5 cm miyomm

Merhaba sizde miyom vardı değil mi hatırlamak için bende eski konuşmalara baktım da. Çocuk denediniz olmadı mı yoksa çocuk düşünmüyor muydunuz?
Evet rahim kasinda en son 7 cm olmuştu muhtemelen artmıştır. Yok denemedim tereddutteyim napmaliyim bilmiyorum.bisey olursa diye

Evet rahim kasinda en son 7 cm olmuştu muhtemelen artmıştır. Yok denemedim tereddutteyim napmaliyim bilmiyorum.bisey olursa diye
Neden denemiyorsunuz, düşük vs olur diye mi. Ben 1 kere gebe kaldım düşük oldu sonra ögrendim 7 cm miyom oldugunu, düşük buna bağlı degildi. Ama inanılmaz korkuttu doktorlar beni onun dısında küçük 2 tane daha vardı 7 cm miyom hamileyken olur 15 cm en iyi ihtimal agrıların olur, erken dogum olur dediler. Biliyorsunuz zaten ne kadar korkuttuklarıno”ı, haklılarda. nihayetinde gökhan boyraza olmuştum. Rahim agzındaydı servikal miyommış kanama acısından riskliydi.Ameliyat üzerinden bir yıl geçti 7 aydır deniyorum hamilelik oluşmadı bende cok korkuyorum şuan olmaz mı acaba ameliyattan mı diye. Bence ya denemeye başlayın ya da bir an önce ameliyat olun yaşınız ileriyse tabi. Çünkü hemen cocugu olanlar azınlıkta ve cok şanslılar

Bence aldırıp çocuk düşünmelisin. 5 cm miyomla hamile kaldım. Şu an kaç sormuyorum bile artık bir kaç ay önce 7,5 cm olmuştu ama. Ağrım sızım olmadı hamilelikte belki ama çok doktor değiştirdim ve bazı cesaretsiz doktorlar bu süreçte aşırı moralimi bozdu. Doktorun birisi senin doğumunu kimse yapmaz dedi miyom yüzünden. O yüzden bişey olmaz belki Allah bilir ama miyom alındıktan sonra kafa rahat olur. Doğumda inşallah doktor alacak duruma göre yoksa doğumdan sonra ilk işim miyomu aldırmak benim de

32 yaşındayım miyom rahim kasında mesaneye baski yapiyor.Ya ameliyat olursam bide çocuk olmazsa diyede korkuyorum denesem olurda düşerse diye ayrı korkuyorum. Korkmak demeyelim de tedirginlik diyelim.yani ilerleyen zamanda düşük olması korkutuyor beni erken dönemde düşük tabiki üzer ama 6 7 aylık düşük yapmak var bide.Neden bu kadar kararsız kaldığımıda bilmiyorum. Peki sizin neredeydi miyom?rahmin icinde mi?

Miyom ameliyati sonrasinda da çocuk olmama durumu oluyor sanirim tedirginligim o yuzden ya

Miyom ameliyati sonrasinda da çocuk olmama durumu oluyor sanirim tedirginligim o yuzden ya
İyi bir doktor araştırıp miyom ameliyatını yaptır bence. Benim de rahim kasındaydı miyom Allah’a şükürler olsun doğuma az kaldı. Fakat birşey olmayacak olsa dahi psikolojisi çok beter. Acaba düşük yapacak mıyım ağrım çok olacak mı? Miyom bebeği sıkıştırır mı diye diye bugünlere geldim yani. Rahim kasında olan miyom normal şartlar altında gebe kalmayı bile etkilemiyor ki bırak alındıktan sonra etkilesin. Ben çok araştırıp okudum. Sen şu an bile hamile kalabilirsin lakin süreçte Allah korusun sıkıntı olabilecek durumlar olabilir ihtimal tabi bunlar da. Rahim kasında değil de rahim içinde olan miyom 1 -2 cm bile olsa bebeğin yerleşeceği yerde olduğu için o bir tık daha sıkıntılı mesela

