Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

bende varım ama yaaaaaaaa

Cok bisey yememissin ki hatta baya guxel beslenmissin ) sporu da cok zorlama bi anda mazallah bunyen alisik digilse ters teper ben sey yapiyodum metroya biniceksem bi durak icin binmeyip yavas yavas yuruyodum hic yoktan iyidir mantigiyla :))

Merhaba kızlar ben geldim.. İçim çok sıkılıyor yaa

Hayirdir nooldu biri canini mi sikti sinavlar filan mi

Yasasiiiiiiiiin :2: kizim cok mutlu oldum tabiki biraz izin iyi gelicektir zor geliyosa bi haftaligina diyetini de birak hatta sinava calisirken bol bol kuru kayisi ceviz filan ye ben biliyorum bunlarin heepsi tatli cikolata yememkten oldu sinavzamani dukan beynini dondurdu saka maka canim cok sevindim biraz bosluk iyi gelir

Son düzenleme:
Telefondan girip her seferinde farkli gulucuj deniyorum kel alaka cijiyo kizlar kusura bakmayin ama cok egleniyorum yaramaz cocuklar gibii

Bugunku menumu de yaziyiiim
Sabah: bi dilim beyaz ekmek iki bardak sekersiz cay azicik tereyagi cilek receli kasar peynir bi haslanmis yumurta
Ara: 1 orta sekerli kahve
Ara: 5-6 dis bitter cikolataa
Oglen: bi porsuyon patates salatasi beyaz peynir sekersiz cay galeta
Aksam: 2 kase domates corbasi bi kase yogurt
Ara: 2 dilim baklava ( babam ne zamandir bi yerin satisini bekliyodu bugun o olunca donerken almis benim hatrim icin ye dedi can bogazdan gelir dedim valla
2 litre su ictim spora pazar gunu basliyorum

Optum kizlar hepiniziii iyi geceler

Selamün Aleyküm kızlarrrrrr

Misafirlerim gider gitmez mutfağımıda iyice temizleyip kendimi buraya attım
Sağ olsun yeğenler her yeri yine talan ettiler ama çocuk odasıyla uğraşacak taakatim yok şu anda onuda yarın hallederiz nasılsa tabi benim büyük kız isyanlarda çok uğraştı bugün odasını tertemiz yapacağım diye neyse yarın yardım edeceğime söz verdimde çocukları engellemedi
Annemler zaten akşam yemeğine gelmişlerdi ve yemeğimde hazır olunca pek uğraşmadım ama tabi çay faslında git gel baya bir yordu

Yarın artık güzelce keyif yaparım ama beslenmeme tabi dikkat ederek

Lütfen beni alın takıma. Hırslıyım, kararlıyım, kiloları vericem.... Takımınızı çok sevdim. Beni boynu bükük bırakmayın lütfeeennnn....

Emıza hoşgeldin
Benimde adım Banu bu takımın en ağrı topuyum maalesef ben 6 gün önce 68 kg demeyi çok isterdim ama 68i 13 sene evvel gördüm maalesef PKO, metabolik sendrom, insülin direnci, tip 2 diyabet birde üzerine bir kaç sene süren depresyon sonrası 120 kg görmüş 34 yaşında bir hatunum 14 ve 3.5 ( doğum gününe az kaldı ) yaşlarında iki cadının annesiyim ve istanbuldayım

Kurallarımız hala geçerli ama tabi esneklik var ufakta olsa ( atıyorum 3 mesaj eksik diye kimse hesap sormaz )
Normalde yazdığımız mesajları da sayıyoruz ama ben unutuyorum arada şimdi sen kural diyicne jeton düştü
Her gün yediklerimizi ve yapıyorsak sporumuzu paylaşıyoruz ( bende inşallah başlayacağım yine )
Her cuma günüde bildirim günümüz
Kaptanımız Moni ( ayşe ) senle yaşıt taze kaynana oğlunun yakında düğünü var onun telaşı var, evini taşıyor onun telaşını yaşıyor birde sınavlara gireceği için ders telaşıda var anlıyacağın bizim kaptancığımız bir süre yok ama emin ol yokluğunu hissettirmemek için elimizden geleni yaparız bu arada bende yeni okudum AKrep arkadaşımız yerine bakacakmış bir sorun olursa onada yapışırız

Kararını değiştirmene çok sevindim
Hepimiz dönem dönem bunalıyoruz ama Allahın izniyle ufak bir moladan sonra daha bir enerjik döneceksin aramıza
İzinlide olsan, menü bildirimi yapmasanda arada gelip bir selam ver en azından psikolojik olarak insan bazı şeylere el uzatırken KKdaki kızlar akıla geliyor ve yese bile insan yarısını yiyor bari kızlara vicdanen rahat gideyim diye

Son düzenleme:
akrebim çok iyi olur canım sana zorluk olmayacaksa tabii.
Ben bir süre daha yokum malesef
Çok teşekkür ederimmm

Tamam canım, yoğunluğun geçene kadar ben devralıyorum görevi ve hemen püsküüte bildiriyorum merak etme sen.

