Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Sanada hayırlı günler canım. Ben temizlik işini bitirip azıcık uzanayım dedim. Uyumuş kalmışım. Allahtan eşim aradı beni de 2 saat uykudan sonra kalktım. Ara öğün niyetine ıslattığım incir, kayısı ve dut kurusu suyunu taneleriyle yedim.
Şimdi de Jillian Mihaels'in meşhurr cardio sunu yapıcam. Dün ilk defa yaptım. Level 1'in bir iki hareketi hariç -belimi korumak için- bu gün kollarım, bacaklarım... aman aman amannnnn, felaket hamlamışım. Tekrar yapmazsam yarın hiç bi yerimi hareket ettiremez halee gelicem. En iyisi tüm acıma rağmen bi daha yapmak. Hazır acıktım da. Mide boş. Yapayım, sonracıma menemen yiicemmm. Oy oy oyyyyy...

merhaba ablam eger bunlar yapıp hala kabızlık çekiyorsan ciddi bir b 12 eksikligi çekiyor olabilirisin B"12 vit bagırsak emildigi için ve bagıersakların çalışması sagladuığı için kabızlık sorunu çekiyor olabilrisin sana tavsiyem aile hekimine gidip öncelikle b 12 vit baktırman kanda....eger ciddi düşük varsa ki iğneye başlamn gerekli

Bu sabah erken kalktım. Benim kız yine gece 1.30 a kadar uyumadı. Uyutana kadar anam ağladı. Sabahın köründe de kalktı geldi, dikti bizi ayağa :KK53:. Bi faydası sabah kahvaltısını erken yapmış olduk.

Kahvaltıda: 1 ince dilim ekmek, 1kibrit kutusu peynir, 1 domates, yeşil soğan ve 2 bardak şekersiz çay

Biraz önce de 1 bardak ılık bal şerbeti içtim.

Ya kızlar şu bağırsak sorunu beni mahvediyo. Ne sinameki, ne keten tohumu, ne ingiliz tuzu.... Ne yapıcam bilmiyorum. Şu saydıklarımdan bi tanesini başkasını 1 hafta tuvaletten çıkarmaz. Bense 1 hafta özlemle bekliyorum tövbe yarabbim yaaa. Şimdi de bal şerbeti deniyim dedim. Belki işe yarar. Düşünün artık gece yatarken içtiğim zeytinyağı bile vız geliyo tırıs gidiyo.

Ha bu arada dün gece öğünümde vardı. Malum eski diyet listeme döndüm. Yatarken yarım bardak ayran, 1 kibrit kutusu peynir ve yarım ince dilim ekmek yedim. Bunu da söyliyim, ayıp olmasın :KK14:

su 20 dk lık egzersizlerden bahsediyosun dimi:KK23:

Evettt.. Gelelim fasülyenin faydalarına. Şu anda o kadar yorgunum ki, kalkıp bi bardak çay alıcak takatim yok... Benim bıcırıkla koşu bandına çıktık, 6. dakkada sıkıldı. Tabi ben hazır ısındım devam edeyim dedim. 25 dk hızlı tempo kah yürüdüm kah koştum. Bu gün 1.500 mt yürümüş oldum. Yorgunluğuma rağmen çoookkk huzurluyum. Egzersiz yapmayı özlemişim. Onun üstüne akşam yemeği niyetine 2 bardak taze sıkılmış meyve suyunu hüplettim. Peşinden namaz, ardından kızı uyutayım dedim. Sıpa tam 1 saat uyumamak için direndi. En sonunda pes ettim. Zaten pert olmuşum.... Tutturdu bi gaydaa baba da babaaaaaa.... Oyyyy deli etti beni. Şimdi verdim onu babasına, ondan mutlusu yok. Ama beni sinir boğuyo.

Neyse bu gün neler yedim bi yazayım

Sabah: 1 bardak su, 1 kibrit kutusu peynir, taze soğan, maydanoz, 2 tane tarla domatesi, 3 zeytin, 2 bardak şekersiz çay, 1 ince dilim ekmek

Öğle: 4 kaşık (itiraf ediyorum tahta kaşıktı:18:) kıymalı fasulye -üstüne 2 kaşık taze öğüttüğüm keten tohumu-, yarım dilim ekmek, taze soğan, çeyrek kase yoğurt.

Ara: aslında ara sayılmaz. Yemekten hemen sonra hazımsızlık için bir küçük fincan sütlü, şekersiz menengiç kahvesi

Akşam: 2 bardak taze sıkılmış meyve suyu

Ara: tahminim yine menengiç kahvesi.

Spor: 1 saat :KK33: Bunun 25 dakikası cardio, kalanı yüksek tempolu yürüyüş
Su: 2.5 litre
Kitap: Okuduğum kitap Tess Gerrıtsen den Asla Arkana Bakma idi. Şu an 191. sayfasındayım. Sürükleyici bi kitap. romantik aksiyon diyebiliriz. Şahsen ben çok sevdim.
Gayet iyi bi menü

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bir müslümanda asla bulunmaması gereken dört temel yanlış:

1-Göbek bağlamak

2-Çok uyumak

3-Tembellik

4-İman zayıflığı..............

Sekizinci günah şişmanlık kitabından alıntı.

Zayıflığın yöntemini söylemiş işte

merhaba ablam eger bunlar yapıp hala kabızlık çekiyorsan ciddi bir b 12 eksikligi çekiyor olabilirisin B"12 vit bagırsak emildigi için ve bagıersakların çalışması sagladuığı için kabızlık sorunu çekiyor olabilrisin sana tavsiyem aile hekimine gidip öncelikle b 12 vit baktırman kanda....eger ciddi düşük varsa ki iğneye başlamn gerekli

Herşeyi araştıran ben bunu nasıl atladım acaba. Kesinlikle en kısa zamanda baktırıcam. Çok teşekkür ederim canım. İnşallah ondan kaynaklanıyodur da tedavi olur kurtulurum bu illetten.

su 20 dk lık egzersizlerden bahsediyosun dimi:KK23:

Tatlım, cardio dediğimi mi soruyosun. Eğer oysa aslında yarım saatlik bi program. Ben belime zarar vereceğini düşündüğüm hareketleri atladığım için 25 dakika sürüyo. Ama acayip bişey yavvv... Valla saçımın ucundan ter damlıyo. Peşinden de hamlamayayım diye tempolu bi yürüyüş, ardından duş... Bu günde yaptım bu arada. 25 dk cardio, 10 dk tempolu yürüyüş, duş, namaz :KK76:... Sabah kalktığımda heryerim hamlamıştı. Spora başladığımda bayaa acı çekiyodum ama ısındıkça -ki cardioda hemencecik ısınılıyo- acı azaldı. Yarına Allah kerim artık. Becerebilirsem akşam da tempolu yürüyüş yapmaya çalışıcam. Du bakalım hayırlısı...

Gayet iyi bi menü

Aslında öyle. Yani her şeyden ölçülü yemiş oluyosun. Dolayısıyla hem açlık çekmiyosun, hem enerjin düşmüyo. Güzel de kilo verdiriyo. Yanlış hatırlamıyosam günlük 1200 kalorilik bi diyetti bu. Tabi ben kendimce uyarlamalar yapıyorum. Bu sefer kalori daha da düşüyo.

Aslında öyle. Yani her şeyden ölçülü yemiş oluyosun. Dolayısıyla hem açlık çekmiyosun, hem enerjin düşmüyo. Güzel de kilo verdiriyo. Yanlış hatırlamıyosam günlük 1200 kalorilik bi diyetti bu. Tabi ben kendimce uyarlamalar yapıyorum. Bu sefer kalori daha da düşüyo.

Çok kasma bence kalorisi düşük zaten

Çok kasma bence kalorisi düşük zaten

Yok tatlım. Yetiyo bunlar. Yani hiç zorlanmıyorum. Mesela şu anda akşam yemeği olarak canım portakal çekti. 2 portakal akşam yemeğim olucak. Sabah ve öğleyin kuvvetli yiyince akşam canım pek bişey çekmiyo. Benim canım çekmiyosa kimsenin çekmez gibi geliyo bana. Felaket pis boğazım halbuki...:KK56:

İşte bugün yediklerim :KK56:

Sabah: 1 kibrit kutusu peynir, 1 domates, yeşil soğan, 2 bardak şekersiz çay, 1 ince dilim ekmek

Ara: 1 su bardağı ılık bal şerbeti

Öğle: 7 kaşık menemen, yağsız bol limonlu ve keten tohumlu yeşil salata, acı biber turşusu, 2 ince dilim ekmek

Ara: 1 büyük fincan sütlü menengiç kahvesi :KK14:

Akşam: 2 portakal, yarım elma- tam yerken komşu kara bakla yemeği getirdi. Çok severim. 3 kaşık ta ondan yoğurtlayıp yedim

Spor: 20 dakka cardio, 30 dakka yürüyüş

Kitap: Kitabım bu gün bitti. Sonu tahmin edilemez bi kitaptı. Yatarken yeni bi kitaba başlayacağım. Henüz hangisini okuyacağıma karar vermedim. Bunu diyince evin dibinde kitapçımı var diye gelebilir akla :KK1: Ben her ay yaklaşık 9-10 kitap birden alırım. O ay içinde hepsin okur bitiririm. Erken biterlerse eskiden aldığım bi kitabı bi daha okurum. 3 kez okuduğum kitaplar var. Bazıları her seferinde aynı zevki veriyo. Şu kitaplar yüzünden eşimle papaz oluyoz. Adam ışıkta yatamaz, ben karanlıkta okuyamam :26: sonuçta kavga dövüşte olsa benim dediğim oluyo :KK53:

Yok tatlım. Yetiyo bunlar. Yani hiç zorlanmıyorum. Mesela şu anda akşam yemeği olarak canım portakal çekti. 2 portakal akşam yemeğim olucak. Sabah ve öğleyin kuvvetli yiyince akşam canım pek bişey çekmiyo. Benim canım çekmiyosa kimsenin çekmez gibi geliyo bana. Felaket pis boğazım halbuki...:KK56:

Hmm ilginçmiş sen yap bakalım ona göre biZde bakarız:KK70:

Bgünkü menüm
Sabah: domates salatalık
1 yumurta
1kk dan az Peynir
3 zeytin
2 tane pişi:KK70:
Ara:

Bgünkü menüm
Sabah: 2 kayısı
domates salatalık
1 yumurta
1kk dan az Peynir
3 zeytin
2 tane pişi:KK70:
Ara: yok
Öğle:haşlama et bi tabak

Ara: 4çilek
4 yeşil erik
Akşam: 1 kase mercimek çorbası
5-6kaşık menemen
Yarım kase yoğurt
Ara: 1elma
Yeşilçay

İşte bugün yediklerim :KK56:

Sabah: 1 kibrit kutusu peynir, 1 domates, yeşil soğan, 2 bardak şekersiz çay, 1 ince dilim ekmek

Ara: 1 su bardağı ılık bal şerbeti

Öğle: 7 kaşık menemen, yağsız bol limonlu ve keten tohumlu yeşil salata, acı biber turşusu, 2 ince dilim ekmek

Ara: 1 büyük fincan sütlü menengiç kahvesi :KK14:

Akşam: 2 portakal, yarım elma- tam yerken komşu kara bakla yemeği getirdi. Çok severim. 3 kaşık ta ondan yoğurtlayıp yedim

Spor: 20 dakka cardio, 30 dakka yürüyüş

Kitap: Kitabım bu gün bitti. Sonu tahmin edilemez bi kitaptı. Yatarken yeni bi kitaba başlayacağım. Henüz hangisini okuyacağıma karar vermedim. Bunu diyince evin dibinde kitapçımı var diye gelebilir akla :KK1: Ben her ay yaklaşık 9-10 kitap birden alırım. O ay içinde hepsin okur bitiririm. Erken biterlerse eskiden aldığım bi kitabı bi daha okurum. 3 kez okuduğum kitaplar var. Bazıları her seferinde aynı zevki veriyo. Şu kitaplar yüzünden eşimle papaz oluyoz. Adam ışıkta yatamaz, ben karanlıkta okuyamam :26: sonuçta kavga dövüşte olsa benim dediğim oluyo :KK53:

Hatice ablaa onceki mesajlarindan birini alintilayamadim da tuvalet sorunu nerdn baksan 2 senedir ben de cekiyorum ayni sorunu hem de daha 18 im cok lane bisey :KK1: ben artik son care olarak bi bitkisel ilac var duphalac diye onu kullaniyorum bi de cicek tozu diye bisey var duydunmu bilmiyorum onu yogurda karistirip burnunu tika ye cidden bu konu da cok onemli bi sorun yani
Bu arada sen masallah 20 dakka cardioya baslamissin da bence cok yuklenme kendine suan yapabiliyosun ama zaman gelir de yanindaki yuruyusu birakirsan yarardan cok zarari olur vucut surekli daha agir egzersiz ister cunku aklinda bulunsun :KK3: cocuklar napiyo :KK1:

Kizlar iki gundur giremiyorum yeni gelenler hosgeldiniz bu tadaaa :))
Ya ben diyetle sporu biraz asmaya basladim napicam bilmiyorum :KK43: bugunku menum:
Sabah: yarim silim tam bugday ekmegi sekersiz cay 3 dilim kasar peyniri cilek receli (hatice abla sen imrendirdin :KK1: ) biraz tereyagi :2:
Oglen: 2.5 lahmacun :KK43:((
Aksam: bi kucuk kase tarhana corbasi biraz yogurt
Su 2lt
Spor yok:KK43:((((
Kitap: onu da hic yazmiyorum boleyn kizini tekrar okuyodum onu bitirdim simdi ugultulu tepelere baslicam optum hepiniziiii :KK3:

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrr :KK3:

Ben geldimmmmmmmmm :KK3:

Hesapta bu gece baş başa kalacaktık herifimle ama sağ olsun büyük cadı zaten isteksiz gittiği için kardeşini hiç oyalamamış aksine birde annemi istiyorum dedikçe kayıt edip bana whatsuppdan göndermiş :KK53:
Dayanamadım bir arayıp sakinleştireyim dedim ama bu sefer cadı iyice cıldırdı ve telefonda kendinden geçercesine ağlamaya başlayınca hadi baban gelip alıcak seni demek zorunda kaldım :26:
Annem bile diyor kızım hadi oyalamaya çalışayım ama ağlamaktan kendini hırpaladı diye :26: Romantizmimiz başlamadan bitti :KK60:

Bu arada sabah güne gittik :KK1:
Anam yol hem kalabalık hemde uzun olunca fenalık geldi :KK53: Eşimle iki araba peş peşe gittik hatta birde en son bir güzel birbirimize girdik milletin yanında :KK1: uyuz hem adresi bulamadı hemde ben ilk gördüğüm polis aracına adres sorunca kıskançlık krizine girdi ve KVnin yanında bana bağırıdı :KK53: tabi onun arabasında ve benim arabamda da akrabalar vardı :KK1:
Bende altta kalırmıyım ulen açtırma bayramlık ağzımı milletin yanında havalara girdin alırım havanı diyince bozuldu :KK60:
Polisler bile şaşırdı :KK1: Çakma eltim ay ne olur birbirinize girmeyin diye panik oldu :KK1: hatun daha 2 senelik evli olduğu için kocacığım modunda tabi :KK60: Dedim boşver 15 sene sonra senide görürüm :KK1: insan hiç bir şeye takılmıyor sonuçta :KK1:
Sonunda adresi bulduk ve eşimin halası önce eşimi sonrada onu gaza getiren KVmi bir güzel fırçaladı :KK60: tabi eşim anında yanımda bitti yok işte yanlış anladın yok efendim polislerin niyeti farklıydıda yoksa hangi polis dur beni takip et seni adrese kadar götüreyim dermiş :KK1:
Tabi anında unuttum herşeyi :KK1:

Akşamda çocukları anneme bırakıp baş başa yemeğe çıktık :KK1: Öncesinde de alışveriş yaptık :KK1: Eşim bu ara takmış ille ben seni giydireceğim diye ve çok hoş iki tane üst aldı bana :KK1: hatta bir tanesini hemen mağazanın kabininde giydim :KK34: Bundan sonra o alacakmış kıyafetlerimi :KK1: Allahtan zevkli adamda aldıklarına bayıldım :KK1:
Ne güzel gecede baş başa oluruz diye düşünürkende küçük cadının kıyameti kopardığını öğrenince mecbur gitti aldı çocukları annemlerden :KK1: Artık başka zaman tekrar şansımızı deneriz dedik :KK1:
Herşeye rağmen çok güzel bir gün geçirdim :KK16:

Ebu Hureyre (r.a.) şöyle bir olay anlatır: Bir defasında Hz Peygamber (s.a.v.) henüz müslüman olmamış Cahcah el-gıfari isimli bir kişiyi misafir etmişti. Misafir olması hasebiyle onun için bir keçini sağılmasını emretti. Keçi sağıldı, misafir sütü içti fakat doymayınca tam yedi keçinin sütü sağıldı.Adam yatıp sabah olunca, müslüman oldu. Hz. Peygamber sabah misafire bir keçi sağılmasnı emretti. Adam sütü içti, ikinci bir keçinin sütü getirildi, fakat içemedi.

Bunun üzerine Peygamberimiz " Mü'min bir mideyle (bir kişilik) yer (içer), kafir ise yedi kişilik yer(içer)" buyurdular.

Sekizinci günah şişmanlık kitabından alıntı.

Canım Allah razı olsun :KK71:
Ne güzel bir paylaşımların olmuş :KK34: Rabbim hepimize uygun davranmayı nasip eder inşallah ...Aminnnnnnnnnn

Yine güldürdün beni :KK1:, Allah kocana seninle birlikte burnu yere değecek kadar yaşlanmayı nasip etsin inşallah...

Aminnnn canım :KK34: RAbbim hepimize eşlerimizle mutlu, huzurlu ve sağlıklı seneler nasip eder inşallah :KK34:
Aminnnnnn

Hatice ablaa onceki mesajlarindan birini alintilayamadim da tuvalet sorunu nerdn baksan 2 senedir ben de cekiyorum ayni sorunu hem de daha 18 im cok lane bisey :KK1: ben artik son care olarak bi bitkisel ilac var duphalac diye onu kullaniyorum bi de cicek tozu diye bisey var duydunmu bilmiyorum onu yogurda karistirip burnunu tika ye cidden bu konu da cok onemli bi sorun yani
Bu arada sen masallah 20 dakka cardioya baslamissin da bence cok yuklenme kendine suan yapabiliyosun ama zaman gelir de yanindaki yuruyusu birakirsan yarardan cok zarari olur vucut surekli daha agir egzersiz ister cunku aklinda bulunsun :KK3: cocuklar napiyo :KK1:

hayatım benim zamanında yaptığım egzersizlerin haddi hesabı yok. spor haricinde çok hareketliyim aslında. bakma belim büküldü diye böyle oturan boğaya döndüm. hele bi müzikli yere gitsek ayıptır söylemesi hiç oturmadan 5-6 saat oynama kapasitesine sahip bi insanım :KK34::KK16::KK1: ahhh ahhh bi de şu kabızlık sorunum olmasa. çiçek tozu dediğini hiç duymadım. duphalak bağırsakları toptan öldürüyo. benim bağırsak sorunu ortanca kızımla yaşıt. yani 16 senedir çekiyorum. bazen olur ayda bir çıkarım. yani halim içler acısı. bu yüzden sürekli polip oluyor bağırsaklarımda . her sene kolonoskopiye girmem gerekiyor. zor iş, allah beterinden saklasın

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrr :KK3:

Ben geldimmmmmmmmm :KK3:

Hesapta bu gece baş başa kalacaktık herifimle ama sağ olsun büyük cadı zaten isteksiz gittiği için kardeşini hiç oyalamamış aksine birde annemi istiyorum dedikçe kayıt edip bana whatsuppdan göndermiş :KK53:
Dayanamadım bir arayıp sakinleştireyim dedim ama bu sefer cadı iyice cıldırdı ve telefonda kendinden geçercesine ağlamaya başlayınca hadi baban gelip alıcak seni demek zorunda kaldım :26:
Annem bile diyor kızım hadi oyalamaya çalışayım ama ağlamaktan kendini hırpaladı diye :26: Romantizmimiz başlamadan bitti :KK60:

Bu arada sabah güne gittik :KK1:
Anam yol hem kalabalık hemde uzun olunca fenalık geldi :KK53: Eşimle iki araba peş peşe gittik hatta birde en son bir güzel birbirimize girdik milletin yanında :KK1: uyuz hem adresi bulamadı hemde ben ilk gördüğüm polis aracına adres sorunca kıskançlık krizine girdi ve KVnin yanında bana bağırıdı :KK53: tabi onun arabasında ve benim arabamda da akrabalar vardı :KK1:
Bende altta kalırmıyım ulen açtırma bayramlık ağzımı milletin yanında havalara girdin alırım havanı diyince bozuldu :KK60:
Polisler bile şaşırdı :KK1: Çakma eltim ay ne olur birbirinize girmeyin diye panik oldu :KK1: hatun daha 2 senelik evli olduğu için kocacığım modunda tabi :KK60: Dedim boşver 15 sene sonra senide görürüm :KK1: insan hiç bir şeye takılmıyor sonuçta :KK1:
Sonunda adresi bulduk ve eşimin halası önce eşimi sonrada onu gaza getiren KVmi bir güzel fırçaladı :KK60: tabi eşim anında yanımda bitti yok işte yanlış anladın yok efendim polislerin niyeti farklıydıda yoksa hangi polis dur beni takip et seni adrese kadar götüreyim dermiş :KK1:
Tabi anında unuttum herşeyi :KK1:

Akşamda çocukları anneme bırakıp baş başa yemeğe çıktık :KK1: Öncesinde de alışveriş yaptık :KK1: Eşim bu ara takmış ille ben seni giydireceğim diye ve çok hoş iki tane üst aldı bana :KK1: hatta bir tanesini hemen mağazanın kabininde giydim :KK34: Bundan sonra o alacakmış kıyafetlerimi :KK1: Allahtan zevkli adamda aldıklarına bayıldım :KK1:
Ne güzel gecede baş başa oluruz diye düşünürkende küçük cadının kıyameti kopardığını öğrenince mecbur gitti aldı çocukları annemlerden :KK1: Artık başka zaman tekrar şansımızı deneriz dedik :KK1:
Herşeye rağmen çok güzel bir gün geçirdim :KK16:

Canım Allah razı olsun :KK71:
Ne güzel bir paylaşımların olmuş :KK34: Rabbim hepimize uygun davranmayı nasip eder inşallah ...Aminnnnnnnnnn

Aminnnn canım :KK34: RAbbim hepimize eşlerimizle mutlu, huzurlu ve sağlıklı seneler nasip eder inşallah :KK34:
Aminnnnnn

Tatlım. sen ne olursun bi günlük tut. Biriktir bu hatıraları, sonra da Pucco gibi kitap bastır. Valla meşhur olursun. Demedi deme. Hepimizin başından akşama kadar apsürt şeyler geçiyor ama senin gibi anlatmak yetenek ister. Heba etme yeteneğini. Kimse almasa kitabını ben alır okurum söz :)) Bak ciddiye al bu dediğimi, feci kitap kurduyum...

Tabi yine epey güldüğümü söylemeden de edemeyeceğim şekercimm. Ya iki aile ancak bu kadar benzer birbirine. Şu kıskançlık hadisesi sürekli bizdede yaşanır. Aman ne saçma şeylerden... Senin hadiseyi okurken bizi getirdim gözümün önüne. Bi de ben giydiricem meselesi.... Bizimki kendine şahane şeyler alır, bana mümkünse çuval :KK4::KK4::KK4::KK4::KK4: o yüzden artık bana bişey almasını istemiyorum. mümkünse evlilik yıldönümünde bile kitap almasını istiyorum o kadar yani :KK43:

X