5 cm miyomm

Ameliyatla ilgili bir sıkıntı yaşamadım. Miyomlarım alındı. Kontroldede bir sıkıntı cıkmadı. Ücret 48bin verdim benim icin cok yüksek rakamdı ama rahim söz konusu olunca riske edemedim. Diger doktorlar 1 miyoma yogunlasmıstı, digerleri kücük oldugu icin ameliyatta karar veririz demişti gökhan bey hepsini sıkıntısız alırım dedi öyle de yaptı. 2 aydır gebelik deniyorum ama bakalım
Laparoskopik ameliyat oldunuz sanırım değil mi? Histereskopi ile değil

Merhaba,bende ikinci gebeligimde 3,5 cm miyom ile hamile kaldım,gebelik öncesi muayeneye gittiğim Dr gebe kalamazsin düşük ile sonuçlanır falan deyip canımı sıkmıştı,ama sonra başka bir Dr gittim evet rahim duvarında miyomun ama bunun için kesin konuşmayız düşük olabilir de olmayabilir de dedi sen korunmayı bırak dedi ve ben o ay hamile kaldım,hemen progestana başladı,düşük veya erken doğum gibi bişey olmadı,miyomu alma durumu ise kaç tane Dr gittim hemen hemen hepsi sezaryende miyomu almayız zaten kan kaybedeceksin rahim daha çok kanar ve rahimi kaybetme riskin olur o yüzden doğumdan sonra alınması doğru dedi,bence doğumda aldırmayın ne olur ne olmaz,alırız diyenlerin de pek umrunda olmuyor rahimin alınması, girmeden önce kağıt imzaliyorsunuz zaten her şeyi kabul ediyorum diye,kusura bakma kanaman çok oldu aldık rahmini derse bişey diyemezsiniz,bence siz şimdiden folik asite başlayın korunmayı bırakın ve cesaretli,kendine güvenen bir Dr bulup ona devam edin,buarada gebeligimin sonunda 7,5 cm oldu miyom,ilk iç ay büyür sonra sabit kalirmis
Peki rahime yakın miydi miyomunuz? Bencede 6 cm miyom var gebelik ve ameliyat arasında kararsız kaldim

Arkadaşlar merhabalar. Ben geçen yaz evlendim. 4 ay önce falan sağ tarafımda hafif bir ağrı nedeni ile devlette bir doktora gittim doktor 5 cm bi miyomum olduğunu ama gebeliğe etki edecek bir yerde olmadığını söyledi. Ben tabi tedirgin olup başka bir doktora daha gittim o da aynı şeyi söyledi sezeryanla çocuk alınırken miyomunda alınır ameliyat önermem, öyle bir yerde değil falan dedi. Aradan 4 ay geçti daha yeni başka özele bir doktora gittim. Miyomum boyutu değişmemiş. Ama doktor bana hemen ameliyat olman lazım yoksa sezeryan olsan da hem 3 kat masraf olur hem riskli vs dedi. Düşük, erken doğum vs gibi olabilir dedi. Bu arada miyomum intamural denilen rahim duvarında bir miyommuş. Bu son gittiğim doktor beni çok korkuttu. Baya o gün tamam desem ameliyat edecek yani. Şu an hamile değilim ama ne yapacağımı bilemedim. Bu konuda bilgisi olan lütfen yardımcı olabilir mi?
Ben 2 yıl önce 7cm miyom aldırdım. Şimdi tekrarladı. Gebeyim ve 3 cm dışarda, 1 cm içerde 2 miyomum var. 3 cm bile biraz baskı yapıyor makat bölgeme. Bence önce ameliyat olun.

Laparoskopi ile oldum, bebegin olusacagı yere 1 cm mesafede denmişti. Gebelik olustu mu hiç sizde
Yok gebelik denemedim henüz. O yuzden karar veremedim .Çoğu kadın gibi tabiki ameliyat olmak istemiyorum gebelik denemek istiyorum gerçi olacak mı onu da bilmiyorum. Sonrasinda olursa eger bebeğe birsey olsun tabiki istemem😔ama miyomu olup sağlıklı doğum yapanda cok kadin var

Ben 2 yıl önce 7cm miyom aldırdım. Şimdi tekrarladı. Gebeyim ve 3 cm dışarda, 1 cm içerde 2 miyomum var. 3 cm bile biraz baskı yapıyor makat bölgeme. Bence önce ameliyat olun.
Benimde 6 cm miyomum var, mesaneye baski yapıyor ve kasiklarda hafif olmakla beraber sürekli bi agri var

Kızlar bu arada miyom ultrason goruntum😏

Eklentiler

• IMG-20230309-WA0042.jpeg
    IMG-20230309-WA0042.jpeg
    116,8 KB · Görüntüleme: 38
Bu arada icerde dediğiniz bebeğin yerleştiği yerde mi?

Ameliyatla ilgili bir sıkıntı yaşamadım. Miyomlarım alındı. Kontroldede bir sıkıntı cıkmadı. Ücret 48bin verdim benim icin cok yüksek rakamdı ama rahim söz konusu olunca riske edemedim. Diger doktorlar 1 miyoma yogunlasmıstı, digerleri kücük oldugu icin ameliyatta karar veririz demişti gökhan bey hepsini sıkıntısız alırım dedi öyle de yaptı. 2 aydır gebelik deniyorum ama bakalım
Evet söz konusu rahim olunca tedirginlik o noktada başlıyor zaten. Gokhan beyle görüştüm bende tavsiyeniz üzerine, suan icin 50 55 bin gibi bir fiyat verdi😑

Bu arada icerde dediğiniz bebeğin yerleştiği yerde mi?
Rahim içinde ama kese ile dip dibe değiller şuan ilerde ne olur bilmiyorum ama şu an bir sorun oluşturmuyor. Dışarıdaki beni rahatsız etmeye başladı. Daha önce de mesane ve bağırsaklara baskı bacak ağrısı ile doktorlara gitmiştim. Tesadüfen öğrenmiştim. Bana acil ameliyat demişlerdi. Hiç çocuğum yoktu ve bekardım. Hamilelikte miyom çok hızlı büyüyor ve sayısı da artabiliyor. Büyüdükçe kanama vs. risk artıyor. Ben önce ameliyat olun derim ama büyük stres sizi de anlıyorum. 6 cm hamilelikte bir anda 15-16ya sa çıkabilir bunu da düşünün. Beslenecek damar arttıkça yani miyom büyüdükçe daha iyi besleniyor ve daha da hızlı büyüyor. Benim 6 aydır 1 cm kalan miyomum 4 ayda bir anda hamileyken 3 kat oldu.

Evet söz konusu rahim olunca tedirginlik o noktada başlıyor zaten. Gokhan beyle görüştüm bende tavsiyeniz üzerine, suan icin 50 55 bin gibi bir fiyat verdi😑
Cok zor bir karar. Benim 1 düşüğüm olunca karar verdim ve 8 haftalık bir gebelikte bile hafta hafta büyüdü. Miyom cogu kadında var bu sekilde dogum yapan cok kadın var ama gercekten şans meselesi. Sorun yaşayan da çok kadın var, ben düşükten sonra bu riski bilerek hamile kalmaya korktum. Kimse ne yaşayacağınızı bilemez. 2 cmlik miyom sıkıntı cıkarıp, 15 cmlik cıkarmayabiliyor. Yaşınız kaç bu arada, yaş da önemli bir faktör

