Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

en güzeli bende bazen bi yanımda laptop elimde telefon diğer yanımda tablet kendimi teknoloji manyağı gibi hissediyorumm

İiyi bari canım neee 5 tüp mü benden hayatta o kadar kan çıkmaz zaten damarlarım ince kan aldıramıyorum 1 tüp ancak o da elimin üstünden ..
Sen iyi dayanmışsınnn canım . Obezite cerrahisi ne canım ? Daha önce hiç duymadım ama cerrahi kelimesi geçtiğine göre içinde ameliyatlı bişey mi ? Merak ettim doğrusu . Bu arada bende ölçtürmüştüm o yağ oranı şeysini. Benim vücudumun %30 u yağ , %40 ı kas , %30 u suymuş yağ oranım da %15 falan olmalıymış spor hocası demişti .%70 çok fazla tatlım ya gerçekten büyük bir yük taşıyorsun . Kafana koyduysan kesin yaparsın canım Allah yardımcın olsun

Kizlaaaaaaar 1. olmusuz sanirim yaaa haberiniz var mii

Valla çok sevindimmm önceden hep sonuncu oluyorduk Şu kilomu kontrol altına alıp gruba tekrar döneceğim de umutsuz vakayım ama dikkat edeceğim inşallah.

günaydınnnnnnnnnn hanımlar

birinci olomusuzzzzzzzzz:13:

güzel hafta sonları kızlar
Bu hafta birinci olduk tüm takımımı kutluyorum

Bireyselde ikinci olan heydoktor arkadaşımızıda tebrik ediyorum

Tebrikler kızlar maşallah hepinize benden bu hafta iş çıkmadı pek nedendir bilinmez haftaya telafi etmek umuduylaa

Bu mesajı yeni gördüm hayırlı olsun yeni saçların eşinin beğenmesine çook sevindim herşey yolunda gider inşallah canım kilolar da gidince senden güzeli yok :)
Sizin de izin bitince daha çok çoğalır yüzdeler canım

kızlar menümü girip yatmayı düşünüyorumm herkese iyi geceler

sabah : 1 yumurta (tavada yağsız pişirdim ) , 1 dilim peynir , çay

ara: 1 fincan nescafe

öğle : misafirim vardı ama az yemeye çalıştım 1 dilim börek , 3 kaşık yoğurtlu salata , 3 bardak çay

ara : yok

akşam : 3 kaşık bulgur pilavı , bol salata 1 parça haşlanmış tavuk

spor : 1 saat yürüyüş su : 2 litre

Canım obezite cerrahisinde bir kaç şekilde ameliyatla müdahale edip vucudun daha düzgün çalışmasına yardımcı oluyormuş
Tüp mide ve mide bypass ameliyatlarını biliyorum ben sadece
Tüp midede karnına 4 ufak delik açıp kapalı ameliyat ediyorlarmış ( 1 delikten incecik kamera sokuluyormuş içeriyi görmek için ) Midenin çoğunu alıp kalanı tüp gibi bırakıyorlarmış tabi mide ufalıncada daha çabuk doyma hissi oluştuğundan metabolizma çok daha hızlı çalışıyormuş
Mideni yanında bir organ daha varmış ( doyan mide ona deydiği an metabolizmada bağırsaklarda çalışmaya başlıyormuş )

Mide bypassında da mideyi almayıp sadece etkisiz hale getiriyorlarmış ve yediğin otomatikman bağırsaklara gidiyormuş tabi bünye yemek yendiği için direk vucudundaki biriken yağları yakıyormuş bu sefer
Yani benim araştırdığım kadarıyla budur tabi mutlaka daha ayrıntılı ve düzgün bilgiyi doktor verecektir öyle bir karar çıkarsa

Vucut kütle indeksi yüzde 40ın üzerinde olunca devlet bütün masrafları karşılıyormuş benimki yüzde 52mi neymiş sanırım ( emin olarak bildiğim 70 kg yağ olduğu ) ve doktor öbür türlü çok zor vermen demişti tabi sonuçlara bağlı netice
Ameliyat olduktan 1.5 sene içinde vucudundaki yağ oranının yüzde 70i gitmiş oluyormuş yani benim 70 kg yağın 50 kilosu o ameliyat sayesinde 1 en geç 1.5 sene içinde gitmiş olucakmış
Ameliyat olanların tecrübelerini okudum hepside yeniden doğdum keşke daha evvel olsaydım demişler ( ilk bir hafta sıvı beslenip sonra bebek gibi ufak ufak pürelere ve katılara geçiliyormuş )

sagolsaın canım hergun spor yapıyorum ama bende istediğim sonucu alamıyorum daha hızlı kilo vermek istiyorum:26:

canım sen mutlsun şuan anladığım kadarıyla inşallah her şey dilediğin gibi olur ama dikkat et sen yine de kendine doktorun iyi olup olmadığını falan da iyice araştır derim %70 yağın hepsini kendin yok etmen evet zor bi durum gerçekten kilo vermene yardımcı olacak madem cerrahi de olsa iyi olur tatlım

selam kızlar çok yoğun ve yorucu bir gündü çok şükür dukan diyetine başladım ve çok mutluyum şuan o kadar çok kilo vermek istiyorum ki anlatamam inşallah diyet günlerim boyunca hep bu kadar istikrarlı olmayı istiyorum bugün herkesin ikram ettiğine HAYIIIIR demeyi başardım . Yarın diyetimde dönüm noktası olacak gerçekten çünkü okul vaaar ve ben yemekhaneden veya kantinden yememem lazım bütün gün aç da duramam yemeğimi yanıma alsam evde şu an yemek yapacak protein depoları da yok . En iyisi bi fırsat bulup yemeği dışarda yeyip okula geri dönmek sanırımmm bana şans dileyin kızlar yanlış bişey yiyip içmek istemiyorum . Annem bana sen iradesizsin dedi çok bozuldum kesinlikle bozmayacağım bu kiloların hepsini vereceğim kızlar.

bugünkü menümü gireyim de şimdiden sonra unutuveririm

sabah : 1 haşlanmış yumurta , 2 parmak kadar tuzsuz beyaz peynir, şekersiz çay

ara : yok

öğle : yağsız ve tuzsuz kıymalı yumurta ,şekersiz çay

ara: 1 fincan nescafe (tabiki şekersiz )

akşam : 1 kase haşlanmış tavuk ( tuzsuz ve yağsız üzerine biraz karabiber serptim ), 1 kase cacık salatalığı çok az bol yoğurtlu

yatmadan önce de bitki çayı falan içeceğim

spor : henüz yapmadım ama bugün çok yürüdüm mekik çekip , biraz ip atlamayı düşünüyorum.

su : şu an için 2 litre ama yatana kadar 2.5 olur

Iyi geceler kızlar ben bugun batirdim diyeti sormayın yarından itibaren çok daha dikkatli olacağım inşallah

SElamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr

Anam uyandığımdan beri sersem gibiyim
Haftasonlarını hiç sevmiyorum ben yaaa Dün benimkinin yine cinsliği üzerindeydi ve akşama kadar ya film yada maç izleyip tek kelime konuşmadı :26: en son tam yatağa yatacakken anam bugün ne sıkıcı gündü be yatalımda bari çabuk sabah olsun dedim diye adam iyice sinirlendi :44:
O ara ayaklarım nedense inanılmaz ödem yaptı diye yastık falan koyduk ayağımın altına ve ben o an ya ben bugün hiç su içmedim herhalde ondan oldu dedim demez olaydım
Adam kalktı bir bardak su vermeye diye ama nasıl söyleniyor işte sen şımarık çocuklar gibisin falan diye ulen dedim ne dedim ki ben sadece su içmediğim aklıma geldi okadar ( ki ona kalk bana su ver diyende olmadı )
Zaten bugün çok sıkıcıdı demişim ona laf sokmuşum ( dışarı çıkalım demedi diye yapmışım hesapta ) falan diye söylendi ve gitti salona yatmaya :26: ulen dedim saçmalama gece gece kaşınma kavga etmek istemiyorum üstelik şimdi salonda gidip yatacak ne var ortada dedim ama yok
Bu seferde küçük cadı başladı ağlamaya babam niye bizimle yatmıyor diye tam komedi anlayacağınız

