🏃‍♀️70'lerden 50'lere🏃‍♀️

İnşallah sağ çıkan bebekler arasındadır canım, epey bebek çıkması umut verici, ailesini bilmedikleri bebek ve çocukları Aile Bakanlığı kayıt altına alıp bir yere götürüyordu galiba öyle bir şey dinledim sanki. Başka şehire bir kuruma almış olabilirler belki çıktıysa, veya hala ailesi ile birlikte enkaz altında bir yerde :KK43:( yeni haber var mı peki?
Cenaze tespitindeler 😞 tüm aile yaşamını yitirmiş dede anneanne torun bakmaya geçiyorlar karne tatili bitti diye anne baba çocuklar.
Geride kalanlara sabır diliyorum.
Hiç birimize artık normal hayat gelmeyecek gibi bebekler çıkıyorda anne babaları yok kuzum. Artık sosyal medyaya da bakmayacağım kaldırmıyor kalbim

Cenaze tespitindeler 😞 tüm aile yaşamını yitirmiş dede anneanne torun bakmaya geçiyorlar karne tatili bitti diye anne baba çocuklar.
Hiç birimize artık normal hayat gelmeyecek gibi bebekler çıkıyorda anne babaları yok kuzum. Artık sosyal medyaya da bakmayacağım kaldırmıyor kalbim
Off canım yaa hepsi mi cansız çıkmış :KK43:(( Allah rahmet eylesin, kalanlara sabır versin 🙏
Haklısın, ailesini kaybeden bebekler bir anda kimsesiz kalıyorlar, ne büyük acı... Dışarıda olup enkazdaki evlatlarını bekleyenler de ayrı bir acı... Hiçbirinin tarifi yok..
Bende bakmayayım diyorum da olmuyor, gözümü depremle açıp depremle kapatıyorum, ne oldu, kaç kişi kurtuldu, aklımız hep orada..

Yazıyorum siliyorum sürekli diyecek çok şey var ama umudumu kaybetmicem bu ülke yaralarını sarar ayağa yeniden kalkar. İlaç olur ana baba olur birbirine biz yeterki iyi ahlaklı olalım. Ahlak yoksunları her meslekte arttı Allah ım ıslah etsin.
Güç versin bu memlekete acılarla başedebilme gücü. Ben görmedim ama düşününce bile orda yaşananları aklımı kaçırcak gibi oluyorum. Bize anlatmadı daha arkadaşım. çok kötü burası diyebiliyor sadece ona rağmen nefes alamıyoruz 😟😟😟😟

Allah oradaki herkese dayanma gücü versin, bir iki saat ev isi cocuklarla oyaliyorum kafamı sonra ister istemez elim gidiyor bakıyorum. Hiç bir sey eskisi gibi olmayacak sanki. Toplumsal, vicdani, ekonomik bir sürü yansıması olacak uzun vadede. Aileler parçalandı, cocuklar tek kaldı, onların istihdamı, eğitimi cok önemli. Burada da yardım toplanıyor harıl harıl, insallah ihtiyaç sahiplerine hemen ulaşır.

Allah rahmet eylesin 😟 Aşşahnım kalanlara güç, sağlık versin.
Arkadaşım da ailesini elleriyle çıkardı vefat etmişler içimiz yanıyor😟
Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.
Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabır versin.

Nasıl geçecek bu acı, bizler evlerimizde kahrolduk, onlar kimbilir nasıl yanıyordur şimdi. Allah yüreklerine ferahlık versin.

kizlar mesajlara baktim ama alintilayamadim.hepinizden Allah razj olsun. perşembe gece yola çıktık eşimle,cenazelerimizi cuma günü defnettik. mahşer yeri gibiydi heryer .memleketimde binalar yıkılmış. hatayı düşünemiyorum bile. kardeşlerim ve annemi aldim ankaraya getirdim.her seste korkuyorlar panikliyolar. ara ara ağlıyoruz durup durup. bu yaralar nasil sarılacak bilmiyorum. Allah hepimize sabır versin.

