5 Günde 5 Kilo Diyeti Deneyimlerimiz

slm arkadaslar bende bu diete baslamak istiyorum, yalniz bi sorum var istedigimiz baharatlari koyabiliyoruz peki ya tuz ekleyebiliyormuyuz. Birde et gününde sadece haslama denmis mesela tavuk haslayip suyula corba yaparak günü gecirsek olabilir mi ? sadece 3 ögün olarak mi yicez yoksa her aciktiginda mi ?

a.s.aramıza hoşgeldinvereliniortak tuz kullanmıyoruz ama baharat (kimyon, pul biber,karabiber vs) serbest. acıktıkça yiyoruz ve aç kalmak yasak:eek:lmaz: ama mideyi büyütmemek adına açlık hissetikçe az az sık sık yiyoruz.. Et gününde haşlama yada ızgara veya fırınlamak serbest... çorba olmaz ki suyun içine ne koyacaksın:uhm:

kizlar ben de yarin sabahtan itibaren bu diyete basliorum. bi de sadece baharat eklenebilio denmis ya tuz da bunlara dahil mi:)
:)

a.s.aramıza hoşgeldinvereliniortak tuz kullanmıyoruz ama baharat (kimyon, pul biber,karabiber vs) serbest.

:kahve:slm ben de katilmak istiyorum size kg 70 hedefim 65 olmak yarın başliyacam :teytey::dance::dance:
a.s.aramıza hoşgeldinvereliniortak

MERHABA kızlar herkes ne guzel kılo vermış bende yarın baslıyorum acaba patatesi limonlasak olurmu acaba bırde rıcam dıyetı 5 gun uygulayan bır arkadas 5 gun boyunca ne yedıgını tam olarak yazarsa cok memnun olurum hatta MİNNETTAR çünkü bazı noktaları tam anlamadım neyle baslarsan onla devam et kısmı...
a.s.aramıza hoşgeldinvereliniortak öreniğin sebze günündeyiz domates, salatalık, soğan, kabak, patlıcan vs sebzeleri yemeye karar verdik sabah bu sebzeler tabağımızda olacak ve kaç çeşit sebze varsa sabahtan yatana kadar BAŞKA SEBZE İLAVE ETMEKSİZİN sabahki sebzelerle devam ediyoruz...

yine üşüttüm işte

a.s.geçmiş olsun tatlım..

ayse_08 bende bugun basladim canim beraber basladik hadi bakalim kolay gelsin

a.s.aramıza hoşgeldinvereliniortak

incilideniz 10 kilogamdan fazlası olanlar bu diyeti uzun süre yapmak zorunda kalacaklar. vücut dirençsiz kalıp hasta olma ihtimali çok yüksek olacak..bu diyette sabah ne yersen öğlen akşam da aynı şeyi yemek zorundasın. örneğin sebze gününde sabah bütün çeşit sebzelerden yemek mümkün değil. midenin bir sınırı var. yani ister istemez vücudu bazı besinlerden eksik bırakmış olursunuz...
herşeyden yiyip az az ve kontrollü yemek en mantıklısı yinede tercih sizin hayat sizin..

a.s.tabii ki ideali az ve herşeyden yemek.. ama bunu başaramadığımız için diyet yapıyoruz ya.. bide sağlığımızdan olmayalım diye bu diyeti öneren uzman (her kimse bilmiyorum) bunun için 2 gün serbest gün koymuş olmalı. kilo vermek için zayıflayana kadar ki bu bazan 4 ay sürebiliyor et veya elma gibi tek besinli diyetlerden daha sağlıklı buluyorum bu diyeti... daha önce yaptım ve hiçbir olumsuzluğuna rastlamadım.. Çok yiyemek ve göz açlığını yok etme dışında ..... bu da olumsuzluk değil tabii benim için...

bayanlar bu diyet hamılelgın ılk aylrında yapılır mı sizce

a.s.hamileyken veya emzirirken kesinlikle diyet yapılmamalı:eek:lmaz: jinekoloğundan fazla kilo almamak için öneri alabilirsin...

.

a.s.a.s.aramıza hoşgeldinvereliniortak tuz kullanmıyoruz ama baharat (kimyon, pul biber,karabiber vs) serbest.

sabah az yedim saat de 11.00 içimde ezildi

a.s.hep aç kalıyorsun:eek:lmaz: üzgünüm ama yakında metobolizmanı kilitleyip hiçbişey yemediğin halde kilo verememek gibi bir riskle karşı karşıya kalabilirsin...bilmiyorumkismile

ben incilidenize sormak istiyorum.sabah sadece patates yedim ama sanırım öğlen patatese soğan ekleyeceğim.sade patatesi gün boyu yiyemem gibi geliyor.sabah tabağınızda ne varsa onla devam edin deniliyor diyette ama ben sabah eklemyi unuttum.yada baharat niyetine sarımsakta koyabilir miyiz?

a.s. tuz kullanmıyoruz ama baharat (kimyon, pul biber,karabiber vs) serbest. soğan ve sarımsak gibi sebzeleri sebze gününde yiyebilirsin... patatesleri baharatlayıp fırın poşetinde fırınlayan arkadaşlar bugünü daha rahat atlatmışlardı....

