Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Kizlar ya benim bazen moral motivasyonum cok dusuyo size de oyle oluyo mu bilmiyorum gerci bu sanirim coook uzun suredir en ufak bi kacamak yapmamis olmamdan kaynaklaniyo yani tatli acisindan. Masallah diyelim ama cok asiri canim cekmeye basladi mesela bizim yemekhanede gun asiri tatli cikiyo herkes aliyo yiyo masada karsimda baya istahli sonra eve geliyorum yine tatlilar cikolatalar yeniyo boyle butuuun gun kedinin cigere baktigi gibiyim yani bazen diyorum ya sanki kilo versen nolcak kimsenin salladigi mi var ye gitsin zaten o guzel fizikli kizlar dogustan oyle sen hic bi zaman onlar gibi olamayacaksin ne zorluyosun kendini diyorum:)

Cok haklisin tatli gorup de yiyememek redmen iskence :KK43: ama soyle bisey de var sen yediklerinden ne kadar kisarsan ne kadar az besinle beslenmeye zorlarsan kendini bi sire sonra vucut buna alisicak daha fazla bisey yediginde hoop geri alicaksin o kilolari sen mesela 3 ay boyunca cikolata yemedin diyelim 3 ay sonra tamam 55e dustum diyip yediginde vucut direk onu depolicak cunku uzun suredir almiyo ya depo yapicak o da bildin direk kalcana gobegine bacaklarina yag olarak gidicek o yuzden haftada bire icin el vermiyosa iki haftada bir azicik d aolsa istediginden ye mesela ben o kadar yiyodum ki eskiden simdi iki haftada bir cikolata filan yiyince azicik yiyorum yetiyo midem almiyo veya mesela o gun o kaloriyi aldigin oranda fazla egzersiz yap yakmak icin veya yediklerini kis 200 kalorilik bi gofret yeiysen o gun normal besinlerinden 200 kalori az al umarim sciklayici olmustur ben bundan once bi forumu takip ediyodumda baya irdelemislerdi uzun oldu biraz kusura bakma :)) sinavlar nasi gidiyo bu aradaa

Canım 200 gr nedir ki eminim sen cuma daha aşağısınıda göreceksin :KK34:
Bende evde olunca dayanamıyorum o yüzden hiç yapmıyorum :KK1: yoksa çok daha fazlasını artı olarak görürdüm :KK1:
İyi yapmışsın şirkete götürmekle :KK34: en azından daha haftanın başı ve daha fazla zarar görmemiş olursun :KK34:

YOk canım yaa benim kız hacı yatmaz gibi :KK1: bitmek bilmeyen bir enerjisi var sabahtan akşama kadar :KK1:
Büyük kızım sabahcı olduğu için her gün okuldan gelince iki saat uyur ama ufaklık ne kadar yorulursa yorulsun asla uyumuyor :KK1: ancak ben bir şey olunca fırça atarsam ağlarken uyuya kalır :KK1: onuda her gün yapamayacağıma göre oturuyoruz ana kız :KK1:

canım hevesini geceye sakalyacaksın demekki uyumak için:KK1:

Merhaba ukalasey...
Takıma hoşgeldin :KK34:
Menü güzel görünüyor.Akşam veya öğlen bir kaç kaşık yoğurt olsaydı tam süper olurdu..

teşekkürler hoşbuldum :KK16:
malesef yoğurt kalmamıştı evde :KK50: neyse alınca eklerim yoğurdu

dün internetimde problem vardı kızlar dün menümü giremedim şimdi yazayım dedim

sabah : 1 peynirli tost

ara :yok

öğle : domates çorbası, tavuk , cacık

ara : 2 bardak çay

akşam : salata , pilav , mantar sote

ara: 2 bardak çay

Hmm canim oncelikle su biraz az olmus. Kahvalti ve ara ogunler guzel olmus ama 3 borek bak sana da sıkıntı vermis sabahtan guzel gelip aksami golgeleme boyle bence:)

evet canım haklısın.Bir türlü düzen kuramadım

İyi aksamlar kizlar menumu paylasayim:)
Kahvalti(7.00): 1 dilim cavdar ekmegi, peynir zeytin yesillik
Ara(10.00):1 ceviz, 4 badem.
Ogle(12.30): 2 3 kasik corba, yogurtlu kereviz salatasi.
Ara(16.00): bi dilim elma, 1 diyet biskuvi.
Aksam(17.30): 1 kasik eriste, 2 kasik fasulye.
Bi yarim saat sonra ayran aysberg ve aziciiik cig kofte yemeyi planliyorum o yuzden aksami cok az yedim bu kadaar :)
Spor yapmadim ama okula git gel yuruyus tempolu 30 dk eder

gayet güzel bir gün olmuş..Bol aysbergli çiğköfte de ödül olsun :)

Hosbulduuk umarim deneme surecini de atlatirim :)) haklisin ya ben daha biraz yeniyim ama bi onceki mesajda da yazdim gunluk tatli alimimi okursan cidden kendimi cok kisiyorum :KK43:( bi iki haftaya kalmaz cayi da keserim napalim :KK43:

canım çayı değil şekeri hayatından çıkarmaya çalış demiştim :))

Sabah
Tost ekmeğiyle tost

Öğle
Yarım puaça
Yarım portakal

Ara
Cips

Akşam
Muz ve elma

oww çok dengesiz olmuş

iyi akşamlar şekerler:KK3:
dün gece döndük,bugünde kursum vardı ancak gelebildim.çok yorulmuşum daha kendime gelemedim:KK31:
yarında babam fıtık ameliyatı olacak hastanede olucam .bir kaç gün daha yoğunum.

yeni gelen arkadaşlarımız hoşgelmişler:KK16:
güzel sohbetler edilmiş,kaynaşılmış çok hoşuma gitti:21:inşallah takımımız toparlanacak ve çok güzel kilolar vericez:KK16:

çok geçmiş olsun kaptan...
bu koşuşturmaca da biraz da yediklerine dikkat edersen kilo vermen kaçınılmaz olacaktır :KK66:

börek hariç çook güzel bir menü olmuş bence börek 3 dilim yerine 1 dilim olsaydı daha güzel olurdu ama onun dışında güzel öğle yemeği neden yemedin ?

haftasonları kahvaltı geç yapılıyor genelde.O yüzden öğlen yemeğine gerek kalmıyor :KK66:

Kizlar ya benim bazen moral motivasyonum cok dusuyo size de oyle oluyo mu bilmiyorum gerci bu sanirim coook uzun suredir en ufak bi kacamak yapmamis olmamdan kaynaklaniyo yani tatli acisindan. Masallah diyelim ama cok asiri canim cekmeye basladi mesela bizim yemekhanede gun asiri tatli cikiyo herkes aliyo yiyo masada karsimda baya istahli sonra eve geliyorum yine tatlilar cikolatalar yeniyo boyle butuuun gun kedinin cigere baktigi gibiyim yani bazen diyorum ya sanki kilo versen nolcak kimsenin salladigi mi var ye gitsin zaten o guzel fizikli kizlar dogustan oyle sen hic bi zaman onlar gibi olamayacaksin ne zorluyosun kendini diyorum:)

Öncelikle tatlı yemeyerek kendini cezalandırma bence...Dondurma,sütlü tatlı veya seni mutlu edecek bir kaç ısırık çikolatadan zarar gelmez bence.Özellikle kaçamağını cuma günü yaparsan ertesi hafta için toparlanman çok daha kolay olur.Hem nefsini köreltmiş olursun hem diyete devam edersin..
Ayrıca o manken gibi kızlardan olamayacağını düşünme.Benim ilkokul arkadaşım vardı.Kendisi çok basenli ve hep şişmandı.
Evlenmeden önce öyle bir zayıfladı ki şaşırdık kaldık.O basenler 34 beden olmuştu inan ki.Bol su,spor ve dengeli beslenme ile çok güzel zayıflamıştı.
Yani imkansız diye düşündüğün şey aslında hiç de öyle değil :KK34:

çok geçmiş olsun kaptan...
bu koşuşturmaca da biraz da yediklerine dikkat edersen kilo vermen kaçınılmaz olacaktır :KK66:

haftasonları kahvaltı geç yapılıyor genelde.O yüzden öğlen yemeğine gerek kalmıyor :KK66:

doğru :)) ben haftasonları da güne erken başlayınca öğle yemeği yemek zorunda oluyorumm mecburen :)

Selamün aleyküm kızlarrrrrrrrr :KK3:

Dün gece yine hiç uyuyamadım :26:
Yine başladı benim uykusuz geceler :KK52::KK52::KK52: sinir oldum :KK53:
Düzenim bozulduğu an toparlanamıyorum nedense :26:
Uyandığımdan beride doğal olarak sersem gibiyim :KK53:

Aslında eşimi işe gönderdikten sonra tekrar bir iki saatte olsa yatıp uyurum diye düşünüyordum ama maşallah benim küçük kuzu eşime hadi dediğim anda hissediyormuş gibi gözünü açıp anne bana süt versene birde çizgi film aç diye fırlayıveriyor :KK1:
Tabi benim uyku hayal oldu :KK1:

Ahh ahh benim oğlan doğduğu gün uykunun kıymetini anladım..
2 sene olacak ve ben deliksiz uykuya,uyuyup dinç bir şekilde uyanmaya o kadar hasretim ki :KK14:

anım ağzından bal damlıyor ya sağol valla moral oldu
haftasonu misafirim vardı kurabiye yapmıştım evde olunca canım istiyor yiyorum bugün işe getirdim arkadaşlara yesin diye
yoksa dayanamıyorum ya cumaya göre 200 gr artıdayım:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

Eveeett evde olunca kesinlikle dayanamıyorum ben de..O yüzden konu komşuya kalanları dağıtıyorum :))

dünkü menüm

sabah:1 dilim kızarmış çavdar ekmeği, acı sos

öğle:ekmek arası balık kutu kola

akşam:1 kase çorba,biraz patates yemeği 2 lokma ekmek

ara:2 kurabiye :18::18::18:

spor:120 dak. yürüyüş , 200 ip atlama 10 dak mekik :KK8::KK8::KK8:

su:2 litre su

Kolayı protesto edip hiç birimiz içmeyelim diyorum...Gerçekten çok gereksiz bir içecek ...
kurabiye göze batıyor..
spor ve su gayet güzel.
bu arada 120 dk yürüyüşü bir kerede mi yapıyorsun .??:KK53:

kendime hedef koydum 1 nisand 59 kilo olacağım kızlar inşallah mayısın 9-10 arkadaşımın düğününü var o zamana kadar 55 olsam keşke
abiye alacağım zayıf olunca herşey olur üstüme ya hayal mucize gibi umarım olur hayal kırıklığına uğramam

Hedef olunca insan daha çok azimleniyor inan.Ben de oğlumun doğum gününde ,yani 27 nisanda 65 olmak istiyorum.:KK8:

Cok haklisin tatli gorup de yiyememek redmen iskence :KK43: ama soyle bisey de var sen yediklerinden ne kadar kisarsan ne kadar az besinle beslenmeye zorlarsan kendini bi sire sonra vucut buna alisicak daha fazla bisey yediginde hoop geri alicaksin o kilolari sen mesela 3 ay boyunca cikolata yemedin diyelim 3 ay sonra tamam 55e dustum diyip yediginde vucut direk onu depolicak cunku uzun suredir almiyo ya depo yapicak o da bildin direk kalcana gobegine bacaklarina yag olarak gidicek o yuzden haftada bire icin el vermiyosa iki haftada bir azicik d aolsa istediginden ye mesela ben o kadar yiyodum ki eskiden simdi iki haftada bir cikolata filan yiyince azicik yiyorum yetiyo midem almiyo veya mesela o gun o kaloriyi aldigin oranda fazla egzersiz yap yakmak icin veya yediklerini kis 200 kalorilik bi gofret yeiysen o gun normal besinlerinden 200 kalori az al umarim sciklayici olmustur ben bundan once bi forumu takip ediyodumda baya irdelemislerdi uzun oldu biraz kusura bakma :)) sinavlar nasi gidiyo bu aradaa

Çok güzel açıklamışsın canım..
Katılıyorum :KK34:

dün internetimde problem vardı kızlar dün menümü giremedim şimdi yazayım dedim

sabah : 1 peynirli tost

ara :yok

öğle : domates çorbası, tavuk , cacık

ara : 2 bardak çay

akşam : salata , pilav , mantar sote

ara: 2 bardak çay

güzel bir gün..afiyet olsun :KK34:

Eveeet herkese cevap yazdım,şimdi gelelim benim dünkü menüme :))

sabah : 08.30
-1 kaşarlı tost

ara : yok

öğlen : 12.00
-1 kaşarlı tost (sabahtan kalan)
-1 kase çorba

ara :15.00
- 1 muz

akşam : 18.00
-1 porsiyon kuru fasülye
-1 kaşık pilav
-1 kase salata

su : 2 lt
spor : yok
y.çay : 2 kupa

Ahh ahh benim oğlan doğduğu gün uykunun kıymetini anladım..
2 sene olacak ve ben deliksiz uykuya,uyuyup dinç bir şekilde uyanmaya o kadar hasretim ki :KK14:

Benim kızda 3.5 yaşında :KK53:
Bebekken hiç sorun çıkarmıyordu ama şu son 2 senedir gece yatmak bilmiyor sabahda uyumak :KK1:
Oyun oynamanın zevkine vardığı için hep eğlensin istiyor :KK1:
Tam yatağına yatmaya alıştı diye sevinirken bu ara yine bizimle yatmak istiyor arada ( tabi deli yatıyor ve aramıza yattığı için bütün gece ben tedirgin oluyorum yani istesemde derin uykuya dalamıyorum :KK34: )

Eveeet herkese cevap yazdım,şimdi gelelim benim dünkü menüme :))

sabah : 08.30
-1 kaşarlı tost

ara : yok

öğlen : 12.00
-1 kaşarlı tost (sabahtan kalan)
-1 kase çorba

ara :15.00
- 1 muz

akşam : 18.00
-1 porsiyon kuru fasülye
-1 kaşık pilav
-1 kase salata

su : 2 lt
spor : yok
y.çay : 2 kupa

Menün gayet güzel cnm

Sabah
2 elma

Öğle
Dondurma

Akşam
1 kase yoğurt

Kızlar birkaç gün böyle yapacağım biliyorum sakıncalı ama 6 lı rakamlara tekrar dönmem lazım

X