🏃‍♀️70'lerden 50'lere🏃‍♀️

8 Mart Çarşamba:
Kahvaltıya kadar filtre kahve
11:00-- bol yeşil salata+5 kasık nohut+5 kaşık barbunya+4 galeta
1 saat 30 dk yürüyüş, sonrası yeşilçay
14:00--3 karabuğfday patlagı+3 tatlı kaşıgı fıstık ezmesi

19:00--bol salata+6 minik köfte+3 galeta

**1 avuc içi kadar yer fıstığı

*** Dün iş yerinde yoğunduk ,İşim bittiğinde bi baktım mesai bitiyodu. 2. arayı yapamadım. öyle olunca akşamları doymuyorum. aksam yine 1 avuç içi yer fıstığı yedim. acilen o fıstığın bitmesi lazım :KK70::KK70: şaka bi yana akşamları yönetmek de zorlanıyorum .kalabalıkta çayın yanına sürekli bişeyler geliyo çok zor :KK43:
Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik bugun yine 1 bucuk saat yürücem inşALLAH. sen söylemeden ben soyliyeyim dedim :KK70:

Hayırlı sabahlar canlar dün ki menümü atmamisim.
8 Mart menüsü
Sabah 10 00 greyfurt suyu zencefil çörekotu yağı ve bal içtim
Öğlen 12 30 tahin pekmez ve tam buğday ekmeği
İkindin 15:30 türk kahvesi ve yanına lokum
Akşam 18 00 fırında patates ve havuç
Bol bol su içtim günüm bu sekildeydi

Hayırlı sabahlar canlar dün ki menümü atmamisim.
8 Mart menüsü
Sabah 10 00 greyfurt suyu zencefil çörekotu yağı ve bal içtim
Öğlen 12 30 tahin pekmez ve tam buğday ekmeği
İkindin 15:30 türk kahvesi ve yanına lokum
Akşam 18 00 fırında patates ve havuç
Bol bol su içtim günüm bu sekildeydi
Humacım doktor kontrolüm var demiştin diye hatırlıyorum. bobrek taşıyla ilgili. gittin mi? durum nasıl ?

8 Mart Çarşamba:
Kahvaltıya kadar filtre kahve
11:00-- bol yeşil salata+5 kasık nohut+5 kaşık barbunya+4 galeta
1 saat 30 dk yürüyüş, sonrası yeşilçay
14:00--3 karabuğfday patlagı+3 tatlı kaşıgı fıstık ezmesi

19:00--bol salata+6 minik köfte+3 galeta

**1 avuc içi kadar yer fıstığı

*** Dün iş yerinde yoğunduk ,İşim bittiğinde bi baktım mesai bitiyodu. 2. arayı yapamadım. öyle olunca akşamları doymuyorum. aksam yine 1 avuç içi yer fıstığı yedim. acilen o fıstığın bitmesi lazım :KK70::KK70: şaka bi yana akşamları yönetmek de zorlanıyorum .kalabalıkta çayın yanına sürekli bişeyler geliyo çok zor :KK43:
Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik bugun yine 1 bucuk saat yürücem inşALLAH. sen söylemeden ben soyliyeyim dedim :KK70:
Balım aslında fistigi fazla yemiyorsun. 1 avuctan bir sey olmaz. Ama kendini durduramazsan cok tehlikeli😂
Senin sıkıntın gece yemek galiba.
Çok haklısın yanında birileri yerken çok zor :KK43:

Balım aslında fistigi fazla yemiyorsun. 1 avuctan bir sey olmaz. Ama kendini durduramazsan cok tehlikeli😂
Senin sıkıntın gece yemek galiba.
Çok haklısın yanında birileri yerken çok zor :KK43:
Evet kuzum miktarı da zorla ayarlıyorum. aslında zor durduruyorum kendimi başlayınca. çocuklar uyuyunca çay keyfine geçiliyo. o da 10 bucuk 11 i buluyo .çok ters zaman. gece 1 e kadar da oturunca 7 de yediğim yemek de tutmuyor. bir de tuzlu olduğu için direk tansiyon oynuyo . her türlü zarar yani bana.bakalım inşALLAH bi şekilde düzeleceğim.

ben aynı ya da değil demiyorum hatta hiç bişey demedim. sadece hepimiz sağlıksız bişey gördüğümüzde onun için spor cezası veriyoruz . dengesiz menü diye de bişey demedim. senle kilomuz da aynı değil zaten listenin aynı olması gerekmez. gerekirse ömür boyu diyetisyene giderim benim için sorun değil. Üslup biraz değişiyo sanırım. Sertifika falan beni ilgilendirmiyor .burda yazılan menülere bildiğimiz kadar yorum yapıyoruz sadece. hayırlı günler.
birincisi çekirdek çok yedin diyorsun sana açıklıyorum ,meyve çok diyorsun onu da açıklıyorum ama sen anlamak istemiyorsun . Menüde bir şeye takılıp bütün menüyü kötüleyemezsin.
sertifikam benim eğitimimi gösterir ve umrunda olmalı evet :) kırıcı olmak istemiyorum ama evet senden daha çok bilgi sahibiyim ve her bünyenin farklı olduğunu senden daha iyi biliyorum :) bütün menümü eleştiren sendin ben de cevap verdim...
eğer porsiyonları gerçekten bilip değişim listesini uygulayabilseydin dün de bu kadar tökezlemezdin :KK66:

Çizkekim korkudan(itiraz gelecek diye) kimse senin menüye bişi diyemiycek bidaha 😂 Lisbet kötü amaçla yazmadı senin için fazla kaçırdıysan kilo almanı istemediği için ceza(iyilik) verdi. Sen de yok ben bilgiliyim bu bana normal dedin tamam bir süre yazmayın birbirinize ki tansiyon yükselmesin 🌸 Kız sertifikan varsa biraz şenlendir grubu bilgiler ver bize de :KK6:

birincisi çekirdek çok yedin diyorsun sana açıklıyorum ,meyve çok diyorsun onu da açıklıyorum ama sen anlamak istemiyorsun . Menüde bir şeye takılıp bütün menüyü kötüleyemezsin.
sertifikam benim eğitimimi gösterir ve umrunda olmalı evet :) kırıcı olmak istemiyorum ama evet senden daha çok bilgi sahibiyim ve her bünyenin farklı olduğunu senden daha iyi biliyorum :) bütün menümü eleştiren sendin ben de cevap verdim...
eğer porsiyonları gerçekten bilip değişim listesini uygulayabilseydin dün de bu kadar tökezlemezdin :KK66:
Cizkek canım artık bu konuyu kapatsak mi ne dersin?

Öncelikle bi sakinleş kimse senin menun en kötüsü demedi ki. Burda sayfa kuralı olarak ben bizzat kendim herkesi etiketledim dedim ki kaçamak yapana ceza var tatlı bi rekabet hem de muhabbet ortamı olmuş olur.
Tek amaç buydu. Ben de bi tane bile olsa pişmaniye yesem şakayla karışık derdim hadi bana ceza verin ama az yedim az verin diye...

Yani bu kadar alınacak bir durum yok.

Eğitim konusuna gelince ben 4 yıl lisans 2 yıl yüksek lisans yaptım kusana kadar bu konularda çalıştım tez yazdım.. direkt beslenme benim alanım zaten sence bilmiyor olma ihtimalim var mı? 🙃 ama bunu sürekli dile getirmekten hoşlanmıyorum.

Bizim amacımız zaten sayfanın en başında yazıyor yavaş yavaş kendimizi alıştırmak dört dörtlük beslenmek değil yapabilene ne mutlu. Ama şahsen ben böyle bi yolu sectim menumde neyin zararlı zararsız olduğunu bile isteye yiyorum çünkü teorik bilgiyle hayat her zaman uyuşmuyor bilmen lazım.

Yani kimse senin kişiliğine bir şey demedi ki sadece kendi menumuzde olsa kaçamak diyecegimiz çekirdek, pişmaniye arkasından şekerli meyveler.. Bunlar için ceza dedik. Ceza dediğimiz de yani en kötü ne olur vücudun sıkılasir. Ha yapmak istemezsen yapmazsın o ayrı.

Kısacası
ne ben ne başkası sana özellikle eleştirmek için bir şey demedi. Zaten beslenme konusunda da her diyetisyenin görüşü farklıdır herkes farklı bir biçimde sürdürür diyeti. Yani bu kadar net kesin ifadeler doğru değil ben 6 yıl eğitimini aldım hala senin kadar net konusamiyorum:))

Neyse kırmamak için dün cevap vermedim ama hala konu uzayınca ben de söylemek istedim.

Yaptım ve sızdım okadar yorulmuşum ki ev işleri vs 😂 8 Mart menüm
11.00 bir küçük salkım üzüm biraz peynir
13.00 çorba 1 dilim ekmek
15.00 brokoli salatası
19.30 ızgara tavuk kanat çorba salata
Leslie 40 dk
Ev temizliği 60dk
Su 2 litre
Ayaklarına sağlık balim🤩
Menü de harika olmuş 🤩

Kızlar dün 1 çubuk tarçın iki karanfil, 2 3 parça taze zencefil, biraz zerdeçal ekstraktı, yarım limon suyunun üzerine kaynar su ekleyip soğuyunca içtim. Neden? Cuma tartı var diye 😂 bugün için de hazrlıycam işe yararsa devam ederim haftaya da. Çubuk tarçın tatlı bi tat verdi bütün tatlı isteğim fıs diye söndü :KK76:

OK.

Kızlar dün 1 çubuk tarçın iki karanfil, 2 3 parça taze zencefil, biraz zerdeçal ekstraktı, yarım limon suyunun üzerine kaynar su ekleyip soğuyunca içtim. Neden? Cuma tartı var diye 😂 bugün için de hazrlıycam işe yararsa devam ederim haftaya da. Çubuk tarçın tatlı bi tat verdi bütün tatlı isteğim fıs diye söndü :KK76:
Afiyet olsun canim neden dediğin yerde patladım:KK70: :KK70: :KK70: cok tatlisin😁
Bol eksi getirsin insallah😍

Ben de zencefilin tadini cok seviyorum ya özellikle kışın iyi gidiyor kesin guzel olmustur tadi tarcin da ekstra tatli hissi zaten😍

Afiyet şifa olsun :KK200:

Eklentiler

• WhatsApp Image 2023-03-09 at 14.22.22.jpeg
    WhatsApp Image 2023-03-09 at 14.22.22.jpeg
    60,4 KB · Görüntüleme: 28
X