Ben de geçen hafta başlayacak gibi olmuştum ama olamadı, kendi evimde değildim. Bu hafta ciddi ciddi başlama niyetindeyim, şu an patatesler haşlanıyor.

Hadi hayırlısı...

a.s.kolay gelsin.....

ay kızlar neler konuşuyosunuz ben 2 defa düşük yaptım keşke o bebeklerim doğsaydıda ben 100 kilo olsaydım off moralim bozuldu bnim sebze günüm bugün

a.s.Sevgi geçmiş olsun canım.. Üzülme benim kardeşimin de 3 kez bebeği 4-7 ay arası düştü.. ama 4 yeğenim ve ondan sonrakkilerde sorun olmadı hepsi de çok güzeller ve çok tatlılar... Senin de inşallah çok güzel yavruların oluropuyorumnanaktan bide istersen batıl inanç diyebilirsin ama 4. bebeği evsahipleri 1 TL KARŞILIĞINDA SATIN ALMIŞTI.. (ben de bu inancı o zaman öğrendim) sana da deneyelim hamile olduğunda bana yazarsan bebeğini 1TL YE SATIN ALIRIM...opuyorumnanaktan

slm millet bende geldım bende dıyet yapıyorum karnım aç sitresliyim ve sinir yapmaya basladı dun nerdeyse sınırden kocamı yiyecektım boş yerlerde sınır yapmaya basladı bana bu normalmi sizce bayanlarmafoldumbenalsanaalsanasmilealsanaalsanasmile

slm millet bende geldım bende dıyet yapıyorum karnım aç sitresliyim ve sinir yapmaya basladı dun nerdeyse sınırden kocamı yiyecektım boş yerlerde sınır yapmaya basladı bana bu normalmi sizce bayanlarmafoldumbenalsanaalsanasmilealsanaalsanasmile[/QUO sen yine bize katil alsanaalsanasmile:eek:klava:

slm kizlar ilk gunum cok guzel gecti eeeeeee isvecden sonra bal kaymak nese_08 canim sinir diyetten kaynaklaniyor isvec diyeti yaprken savas cikarttim resmen evde birde aglama krizlerine girdim bugun gayet iyiyim cunku bol cayla bol bol kahve ictim anlamadim bile diyette oldugumu

Merhabalar
Bu saatte baslamamin bir sakincasi var mi, 11 de kalktim önce sicak suyu mu sonrada 5 i bi yerde cayimi ve 2 bardak ta suyu mu icip sporui mu yaptim, yemege simdi sira geldi pateteslerim de hazir. :) suan baslayabilirim degil mi ?
Bugunkü kilom 70kg benide listeye alin lutfen
Herkese basarilar

slm kizlar ilk gunum cok guzel gecti eeeeeee isvecden sonra bal kaymak nese_08 canim sinir diyetten kaynaklaniyor isvec diyeti yaprken savas cikarttim resmen evde birde aglama krizlerine girdim bugun gayet iyiyim cunku bol cayla bol bol kahve ictim anlamadim bile diyette oldugumu

ben bu diyeti yapmıyorum daha dogrusu hiçbi diyete uymuyorum kafama gore

buarda bu dıyetle kesın zayıflayan varmı aslındaa guzel bı dıyete benzıyo hemen buna baslıyorum yeterkı 10 gunde 10 kılo veriyim
:KK70::KK70::KK70::kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

ya ben mevsim salata dşünmüştüm öğlen yemeimde ama mısır biraz fazla kalorili diye vazgeçmiştim yiyebiliyormuyuz salatada haşlanmış msırı az olmak kaydıyla tabiboshayallersmile

bende püre yapıyorum canım çok az süt ekliyorum sulanması için püre olarak daha iyi yeniyor opuyorumnanaktan

mısır yenir diye düşündüm.. salata malzemesi ya direk sebze diye düşündüm.. harbiden mısır ne ki ya :uhm: ama salataya çok çok az süslemek için konuyor bence olabilir tabi bilmiyorum.. yararlı bi yiyecek.. sebze midir nedir artık?

zeytin sebzeye girer mi :uhm:

kızlar 2.gün olarak meyveyle başladım yanlışlıkla, neyse 4.gün de sebze yerim artık..Sabahtan beri armut ve yeşil elma ile besleniyorum içime fenalık geldi..Midem su içinde sanki..su içtikçe daha kötü hissediyorum..siz nasıl başediyorsunuz???

ben meyve gününün stresiyle yaşıyorum.. eyvahedigeldismile

Patatese biraz biber ekledim ama canım nasıl yoğurt istedi yanında anlatamam. Bir dahakine sadece karabiber veya sadece sumak eklesem daha iyi olacak gibi görünüyor.

