5 yıllık evlilik,32 yaş,çelişkiler

Bence bu konu peşin hükümle karar verilebilecek bir konu değil. Evlilik denkleminde cinsellik önemli bir konu. Siz cinselliği çıkartınca sadece penetrasyonun çıktığını düşünebilirsiniz. Ama bu eksiklik bütün denklemi ve davranışları değiştiriyor. Yaşamadan anlaşılabileceğini düşünmüyorum.

Bu yorumu okuyunca da düşündüm üzerine biraz.
Sanıyorum bizim sizinki gibi bir yol arkadasligimizda yoktu.
Yani eşim en iyi arkadaşım diyemedim bem hiçbir zaman.
Çifttik ama kendimi hep yalnız hissettim ben 6 yıl boyunca.
Evet evde sorun çıkarmayan sesini yukseltmeyen sen bilirsin sen nasıl mutlu olacaksan öyle olsun diyen biriydi.
Bu iyi bir şey mi ? Şimdi düşünüyorum Aslında değil.
O da cogu zaman sorun çıkmasın diye kendinden vazgeçmiş sufisentir i cinsel acıdan mutlu edemiyorum bari bu yönden mutlu olsun aman ağzımızın tadı kaçmasın moduna girmiş.
Fakat tadımız kaçtı bi şekilde çünkü kendimiz olamadığımız zaman olmuyor işte hiç haline geliyoruz .
Bir de eşim libidosu yuksek biri ama düşük olsaydı da onu bırakmazdım demissiniz .
Işte bu cümleler bana biraz kötü hissettirdi çünkü aylarca bir kanepede oturup acaba kocam bana dokunur mu acaba bugün beni öper mi acaba sevişme başlatır mi diye düşünmek öyle acı bir şey ki malesef bu sorunu sadece benim gibi bir eşe sahip olanlar anlayabiliyor.
Çünkü böyle şeyleri sadece eşiniz yaşatabilir sokaktaki insandan böyle şeyler bekleyemezsiniz.
Dolayısıyla derdin sadece cinsellik mi be kadın alt metinli yorumlar beni biraz üzüyor.

Üzülme konu sahibi.Aslında burada konuştuğumuz herşeyin bilimsel temeli var. Hepimiz biyokimyasal varlıklarız. Cinsellik sadece ruhsuz duygusuz seks değil ki. Cinsel birleşmeden sonra vücutta oksitosin hormonu salgılanıyor ve çiftin birbirine bağlanmasını sağlıyor.
Keza yine psikologlarda sevginin türleri olduğunu düşünüyor. Yani sizin evliliğiniz biyolojik ve psikolojik olarak sağlıklı değildi. Sen de fiziksel ihtiyaçların için evliliğini bitiren sığ bir insan değilsin benim naçizane gördüğüm.

Sizin konunuz o kadar icsellesti ki bende.Bir de kendinizi iyi ifade eden birisiniz ben bunu derinden hissettim.Cinsellik,arzulanmak,libido vs vs hangi kavrami kullanirsak kullanalim toplamda hepsi bir butunu olusturuyor.Kadin ile erkegin allah tarafindan bahsedilmis dogasini,bir araya gelme nedenini.Cogalmak icin iki cesit olarak dunyaya getirilmisiz.

Ben evlilikte cinsellik olmasaydi da bosanmazdim diyenlerin empati yapamadigini dusunuyorum.Olmaz ,yurumez,bir bacagi olmayan bir insan nasil protez bacaga ihtiyac duyuyorsa evlilik icin de boyledir bu.Istedigin kadar dunyanin en iyi arkadasi ol,istedigin kadar iyi anlas.Olmaz.50 li 60 li yaslarda evli ciftlerin dahi cinsel terapiye gittigini biliyorum.

Bu konudan belki de birbirinden bagimsiz 100 tane dusunce cikabilir,herkesin normalleri farklidir,beklentileri farklidir.Normali ve beklentisi ayni olan iki insan zaten anlasir.Baskasina gore anormal olan durum hayati paylasan iki insan tarafindan normalse gul gibi gecindiklerini gorursunuz.

Siz bellli ki icerikli nitelikli bir kadinsiniz,yuzeysel degilsiniz bu cok belli.Zaman herseyin ilaci derlerdi de inanmazdim.Ben de bosanma acisi ceken biri olarak allah demek ki bizi siniyor,daha verimli versiyonlarimizi yaratmamizi istiyor.Derdime sukreder hale gelecegimi bilmezdim.
Bir de sunu ogrendim;bir insanin derdi ne olursa olsun yargilayici dilde konusmamayi.Hepimiz insaniz..Basimiza hersey gelebilir.

Bu konuda eşinizi anlayacak insanlardan biriyim benimde genel yapımda cinsellik olmamıştır sevmiyordum evlendikten sonra hepten soğudum. Elimde olan bir şey mi asla değil ama olmuyor çok yöntem denedik hatta eşime eğer bu durum seni etkiliyorsa boşanabilirsin bile dedim eşim bana ben seninle cinselliğimi gidermek için evlenmedim ne saçmalıyorsun dedi.. Boşun kendinizi de eşinizi de yıpratıyorsunuz düzeleceğini sanmam ki zaten içinden gelmiyor muhtemelen ya bu şekilde kabul edeceksiniz ya da boşanacaksınız. İster evleri ayır ister kaf dağına kaç gerçek bu.
Benimde eşim bana ilgi göstermemesinden dolayı sürekli kavga halindeyiz keşke bana şevkatli olsa ..

Yok hayır lütfen bu şekilde düşünmeyin niyetim asla sizi eleştirmek değildi. Normal yaşamınızı bilmediğim için ben sadece "cinsellik" eksikliği ile. ilgili yorum yaptım. Sadece tek problem bu ise şeklinde kendi düşüncemi söyledim. Yoksa eşiniz anladığım kadarıyla her şeyden önce sizin diğer yarınız olabilme konusunda eksik kalmış. İyi bir insan belliki ama eş olamamış size. Bütün bunlar eklenince tabi siz haklısınız. Ben diğer yoruma cevap veren hanımefendiye kendi hayatımı bu yüzden örnek verdim. Sizi kırmak üzmek asla istemem. Çok mutlu olun inşallah.

Yok hayır lütfen bu şekilde düşünmeyin niyetim asla sizi eleştirmek değildi. Normal yaşamınızı bilmediğim için ben sadece "cinsellik" eksikliği ile. ilgili yorum yaptım. Sadece tek problem bu ise şeklinde kendi düşüncemi söyledim. Yoksa eşiniz anladığım kadarıyla her şeyden önce sizin diğer yarınız olabilme konusunda eksik kalmış. İyi bir insan belliki ama eş olamamış size. Bütün bunlar eklenince tabi siz haklısınız. Ben diğer yoruma cevap veren hanımefendiye kendi hayatımı bu yüzden örnek verdim. Sizi kırmak üzmek asla istemem. Çok mutlu olun inşallah.

Iki yorumunuz da öyle doğru öyle anlamlı ki üzerine ne diyebilirim ki.
Kesinlikle sağlıklı değildi sağlıklı hissetmedim hiç kendimi zaten.
Hep bir şeyler eksik duygusu hep daha mutlu olabileceğim bir yer vardır duygusunu yaşadım.
Evet sanıyorum birtakım akrabalar es dost belki kendi ailem bile içten ice böyle yorumlar yapacak bana buna alışmalıyım belki de sizin düşünceniz deyip geçmeyi bilmeliyim.
Çok ama çok teşekkür ederim.

Bir şey daha eklemek istiyorum. Benim eşimin libidosu düşük olsaydı da boşanmazdım dememin sebebi eşimin duygusal yönden ve bir kadın olarak beni güzel, güçlü ve değerli hissettirmesi hiçbir yönden kalbimde hiçbir duygunun eksikliğini hissettirmemesiydi. Yani bu kadar beni tamamlarken, her zaman yanımda olduğunu hissettirirken ilgili duygusal ve romantikken tek kusuru Libido olsaydı bunu dert etmezdim demek istemiştim

Ah ah yine tanımadan bağ kurduğum insanlardan biri.
Bu site iyi ki var iyi ki yazmışım anlatmışım burada kendimi.
Teşekkür ederim bu yorumlar için öyle kıymetli ki hepsi laf olsun diye yazmıyorum hiçbirini.
Kesinlikle 32 yaşına kadar ne ogrendin derlerse ınsanları yargilamamayi öğrendim derdim sanırım.
Evet hep kendimizin daha iyi versiyonunu arıyoruz bu arayışın da biteceğini hiç sanmıyorum.
Arayis biterse Bir sıkıntı var demektir zaten .
Boşandıktan sonra da bu acılar üzerinde konusalim cok isterim eminim size cok sey öğretecek bu acılar çok besleyecek sizi.
O yüzden boşverin üzülmeyin demiyorum asla.

Ah ah ne desem bilemedim.Evet boşuna çabaladığımi anlayınca da zaten bıraktım bugün davamı açtım boşanacağım inşallah.
Eşiniz cinsellik için evlenmedim demiş ama bu onda illa ki bi eksiklik yaratacaktır.
Erkek erkek gibi kadında kadın gibi hissetmek istiyor çünkü kendini.
Bakin sürekli kavga halindeyiz diyorsunuz bu normal mi sağlıklı mi ?
Bi bunu sorgulayın isterim.
Sefkat gösterse keşke demissiniz ama belki bunu gösterme şekli cinsellikten geçiyor.
Onda eksik bırakılan şeylerden dolayı belki de göstermek istemiyor .
Kısaca ben cinsellik için evlenmedim boşanmam dese de bunu illa ki kafasında dert edecek düşünüp duracak haberiniz olsun.

O yorumu okuyunca gozumu ilk alan cumle ' Benimde eşim bana ilgi göstermemesinden dolayı sürekli kavga halindeyiz keşke bana şevkatli olsa .. 'bu oldu.Bu cumlenin altini kazmaya bir baslasalar altindan cinsel sorunlar cikacaktir.O konudaki tatminsizlik diger alanlara da sicramaya basliyor.Nemlenen bina misali icten icten....

Biz birseyin eksikligini cekmeden,problemini yasamadan ne gibi seylere neden oldugunu anlayamayan surekli tekamul halinde olan varliklariz.Benim esimle de ne cinsellik ne de diger buyuk sorunlar vardi aramizda.Ama bir aile mevzusu ,anne ile bagimli yapi problemi cikti ki diger acilardan iyi olan neyimiz varsa aldi supurdu.Diger guzel gorunen seyler de anlamini yitirdi.Hayat cok ilginc..

Ben de bu sitede cok sey ogrendim.Icime isleyen konulardan biridir sizinki de.Birde Onceadalet konusu var baya icime isleyen.
Allaha hep soyle dua ediyorum ; Allahim kotu yanlarimi gorup duzeltebilecek goz,cesaret,vicdan ver.Bileyerek isteyerek kalp kirdiysam gonul gozumu acmaya yardimci ol.Hayatin dayaklari cok tatli oluyor :) Seve seve yiyor otururuyoruz sonra da cozumler ariyoruz :)

Hayat yolunuz acik olsun.Benzer zamanlarda allah izin verirse ,hayirlisiyla bosanmis oluruz.Ben de konusmak ,dertlesmek isterim.

Benim eşim de annesine oldukça düşkündür. Hayattaki herkes gibi ben de çok zor şeyler yaşadım terapi gördüm defalarca vs. Bütün bunlar bir süre sonra beni üzen kim varsa direkt silmem gerektiği düşüncesine sebep oldu bende. Otomatik bir refleks gibi. Eşim bunu neler yaşadığımı bildiği için annesiyle olan ilişkisi konusunda bana çok dikkatli yaklaşıyor. Denge kuruyor sağolsun

Siz cok sanslisiniz esiniz konusunda.Masallah diyelim.Cok sevindim adiniza.Denge kurmasi cok onemli.

Siz cok sanslisiniz esiniz konusunda.Masallah diyelim.Cok sevindim adiniza.Denge kurmasi cok onemli.
Hamdolsun. Benim dediğim gibi aslında en yakın arkadaşımla evlenmeden kaynaklanıyor bu Durum. Seneler üzerine kurulmuş bir dostluk beraberinde sevgili olmaktan çok daha ötesini getiriyor

Bende eşime anlatamıyorum cinselliğin evlilikte ki onenımi.o olmasada yaşar yani aramaz. İbır gun oturdum konustum ki cok kez denedim ama bu konuları konusma yı sevmiyorum dedi.Ben azgın degılim dedım begebılmek arzulanmak kendimi senin gozun de cekıcı guzel degerlı bırı gormek istiyorum derdım bu dedim. İşte doktora mı gitsem falan dedi gene gitmedi salla pati ev arkadaslıgı işte. Ben sızı kendinizi ifade e dişinizi cesaretinizi tebrik ediyorum. Anlamayan adam anlamıyor Man lafa kocam. Bende bosancam ya benim arkadasım cok zaten ekstra evde arkadasa ıhtıyacım yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…