5 cm miyomm

Doktor bana da aynı şeyi söyledi, plasenta aşağı yerleşirse kanar durur dedi, erken doğum olur dedi miyomla ilgili doktorların genel söylediği şeyler..

Birde adet duzensizligi var mıydı sizde ?

Yani once bi doktor submukoz miyom dedi rahmin icinde dedi, diğer doktor rahmin icinde değil degil ama rahim kasindada olabilir çünkü detaylı bakilmadi ilk doktorda çok heyecan yaptım bildiğiniz kaçtım ikinci doktorda regl olmuştum o yuzden vajinal bakamadı neyse bende gebelik denemekten yanayım ki inşallah olur ,tabi olmama ihtimalide var zaten artık gebe kalmakta çok zor nedense. Hayırlısı diyelim

Birde adet duzensizligi var mıydı sizde ?
Benim adet düzensizliği şöyle oluyordu mesela hep 4-5-6 gün önce ve 10 gün sürüyordu,ikinci ve üçüncü gün aşırı yoğun sonra lekelenme şeklinde,hatta son zamanlarda 13 günü falan bulmaya başladı,adet olmadan gezdigim gün 8-10 gündü
Bana da aynısını dedi Dr,zor olur gebelik diye ama denemekten başka çaremiz yok dedi başka bir Dr da,evet düşük olabilir ama olmayabilir de dedi,sonuçta miyomu olmayanda bile düşük ile sonuçlanabiliyor, hayırlısı olsun hakkınızda,inşallah gebeliginizi sağlıklı bir sekilde tamamlar kucağınıza alıp koklarsiniz yavrunuzu

Anladım, çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler ve desteğiniz için.Gercekten çok çok teşekkür ederim .bende bir yol seçmek zorundayım alllahin dediği olur sonucta

Anladım, çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler ve desteğiniz için.Gercekten çok çok teşekkür ederim .bende bir yol seçmek zorundayım alllahin dediği olur sonucta
Rica ederim ne demek,yardımcı olabildiysem mutlu olurum aynen öyle hakkınızda hayırlısı olsun,gönlünüze göre olsun inşallah

Merhaba herkese gecmiş olsun. Benim rahim dışında 35mm myomun var yıllardır. Doktorlar ağri yapmaz dediler evet agri yapmiyor ama Cinsel iliskide karnimda baskı hissediyorum patlayacak gibi oluyor acıyor. Myomdan oldugunu bilsem hemen ameliyat olurum. Sizdede boyle bir baski sancj oluyor mu iliski sirasinda sormak istedim

Benimde bir acı oluyor ama kastigim icin mi miyomdan mi kaynaklı bilmiyorum
Kızlar miyom kaynaklı olabilir. Benim de böyle ağrılarım oldu karnımda sürekli şişkinlik gaz bunu da bence miyom yapıyor. İlişkide de ağrım oluyordu karnımı tutuyordum hep. Ben şu an 17 haftalık hamileyim 5 cm di miyomum hamile kalmadan önce 7 cm olmuş. Normalde ameliyat olurum düşüncesi ile doktora gittim aslında doktor bana çocuk düşünün miyomum gebeliği etkileyecek yerde değil dedi. Öyle çocuk düşündük. Geçen kontrolda miyom rahim ağzına yakın normal doğum yapamazsın dedi. Sezeryan olacakmış ama tedirginim tabi. Aslında miyom olduğunda sezeryan olduğunu biliyordum ama daha çok dikkat etmek gerekiyor tabi. Allah’ın izniyle sağlıklı bi şekilde dünyaya gelir de miyomdan da kurtulurum siz de öyle

Peki miyom tam olarak neredeydi sizin?rahim kasinda on tarafta mi ?idrar kesesine baskı yapıyor muydu

Bende de vardı ama boyutu küçüktü. Devletteki doktorlar bişey dememisti ozeldeki doktor hamileydim bebeğe bı zararı yok bebekten uzakta ama erken doğuma neden olabilir çünkü hormonlardan kaynaklı bebekle beraber miyomda büyüyor demişti. Sonuç erken doğum yaptım ama miyomum ne kadar etkisi oldu blmiyorum cnku riskli bı gebelikte en başından beri. Doğumdan sonra 3 miyom oldu biri 5 diğerleri 3 cm boyutunda. Şuan için boyutlarından ve yaşımın genç olmasından dolsyi ameliyata gerek görmediler. Araştırdığıma göre 6 cm ve üzeri olunca ameliyatlik olarak goruyorlarmis.

Benimde boyitu kucuk diye ameliyat onermediler ama iliskide agrim var bu cok kotu bisey sebebi miyomsa ameliyat olmak istiyorum ama emin olamiyorum. Bu arada bende 3.5 cm myomla erken dogum yaptim miyomun etkisi varmi bilmiyorum. Ama biriside forumda 3 cm dediler mr da u cm cikti yazmis mr cektirmek istiyorum birde

Kaç aylık erken doğum yaptınız

Kaç aylık erken doğum yaptınız
32. Haftamda doğum pozisyonuna geçtiğini ve rahmimim kisaldigini öğrendik. İgne serum vs. Uygulandı progestana başlattılar tekrar. 36+0'da doğum yaptım. Bir ay dayanabildik

32. Haftamda doğum pozisyonuna geçtiğini ve rahmimim kisaldigini öğrendik. İgne serum vs. Uygulandı progestana başlattılar tekrar. 36+0'da doğum yaptım. Bir ay dayanabildik
Çok geçmiş olsun. Benim miyom 7 cm civarında. 8. Haftalık hamileyim ama şimdiden inanılmaz sancım oluyor

Çok geçmiş olsun. Benim miyom 7 cm civarında. 8. Haftalık hamileyim ama şimdiden inanılmaz sancım oluyor
Teşekkür ederim sizede geçmiş olsun. Ben doğum yapana kadar miyomun olduğu taraftan kasık ağrısı ve sancı yaşadım. Muhtemelen miyom tetikliyordur. Hamile oluncada bişey yapamıyorlar malesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…