Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

dünkü mneüm

sabah:çavdar ekmeği ile yağsız tost

öğle:tavuk şinitzel pilav ve patates kızartması ayran:KK50:

akşam:1 kepçe kuru fasülye 3 kaşık pilav,cacık,közlenmiş patlıcan salatası

2 litre su

spor:120 dak yürüyüş

Selamün Aleyküm kızlarrrrr :KK3:

Hepinize hayırlı günler diliyorum :KK16:

Sabah erkenden Hastanenin yolunu tuttum :KK34:
Büyük kız uyanamadığı için okula gidemeyince ( saati duymamışız :KK1: ) küçüğüde ona bırakıp çıktım evden :KK34:
Allahtan fazla uzun beklemek zorunda kalmadım :KK34:
Maalesef Kolestrolüm, insülin direncim, açlık ve tokluk şekerim çok yüksek çıkmış :26:

İnsülin direncim okadar yüksek çıkmış ki doktor bile şaşırdı :KK53:
Uzun uzun konuştuk :KK34: geçmişte yaptığım perhizlerden, sporlardan hatta seneler önce gittiğim akupunktura kadar herşeyi konuştuk ve doktorda senin normal yolla kilo vermen çok çok zor tek çare ameliyat dedi tabi obezite cerrahıylada konuşmam gerektiğini ve son kararın o doktordan çıktığını söyledi :KK34:
Önümüzdeki hafta için Randevu alıp o doktorlada görüşüp gereken tahlilleri yaptırmaya başlamam gerektiğini söyledi :KK34:
Ameliyatın internette yazdığı gibi %10 riski yokmuş ( çok fazla abartmışlar dedi ) en basit ameliyatta bile %4 risk vardır ve bu ameliyatlardada %4dür risk dedi :KK34: 120 kgla yaşamanın aslında çok daha riskli olduğunu, ölmesemde o kilolardan kurtulmadığım sürece asla kaliteli bir hayata kavuşamayacağımı hatta ileriki yıllarda çok daha büyük hastalıklarla karşılaşabileceğimi izah etti. Üstelik şu Metformin içeren ilaçların bile senelerce kullanımı böbreklerde sorun yaratabiliyormuş ( ameliyat olunca ondan da kurtulacağımı söyledi )
O hastanede çok şükür hiç kötü bir vakayla karşılaşılmamış senelerdir o yüzden doktorlarımıza gönül rahatlığı ile güvenebilirsin dedi :KK34:
Ameliyat olursam şayet eskisi gibi yiyemiyeceğimi falan izah etti :KK34: ama şeker, insülin direnci ve kolestrol gibi sorunları bir daha yaşamayacağımı söyledi :KK34: Zaten az yemek zorunda olduğumdan spor yapmadanda kilo verecekmişim ameliyat sonrası ( mide ufaldığı için daha çabuk doyma hissi oluştuğundan metabolizmadan anında düzene giriyormuş ve organlar düzgün çalıştığından vucudun depoladığı yağları attığını izah etti :KK34: )

Eve geldikten sonra annemlerlede uzun uzun konuştuk :KK34:
Geçen seferki gibi kıyameti koparıp ağlamadı şükür :KK1: tabiki anne olarak biraz endişeleri vardı ama doktorun anlattıklarını iletince kızım sen bilirsin artık sana ol veya olma demeyeceğim çünkü o yükü taşıyan sensin dedi en sonunda ( tabi öncesinde erkek kardeşimi örnek gösterip bak şöyle yapmış böyle az yemiş sende yapsan falan dedikten sonra :KK1: )
Tam olarak kararımı vermiş değilim ama obezite cerrahıyla konuştuktan sonra kesin kararımı vereceğim inşallah :KK34:
Şu anda ameliyat korkusu falan yaşamıyorum :KK34: sonuçta he desemde en az 6 ay beklemek zorundayım ve o süreçtede devamlı doktor kontrolünde olmam gerekiyormuş hatta ameliyat öncesi bir perhiz bile veriyorlarmış :KK34: Tek korkum tahliller arasına yaptırmam gereken endoskopi :KK1: incecik de olsa içime ağzımdan hortum salacakları düşüncesi beni kötü yapıyor :KK1: yaptırabilirmiyim bilmiyorum ama onuda şart koşuyorlarmı ş:44:
Nasip kısmet artık önce bir haftada doktorla görüşeyimde gerisi Rabbime kalmış :KK34:
Hakkımda hayırlısı neyse o olsun :KK34: Aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Büyük kız uyanamadığı için okula gidemeyince ( saati duymamışız :KK1: ) küçüğüde ona bırakıp çıktım evden :KK34:
Maalesef Kolestrolüm, insülin direncim, açlık ve tokluk şekerim çok yüksek çıkmış :26:

