Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Kizlar gunaydin ! Gune erken basladim bugun :) 6 da kalkip ders calistim :KK43: neyse yoksa sabah spor yaptim
-20 dkk 15 km hizla
-1saat 40 dkk da 8 km hizla yuruyus
Simdi kendimi kutuphanelere atacagim :) derse devam...
Kendinize iyi bakin aksam tekrar ugrarim. Spor yapmayi unutmayin !! Bir de ben her sabah aynanin karsina gecip kendime bakiyorum kilolari gorunce gun icin motive ediyor ve daha iyi dayanmami sagliyor , denemek isterseniz... :) opuldunuz :KK70:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Tünaydın hatunlar :KK19:

Hepinize mutlu ve az iştahlı bol sporlu hafta sonları diliyorum. Bu gün uyumuş kalmışım. Galiba sigarayı bırakmak için içtiğim ilaçtan kaynaklandı. Sabaha kadar rüya üstüne rüya görüyorum. Allahtan kabus değil gördüklerim. Doktor genelde kabus şeklinde görüldüğünü söylemişti. Bakalım ilerleyen günlerde ne olucak.

Kizlar gunaydin ! Gune erken basladim bugun :) 6 da kalkip ders calistim :KK43: neyse yoksa sabah spor yaptim
-20 dkk 15 km hizla
-1saat 40 dkk da 8 km hizla yuruyus
Simdi kendimi kutuphanelere atacagim :) derse devam...
Kendinize iyi bakin aksam tekrar ugrarim. Spor yapmayi unutmayin !! Bir de ben her sabah aynanin karsina gecip kendime bakiyorum kilolari gorunce gun icin motive ediyor ve daha iyi dayanmami sagliyor , denemek isterseniz... :) opuldunuz :KK70:

Ohhh maşallah. Bu ne enerji kız. Genç olmak böyle bişeydi galiba :KK5:. Bi saat kadar sonra hasta ziyaretine gidicem. Ekmek yapıyorum. Pişer pişmez yola çıkıcam. Söylediğini bi deniyim bakayim nerelerim pörtlüyo. Şöyle bi inceliyeyim aynanın karşısında. Belki dünkü yaptığım kaçamakları bu gün telafi ederim.

Hatioz ama senin yediklerin kacamak degil ki gayet duzgun bir menuydu paylastigin !! O ekmegi yersen kacamak olur ama... Ben yine ogle yemegi yiyemeyecek gibiyim. Yasasin ders calismak :)

Hatioz ama senin yediklerin kacamak degil ki gayet duzgun bir menuydu paylastigin !! O ekmegi yersen kacamak olur ama... Ben yine ogle yemegi yiyemeyecek gibiyim. Yasasin ders calismak :)

Hayatım. Kendimce iki kişinin sağlıklı beslenmeyle ilgili önerilerini uygulamaya çalışıyorum. Bunlardan biri Canan Karatay, diğeri Aidin Salih. Aidin Salih'in tavsiyeleri çok mantıklı geldi. Başladığım günden beri sağlığımda da düzelme hissediyorum. O yüzden dünkü yediklerime kaçamak gözüyle bakıyorum. Bu arada bence öğlede bişeyler atıştır. Bi salata yanında meyve gibi. Ya da zeytinyağlı sebze yemeği yanında yoğurt filan. Şimdi yemezsen akşam yemeklere saldırırsın. Akşam aşırı yenen yemek hem kilo hem de hazımsızlık yapıyo. Aslında hazımsızlık yapan herşey kiloda yapıyo. Mantık bu yani. Hadi kaldır başını derslerden de bişeyler atıştır.....

Hayatım. Kendimce iki kişinin sağlıklı beslenmeyle ilgili önerilerini uygulamaya çalışıyorum. Bunlardan biri Canan Karatay, diğeri Aidin Salih. Aidin Salih'in tavsiyeleri çok mantıklı geldi. Başladığım günden beri sağlığımda da düzelme hissediyorum. O yüzden dünkü yediklerime kaçamak gözüyle bakıyorum. Bu arada bence öğlede bişeyler atıştır. Bi salata yanında meyve gibi. Ya da zeytinyağlı sebze yemeği yanında yoğurt filan. Şimdi yemezsen akşam yemeklere saldırırsın. Akşam aşırı yenen yemek hem kilo hem de hazımsızlık yapıyo. Aslında hazımsızlık yapan herşey kiloda yapıyo. Mantık bu yani. Hadi kaldır başını derslerden de bişeyler atıştır.....

