5 yıllık evlilik,32 yaş,çelişkiler

Ben bu sebepten boşandım ve pişman oldum bir çocuğumuz vardi boşandığımda eşim mükemmel bir insandi, iyi eğitimli yakışıklı kibar herkesin gipta ettiği biri... Siz bu kadar sevildikten sonra bir daha kimse bu kadar sevmeyecek, isterseniz boşanin biraz ayrı yaşayın ama bir gün barissaniz bile araya başkaları girdikten sonra eskisi gibi bir daha olmaz.

Bu mükemmel insan Nasıl bırakılır diye biraz eski mesajlarınıza baktım.Size tokat atmış yani şöyle yapan birinede mükemmel denmez ya

Bu mükemmel insan Nasıl bırakılır diye biraz eski mesajlarınıza baktım.Size tokat atmış yani şöyle yapan birinede mükemmel denmez ya
Evet doğrudur ama bu bir kez oldu asla tekrarlandi ne birlikte yasadigimiz sürede ne de evliliğimiz boyunca, yaklaşık 5 senelik birlikte yaşama 2 sene de sevgililik...a

nasıl da emin konusmussunuz, sizin basiniza gelen sey onun basına gelecek diye bir sey yok ki.. Belki konu sahibi cok sevilecek ve sevecek, bunu bilemeyiz..

Çok üzücü ikimizde ne kadar anlayışlı insanlarmisiniz. Ama sevgi Ask varsa bence çekilir cinsenlikte çok önemli ara bı durum inşallah bı çaresini bulursuuz. Eşinize de üzüldüm 11 viegra ne demek nasıl cesaret etmiş sizi mutlu etmek uğruna yapmis. Ben sevginize hayran kaldim

nasıl da emin konusmussunuz, sizin basiniza gelen sey onun basına gelecek diye bir sey yok ki.. Belki konu sahibi cok sevilecek ve sevecek, bunu bilemeyiz..
Evet haklisiniz belki de çok sevilecek bilemeyiz, sonuçta ayni durumda da sayilmayiz benim bir çocuğum vardi, bunu soylememin sebebi insanlar yaşları ilerledikce 20 li yaşlardaki kadar masumiyetle fedakarlikla sevmediklerine inanmam, yasanmisliklar artiyor, herkes belli şeyleri görmüş oluyor ve karsisindakine daha temkinli yaşıyor, 20 li yaslardaki kadar cocuksa masumca kendinden her şeyi verircesine "kolu bacağı kopsa bakarım" diyecek kadar sevmek zorlaşıyor.

Iste benim eşim iyi eğitimli biri de değil bu da büyük etken aslında bosanmamizda.
Aramizda bariz bi kültür farkı var.
Ha sanmayın kendimi övüyorum çok üstte görüyorum ama onun bana yetişmek beni yakalamak gibi bi çabası da yok hic olmadi olduğu yerde kalmayı tercih etti hep.
Çocuk da yok zaten .
Ne bileyim belki bende pişman olurum bilemiyorum ama bir şeyler yaşayıp pisman olmak mi yoksa hiçbir şey yaşamadan pişman olmak mi derseniz yaşayıp pişman olmayı tercih ederim.

Siz bu kadar iyi bir psikologa denk geldiginiz icin cok sansliziniz.Ben bile burdan okurken sizin eşiniz yok dediginde donup kaldim.Umarim bosanip yepyeni bir hayata baslarsiniz.

Aslında sanıyorum ben de artık bu şekilde sevilmek istemiyorum her anlamda ayaklarım yere bassın istiyorum.

Açıkçası hislerinizi bir nebze anliyorum, zaten insanin kafasina boşanma fikri yerlestikten sonra boşanana kadar durulmuyor, saplanti haline geliyor doğru da olsa yanlış da... Çocuğunuzun olmamasi bu durumda size daha kolay hareket etme imkani tanir, madem böyle düşünüyorsunuz ayrilin inşallah mutlu olacağiniz biri çıkar karşınıza.

iyi giden bir evlilik var ve insanlar cinsellik için boşanılır yazmış. tamam eski kafalılar gibi her pisliği çekip evlilik sürdürülmeli demiyorum, sevgi, saygı, anlayış, empati, merhamet yoktur boşanılır da sırf cinsellik için boşanılmaz bence

Herkesin beklentisi farklıdır tabi ama güvenebileceğin iyi bir insan bulmak o kadar zor ki... Benim için şefkat, güven evlilikte seksten daha önemli

Herkesin beklentisi farklıdır tabi ama güvenebileceğin iyi bir insan bulmak o kadar zor ki... Benim için şefkat, güven evlilikte seksten daha önemli
Sadece seks olarak bakmamak lazim. Arzulanmamak, kendini kadın hissedememek acı birşey olmalı. Bir de, seks eger iki taraf icin de önemsizse, gerçekten sorun yok. Ama bir evlilik icinde kadinin seks istemesi en dogal sey. Erkek bunun icin kılını kipirdatmiyorsa, bu yine seks yapmamaktan daha buyuk bir sorun bence. Başkasına disaridan bakinca, aman dort dortluk adam niye ayrildin diyebilir. Ama bence düpedüz bencil

Yanlış anlamayın, sadece meraktan soruyorum cidden. Sevişemiyeceksen evi, hayatı paylaştığın insanın bir erkek olmasının ne anlamı kalıyor ki?

Ev arkadaşı olacaksam, ben bir kadınla ev paylaşmayı tercih ederim şahsen. Hem daha derli toplu oluyorlar, hem kadınların iç dünyası da daha zengin oluyor; muhabbeti, sohbeti daha zevkli.

Bu arada bir daha kim seni böyle sevecek düşüncesine de asla katılmıyorum. Çok mutlu ikinci evlilikler yapan bir sürü arkadaşım var.

Son düzenleme:
Bir de 5 yıldır vajinusmusum tarzı konulara, amaaan kocan da seni böyle kabul etsin demiyor kimse. Cinsellik sadece erkek için bir ihtiyaç sanılıyor sanırım.

Sorunuzun cevabı çok basit. Bir insana aşık olduğunuz, sevdiğiniz ve hayatınız boyunca onunla olmak istediğiniz için evlenirsiniz. Ama bir kadına karşı aynı şeyleri hissedemem. Ben kankamla evlendim hanımefendi. Yani onunla yaptığım ve yapacağım sohbetleri, birlikte yaptığımız ve yapacağımız eğlenceli alışverişleri, sabaha kadar devam eden film gecelerini, PlayStation çılgınlıklarını ve daha bir sürü özel anılarımızı hiçbir kadın arkadaşımla ne bekarken ne de evliyken yapmadım yapamam da. Ben hayatımda cinsellik olsun ya da cinsellik ihtiyacımı gidermek için evlenmedim. Cinsellik elbette evlilikte olması gereken bir şey. Ama bunun için boşanır mıydım? Hayır. Dışarıda cinselliğe düşkün birçok erkek var. Ama eşimin bana olan anlayışını, merhametini, üzerime titreyişini verebilecek hiçbir erkek olamaz. Benim eşim cinsel açıdan libidosu yüksek bir insan. Ama olmasaydı da ondan başkasıyla yine olamazdım.

Evet bunlar yabana atılacak şeyler değil kesinlikle .
Sanıyorum 6 yıl sabretmemin sebebi hep bu duygulara önem vermemdi.
Ama işte bir yere kadar oluyormus demek ki.
Daha fazla olduramadım bu kadari geldi elimden.

Aslında bu yorumu çok sevdim.
Çünkü 6 yil boyunca aklıma her bosanma fikri geldiğinde bende içten ice hep böyle düşündüm kendimi suçladım senin derdin ne dedim.
Bi dönem sırf libidom düşsün diye lustral diye bi antidepresan bile kullandım hatta.
Esim bana benzemiyorsa ben Ona benzeyeyim ben onun gibi olayım madem dedim.

Fakat sonra kendimi dinleyince aslında bunun da bi çeşit psikolojik istismar olduğuna karar verdim.Karsimda hormonlarımdan kadinligimdan zevkimden ,fiziksel hazları geçtim biriyle bağ kurmanın verdiği pskolojik hazdan vazgecmemi bekleyen biri vardı.
Yillarca sorunu üzerinde düşünmeyen çözüm aramayan biri.
Aslında ben eşimi bırakmışım gibi görünüyor fakat tam tersi o beni coktaaaan bırakmış bile ben yıllarca hep sıkı sıkı tutunmuşum bu evliliğe.
Ki zaten karşıma boşanma aşamasında geçip ben evlenmemeliydim evlenince düzelir sandım diye itiraf etmesi bana boşanmaktan başka da bir seçenek bırakmadi.

Açıkçası ben en en libidosu düşük ,en en cinsellikten haz almayan ,önemsemeyen kadınların bile eşleri onları arzulamadiklari zaman noluyo lan diye afallayacaklarini düşünüyorum.
Olay burada cinselliği yaşamak da değil sadece arzu nesnesi olarak gorulememek dediginiz gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…