kizlar mesajlara baktim ama alintilayamadim.hepinizden Allah razj olsun. perşembe gece yola çıktık eşimle,cenazelerimizi cuma günü defnettik. mahşer yeri gibiydi heryer .memleketimde binalar yıkılmış. hatayı düşünemiyorum bile. kardeşlerim ve annemi aldim ankaraya getirdim.her seste korkuyorlar panikliyolar. ara ara ağlıyoruz durup durup. bu yaralar nasil sarılacak bilmiyorum. Allah hepimize sabır versin.
Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun🤲
Hepimiz öyleyiz canm tabi kı sizin kadar olamaz ama durup durup ağlama durumu bende de var. Kolay bir sey yasamadi annenler canm ama inşallah zamanla bunu da atlatip hayata adapte olurlar🤲

Başınız sağolsun inşallah en kısa zamanda hayata tutunurlar. Gördükleri yaşadıkları hiç kolay değil. Ben kendim yaşamadan, tanıdığımı kaybetmeden bile izledikce, arkadaşımı dinledikce, empati kurdukca dizlerimin bağı çözülüyo, yüreğim sıkışıyor😟kendilerini hazır hissederlerse birçok psikolog ücretsiz görüşmeler yapmaya hazır. Hem online hem yüzyüze yapabilcek çağrılar gördüm. Aklınızda olsun ve depremzede olarak e devletten kayıt yaptırmaları gerekiyor 😟 bu zamanda bunlar çıkar akıldan.Allah ım güç versin, sağlık versin 🙏🏻

herkese iyi akşamlar nasılsınız

Merhaba bende topiği merak edip geldim nasılsınız sevgili kadınlar çok büyük geçmiş olsun. Ama geçmesin unutmayalım, yaraları saralım ama unutmayalım.
İyi akşamlar kizlar kalp kalbe karşı ben de etiket yapıyım bugün bi sorayım diyordum fırsat bulamadım.

İyiyim ben şükür. Zaman alacak tabi iyileşmemiz. Yani sürekli tetikte sürekli gözlerimiz dolu dolu bi hafta geçirdik.. Allahım yaşayanların yardımcısı olsun inşallah bi an önce hayata tutunsunlar🙏

Siz nasılsınız napiyorsunuz? Sayfaya bu hafta yeniden dönmeye baslariz artik dönmesek de elimizden bir şey gelmiyor duadan baska çünkü hayat devam ediyor öyle ya da böyle..

Leydim unutulacak gibi değil ki. Ama keşke 99 depremi ve diğer depremler sonrasında da unutulmasaymis da en azından kimsenin suçu yok diyebilseymisiz. Hem üzgünüm hem çok kızgınım cook.

İyi akşamlar kizlar kalp kalbe karşı ben de etiket yapıyım bugün bi sorayım diyordum fırsat bulamadım.

İyiyim ben şükür. Zaman alacak tabi iyileşmemiz. Yani sürekli tetikte sürekli gözlerimiz dolu dolu bi hafta geçirdik.. Allahım yaşayanların yardımcısı olsun inşallah bi an önce hayata tutunsunlar🙏

Siz nasılsınız napiyorsunuz? Sayfaya bu hafta yeniden dönmeye baslariz artik dönmesek de elimizden bir şey gelmiyor duadan baska çünkü hayat devam ediyor öyle ya da böyle..

Leydim unutulacak gibi değil ki. Ama keşke 99 depremi ve diğer depremler sonrasında da unutulmasaymis da en azından kimsenin suçu yok diyebilseymisiz. Hem üzgünüm hem çok kızgınım cook.
Ben galiba bir daha eskisi gibi olmayacağım. Olamam. Çok deprem yaşadım ama bu çok başkaydı. Dilerim bu bize ders olur. Kilo verdim mi bilmiyorum ama bişey yiyip içemedim

X