Kızlar. Geçmiş sayfaları taradığımda zayıflamakla ilgili bildiğinizi duyduğunuzu paylaştığınızı gördüm. Belki daha önce bakmışsınızdır. Bakmadıysanız http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=587728&highlight=limon+sarm%FDsak+mucizesi buraya bi göz atın. Ben 2 gün önce hazırladım. Hem de 3 kişilik. Biri kayınvalideme, biri gelin adayıma, biri de bana. Bakalım 25. gün açıp içmeye başlayacağım.
Benim gibi spastic kolon sorunu yaşayanların kilo verişi zor oluyor. İçinizde kabızlık yaşayan varsa sinameki çayını içmeyide sevmiyorsanız, salatalarınızın içine avuç içinizle öğütüp ekleyin. Ya da yemek yer yemez peşinden bi miktar çiğneyin. Sinameki yemekle birlikte ya da yemekten hemen sonra tüketilirse işe yarıyo. Yoksa hiç bir etkisi olmuyo. Bi de ingiliz tuzu diye bişey var. Tadı iğrenç. Ama çok etkili. Onu da sabah aç karna 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı karıştırarak içebilirsiniz. Bağırsaklar için çok sağlıklı olduğu söyleniyor. Bende işe yaradıysa herkeste yarar. Bi de keten tohumu var. Ya taze öğütüp salatalara eklemek gerekiyo ya da bir bardak sıcak suya 1 yemek kaşığı keten tohumu koyup üzerini bi tülbentle örtün. 6-7 saat sonra için. Sabah aç karna içince ciddi etkisi oluyo.
Bi de kan gruplarına göre beslenme hadisesi var. Ben sütlü bütün ürünleri çok severim. Ama kan grubu 0 olanlarda yarardan ziyade zarar verirmiş. Son bir haftadır (bu akşam hariç- doğum günü pastasından bi dilimcik yedim ama yemez olaydım hakkatten hazımsızlık çekiyorum) sütlü hiç birşey yemedim. Kan grubuma göre beslenmeye başladığımdan beri şişlik, gaz ya da huzursuzluk hissetmiyorum. İlginizi çekerse http://www.sadehayat.com/kan-grubuna-gore-beslenme-listeleri/ bu siteden kan grubunuza göre beslenme dosyasını indirebilirsiniz. Bana mantıklı geldi. Bunlara dikkat ettiğim için sanırım hiç spor yapmadan 3 kilo verdim. Valla bu aralar tembel hayvan gibiyim. Hareketlerim epey kısıtlandı ama yazılarınızı okudukça acayip gaza geldim. Yarın kızımı alıp parka götürücem. O da spor sayılır dimi

Hakkatten pek bişey yemedim. Ama biliyomusun canım da çekmedi. Aç kalsa duvarları kemiren ben ev halkına hazırladığım yemeklerin yüzüne bakmadım. Spora gelince bi ara yoga yapıyodum. Yıllar içinde bir sürü spor çeşidi denedim. Yoga kadar rahat yapılan ve bütün vücudu çalıştıran başka spor görmedim. Yani yorulmadan bıkmadan huzur içinde acayip kas çalışıyosun. CD filan aldım. Onlarla yapıyodum ama şu anda yasak maalesef. Çok çalışmaktan beli bel olmaktan çıkardım. Ne çok şikayet ettim yavfff...

Aleyküm Selam Banu. Tanıştığımıza sevindim. Ve geçmiş olsun. Allah şifa versin. Çekenin halinden çeken anlar. Şu limonlu sarmısak sayfasını bi incele istersen şeker hastalarına da iyi geliyordu diye hatırlıyorum.

Ben sarmısaklı, zeytinyağlı ve limonlu karışımımı içip yatmaya gidiyorum. Hepinize iyi geceler. Allah rahatlık versin. Yarın sabah görüşürüz....

Limonla sarmisak mi cok agar gelmez mi ya bi de ac karnina aslinda bi denemek lazim anneme soyluyim de denedsin hergun ojula gidip geliyorum les gibi sarimsak kokmuyim bastan asagi kan gruplarina gore beslenme mi ben de 0im ama sutlu herseye bayilirim ozellikle tatlilara bi arastirsammi bilemedim ben yogaya baslamak cok ustedim de o kadar esnek igilim ya ama cok rahatlatiyomus ) parka mi en guzelii senin cadi da kosturuyodur orda seni

Günaydınlarrrrrrr

Gunaydin caniiim
Sabah sabah sinavim vardi haftasonud a geldim okula onumde futbol takimi antreman yapiyo gidip bisey yapamam yani herkes artist artist hareketler yapiyo ben cimde kosarken dusuyorum

Ağır geleceğini sanmıyorum. Herkes kokmadığını söylüyo. Ben her gece yatmadan önce sarmısaklı zeytinyağı içiyorum. O bile ağır gelmiyo. Hatta sindirim sistemim düzelmeye başladı. Bence bi dene. Bende senin gibi sütlü tatlıların hastasıyım. Kaymak, ayran, yoğurt... Hepsine bayılırım. Ama bu ara uzak duruyorum. İşe yarıyo sanki. Dün sabah 65 kiloydum. Sabah tartıldım. 64.3 geldim. Tabi sabah ingiliz tuzu içtim. Bağırsaklarım bolşaldı. Onun da etkisi var. Göbeğim bi karış önden gidiyodu. Dikkat etmeye başladığımdan beri balon gibi söndü. Bu arada yoga için esnek olmaya gerek yok hayatım. 41 yaşında ben yapabildiysem sen hayli hayli yaparsın. Şimdi Beren hanımı parka götürmek için çıkıyorum. Görüşürüzzzzzz.

Üstteki mesajı yazdığımda saat 11 di. Göndermeyi unutmuşum. Yarım saat önce geldim. Bi yandan Bereni ayaklarımda sallıyorum, bi yandan öğle yemeği niyetine portakal armut yiyorum.

Sağlıklı zayıflamakla ilgili bu ara çok şey araştırdığım için bildiklerimi paylaşmaya devam edeyim. Belki biriniz du bi deniyim der de bi faydasını görür. Kendim bunları yapıyorum ve gerçekten kilolar hızla giderken (ki yağlardan gidiyo), açlık krizleri geçirmiyorum. Tatlı ve ekmek delisiyim. Hiç canım çekmiyo. Ve en önemlisi enerjim düşmüyo.
- Suyu mutlaka yemekten önce için. Yemekle birlikte içmeyin. Bi de yemek yedikten sonra en az 1.5 saat su içmeyin. Sonra istediğiniz kadar içebilirsiniz.
- Greyfurt hem tok tutuyo hem de yağ yaktırıyo. Ben meyve suyu hazırladığımda mutlaka bir greyfurtta sıkıyorum.
- Ananas hem çok lezzetli bi meyve. Hem de lif bakımından zengin olduğu için tok tutuyo. Yak yaktırıcı özelliği de var.
- Akşam yemek saati en geç 9 olmalı. İdeali saat 7'de yemek yemiş olmak. Sonrasında en az 1.5 saat bişey içmeyip, yatana kadar bitki çayı, su içebilirsiniz.
Tabi bitki çayları şekersiz içilmeli.
- HEPSİNDEN ÖNEMLİSİ ki bence bende işe yarayan bu oldu. Yoksa iştahımın sonu yok. Mümkün değil bu kadar rahat diyet yapamazdım. Her sabah kalktığımda ramazan orucuna niyet eder gibi niyet ediyorum. Diyorum ki "niyet ettim Allah'ım senin rızan ile zayıflayıp şifa bulmaya. Gayretimde bana destek ol yarabbim"... Ve işe yarıyor.
- Bağırsak tembelliği olanlar ingiliz tuzu (magnezyum sülfat) her sabah ya da gün aşırı aç karna bir bardak suyla içsinler. Çok rahatlatıyor. Ama kan grubu 0
olanlar 2 haftada bir yapsın.
- Ekmek hiç yemiyorum. Ekmek yemeden yemek yiyemeyenler Karatay'ın dediği gibi ceviz yesinler. Gerçekten ekmeği aratmıyor. Gerçi ben artık ceviz fındık fıstık ta yemiyorum. Ama gerekli olan omega 3'ü keten tohumundan ve zeytinyağından alıyorum.
- Bi de kızlar bu da önemli. Kilo vermenin gerçekten yağla alakası yok. Salatalarınıza, yemeklerinize bol bol soğuk sıkma zeytinyağı dökün. Hazır marketlerdekilerden almayın. Onlar yarardan çok zarar getirir. Çünkü sıcak işlemden geçiyorlar ve içindeki yararlı tüm besinler kayboluyor. Hatta zararlı hale geliyor.
- İçtiğiniz suyun içine biraz limon suyu sıkın. Ama taze sıkın. Önceden sıkıp hazırladığınız limon suyunun hiç bir yararı yok.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Yine kendi uyguladıklarımdan aklıma gelenleri yazarım.