Benim intramuraldi(yanlıs yazmıs olabilirim) 3 tane cıktı, 8 haftalık gebelik gecirdim 3 cm büyüdü 7 cm oldu, cok hızlı büyüdü malesef. Bir de rahim agzına yakındı, bu tür miyomlar yani rahim agzına yakın baya tehlikeliymiş. Ben 1 düşükten sonra cok üzüldüm ve bu sefer hamile kalırım miyom yüzünden kaybederim diye cok korktum, dediginiz gibi ilk aylar da düşükten ziyade ileriki dönemde plesanta ayrılması vs olabiliyormuş ve düşükten sonra ameliyat oldum. sizi korkutmak istemem ama bir arkadasım miyom yüzünden cok agrılar yaşadı. Miyom işi cidden şans hic sorun yasamayanlar da var. Ben bunları düşününce 4 ay sonunda ameliyat oldum. Ama T Tugceexnxn dedigi gibi cok stresli bir hamilelik gecirmek istemedigim icin ikna olup oldum. Ya şöyle düşünmek lazım tehlikeli bişey olsa tüp bebek öncesi almazlardı heralde ilk miyoma kiste bakıyolar tüp bebekte. Bir de genelde sezeryanda da cok alınan miyomlar var çat diye 2.ye hamile kalıyolar ben öyle ikna oldum, ee teknolojide cok ilerledi tabi yine iyi düşünün

Ama boyutu büyük ya en son 7,5 cm kadardı .Allah sağlıkla doğmayı nasılsın etsin bebisesenin kaç cm di miyom?

Peki sonrasinda gebelik durumunuz ne oldu?deniyor musunuz şuanda?ameliyat kapali mi oldu , nasil geçti ayaklanma süreciniz?

Peki sonrasinda gebelik durumunuz ne oldu?deniyor musunuz şuanda?ameliyat kapali mi oldu , nasil geçti ayaklanma süreciniz?
7 aydır deniyorum olmuyor, 33 yasındaym bende bir sıkıntı yok gibi ama belli de olmaz tabi, eşimin biraz sperm problemi var spermler normale göre biraz cabuk ölüyormuş bir de lökasit cıktı sanıyorumki ondan sıkıntı yaşıyoruz. Ve malesef cok sık düzenli ilişki de olmuyor eşimin işinden, ovulasyonla takip edip yumurtlama günlerinde zor bela ilişki oluyor. Sperm sayısı cok düşüktü, sigarayı bıraktı cok sükür yükseldi ama en son testinde anormal hızlı ölüm gibi uyarı vardı, galiba spermi cok uzun yasamıyor ee dolayısıyla ben yumurtlayana kadar ölüyor sanırım. Tam yumurtlama gününü de doktorsuz kestirmek zor. Eşim takviyelerle ilerliyor, tekrar sperm testi istendi ürolaga gitcez. Rahim filmi de cekildim tüpler acık hormonlar amh de gayet iyi. Bir rahatsızlıgım yok. Yani ben miyom ameliyatına baglı oldugunu pek düşünmüyorum cünkü o kadar olan varki sıradan hastanelerde vs olup hamile kalan. Hatta miyom ameliyatı sırasında hamile oldugunu bilmeden ameliyat olan bile varmış forumlarda cıkıyor.Bu ay doktorla yumurtlama takibi düşünüyorum, tam ilişki saatini söylerse belki olur diyorum, bir umut valla cok stresli işler, Allah kimseyi böyle bir zorlukla sınamasın. Gün geçtikçe stres oluyorum bende, o bile etkiliyordur.

Kapalı oldum. Doç.dr taha takmaz var instagramda takip ediyorum cok ilgili bir doktor o da miyom konusunda uzman, ben ameliyattan sonra kesfettim kendisini bilseydim ondan da görüş alırdım, cok başarılı. İnstagramdan sordugumda bile kaç kere cevap verdi bence kesinlikle onla da görüşün

Evet Allah yardım etsin gerçekten ..insan stres oldukça oluyor en ufak bisey çıksa biz kadinlar kafaya takıyoruz zaten. Umarım tez zamanda çözüme kavuşur Allah hepimizin gönlüne göre verir

Evet takip ediyorum kendisini. Ücret olarak ne kadardı peki?90 bin vardır en az

Tamda anlattığınız sıkıntılı yerde benim de miyom vardı 5 cm ama rahim duvarında çocuğun yerleşeceği bölgede yaşım 26 en sonunda gidip oldum ameliyatı bakalım inşallah bundan sonrası güzel olur

Benim doğumum oldu fakat doktor miyomu alamadı riskli yerdeymiş kanama olur diye korktu. Doğumda büyüklüğü artmıştı doğumdan sonra küçülürmüş biraz sonra ameliyat olcam maalesef kurtulamadım. Çok sıkıntı yalnız ameliyat olup çocuk düşünmek daha mantıklı gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…