Uzun uzun konuştuk :KK34: geçmişte yaptığım perhizlerden, sporlardan hatta seneler önce gittiğim akupunktura kadar herşeyi konuştuk ve doktorda senin normal yolla kilo vermen çok çok zor tek çare ameliyat dedi tabi obezite cerrahıylada konuşmam gerektiğini ve son kararın o doktordan çıktığını söyledi :KK34:
Önümüzdeki hafta için Randevu alıp o doktorlada görüşüp gereken tahlilleri yaptırmaya başlamam gerektiğini söyledi :KK34:
Ameliyatın internette yazdığı gibi %10 riski yokmuş ( çok fazla abartmışlar dedi ) en basit ameliyatta bile %4 risk vardır ve bu ameliyatlardada %4dür risk dedi :KK34: 120 kgla yaşamanın aslında çok daha riskli olduğunu, ölmesemde o kilolardan kurtulmadığım sürece asla kaliteli bir hayata kavuşamayacağımı hatta ileriki yıllarda çok daha büyük hastalıklarla karşılaşabileceğimi izah etti. Üstelik şu Metformin içeren ilaçların bile senelerce kullanımı böbreklerde sorun yaratabiliyormuş ( ameliyat olunca ondan da kurtulacağımı söyledi )
O hastanede çok şükür hiç kötü bir vakayla karşılaşılmamış senelerdir o yüzden doktorlarımıza gönül rahatlığı ile güvenebilirsin dedi :KK34:
Ameliyat olursam şayet eskisi gibi yiyemiyeceğimi falan izah etti :KK34: ama şeker, insülin direnci ve kolestrol gibi sorunları bir daha yaşamayacağımı söyledi :KK34: Zaten az yemek zorunda olduğumdan spor yapmadanda kilo verecekmişim ameliyat sonrası ( mide ufaldığı için daha çabuk doyma hissi oluştuğundan metabolizmadan anında düzene giriyormuş ve organlar düzgün çalıştığından vucudun depoladığı yağları attığını izah etti :KK34: )

Geçen seferki gibi kıyameti koparıp ağlamadı şükür :KK1: tabiki anne olarak biraz endişeleri vardı ama doktorun anlattıklarını iletince kızım sen bilirsin artık sana ol veya olma demeyeceğim çünkü o yükü taşıyan sensin dedi en sonunda ( tabi öncesinde erkek kardeşimi örnek gösterip bak şöyle yapmış böyle az yemiş sende yapsan falan dedikten sonra :KK1: )
Tam olarak kararımı vermiş değilim ama obezite cerrahıyla konuştuktan sonra kesin kararımı vereceğim inşallah :KK34:
Şu anda ameliyat korkusu falan yaşamıyorum :KK34: sonuçta he desemde en az 6 ay beklemek zorundayım ve o süreçtede devamlı doktor kontrolünde olmam gerekiyormuş hatta ameliyat öncesi bir perhiz bile veriyorlarmış :KK34: Tek korkum tahliller arasına yaptırmam gereken endoskopi :KK1: incecik de olsa içime ağzımdan hortum salacakları düşüncesi beni kötü yapıyor :KK1: yaptırabilirmiyim bilmiyorum ama onuda şart koşuyorlarmı ş:44:
Nasip kısmet artık önce bir haftada doktorla görüşeyimde gerisi Rabbime kalmış :KK34:

dualarımız seninle :KK1: keşke normal yolla zayıflamayı denensen:KK45: şimdi kitabı çıktı bir beyefendi tolgahan özseven diye 203 kilo verdi ne ameliyat ne ilaç ne de diyetisyen kendi başına sadece isteyerek ama tabi karar senin:KK8::KK8::KK8:

dualarımız seninle :KK1: keşke normal yolla zayıflamayı denensen:KK45: şimdi kitabı çıktı bir beyefendi tolgahan özseven diye 203 kilo verdi ne ameliyat ne ilaç ne de diyetisyen kendi başına sadece isteyerek ama tabi karar senin:KK8::KK8::KK8:

Bakalım ameliyata he desemde bir kaç ay sıra beklemem gerekecek o arada vermeye başlarsam ameliyat kapısında da olsa vazgeçebilirim :KK60:
Ya o adamı TVde gördüm geçen gün ama bana inanılmaz geldi tek başına hiç bir ilaç yada müdahale olmadan okadar kilo vermiş olması :KK53::KK53::KK53:
Aslında ilk fırsatta onun kitabınıda alayım :KK1: kim bilir belki o vesile olur benim kilo vermeme :KK34:
Yanlız işte doktorun demesi insülin direncim okadar yüksek çıkmış ki müdahalle olmadan kilo vermem çok çok zormuş :26: ama tabi Allahtan ümit kesilmez :KK34: artık hayırlısı neyse o olsun nasılsa hemen yarın gel ameliyat ol demezler :KK1:

çooook geçmiş olsunn canımm doktor doğru demiş güvenilir olduğuna inanıyorsan ol ameliyat sonuçta bir riski de yokmuş sağlığın için çok büyük bir adım sen yine de yediklerine dikkat et canım nasıl olsa ameliyat olcam diye bırakma kendini :KK9: anneler de her zaman değerlendirir böyle önce üzülür biraz ama senin sağlığına kavuştuğunu görünce de mutlu olur o zaman

Hakkında hayırlısı olsun , Allah yardımcın olsun canım dualarımız seninle :KK16:

Bakalım ameliyata he desemde bir kaç ay sıra beklemem gerekecek o arada vermeye başlarsam ameliyat kapısında da olsa vazgeçebilirim :KK60:
Ya o adamı TVde gördüm geçen gün ama bana inanılmaz geldi tek başına hiç bir ilaç yada müdahale olmadan okadar kilo vermiş olması :KK53::KK53::KK53:
Aslında ilk fırsatta onun kitabınıda alayım :KK1: kim bilir belki o vesile olur benim kilo vermeme :KK34:
Yanlız işte doktorun demesi insülin direncim okadar yüksek çıkmış ki müdahalle olmadan kilo vermem çok çok zormuş :26: ama tabi Allahtan ümit kesilmez :KK34: artık hayırlısı neyse o olsun nasılsa hemen yarın gel ameliyat ol demezler :KK1:
ben aldım canım okumaya yeni başladımmm :KK28: allah yardımcın olsunnnnn kilolu olmak gerçekten çok zorrrrr:26::26::KK25:

çooook geçmiş olsunn canımm doktor doğru demiş güvenilir olduğuna inanıyorsan ol ameliyat sonuçta bir riski de yokmuş sağlığın için çok büyük bir adım sen yine de yediklerine dikkat et canım nasıl olsa ameliyat olcam diye bırakma kendini :KK9: anneler de her zaman değerlendirir böyle önce üzülür biraz ama senin sağlığına kavuştuğunu görünce de mutlu olur o zaman

Hakkında hayırlısı olsun , Allah yardımcın olsun canım dualarımız seninle :KK16:

Çok sağ ol canım :KK34:
Zaten bu ameliyatı olanlarda aynı şeyi söylüyor işlemlere başlandığında ameliyata bir iki hafta kala özel bir rejim uygulanıyormuş :KK34: üstelik seni kaç kilo olarak kayıt ettilerse onun üzerine çıkmakta yasakmış :KK19:
Üstelik benim dikkat etmem birazda o sürece alışmam için şart :KK34: sonuçta ilk bir hafta sırf sıvı beslenilecekmiş :KK53: ama Allahın izniyle Rabbim bana o iradeyi nasip edecektir :KK34: Aminnnnnnnnn

ben aldım canım okumaya yeni başladımmm :KK28: allah yardımcın olsunnnnn kilolu olmak gerçekten çok zorrrrr:26::26::KK25:

Çok sağ ol canım :KK34: Rabbim hepimizin yardımcısı olsun :KK34:

Çok sağ ol canım :KK34:
Zaten bu ameliyatı olanlarda aynı şeyi söylüyor işlemlere başlandığında ameliyata bir iki hafta kala özel bir rejim uygulanıyormuş :KK34: üstelik seni kaç kilo olarak kayıt ettilerse onun üzerine çıkmakta yasakmış :KK19:
Üstelik benim dikkat etmem birazda o sürece alışmam için şart :KK34: sonuçta ilk bir hafta sırf sıvı beslenilecekmiş :KK53: ama Allahın izniyle Rabbim bana o iradeyi nasip edecektir :KK34: Aminnnnnnnnn

Çok sağ ol canım :KK34: Rabbim hepimizin yardımcısı olsun :KK34:

aminnn canım aminnn herşey gönlünce olur inşallah başka bir konuda eşinle ilgili olanları da okudum o da haklı sende haklısın birbirinize gereken önemi gösterin canım her şey düzelecektir :KK16: o kadınla da bence bişey yok öyle sezdim belki konuşabildiği için onunla arkadaşlık yapmıştır sadece aşk veya başka bişey olduğundan değil bundan sonra sen halledersin canımmm :KK34: her şeyin düzelmesine sevindim :nazar: :KK16: :KK16: darısı bizlerin başına

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrr :KK3:

Yine yorucu bir günü bitirdim şükür :KK1:
Tam anam salla işleri bugün keyif yapacağım diye kendi kendime yayılmak üzereyken eski yan komşum ( şimdi evi kirada ) telefon açtı yarım saat sonra müsaitsen bir komşumla sana geliceğim sıkışmışda tuvalete gitmesi gerekiyormuş :KK53:
İyi buyur gel dedim ama içimdende ulen yoldaysan hiçmi lokanta birşey yok lavaboya girsin dedim :KK1: neyse yarım saatte fazla işim yok nasılsa bitiririm diye düşünürken tam 5 dakika sonra zil çalmazmı :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
Hatun meğer sokağın başındaymış :KK53:
Onlar asansörü çağırıp yukarı çıkana kadar ana kız deli gibi koşturduk evi toparlamak için :KK1: ve tam kapıya geldiklerinde işimiz bitti :KK60:
Büyük kız bile sonradan diyor anam nasıl becerdik o anda hem salonu hem mutfağı okadar hızlı toparlamaya diye :KK1:

Aslında biraz uyuz olmadım değil yani sonuçta tanımıyorum yanında getirdiği hatunu üstelik kadın benim gelinlik resimlerimi görünce aaa kapalıyken çok daha güzelmişsin keşke açılmasaydın demezmi :KK53: ulen evin içinde kadın kadınayız hani nerden biliyorsun benim açıldığımı :KK53: Demekki benim ex komşu baya bir benden dedikodu yapmış :KK60:
Dedim orada baya zayıftım o yüzden sana daha hoş gelmiştir şimdi kiloluyum sonuçta :KK53: yooo ozamanda yüzün kiloluymuş demezmi :26: ulen 52kgdum üstelik herkes diyordu suratın kaşık kadar sadece kocaman bir ağızın kalmış diye :KK1:
Kadında patavatsız :KK19: benim için hiç sorun değil diyincede yanlış anlama yüzün çok güzel falan dedi sonrada geçen sene gelinin 120 kg olduğunu söyledi ( ki benim ex komşu bilmez kilomu :KK1: ) sonra doktorlar kesinlikle bu kilo tehlikeli diyip kadına tüp mide ameliyatı yapmışlar ve şu anda gelinimi bir gör duduli gibi incecik dolanıyor ortalıkta dedi :KK60:
Ulen dedim bu kadın müneccim şeysimi yedi :KK1: tabi onlara hiç demedim bende de aynı durum var belki bende olucağım falan diye :KK34:
Kısmet herşey ne güzel o kurtulmuş kilolarından diyip konuyu değiştirdim :KK34:

Hatunlar iki saate yakın oturdu sonrada çekip gittiler bende ancak akşam yemeği falan derken yeni oturabildim :KK34: acele misafir yüzündende evimin işi bitti şükür :KK1: çamaşırlarıda onlar gittikten sonra serdim o derdimde kalmadı :KK1: artık bir tek ütümü yapıp nevresimlerimi değiştirdiğim an kurtuluyorum bir kaç günlüğünede olsa işlerden :KK1: sadece üsten yaparım bir kaç gün :KK34:

Canım benim eşim koç burcu :KK1:
Hatun gerçekten bir garip :44: hesapta beni çok sevmişti, birlikte iki günlüğüne gezmeye gidelim diye tutturmuştu, kızlar buz pateni lafı edince yemeğe geldikleri gece ille birlikte gidelim demişti hatta bende ya bir bakayım nasılsa konuşuruz diye lafı geçiştirdiğimde aaa mutlaka haber ver diye ısrar etmişti ama o geceden sonra hiç yazmadı :26: hayır umurum değil canıma minnet hatta ama bir insan bir başkasına durduk yere soğuk yapmaz ancak ağrına giden birşey olmuştur :KK53:
Benim eşim her şeyini onla paylaşıyordu ( gereksiz samimiyetlerine anlam veremediğim için sinir oluyordum ama hiç birşey demedim eşimede bu konuyla da )
Eşim asla okadar ince değildir :KK35: aksine ben senelerdir diyorum eşime şöyle bir iki günlüğüne bir yerler kaçalım diye ama o hep ya para yok der yada iki çocuğumuz var artık romantizmden çık diye :KK1: yani benimki yontulmamış şekerim :KK1:
Hem öyle birşeyde olmuş olsa hatun neden soğuk yapsın aksine çaktırmamak için benle aynı konuşmaya devam eder :KK35:

Benim hayal güçüm seninkinden biraz daha beter :KK60:
Bir ara ulen yoksa benim herif devamlı benden bahsederken yok işte aramız pek yok falan muhabbetimi yaptı ( tipik aldatma eylimi olan erkeklerin yaptığı gibi :KK1: ) hatunda çaktırmamak adına beni tanımak istedi ve sonrasında da belkide eşimin anlattığı gibi olmadığımı görüptemi kendini çekti gibi bir senaryo üretmişliğim var :KK60: :KK60::KK60::KK60:
Geçmişte fazla türk filmi izledim sanırım :KK60:

Sen cidden bayaa bi turk filmi izlemissin :KK66:) ama kiz cidden kotu niyetli olsa filan yapar yani cocuklarina iyi karakterine filan bakmadan ki esinin yapisi oyleyse bilmem belki cok ustune dusuyosundur sikiliyodur koc burcu bayaa ozgurlugune duskunmus cunku :)) veya belki hep bi kiz arkadas hasreti cekmistir kardes gibi bilemedimki simdi ne bu samimiyet cok ilginc bi durum hic telefonunu karistirdinmi :KK70:

Aklimdyken bugun menu bildirimi yapiyimm
Sabah: yarim dilim tam bugday ekmegi beyaz peynir donates salatalik biberli naneli az zeytinyagli salata sekersiz cay 3 tane bi haslanmis yumurta
Oglen: bi kucuk durum doner:KK43:((
Ara: 1 sekersiz sutlu nescafe
Ara: 2 sekersiz cay
Aksam: domates corbasi iki kase bi kase yogurt
Ara: tavukgogsuu:KK43:((
Bugun yine ortaklarin sonundan amerikan hastanesine yuruyup geldik tempolu olarak annemle yolda da kasap doner acilmis durum yedik migrosta da tavuk gogsu gorduk onu aldik:KK43:(
Kizlar simdiden ozur dilerim ama persembe de iskender yicem annemin dogumgynu uyuzluk cikarirsam cok uzulur zaten ben cok severim eskiden 2 haftada bir yerdim en son 3 ay once yedim amaa :KK43:( keske persembe olmasayfi kilo bildirimine kotu yansicak sadece :KK43:

Ben geldimmmmmmmm :122: :122: :122:

Adam kapıdan ben bacadan :KK60: :KK60: :KK60:

Arabasında bir sorun olduğu için tamirci arkadaşının yanına gitti ve en azından bir yarım saat rahatım :KK1:
Bu arada akşam yemeğinde bizim sekreter muhabbeti oldu :KK1:
Dedim bugün bana böyle böyle yazmış sen 4 günlüğüne onunle ve iki arkadaşıyla tatile gitmeme onay vermişsin :KK53:
Adamcağız şaşırdı ulen ben ona tamam demedim ki diyor :44: hatta üstüne basa basa biraz zor o iş demiş sonra hatun kendi kendine bana yazmış eşinde olumlu bakıyor falan diye :KK53:
Ya dedim iyi kız hoş kız ( yalandan kim ölmüş :KK60: ) ama ben anlamıyorum bu kadar ısrarcı olmasını :KK1:
Eşimde ya ne bileyim gerçekten acıyorum ona ( bu güne kadar hep arkadaşlarından kazık yemiş düzgün insanlarla pek işi olmamış ) o anda kırmamak için sallıyorum bazende beni karıştırma banuya sor diyiveriyorum dedi :KK1:
Eeee be adam bana şunu baştan söylesene bende ona göre davranayım dedim :KK1:
Peki sen ne yazdın hatuna dedi :KK1: dedim ne diyeceğim Maliye bakanıyla ( yani eşimle ) bir görüşeyim ama zor görünüyor olmadı siz gidersiniz biz başka zaman birşeyler yaparız diye salladım dedim :KK1: hatta ısrarla eşin eve gelince mutlaka konuşun bana bu akşam mesaj at yazmış dedim oda şaşırdı bu ne panik ne ısrar bu böyle diye :KK1: dedim kendin musallat ettin şimdi uğraş dur :KK1:
Ne yazacaksın peki cevap olarak dedi bende ne yazayım bu son tadilat yüzünden biraz kemerleri sıkmak zorundayız o yüzden sen arkadaşlarınla git ben uzun bir müddet tatil planı yapamam diyeceğim dedim :KK34:

Eşimde hay aklınla bin yaşa dedi :KK1: ona kalsa kardeşim gelicek dersin diyordu ama bu seferde alt tarafı 4 gün işte falan diye ısrar eder diyince benimde bu bahane geldi aklıma :KK34:
Sanırım eşim ufak ufak onun ısrarlarından sıkılmaya başladı :KK1: ilkten belki cazip gelmiş olabilir hani faal biri, kıpır kıpır ama yavaş yavaş fark etmeye başladı bu şekilde sadece ben bile gitsem ( aralarında birşey olmasa bile ) maddi acıdan başa çıkamayacağını :KK60:

Sanırım ceconun fendi çakma kankayı yendi :KK60:

Sen cidden bayaa bi turk filmi izlemissin :KK66:) ama kiz cidden kotu niyetli olsa filan yapar yani cocuklarina iyi karakterine filan bakmadan ki esinin yapisi oyleyse bilmem belki cok ustune dusuyosundur sikiliyodur koc burcu bayaa ozgurlugune duskunmus cunku :)) veya belki hep bi kiz arkadas hasreti cekmistir kardes gibi bilemedimki simdi ne bu samimiyet cok ilginc bi durum hic telefonunu karistirdinmi :KK70:

Yok ya eşim kendi kardeşini bile nadiren arar değil kendine kardeş yapsın :KK1:
Çok şükür öyle cebini karıştırmaya gerek kalmıyor sonuçta hep ortada cebi :KK1: tabi arada yinede kontrol etmiyor değilim çaktırmadan :KK1:
Evet eşim çok özgürlüğüne düştün üstelik baskın bir karakter tabi bende balık burcu olduğum halde dediğim dedik bir tip oldum :KK1: eskiden hiç öyle değildim ama körle yatan şaşı kalkar misali bende eşime benzedim herhalde :KK1:

Şükür iki gündür çok konuşuyoruz ve orta yolunu her daim buluyoruz sonuçta ne olursa olsun didişsekte ne o bensin nede ben onsun yapamam :KK1:
Bakalım bundan sonra inşallah herşey çok daha güzel olucak :KK34:
Rabbim herkesin huzurunu daim etsin ....Aminnnn

Kizlar kac gundur giremiyorum kilo vermeyi de bitirdim annemlerle her dk basi kavga etmeye sinir krizlerine cevremin tepkilerine dayanacak gucum psikolojim zerre kadar kalmadi. ruh halim zaten alt ust olmus durumda.. kendinize iyi bakin umarim hedeflerinize ulasirsiniz..

:126::126::126: günaydın hanımlar
dünkü mönüm
sabah 2 dilimn ekmek 1kibrit peynir 5 zeytin
ara:yeşil ç 2 tane kuru incir
ögle:5 kasık sebze yoğurt 2 dilim ekmek
ara.2 kare bitter :21::21::21:
akşam haşlanmış tavuk
salata
7 tane mercimek köfte
ara:2 meyve
spor :100 dk
su 3 lt:KK49: