Cuma Zayıflama Yarışması 5. Takım

Aman aman kolay gelsin allah sabrını da versin😔

Evimi ozledi ki neden oyle yapti. Vardir bi sıkıntısı. Hasta falan olacak olmasin. Ya da sıkılmıştır. Allah kolaylik versin. Sabirli ol. Sakin ol migrenin falan tutmasin

Oyy canim ya. Cok bunalmissin anladigim kadariyla. Esin veya annen kim var yaninda sana yardim edebilecek? Hergun en az 1 saat oglunu esine/annene ver. Oglunsuz zaman gecir, cok iyi gelir. Atiyorum esin parka gotursun hergun 1 saat. Sen de dinlen. Veya onlar evdeyse sen cik.
yoksa cok bunalirsin canim. Normal bu biz de makina degiliz sonucta.

Ahh canım benim çok üzülmüşsün belli.
Neden huysuzlanıyor acaba istediği ne.
Bol bol nas Felak ayetelkürsi okuyun canım.
Birde esmalardan ya ha di çekin tam sayısını hatırlamıyorum ama 300 lü bişeydi çok faydası oluyor canım

E Emnis kaptanım üzüldüm senin için ama kendini de bi şekilde rahatlatman lazım insansın sen de ağla boşalt içini çok birikmişsin demek😘😘üzme tatlı canını bunlar gelip geçici şeyler şurda hemencecik büyüdüğü zamanlara geleceksiniz
Sağolun kızlar 😢
Gün bitti şükür 🙈sabah uyandı ağlayarak akşam uyudu ağlayarak krizle şaştım kaldım 😔 yani gün içinde hep böyle krizler olurdu ama bugün sabah 8 den akşam 10 a kadar dur durak bilmeden kriz yarattı. Gözünün üstünde kaşın var diye cırladı bağırdı itti kaktı vurdu dedesini ısırdı..
Yani öyle kafayı dağıtıyım flan diyemiyorsun eşim gelmedi zaten o Ankara'da annem babam ben varız 3 müzde uğraşıp durduk oyun oynadık oyunda sorun çıkardı dışarı çıkardık dışarıda sorun çıkardı devamlı kriz geçirdiği için bende uzaklaşamadım annem babamda perişan oldu çünkü :KK43:
Evini özlemiş olamaz sanmıyorum burada çok mutluydu çünkü deniz hergün park bahçe keyfince bütün gün gir çık gez .. :KK43:
Yani o kadar çıldırdı ki nazar gibi saçma sapan bir haller 😢 ummhnisa ummhnisa dediğne baktım o esmayı hiç bilmiyordum 400 defaymış hazır şimdi yatsıyı kılmışken başlayayım çok sağol
Teşekkür ederim kızlar ❤️😔

Sağolun kızlar 😢
Gün bitti şükür 🙈sabah uyandı ağlayarak akşam uyudu ağlayarak krizle şaştım kaldım 😔 yani gün içinde hep böyle krizler olurdu ama bugün sabah 8 den akşam 10 a kadar dur durak bilmeden kriz yarattı. Gözünün üstünde kaşın var diye cırladı bağırdı itti kaktı vurdu dedesini ısırdı..
Yani öyle kafayı dağıtıyım flan diyemiyorsun eşim gelmedi zaten o Ankara'da annem babam ben varız 3 müzde uğraşıp durduk oyun oynadık oyunda sorun çıkardı dışarı çıkardık dışarıda sorun çıkardı devamlı kriz geçirdiği için bende uzaklaşamadım annem babamda perişan oldu çünkü :KK43:
Evini özlemiş olamaz sanmıyorum burada çok mutluydu çünkü deniz hergün park bahçe keyfince bütün gün gir çık gez .. :KK43:
Yani o kadar çıldırdı ki nazar gibi saçma sapan bir haller 😢 ummhnisa ummhnisa dediğne baktım o esmayı hiç bilmiyordum 400 defaymış hazır şimdi yatsıyı kılmışken başlayayım çok sağol
Günlük o esmayı çek canım devamlı benimde kızım huysuzdu bi de herşey den çabuk sıkılır hiç bişey beğenmezdi yaşıtlarına göre farklıydı. Ayy kreşte anasıfında neler çektim bide hamileydim okula gider öğretmene ağlardım. Sonra öğretmenimiz farketmiş zeka testi yaptırmamızı istedi 6 yaşına girince gittik ve üstün zekalı çıktı. Aslında o huysızlukları çok normalmiş onun için

Direnci geçince daha rahat olursun bence. Bitcoin gibi zayıflamanın da bir direnç eğrisi var herhalde

Menün sporun çok iyi ortim. Bu kadar az yemekle nasil bu kadar spor yaptin helal olsun👏👏
Enerjim kaybolmadan yemekten hemen sonra yapıyorum yoksa yapılmıyo. Ara ogunde yok normalde ama oyle dayanamiyorum. Bi de spor acligimi bastiriyor benim. Baslamak zor geliyor sadece bi baslayinca akip gidiyor.

Sağolun kızlar 😢
Umarim yarin daha iyi hisseder kendini oglusun 🙏
Canim evini ozkememustor diyirsun ama insanin kendi evi, esyadi, yatagi, arkadaslari baskadir. Ben Tyrkiyede daha duracaktim benim de kizim huysuzlaaya basladi diye dondum. Ayni yasta oglusunla. Bizde de vardi deniz, gunes, anane, dede, teyze, dayi, hatta yasit kuzeni bile vardi ama ozledi evini.
Umuyorum ki yarin gecer ama gecmezse bu konus oglum eve gidelim mi diye. Bizimki oyle sakinlesti acelece bilet alip donduk. Eve gelince diyir ki yatagimi bile ozlemsim. Yoksa inan benim donesim yoktu hic biletler pahali, bur de giderken korona testi yaptir donunce karantina cok ugrastiriyorkar maddi, manevi. Simdi kizim rahatlasi eve geldik geleli.

Günlük o esmayı çek canım devamlı benimde kızım huysuzdu bi de herşey den çabuk sıkılır hiç bişey beğenmezdi yaşıtlarına göre farklıydı. Ayy kreşte anasıfında neler çektim bide hamileydim okula gider öğretmene ağlardım. Sonra öğretmenimiz farketmiş zeka testi yaptırmamızı istedi 6 yaşına girince gittik ve üstün zekalı çıktı. Aslında o huysızlukları çok normalmiş onun için
Ya kuzum bunu bana hep söylüyorlar artık bu yıl okula bilmiyorm yazdıracağım öğretmeni yönlendirirse gideriz çünkü cidden ben anlamıyorum yani sonuçta neye göre anlayayım tek cocuk daha önce cocuk tecrübem yok ki bu çocuk akıllı yada farklı diyeyim.biraz farklı olduğunu seziyorum ama dediğim gibi herkesin cocuğı kendine akıllı yani akıldan bu kadar asilik yapabilir mi bir cocuk :KK43: ondansa da olmasın ya 😢

Mesela sen tecrübelisin diyebilirsin bana sanki 🙈 kendi kendine 1000 e kadar falan ingilizce sayıyor belki üstünüde sayıyor ben sıkılıp susturuyorum.
Ki ben İngilizcenin i sini göstermedim bir kaç video izlemişti oradan almış ..
Toplama çıkarma yapıyor boşluk doldurmalı soruları çözüyor mesala 9 + x = 12 x kaç olmAlı dedim şak diye cevabı verdi ben halbuki nasıl bilecek bunuda canım diye sormuştum..
Matematik İngilizce iyi ama harfler ve yazı yazma resim o kadar iyi değil ..

Kelime haznesi çok iyi garip Türkçe kelimelerini hafızasında tutuyor.

Masallarda ben cümleyi bitirmeden konuyla alakalı bir kelimeyle tamamlıyor . Mesela hep birlikte mutlu ... Mesut bir şekilde yaşamışlarrrrr diyor :)

Tam 4.5 yaşında daha önce 3 haftalık kötü bir kreş deneyimi oldu sonrası hep evdeydik bu sene anaokuluna yazdıracağız bakalım ama gitmeye ikna olursa 🙄

Sabah 1 poset kahve
Öğlen 1 sütlü kahve 1 kare cikolata
aksam yine coskulu oldu. 3 küçük elma 200 kalori yoğurt 1 tabak zeytinyağlı barbunya yarım porsiyon börülce 1 dilim ekmek yaz yaz bitmedi😔😔

Spor 1 saat eliptik bisiklet
Yarım saat yüzme
6 bin adım
Su 2 litre

Akşam yemeğimden cok utandim🙈🙈
Hic utanilacak bir menu degil kuzum niye oyle dusunuyorsun sen cogu gunu hic yemeden gecirdigin icin sana oyle geliyor. Normal bi aksam yemegi zaten 1 ogun yemissin cok kalori almamissin. Ayrica karbonhidrat protein yag ve vitaminde almissin. Ama normalde az yiyorsun tartida arti falan gelirse ya da duraklama olursa doyurucu ogunleri sabah ya da oglrne cekebilirsjn. Benim detokslu halimdrn az olmus resmen asil ben utanayim 🙈🙈 sporlarda sahane yediklerini yakmissin zaten 👍👍

Umarim yarin daha iyi hisseder kendini oglusun 🙏
Canim evini ozkememustor diyirsun ama insanin kendi evi, esyadi, yatagi, arkadaslari baskadir. Ben Tyrkiyede daha duracaktim benim de kizim huysuzlaaya basladi diye dondum. Ayni yasta oglusunla. Bizde de vardi deniz, gunes, anane, dede, teyze, dayi, hatta yasit kuzeni bile vardi ama ozledi evini.
Umuyorum ki yarin gecer ama gecmezse bu konus oglum eve gidelim mi diye. Bizimki oyle sakinlesti acelece bilet alip donduk. Eve gelince diyir ki yatagimi bile ozlemsim. Yoksa inan benim donesim yoktu hic biletler pahali, bur de giderken korona testi yaptir donunce karantina cok ugrastiriyorkar maddi, manevi. Simdi kizim rahatlasi eve geldik geleli.
Canım söyledim onu da baba gelsin bizi alsın mı dedim sakın sakın dedi bir de onun için kriz 🙈🙈

Ya kuzum bunu bana hep söylüyorlar artık bu yıl okula bilmiyorm yazdıracağım öğretmeni yönlendirirse gideriz çünkü cidden ben anlamıyorum yani sonuçta neye göre anlayayım tek cocuk daha önce cocuk tecrübem yok ki bu çocuk akıllı yada farklı diyeyim.biraz farklı olduğunu seziyorum ama dediğim gibi herkesin cocuğı kendine akıllı yani akıldan bu kadar asilik yapabilir mi bir cocuk :KK43: ondansa da olmasın ya 😢

Mesela sen tecrübelisin diyebilirsin bana sanki 🙈 kendi kendine 1000 e kadar falan ingilizce sayıyor belki üstünüde sayıyor ben sıkılıp susturuyorum.
Toplama çıkarma yapıyor boşluk doldurmalı soruları çözüyor mesala 9 + x = 12 x kaç olmAlı dedim şak diye cevabı verdi ben halbuki nasıl bilecek bunuda canım diye sormuştum..

Masallarda ben cümleyi bitirmeden konuyla alakalı bir kelimeyle tamamlıyor . Mesela hep birlikte mutlu ... Mesut bir şekilde yaşamışlarrrrr diyor :)

Tam 4.5 yaşında daha önce 3 haftalık kötü bir kreş deneyimi oldu sonrası hep evdeydik bu sene anaokuluna yazdıracağız bakalım ama gitmeye ikna olursa 🙄
Zeki cocuklarla ugrasmasi zor. Yetemiyoruz belki de. Nasil davranacagimizj bilemiyoruz o yuzden de hircinlasiyorlar bence anlasilmadiklarini dusunuyor olabilirler. Ama bi sebebi vardir dursuk yerr bu kadar hircinlik normal degil. Insallah sabaha sakinlesmis uyanir. Bizlerde de oliyor bazen gergin sinirli uyaniyoruz nedeni belli olmadan cocuklarda da olur.

Zeki cocuklarla ugrasmasi zor. Yetemiyoruz belki de. Nasil davranacagimizj bilemiyoruz o yuzden de hircinlasiyorlar bence anlasilmadiklarini dusunuyor olabilirler. Ama bi sebebi vardir dursuk yerr bu kadar hircinlik normal degil. Insallah sabaha sakinlesmis uyanir. Bizlerde de oliyor bazen gergin sinirli uyaniyoruz nedeni belli olmadan cocuklarda da olur.
Ay inşallah yaa valla yarının korkusu sardı beni şimdiden öyle gerginim ki omuzlarım düştü 2 3 yaş yaşlandım bugün 🙈

Yasi daha okuma yazma icin kucuk canim, normal onlari bilmemesi. Ama anladilsn hafizasi cok iyi masallah.
aslinda anaokuluna gitse daha iyi olur. Hem ogrenir hem eglenir. Insallah istee ve gider.

Yasi daha okuma yazma icin kucuk canim, normal onlari bilmemesi. Ama anladilsn hafizasi cok iyi masallah.
aslinda anaokuluna gitse daha iyi olur. Hem ogrenir hem eglenir. Insallah istee ve gider.
Umarım canım kayıtlar başlamış babası gidecek zaten lojmanın içinde okul umarım alışır ❤️

Ay kızlar bugün sabahtan beri ağlıyorum çok kötüyüm moralsizlikten yazamadım
Benim oğlum oldum olası huysuz hareketli bir cocuktu ama bugün çekilmez bir şey oldu gözümü açmamla kriz başladı suan size yazarken bize sızlanıp tepiniyor. Çatliycam orta yerimden. :KK43:
Kaptanım çok geçmiş olsun yorgunluğuna❤️ Yazılanların hepsi doğrultusunda en güzeli bir pedagoga gitmek olabilir, sürekli olan birşeyse terapi faydalı olabilir hem siz hem kendisi rahatlar. Ne kadar algılamıyor kadar ufak görünseler de corona süreci bizleri olduğu gibi onlarıda etkiledi. Ben şahsen terapinin faydalarını gördüm, bu gibi durumlar da başvurmak da yarar olabilir. Birde vurmalı bir enstrümana yönlendirebilirsiniz, ben o yaş grubunda çocuklarda deneyimimde çok rahatladıklarını gördüm. Aklıma gelenler müzik ve terapi oldu, acil bir yol bulmanız dileğiyle, kolaylıklar☀️

Enerjim kaybolmadan yemekten hemen sonra yapıyorum yoksa yapılmıyo. Ara ogunde yok normalde ama oyle dayanamiyorum. Bi de spor acligimi bastiriyor benim. Baslamak zor geliyor sadece bi baslayinca akip gidiyor.

Hic utanilacak bir menu degil kuzum niye oyle dusunuyorsun sen cogu gunu hic yemeden gecirdigin icin sana oyle geliyor. Normal bi aksam yemegi zaten 1 ogun yemissin cok kalori almamissin. Ayrica karbonhidrat protein yag ve vitaminde almissin. Ama normalde az yiyorsun tartida arti falan gelirse ya da duraklama olursa doyurucu ogunleri sabah ya da oglrne cekebilirsjn. Benim detokslu halimdrn az olmus resmen asil ben utanayim 🙈🙈 sporlarda sahane yediklerini yakmissin zaten 👍👍
Ne kadar motive edicisin🥰🥰🥰 cok tatlı uzun uzun yazmışsın😍
Senin menülerin çok hafif çok beğendim ki😀😀🤗

Yeni gordum ortim. Kolay birsey istiyorsan body projectin kolay videolari var youtube da. Ne kutlamasi yaptiniz ortim? Evlilik yildonumunuz filan mi?
Günaydın ortim.
Oğlumun gecen hafta doğum günüydü evde kutladık ana arkadaşlarımla da dışarıda bir kutlama ayarladım.
Yas pasta, patatesli poğaça, tuzlu tereyağlı kurabiye, mercimek köftesi yaptım 😅
Neler yediğimi de şimdi yazacağım. Dün yorgunluktan uyuyakalmısım yine. Bu aralar enerjim bana yetmiyor 🥺
Yapayım bugün dediğin videolara bakıp 👼

Canım bize doktorların açıklamasından aklımda kalanları yazayım sana. Şöyle ki üstün zekalı çocuk demek akıllı başarılı demek değil. Diğer çocuklara göre farklı düşünüyorlar IQ yüksek olunca beklenti büyüyor ama yönlendirmeler doğru olmazsa hiçbir faydası yok malesef. Mesela benim kızım çok köreldi çünkü tayinle başka biryere geldik 1. Sınıfta öğretmenine herşeyi anlattım raporları verdim ama anlaşamadık. Bu tarz çocuklara hep yenilikler lazım sıkılmaya gelmesinler ne masalar kalırdı ne sandalyeler ortaya öğretmene tekme atışmışlığı bile var. Bizim de hafızamız aşırı kuvvetli 1.5 yaşındayken hikaye kitaplarını sayfalarına göre ezberlemişti. Aritmetik zekası çok çok yüksek sözel zekası biraz daha düşüktü testlerde.
Ben zamanında tubitak ın bilim çocuk ve meraklı minik dergilerini alıyordum farklı bilgiler öğrenmek hoşuna gidiyordu. Bu tarz dergiler denediniz mi hiç. En önemlisi anasınıfı öğretmeni canım Allah razı olsun benden çok ilgilendi okul sonrasında bile arayıp konuşurdu bizim en büyük şansımız o oldu. İnşallah okuldaki öğretmenle bunları konuş ne olursa kriz çıkıyor nasıl sakinliyor bunları birlikte çözmeniz lazım. Zorlansa da bence mutlaka okula gitsin

X