Kızlar merhaba takımınız tarafından davet edildim Çok teşekkürler öncelikle. Ben 21 yaşındayım 1,68 boyunda ve 61,5 kiloyum. Son 3 ayda ilaç kullanımına bağlı olarak 8 kilo aldım amacım o kiloları vermek :) program olarak 60 günlük insanity programını uygulamayı düşünüyorum (diyetle destekleyeceğim tabiki). Vejetaryenim o yüzden kendime uygun diyet programı bulmakta sıkıntı çekiyorum, sonuç olarak kendi programımı oluşturacağım Umarım hepimiz hedefimize ulaşırız !!!

14

Merhaba canım. Ben de dün takıma deneme amaçlı kabul edildim. Yaşın çok genç. Öyle fazla bi kilonda yok. O yüzden çabuk verirsin. Vejeteryanlar için kilo vermek çok daha kolay. Bir haftadır tam bir vejeteryan gibi besleniyorum. İstersen ben kendi uyguladığım diyeti söyliyim. Bi kere sabah kalkınca akşamdan ıslattığım keten tohumlu suyumu içiyorum. Sonra kahvaltımı hazırlayana kadar içebildiğim kadar az limon sıkılmış su içiyorum. Kahvaltı niyetine havuç, greyfurt, portakal, elma, armut.... Hepsini koyuyorum katı meyve sıkacağına sıkıp çıkan tüm meyve suyunu içiyorum. Bazı sabahlar 1 bardak meyve suyu bile yetiyo. Hemen peşinden 1 tutam sinameki çiğniyorum. Öğleye kadar artık canım birşey çekmiyor. Kahvaltıdan 1.5 saat sonra su içmeye başlıyorum. Gerçi bu aralar çok içtiğim de yok. Öğle yemeğinde zeytinyağlı sebze yemeği, yanında 1 tas maydanozlu naneli yoğurt yiyorum. Taze soğanı çok severim. Taze soğanda yiyorum. Akşam da yine ya meyve yiyorum yada meyve suyu içiyorum. Aralarda canımın istediği bitki çaylarından içiyorum. Bu bahsettiğim beslenme şekli aslında kilo vermek için değil, bedenin temizlenmesi, toksinlerden arınması için yapılan bi uygulama. Kilo vermek yanımıza kar kalıyor.

Tüm bunları yazan ben iki gündür kaçamaklar yapmaya başladım. Sigarayı bırakmak için doktor bi hap verdi. İştah açıyomuş. Yine de abartmıyorum.

Son düzenleme:
15 Canım sıkıldı. Portakal kabuğu reçeli yapıyorum bi yandan. Benim ufaklık uyuyo. Ergen kızım gitar almaya çıktı. Saatler oluyo halaaaa gelecek. Ev bi sessiz, bi ıssız geliyo gözüme. Şu sigara bıraktıran hap yüzündenmi bilmiyorum. Bi sürü yan etkisi varmış. Bu gün 3. hapı içicem. Hap sayesinde sabaha kadar gördüğüm rüyaların haddi hesabı yok. İnşallah bırakabilirim. Doktorumla ayın 17 sini bırakma günü olarak belirledik. Bunun içinde motivasyona ihtiyacım var.
Bu arada ergen kızım geldi. Elinde gitar. Bi hevesle. Benden ilgi bekliyo. Accık ilgileneyim de gönlü olsun.

Hatioz cok tesekkurler :) bu gun yaptiklarimi paylasayim.
Sabah : yarim kase pul biberli yogurt
Ogle:vaktim yoktu
Aksam:bir tabak yesil salata
2 litre su , zencefil+tarcin+limon lu cay ( sekersiz)
Spor olarak 20 dakika kosu

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…