Rahim içinde ama kese ile dip dibe değiller şuan ilerde ne olur bilmiyorum ama şu an bir sorun oluşturmuyor. Dışarıdaki beni rahatsız etmeye başladı. Daha önce de mesane ve bağırsaklara baskı bacak ağrısı ile doktorlara gitmiştim. Tesadüfen öğrenmiştim. Bana acil ameliyat demişlerdi. Hiç çocuğum yoktu ve bekardım. Hamilelikte miyom çok hızlı büyüyor ve sayısı da artabiliyor. Büyüdükçe kanama vs. risk artıyor. Ben önce ameliyat olun derim ama büyük stres sizi de anlıyorum. 6 cm hamilelikte bir anda 15-16ya sa çıkabilir bunu da düşünün. Beslenecek damar arttıkça yani miyom büyüdükçe daha iyi besleniyor ve daha da hızlı büyüyor. Benim 6 aydır 1 cm kalan miyomum 4 ayda bir anda hamileyken 3 kat oldu.

Evet haklısınız 😒 ameliyat olupta tekrarlama riskide varya ya yeniden oluşursa o kadar stres çekip diye tedirgin oluyorum .ameliyat sonrası zaten 4 6 ay gebelik icin bekleme süresi diyor doktorlar .o süre içinde yeniden oluşursa sikinti😒evet şans kimi gecelerin çok az büyüyor kimo gecelerin aşırı derecede büyüme gösteriyor

Cok zor bir karar. Benim 1 düşüğüm olunca karar verdim ve 8 haftalık bir gebelikte bile hafta hafta büyüdü. Miyom cogu kadında var bu sekilde dogum yapan cok kadın var ama gercekten şans meselesi. Sorun yaşayan da çok kadın var, ben düşükten sonra bu riski bilerek hamile kalmaya korktum. Kimse ne yaşayacağınızı bilemez. 2 cmlik miyom sıkıntı cıkarıp, 15 cmlik cıkarmayabiliyor. Yaşınız kaç bu arada, yaş da önemli bir faktör
Evet aynen dediğiniz gibi, miyom konusunda doktorlar bile genelde nötr kalıyor. Yaşım 32

Evet aynen dediğiniz gibi, miyom konusunda doktorlar bile genelde nötr kalıyor. Yaşım 32
Yaşınız daha genç, 4-5 ay korunma süresi oluyor. İleri yaşta olunca pek tavsiye etmiyorlar 4-5 ay bile önemli diye ama yine siz bilirsiniz tabi. İsterseniz zeynep kamile de görünün bir, ordaki doktorlar cok daha tecrübeli

Evet zeynep kamil i herkes tavsiye ediyor .Bende İnternet aracılığıyla birkaç doktorla görüştüm Gokhan Boyraz, Hanifi Sahin gibi işin piri olmuş doktorlar. Tabi fiyatlarda ona göre tuzlu.Oda beni zorlayacak 60 bine yakın ameliyat ucreti istiyorlar.Birde Zeynep Kamil i arastirayim

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki rahime yakın miydi miyomunuz? Bencede 6 cm miyom var gebelik ve ameliyat arasında kararsız kaldim
Evet benim rahim duvarına yapisikti,benim ikinci gebeliğimde vardi 3,5 cmdi,ilk üç büyüdü miyom,gebeliğimin sonunda 7 cm oldu ama sezeryan ameliyatında almak istemedi dr,önce gebelik deneyin bence çünkü ameliyat olsanız hemen gebelik düşünemiyorsunuz,doktorunuz ne diyor peki

Evet benim rahim duvarına yapisikti,benim ikinci gebeliğimde vardi 3,5 cmdi,ilk üç büyüdü miyom,gebeliğimin sonunda 7 cm oldu ama sezeryan ameliyatında almak istemedi dr,önce gebelik deneyin bence çünkü ameliyat olsanız hemen gebelik düşünemiyorsunuz,doktorunuz ne diyor peki
Rahim duvarına yapışık dediğiniz içeri doğru mu büyümüştü? Bazı durumda dışa bazı durumda içe buyuyormus ya..ameliyat sonrası sanırım 4 ay gibi bi korunma suresi oluyor o da kapalı olursanız ve hersey yolunda giderse.ama rahim tam toparlanmazsa ameliyat sonrası rahimde yırtılma olabiliyormuş gerçi yorumlarda okudum bunu. Doktora gittim şöyle ki sadece ultrason çekildi mr verdi ama ben miyom var deyince doktor şok oldum devamında sersem gibi oldum gebelik düşünecektim çünkü. Sonrasinda ramazan gelince kaldi , ramazan sonrası detaylı muayene olacağım ona göre karar vereceğim. Bu arada ultrason goruntum boyle.benimde içinde degilmis doktor bu şekilde soylemisti sadece .ama içeri etki ediyordur mutlaka cunku 6 cm e yakin

Eklentiler

• IMG-20230309-WA0042.jpeg
    IMG-20230309-WA0042.jpeg
    116,8 KB · Görüntüleme: 33
Rahim duvarına yapışık dediğiniz içeri doğru mu büyümüştü? Bazı durumda dışa bazı durumda içe buyuyormus ya..ameliyat sonrası sanırım 4 ay gibi bi korunma suresi oluyor o da kapalı olursanız ve hersey yolunda giderse.ama rahim tam toparlanmazsa ameliyat sonrası rahimde yırtılma olabiliyormuş gerçi yorumlarda okudum bunu. Doktora gittim şöyle ki sadece ultrason çekildi mr verdi ama ben miyom var deyince doktor şok oldum devamında sersem gibi oldum gebelik düşünecektim çünkü. Sonrasinda ramazan gelince kaldi , ramazan sonrası detaylı muayene olacağım ona göre karar vereceğim. Bu arada ultrason goruntum boyle.benimde içinde degilmis doktor bu şekilde soylemisti sadece .ama içeri etki ediyordur mutlaka cunku 6 cm e yakin
Benim rahim duvarına yapışık ama içe doğruydu,yani Dr tam bebeğin yerleşeceği yerde dedi,birde ben kaç doktora gittim kapalı ameliyati miyom temizleme için pek önermediler,hani rahim falan birlikte alınacaksa ancak öyle tavsiye ediyorlar çünkü kapalida tam temizleme olmuyormuş birde kanama riski daha fazla oluyormuş,açık olunca da dikişlerin iyileşmesi rahim toparlanması derken bir sene çocuk düşünme diyorlar,kesinin iyice iyileşmesi için,bence önce bebekten yana deneyin şansınızı,bana bir Dr gebe kalamazsin kalsan da düşük olur hep demişti çok şükür hiçte öyle olmadı,Dr progestan verdi bir ay onu kullandim,kanamam falan da olmamıştı yani.disa doğru olan miyom daha risksiz,bir arkadaşımds var hiç bir sıkıntı olmadı onda da gebelikte,rahim içinde büyümedigi için bebeğe etki etmiyor

Ben 21 Şubat'ta ameliyat oldum aldırdım miyomu çok kanama yapıyordu derin anemi teşhisi de kondu artık,9 cm olmuştu alındı,sizde bu tarz sıkıntılar yoksa almıyorlar bile

Benim rahim duvarına yapışık ama içe doğruydu,yani Dr tam bebeğin yerleşeceği yerde dedi,birde ben kaç doktora gittim kapalı ameliyati miyom temizleme için pek önermediler,hani rahim falan birlikte alınacaksa ancak öyle tavsiye ediyorlar çünkü kapalida tam temizleme olmuyormuş birde kanama riski daha fazla oluyormuş,açık olunca da dikişlerin iyileşmesi rahim toparlanması derken bir sene çocuk düşünme diyorlar,kesinin iyice iyileşmesi için,bence önce bebekten yana deneyin şansınızı,bana bir Dr gebe kalamazsin kalsan da düşük olur hep demişti çok şükür hiçte öyle olmadı,Dr progestan verdi bir ay onu kullandim,kanamam falan da olmamıştı yani.disa doğru olan miyom daha risksiz,bir arkadaşımds var hiç bir sıkıntı olmadı onda da gebelikte,rahim içinde büyümedigi için bebeğe etki etmiyord9

X