Kız ağlıyor diye geldi onun yanına yattı ama ufaklık 5 dakikada uykuya dalıncada anında salona geçti yine :26:
Var bu adamın bir karın ağrısı ama neyse ( onada dedim zaten senin bir derdin var ama çıkar yakında kokusu diye )
Sabahta hiç birşey yokmuş gibi arıyor beni ne yaptın ayakların ne alemde diye :44:

Bu arada kızlarrrr Cuma günü öğlende sırf eşim o hatuna doktor ziyaretimide anında yetiştirdimi diye anlamak için Faceden o hatuna mesaj attım
Nasılsın işte bende bugün baya koşturdum şimdi keyif yaparım herhalde diye
Cuma akşamı mesajı okuduğu halde ( hani görüldü yazıyor ya karşı taraf okuduktan sonra ) tek bir kelime yazmadı :44: Hesapta beni çok sevmişti hatta birliikte tatil yaparız diyip duruyordu ama bize geldiği geceden sonra hatun nedense iyice çekti kendini :44:
Ya benimki birşeyler söyledi ona, ya başka birşey var ama mutlaka dönen bir dolap kesin var
He benim canıma minnet zaten kanka olacak halim yoktu ( şakasına desemde ) ailemden uzak olması benim için daha iyi ama birden bir değişim olması tuhaf açıkcası :44:

İnşalalh canım hani sizler gibi olmuş olsam inan hiç zayıflayacağım diye uğraşmam bile hatta 85 falanda olsam sıkıntı yapmazdım ama benim kilom artık gerçekten çok zorlayacak bir kilo ( vermesi zor yani )
Eğer doktor ameliyat dersede artık bir müddet belki sıkıntılı olucak ama sonuç aldıkçada eminim o sıkıntılara deydi derim
Bakalım tahlil sonuçlarıma göre açlık ve tokluk şekerim yine sınırlardan fazla çıkmış Kolestrolde düşükmü çıkmış ne tam anlamadım artık salı doktor bakalım ne diyecek

Kızlar şuan şehir dışında annemlerdeyim.
Oğlum geniz eti ameliyatı olacak.Bugün doktora gittik vs..
Bu hafta ilaç tedavisi uygulanıp haftaya ameliyat olacak.
Bu süre zarfında aktif bir şekilde aranızda olamayacağım için izine ayrılmak istiyorum.
Herşey düzene girince tekrar katılacağım.

iyiyim canım ama diyette biraz zorlanıyorum konstrasyonumu kaybettim galiba :26:
Sen nasılsın diyet nasıl gis-diyor

benim diyet bilinçsizlik yüzünden bozuldu yemeğe gitiik arkadaşlarala
onlar mantı yedi ben tavuk şinitzel yedim oda baya kaloriliymiş ya çok çok üzüldüm 1 saat yürüdüm ama yinede

Canım çok geçmiş olsun oğlun için
İnşallah bir iki günde toparlar kendini

benim diyet bilinçsizlik yüzünden bozuldu yemeğe gitiik arkadaşlarala
onlar mantı yedi ben tavuk şinitzel yedim oda baya kaloriliymiş ya çok çok üzüldüm 1 saat yürüdüm ama yinede
bence de canım bende ne kadar da bozsam hergün 1 saat yürüyorum
:131:

Son düzenleme:

canım çok geçmiş olsun oğluna sana da allahım sabır versin inşallah
görüşmek üzere

Bilmiyorum canım eşini çok çözemedim bir sorunu falan var sanırım... O kadını da boşver bazen gerçekten düşündükçe daha kötü oluyor insan işin içinden çıkamıyor.
Belki de yoktur hiçbir şey eşinin huysuzluğu üzerindedir . Öyle zamanları varsa tabi...

Olur mu hiç canım benim için önemli olan ben kıyafet giydiğimde kendime yakıştıramıyorum . Yani yakışsa diyeceğim ben 75 kilo olsam da mtluyum ama böyle mutlu değilim inanki . Kimseyle kıyaslamıyorum kendimi ben sonuçta evli değilim çoluğum çocuğum yok aday var tabi ama o beni böyle seviyor biliyorum ama ben kendimi bu şekilde sevmedikten sonra ... Evliliğimiz olunca , çocuğumuz olunca ben en fazla 70 kilo olayım ki daha sonra verebileyim istiyorum. Öyle işte canım kilo kısaca dert insana bunun yaşlılığı var her şeyi var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…