Evde olsam yerdim ama o lukse sahip degilim suan ve vaktim de yok pek ne yazik ki . Herkesin uyguladigi yontem frkli ama ben pek karatayci degilim acikcasi.

Selamün aleyküm kızlarrrrrrrr :KK3:

Herkese iyi pazarlar :KK71:
Sanırım herkes pazar gezmesinde :KK1: yine in cin top oynuyor :KK1:

Bizde karı koca yatak odasına başladık :KK34: İlk katı attık hazır kuruması için beklemek zorunda olunca sizlere bir bakayım dedim :KK34:
Akşam yemeğinden sonra bizde büyük görümceme gideceğiz :KK53:
Ailedeki kadınlar onun evinde erkeklerde KVsinin evinde toplanacakmış ( erkekler maç izlerken bizde rahat rahat oturalım diye düşünmüşler )
Allahtan eşimin halaları birde benim çakma elti ( amcagelini ) de gelecekte hoş sohbet olacağına eminim :KK1:

Annem sağ olsun kızları parka götürdü ayak altında dolanmasınlar diye :KK34: Uzun zamandır sesssizzzzzzzzzzzz bir evde karı koca baş başayız :KK1:
İşlerimide bitirdim rahatım şimdilik :KK34: Aslında birde çamaşır yıkıyacaktım ama suların kesileceği tuttu :KK35: neyse işime geldi :KK1: az dinlenmiş oluyorum o arada :KK34:

Pamir'cikle ilgili haberi ben burdan öğrendim. Yüreğim parçalandı. Bi sürü şaibe var filan deniliyo. İnşaallah biri o yavrucağa zarar vermemiştir. İnsan düşündükçe ciğerleri dağlanıyo. Allah annesine babasına sabırlar versin.
Bi yandan da hayat devam ediyo. Yarın için sana kolay gelsin. İstihare hadisesini ben bi kere yaptım. Gerçekten çok enteresan bir rüya gördüm. O zaman için gördüğüm rüyanın başını hayra sonunu şer'e yormuştum. Yorduğum gibi de çıktı. Sen galiba kelepçe ameliyatı olacaksın. Belki gerek kalmaz. Seni bi güzel gaza getirip ameliyat zamanına kadar tığ gibi yaparız. Dur bakalım gün ne gösterir. Acele etme bence.

Canım bana doktor tüp mide ameliyatı önerdi :KK34: bende uzun zamandır düşünüyordum çünkü bir türlü gitmiyor kilolar :KK53:
Tabi halada çok istiyorum ama Allahtan bir anda istihare geldi aklıma :KK34: kim bilir belki şerdir belki hayır :KK34: en güzeli Rabbime sığınmak diye düşündüm :KK34: Bakalım bugün reglmin son günü eğer sularımız gelirse gece inşallah abdestimi alıp istihareye yatmayı istiyorum :KK34: Artık olmadı başka çare düşünmem gerekecek ( karatayı denemek istiyorum pazartesiden itibaren belki işe yararda bende ameliyat olmaya gerek kalmadan zayıflarım :KK34: )

Bu arada tecrübeni paylaştığın için teşekkür ederim :KK71: İlk kez yapacağım için biraz tedirginim açıkcası yani rüyayı yanlış yormaktan çekiniyorum :KK34: ama sizlerinde fikrini alırım inşallah :KK34:
Rabbim hakkımda hayırlı olanı bana gösterir inşallah...Aminnnnnnn

hayırlı akşamlar :nazar:hanımlar nasılsınız:KK16::KK16::KK16: bakıyorum yeni üyeler gelmiş :KK76::KK76::21:herkeş hoşgelmiş:KK9::KK19:
çok yorgunum:KK25: yaz geldi temixzlik yapmak gerek dimi fakat yinede yürüyüşümü yapacagım :KK8::KK8::KK8::KK8:

Evet yorucu bir günün sonucu :emir_bebek: :
sabah: 1 fincan şekersiz filtre kahve,yarım kase yoğurt
öğle:vaktim olmadı
akşam:200 gr brokoli (zeytinyağlı limonlu sosla)
aralar:4 bardak zencefil+limon+tarçın çay
spor: 40 dkk 15 km hizla,1saat 40 dkk da 8 km hizla yuruyus, 20 dkk 4 km hızla koşu :nazar:

Bugünkü menümü bildireyim
Sabah:
1yumurta
30gr cecil peyniri
Bol yeşillik
5 zeytin
2dilim çavdar ekmeği
Ara: yeşillik
Öğle:
8kaşık menemen
Bir subardağı yoğurt ile yapılmış ayran
Ara:
1elma
1 bardak süt
Akşam:
1kase mercimek çorbası
3kaşık pilav
3köfte patlıcan mantar
Yeşil salata
Gece: daha yemedim ama yoğurt yiycem
2bardak yeşil çay
4lt su(emzirdiğim için)
Spor: :KK43:( bugün yok

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

spor: 40 dkk 15 km hizla,1saat 40 dkk da 8 km hizla yuruyus, 20 dkk 4 km hızla koşu :nazar:

Az yiyip cok spor yapmışsın maşallah:)

Evde olsam yerdim ama o lukse sahip degilim suan ve vaktim de yok pek ne yazik ki . Herkesin uyguladigi yontem frkli ama ben pek karatayci degilim acikcasi.

Karatay diyeti tümüyle bana da pek uymuyor. Özellikle bağırsak sıkıntım yüzünden. Kaçamak yaptığımda ona uymuş gibi oluyorum. Çaktırma :))

Diyetin nasl peki? Ben dukancıyım ama emzirdiğim için sıkıntı olur diye üzüle üzüle vazgeçtim. Karayaycılarda var baya rağbet görüyo ama detay işte hepsi

Rabbim hakkımda hayırlı olanı bana gösterir inşallah...Aminnnnnnn[/QUOTE]

Aminnn. Yat bakalım. hepbirlikte yorumlarız.

Diyetin nasl peki? Ben dukancıyım ama emzirdiğim için sıkıntı olur diye üzüle üzüle vazgeçtim. Karayaycılarda var baya rağbet görüyo ama detay işte hepsi

Hayatım. Uyguladığım şey tam olarak diyet sayılmaz. Zaten diyet adı itici geliyo. Biz ona program diyelim. Daha havalı olsun :KK66:) Emzirme döneminde de rahatlıkla uygulanabilir. Sütün artarken yağların gider. Bebek te çok sağlıklı bi süt içmiş olur. Emzirenlere onuda ye, bunu da ye denir ya... Ne kadar yanlıştır. Ne kadar sıvı tüketirsen o kadar iyidir. Yağlardan da yağların şahı saf zeytinyağı ya da tereyağı tüketmek lazım ki bebeciğimize faydalı olsun. Aslında benim uyguladığım programın amacı vücudumuzdaki tüm hastalıklardan kurtulmak için yapılan açlık orucu öncesi hazırlık. bu oruç avrupada su diyeti diye özel kliniklerde uygulanıyor. Bu oruçlara başlamadan önce
1- Bağırsak düzenimi sağlamalıyım
2- Karaciğer temizliği programını uygulayarak karaciğerimi tüm tokinlerden arındırmalıyım.
3- Safra kesesi ve böbrek temizliği programını uygulayarak varsa taş, kum hepsinden arındırmalıyım.
4- Son safhada açlık oruçlarını uygulamalıyım.

Burada bahsettiğim açlık oruçları kişideki rahatsızlığın boyutuna göre kısa süreli ya da uzun süreli oluyor. Amaç vücuttaki gereksiz yağlardan arınırken hastalıklı hücrelerden ve dokulardan da arınarak vücudun kendi kendini iyileştirme sistemini devreye sokmak. Biraz karışık gelebilir ama uzun yıllardır hastaların başında dura dura ( kendi geçirdiklerim hariç) epey tıbbi bilgiye sahip oldum. Hadise özünde çok mantıklı. Uygulayıp acayip deneyimler yaşayan, kansere varana kadar tamamen iyileşen bir çok insanın deneyimlerini okudum.

Belli mi olur. Belki şifa bulurum. En fazla biraz aç kalmış olucam. Ama Allah bi yandan yardım ediyo. Aslında bu hazırlık dönemi açlık oruçlarına hazırlanmak için nefsi terbiye etmemizi sağlıyo. Şu andaki beslenmeme gelince (dediğim gibi hazırlık aşaması bu, tabiii arada kaytarıyorum)

Sabah aç karna bağırsakları boşaltacak bi şey içmek lazım. Ya ingiliz tuzu, ya da keten tohumu içiyorum
Kahvaltıda ya taze sıkılmış meyve suyu mümkünse posalı olsun, ya da taze yeşilliklerden hazırlanmış soğuk sıkma zeytinyağlı limonlu salata.
Ara öğün yok. Midenin en az 3 mümkünse 4 saat hazımla uğraşması lazım. Yemekten 1.5 saat sonra su ya da bitki çayları içmeye başlayabilirsin.

Öğleyin zeytinyağlı sebze yemeği ve yoğurt mümkünse sarmısaklı, maydanozlu

Akşam mümkünse saat 7'ye kadar yemek yeme işi bitmiş olmalı. Olmadı en geç 9'da... Akşamda yine ya salata ya da meyve suyu. Miktar önemli değil. Dilediğin kadar ye iç... Zaten bi süre sonra kendiliğinden porsiyon azalmaya başlıyor.

Yatana kadar su, bitki çayı dilediğin kadar içebilirsin. Tabi 1.5 saat kuralını unutmadan. Yatmadan önce en son tüketeceğin şey sarmısaklı zeytinyağı, limon suyu karışımı. O da 30 ml sarmısaklı zeytinyağına 30 ml taze sıkılmış limon suyu eklenerek yapılıyo. İçmesi düşünüldüğü kadar zor değil.

Meyve suyunda özellikle havuç ve greyfurt önemli. Haftanın iki gününü sadece meyve ve sebze suyuyla geçirmek daha da iyi. Ben geçen hafta bu programı şaşmadan uyguladım. 2 günümü sadece meyve sebze suyuyla geçirdim. Son iki gündür kaytarıyorum. O da reglimin son dönemiydi. Sanırım o yüzden canım (enteresan tatlı çekmedi) etli bişeyler çekti. Kendimi çok zorlamadım yedim. Bu beslenme şekliyle dediğim gibi bağırsaklar her yemek yedikten sonra seni tuvalete götürebilecek şekilde çalışmaya başladıysa hazırlık dönemini bitirip karaciğer temizlemeye geçebiliyorsun.

Merak ettiğin başka şeyler olursa yazarım. Ben bu uygulamayla ilgili bi kitap aldım. Epey okkalı bi kitap. Bakış açımı değiştirdi. Ki kolay etkilenen biri değilimdir. Bir haftadır uyguluyorum. 4 kilo gitmiş durumda. Ama hepsinden önemlisi kendimi daha enerjik hissetmeye başladım. Cildim parlamaya başladı. Böyle giderse 18'liklere taş çıkarırım :KK52:

Son düzenleme:

Ne ettin yavrum sen ya... Bu gün nerden baksan 500 gr'ın gitmiştir. Bu arada 15 km hızla koşu bandındamı koşuyon. Ben 7 km ye çıktığımda resmen dilim sallanıyo. Du.... Artık o bilem hayal oldu.

Bu günkü menüm (yine programımın dışına çıktım yaffff)

SABAH: Aç karna yarım bardak suda eritilmiş ingiliz tuzu (magnezyum sülfat) içtim.
Salata
3 bardak şekersiz çay

AKŞAM: 1 kase tomara tavası (yöreseldir, yeşil bir bitkinin saplarıyla yapılıyor)
1,5 kase mantar sote
2 minik köfte
2 tatlı kaşığı portakal kabuğu reçeli (dün yaptım ya, herkes çok güzel olmuş diyince dayanamadım)
2 bardak şekersiz çay

İÇTİĞİM SU: 2 Litre
SPOR: 45 dk. temposuz yürüyüş

Ne ettin yavrum sen ya... Bu gün nerden baksan 500 gr'ın gitmiştir. Bu arada 15 km hızla koşu bandındamı koşuyon. Ben 7 km ye çıktığımda resmen dilim sallanıyo. Du.... Artık o bilem hayal oldu.

Kusura bakmayın anlatım bozukluğu yapmışım 15 dakikada bir kilometre şeklinde 40 dkk yürüdüm... Yani saatte 4 km hızla. Diğerleri için de aynı hata... Bırakmak yok ama zorla kendini ben kalp krizi geçirmekten korkacak dereceye geliyorum bazen. Parkta koşuyorum, tur sayısı belirliyorum ve o turları bitirmeden bırakmıyorum. Hedef belirlemek çok önemli bence. :KK34:

X