Sanırım iki günlük molada şöyle tereyağlı sütlü ve elbette tuzlu bir patates püresi yiyeceğim en önce..

hala patates yicek halin olacak yani akannehir bana uzak Allaha yakın valla hiç bulaşmam..

a.s.aramıza hoşgeldin vereliniortak tuz kullanmıyoruz ama baharat (kimyon, pul biber,karabiber vs) serbest. acıktıkça yiyoruz ve aç kalmak yasak:eek:lmaz: ama mideyi büyütmemek adına açlık hissetikçe az az sık sık yiyoruz.. Et gününde haşlama yada ızgara veya fırınlamak serbest... çorba olmaz ki suyun içine ne koyacaksın:uhm:

a.s.aramıza hoşgeldin vereliniortak tuz kullanmıyoruz ama baharat (kimyon, pul biber,karabiber vs) serbest.

a.s.aramıza hoşgeldin vereliniortak

a.s.aramıza hoşgeldin vereliniortak öreniğin sebze günündeyiz domates, salatalık, soğan, kabak, patlıcan vs sebzeleri yemeye karar verdik sabah bu sebzeler tabağımızda olacak ve kaç çeşit sebze varsa sabahtan yatana kadar BAŞKA SEBZE İLAVE ETMEKSİZİN sabahki sebzelerle devam ediyoruz...

a.s.aramıza hoşgeldin vereliniortak

a.s.a.s.aramıza hoşgeldin vereliniortak tuz kullanmıyoruz ama baharat (kimyon, pul biber,karabiber vs) serbest.

bana hoşgeldin yok mu? senağlama

selam kızlar kolay gelsin hepinize
ya ben bişey sormak istiyorum incili abla sürekli iki gün arayı mutlaka verin diyor biliyorum. ama benim ilk üç günüm hiç diyet gibi geçmedi herşeyi yedim yani. hatta baklava falan bile yedim düşünün artık. ama dün ve bugünüm gayet iyi gidiyor hiç kaçamak yapmadım. o yüzden ben sanki pazartesi başlamışım gibi şimdi ara vermesem de haftasonu versem olmaz mı?

ya ben mevsim salata dşünmüştüm öğlen yemeimde ama mısır biraz fazla kalorili diye vazgeçmiştim yiyebiliyormuyuz salatada haşlanmış msırı az olmak kaydıyla tabiboshayallersmile

a.s.BENCE MISIR İYİ BİR SEÇİM DEĞİL.. Montignac ustanın diyet kitabında mısır, havuç gibi bol nişastaları sebzeler inüsilin dengesini bozduğu için yasaklanmıştı... gerçi bu diyeti yazan yasak sebze diye bişey yazmamıştı ama ben kullanılmamasını öneririm...opuyorumnanaktan

bende püre yapıyorum canım çok az süt ekliyorum sulanması için püre olarak daha iyi yeniyor opuyorumnanaktan

a.s.canım ne yaptın öyle... Patates günün de yalnızca nişasta yüklüyorsun proteinle birlikte olmaz:eek:lmaz:

ya ben bişey sormak istiyorum incili abla sürekli iki gün arayı mutlaka verin diyor biliyorum. ama benim ilk üç günüm hiç diyet gibi geçmedi herşeyi yedim yani. hatta baklava falan bile yedim düşünün artık. :kedi: ama dün ve bugünüm gayet iyi gidiyor hiç kaçamak yapmadım. o yüzden ben sanki pazartesi başlamışım gibi şimdi ara vermesem de haftasonu versem olmaz mı?

a.s.baklavaların hatırına:roflol: ara vermesen de olurkaydirigubbakcemile3

Patatese biraz biber ekledim ama canım nasıl yoğurt istedi yanında anlatamam. Bir dahakine sadece karabiber veya sadece sumak eklesem daha iyi olacak gibi görünüyor.

Sanırım iki günlük molada şöyle tereyağlı sütlü ve elbette tuzlu bir patates püresi yiyeceğim en önce..

a.s. valla ben de 5 günboyunca serbest günümde yiyeceklerimi sıralıyorumcokacimcoook
üüüüüüüzzzzzzzzzgüüüüüünüüüüüüüüüüm :jeyyar:eek: gün gelince hiçbirini canım çekmiyor
ama ilk hafta canım bişey çekmediği halde göz açlığından epey tıkınmış ve pazartesi sabah sistemi patatesle rahatlatmıştımkaydirigubbakcemile3

mavili_2010, nazilk, SEVGIM, candy_candy+, Sevgi, nese_08, mhn, shipdiptis, inci mercan, ayse_08, incilideniz, revindell, Sympathique, Merrrr kızlar slm

ya ben bişey sormak istiyorum incili abla sürekli iki gün arayı mutlaka verin diyor biliyorum. ama benim ilk üç günüm hiç diyet gibi geçmedi herşeyi yedim yani. hatta baklava falan bile yedim düşünün artık. ama dün ve bugünüm gayet iyi gidiyor hiç kaçamak yapmadım. o yüzden ben sanki pazartesi başlamışım gibi şimdi ara vermesem de haftasonu versem olmaz mı?

benim de diyetim cumartesi biteceği için 1 gün sadece pazar günü ara vereceğim.. dondurma yiyeceğim onda da :lepi: onun dışında kilo yapacak bişey yemem salata et bi de kahvaltı ..

X