-akşam fark etmez Koşun ve Sağlıklı kalın

1) Koşmak, bağışıklığı güçlendirme konusunda oldukça önemli etkiler sunan bir unsurdur.

2) Düzenli olarak yapılan koşular, zekanın çok daha hızlı ve aktif çalışmasına yardımcı olur.

3) Vücudunuzda ki kalorileri çok daha hızlı bir şekilde yakmanıza yardımcı olur.

4) Kemik yapınızı ve sağlığınızı daha güçlü bir hale kavuşturur.

5) Kalbinizin sağlığını ciddi anlamda korur.

6) Stresten uzak kalmanızı sağlar.

7) Ayaklarınızın ve tüm vücudunuzun hareketli olmasını sağlar.

8) Koşu yapan insanlar, normale göre daha rahat uyurlar.

9) Kanda ki şeker oranının düşmesine yardımcı olur.

10) Ürik asit seviyesinin düşmesine yardımcı olur.

998948_237788393092038_484162977_n.jpg

Tam şu an tartildim da geldim 89.2 :'( hedefim 60. Bikini giymeye yüzüm yok. Her neyse. Bu bi başlangıç. Zayiflicammmmm zayifflicammmm.... Ben hep ara ogün yaparak denedim diyetleri ama olmuyor. aklım hep bi sonraki ogunde kalıyor. Tüm gün bir yemek telaşıyla geçiyor çok da iyi veremiyorum kiloları. Eskiden (m.o) bu altı ogün hikayeleri yokken gayet de iyi kilo verirdim. Suçum her başarıya ulastigimda diyeti bırakmak oldu. Bu sefer 3 ogün olarak başlıyorum. Haydi bismillah.

Filmlerde gördüğümüz sahnelerde hayatın kutlamasının yapıldığı albenili mekanlar, “kırmızı şaraplı kadehlerin süslediği, akşam yemeklerinin keyifle yendiği restoranlardı...”
1.SEÇENEK:

“Sağlık açısından birinci seçenek öğleden sonra 4-5 arası akşam yemeğini yemek ve daha sonrasında sadece söğüş sebze, sebze suyu, bitki çayları içerek geceyi tamamlamak...

Bu uygulanabilecek en iyi tercih...

Bu şekilde akşam yemeği yemediğinizde, uygulayacağınız bütün diyetlerden daha hızlı bir şekilde bel bölgesinden kilo kaybedersiniz...

Akşam yemeğini atlarsanız gündüz yediklerinizin kalorisini de saymanız gerekmez...

Çok da yeseniz, akşam yemezseniz beliniz incelir...
Daha önemlisi akşam yemeği yemezseniz biyolojik olarak gençleşirsiniz...

Gece uykuda salınan büyüme hormonu sabaha kadar hücrelerinizi tamir eder... Hollywood ünlüleri gençlik için boşuna büyüme hormonu iğnesi yaptırmıyor...

Kilo verirken sarkmak, kırışmak, avurtları çökmüş hale gelmek istemiyorsanız, akşam yemeğini atlamalısınız...

Ancak bunu yapmak zor geliyor... Çünkü sabah 9, akşam 18 iş hayatı, sosyal yaşam, ailenin bir arada olması, trafik, günlük stres derken akşam yemeğini 4-5 arası yiyemiyoruz...
Elbette akşam yemeği seremonisinden vazgeçemiyoruz...

SAĞLIK İÇİN 2. SEÇENEK;

Diyelim ki akşam 19’da masaya oturmak zorundayız...
O halde akşam 19’dan 2 saat önceye gideceğiz... Saat 17’ye...

17’den hemen önce, 16.30-17 arası küçük bir öğün yapacağız...

Bu ara öğünde badem, ceviz gibi yağlı kuruyemişler, avokado gibi yağlı sebzeler uygun...

Bu ara öğünden sonra akşam yemeğine kadar tamamen aç kalacağız...

Akşam yemeğini 19 yerine 20’de yesek de durum fark etmiyor...

Akşamüstü 17’den sonra akşam yemeğine kadar hiçbir şey yemeyeceğiz...

Bu kural çok önemli...

Çünkü pek çok insan işinden eve dönerken, hele de ara öğünü yapmadıysa acıkıp akşam yemeğinden önceki saatlerde ufak tefek atıştırır...

Bu esnada yediğiniz ufak bir kraker bile zararlı...
Akşam yemeğinden iki saat öncesinden itibaren hiçbir şey yenmemeli...

Bu mesele şeker-insülün dengesi ile alakalı...
Akşam yemeğinden iki saat önce, kanınızda insülin yükseltecek herhangi bir besin maddesinin bulunmaması gerekiyor...”

Akşam yemeğinde neler yasak olmalı?..

“Tüm öğünlerde unlu, şekerli gıdalar, alkol ve şekerli içecekler, kızartmalar, işlenmiş ürünler, cipsler gibi yiyeceklerin yararsız olduğunu bildiğinizi varsayarak saymıyorum...

Bu besinler çocuk büyük herkes için faydasız...
Ancak bunun yanı sıra kilo problemi varsa bazı yararlı besinler de akşam tüketilmemeli:

1) Baklagilleri akşam yemek uygun değil...
Baklagillerin az bir kısmı
protein...

Geri kalan kısmı iyi bir karbonhidrattır...
Akşam için değil, gündüz için uygundurlar...

2) Sağlıklı olduğu halde, akşam tüketemeyeceğiniz ikinci grup kuruyemişlerdir...

sabah öğlen ve akşam 17’ye kadar tüketilebilinir, daha sonra tüketilmesi zararlıdır...

3) Benzer şekilde akşamları; süt-yoğurt-peynir grubu da kilo vermek isteyenler için uygun değil...

Süt-yoğurt-peynir grubunu 17’den önceki öğünlerde tüketeceğiz...

4) Meyveler de saat 17’den önce tüketilmeli...

Akşam yemeğinde neler yiyebiliriz?..

Sebzeler sınırsızdır akşam yemeklerinde...
Söğüş sebze, salata, ızgara sebze, sebze çorbası, zeytinyağlılar, sebze haşlamalar akşam yemeğinde tüketilebilir...

Üstelik yaptığınız yemeklerin yağsız olması gerekmiyor...
Bahsedilen sebze yemeklerini zeytinyağıyla tüketebilir ve pişirebilirsiniz... Baharatların hepsi her öğünde serbesttir...

Akşam öğününü sebzeyle geçirmek idealdir...
Maalesef birçok kişi bunların yanında mutlaka protein istiyor...

Bu durumda yumurta,hindi, tavuk, balık ve et sebzelerle beraber olmak şartıyla tüketilebilir...
Belki ekmeksiz akşam yemeği yemek, pilav, makarna yiyememek, patates kızartmasını mönüden çıkartmak, televizyon karşısında bir dilim kekten çatalın ucuyla alamamak, ayva tatlısından azıcık da olsa tırtıklayamamak, bir kadeh kırmızı şarap içememek size çok zor gelebilir...

En sağlıklı olan, birkaç günde bir hazırlayarak buzdolabında sakladığımız sebze sularını tüketmek...
Akşam yemeğini atlayıp, gece ara ara sebze suyu içerek geçirmeye çalışın... En hızlı bel inceltme, en hızlı gençleşme, en hızlı güzelleşme formülü bu...”

<tatlım. ne kadar güzel bilgiler bunlar. adanadan döner dönmez sanırım bunu uygulamaya başlayacağım. zaten benim diyet bu sefer işe yaramadı. şişkinlikten ölüyorum. hele de adanaya geldim geleli, patlıyorum resmen.... karnım iki katı oldu...

Vuhuuuuu grinin elli tonu mu ben 3unu de okudum :KK1: christiana tapmamak elde digil yaaa

Ay o kitabın 1.sini okudum. bi gün eşim merak etmiş ne okuyo benim hatun diye...:KK9: etmez olaydı. tam sayfasını açmış.... adam şok geçirdi. kıskançlıktan kudurdu. peşindende saydı babam saydı... şimdi meraktan ölsemde korkumdan 2. ve 3. almaya cesaret edemiyorum.

Selam kızlar !!!
Hafta sonu şehir dışındaaydım pek paylaşımda bulunamadım. Açık büfe bir otelde kongrem vardı :KK43: size anlatmıyorum neler neler yedim naptın sen dersiniz. Sağlık olsun kaldığı yerden devam yılmak yok.

Yorgunlukla daha yeni uyanmış bulunmaktayım o yüzden sadece akşam yemeği (18 saat aralıksız uyumuşum ayıptır söylemesi bir nevi kış uykusu olmuş :KK1: )
Akşam yemeği: hardal soslu marul salatası

Akrep ablamızın paylaştığı akşam yemeği metni çok çok doğru herşeyine katılıyorum. Zaten yazan herşeyin tıbbi açıklaması var. Daha fazlasını merak edenler sirkandiyen ritm i araştırsın gün içerisinde bu ritme göre beslenmek çok faydalı. Ne kadar da bilsek bunları aile yaşamı nedeniyle uygulayamıyoruz ne yazık ki... :KK49:

ilk defa duydum sirkandiyen ritmini. üstün körü hemen baktım. bencede bizim gibi diyet yapanlar içinde sağlıklı yaşamayı kafasına takanlar içinde çok yararlı...

kızlar selam bugün alkoli diyet yöntemine metak sardım onun ayrıntılarını okudum yapsammı diye düşünüyorum ne dersiniz

Sabah-akşam fark etmez Koşun ve Sağlıklı kalın

1) Koşmak, bağışıklığı güçlendirme konusunda oldukça önemli etkiler sunan bir unsurdur.

2) Düzenli olarak yapılan koşular, zekanın çok daha hızlı ve aktif çalışmasına yardımcı olur.

3) Vücudunuzda ki kalorileri çok daha hızlı bir şekilde yakmanıza yardımcı olur.

4) Kemik yapınızı ve sağlığınızı daha güçlü bir hale kavuşturur.

5) Kalbinizin sağlığını ciddi anlamda korur.

6) Stresten uzak kalmanızı sağlar.

7) Ayaklarınızın ve tüm vücudunuzun hareketli olmasını sağlar.

8) Koşu yapan insanlar, normale göre daha rahat uyurlar.

9) Kanda ki şeker oranının düşmesine yardımcı olur.

10) Ürik asit seviyesinin düşmesine yardımcı olur.

998948_237788393092038_484162977_n.jpg
simdi aldım ayşegül çoruhlunun kitabını hemen okuyup bitirecemm:KK56::KK56::KK56:

Tam şu an tartildim da geldim 89.2 :'( hedefim 60. Bikini giymeye yüzüm yok. Her neyse. Bu bi başlangıç. Zayiflicammmmm zayifflicammmm.... Ben hep ara ogün yaparak denedim diyetleri ama olmuyor. aklım hep bi sonraki ogunde kalıyor. Tüm gün bir yemek telaşıyla geçiyor çok da iyi veremiyorum kiloları. Eskiden (m.o) bu altı ogün hikayeleri yokken gayet de iyi kilo verirdim. Suçum her başarıya ulastigimda diyeti bırakmak oldu. Bu sefer 3 ogün olarak başlıyorum. Haydi bismillah.

hadi bakalım canım:KK3::KK3: hoşgeldinnn:KK9::KK9::KK9: inş istegimiz kiloya ulaşırızzz:KK34::KK34:

Sabah sporuma 1 saat yuruyus ve 30 dkk masatenisi de ekledim keh keh :)
Sabah : aci bir filtre kahve
Ogle: yine kitap yedim :)
Aksam: 1 tabak fasulye yemegi ( eve girer girmez yapip yiyecegim)

bende aldım kitabıını ama zor biraz sankii:26::26:i

zor yanı akşam 4 den sonra yemek yememek ben 7 de evde oluyorum yemek saatim 7 yani iş yerinde ne yicem ma diğer yanı iyi
sabredilebilir
diyorumki acaba yapsam akşam sedece salata yada çorba yesem nasıl olurki ,benim 9 mayısa kadar 59 görmem lazım
nasıl olacak bilmem
şimdi işten çıkınca karbonat alayım diyorum bakalım yavaş yavaş başlasam

dünkü menüm

sabah:kepekli galeta çay

öğle.1 kase yayla çorbası,bulgur pilavı

akşam:yarım kase mercimek çorbası,karışık kızartma soslu

ara:6-7 tane küçük erik

spor:60 dak yürüyüş

X