345. Dönemde Eşi, Nişanlısı, Sevgilisi Askere Gidecek Olanlar

Canım benim daha yeni gitti bugün. Şuan hatay serinyolda. Usta birliği tunceli il jandarma komutanlığı diyo ordamı kalır karakollara mı dağılırlar bilmiyorum ki nasıl olucak.

Canım benim daha yeni gitti bugün. Şuan hatay serinyolda. Usta birliği tunceli il jandarma komutanlığı diyo ordamı kalır karakollara mı dağılırlar bilmiyorum ki nasıl olucak.

Yeni bi yasa çıkmış 1 2 sene önce yanılmıyorsam. Üni. mezunları köy karakollarına dağıtılmıyor artık. Herkesin il jandarma yazıyormuş oraya gidince dağıtılabilir. Benim ki 343. dönem. Şırnak il jandarma çıkmıştı. İdil'e dağıtıldı. Ama ilçe jandarmadan dışarı çıkarmıyorlar.

hımm anladım canım..karakollara gıtmez sanmıyorum cunku neden bılıyomusun;zaten karakollara benım askerım gıbı onceden ısparta egırdırde falan 3 ay egıtım almıs komando birlikleri agırlıklı gonderılıyor..oralara da ic bolgesı denılıyor zaten..senınkı merkez de kalır bence..yani insallah kalır..merkez ilce gibi,karakol gıbı olmaz daha rahat olur..bızımkının carsı ıznı falan yok..7 24 tugayda yada karakolda..karakol komutanı zaten,sorumlulukları cok fazla...Ben cok ıstedım kısa donem olmasını ama uzun donem cıktı..senin askerin kısa donem herhalde?

benim esim ustabirliginde izne bile cikamicak.cikarmiolarmis hakkari de(

O kadar iyi anlıyorum ki sizi. Bende orda Şırnak yazısını gördüm 4 ay önce....

Gelmemeleri daha iyi. Ktm falan yol hep tehlikeli zaten. Diyarbakırdan Şırnak'a ktm götürmüştü sevgilimi. Gidene kadar ölmüştüm. İyiki izinde yok.Çıkmasınlar tabi dışarı.... Orda güvendeler. İçinizi rahat tutun...

Evet bende duymuştum dışarı çıkarmıyorlar diye. Ne kadar az kalmış sizin inşallah bundan sonrasıda çabucak gecer kavuşursunuz. Darısıda bizim başımıza olur bian önce gel eylül gel

aynen;benim askerimi de elazıgdan hozata ktm götürmüştü..daha da cıkamaz ordan zaten şafaga kadarAbim şırnakta yapmıştı..annem uyku uyuyamıyodu hiç..Allah hepsine yardım etsin..o kadar zor ki

Evet bende duymuştum dışarı çıkarmıyorlar diye. Ne kadar az kalmış sizin inşallah bundan sonrasıda çabucak gecer kavuşursunuz. Darısıda bizim başımıza olur bian önce gel eylül gel

Ay ben neler çektim. Nasıl zor kabullendim. Şafak ne zaman 50ye geldi, ben o zaman toparladım. Çok zor alıştım çok kötüydü ya... İnşallah bundan sonrası çabuk geçer dediğiniz gibi.

Ve inşallah sizin de bir an önce biter. İçinizi rahat tutun, benimkinin olduğu yerde tek kısa dönem o mesela. Belge işlerini falan yaptırıyorlar, telefon falan... Hiç dışarı çıkmıyor. Sadece günde 2 saat nöbeti vardı o da yok artık. Koruyorlar oldukça. Dışarı komandolar çıkıyor bir tek...

Benimde eşim hatay serinyol ustabirlik tunceli arayabildimi acaba seni ben daha konuşamadım

yok canim ya aramadi( en son aksam yedi de aradi havaalanindayim kendim gibi iki askere gitcek arkadas buldum onunla gidicem simdi dedi.30 sn bise konustuk o kadar

aynen;benim askerimi de elazıgdan hozata ktm götürmüştü..daha da cıkamaz ordan zaten şafaga kadarAbim şırnakta yapmıştı..annem uyku uyuyamıyodu hiç..Allah hepsine yardım etsin..o kadar zor ki

Uçak yada otobüs saatine göre çıkarıyorlarmış. Bileti aldık onu postalıcam. O kdar dikkat ediyorlar ya... Sizdeki de ne şansmış :2:

yok canim ya aramadi( en son aksam yedi de aradi havaalanindayim kendim gibi iki askere gitcek arkadas buldum onunla gidicem simdi dedi.30 sn bise konustuk o kadar

Ay ben çok salça oldum ama bilgilendireyim diyorum :))) Kızlar acemilikte pek arayamazlar ama özellikle doğuya gitcekler çok rahat. Telefonlarını alsınlar gitsinler. Bi de acemilikte diyin.. ankesörlülerden bazıları geri aranabiliyor. bnimki onları keşfetti. o çaldırdı ben aradım kontor derdi olmadı. orda kontor almak dert, sıra var bi ton falan. bide o kartlar çok çabuk bitiyo yazık paralarına

İnsallah dediğin gibi olur evet kısa dönem tabi en önemlisi zaman çabucak akıp geçsin bir an önce herkes kavuşsun sevdiğine. Ben evimize bile gidemiyorum sanırım bir süre daha gidemiycem annemlerde kalıyorum çok zor geliyor şuan. Geçermi bilmem...

esim simdi aradi:)) 2 bucuk dakika konustuk.hatay serinyolda.hala yerlesememisler cok kalabalikmis(odalarda yataklar dolaplar cok yanyanaymis.ha bire asagi yukari inip duruolarmis.esim su bile icememis beni zor aramis. dolabini yatagini yerlestirememis.bi turlu organize olamamislar.

Beni hala aramadı keşke bir sesini duyabilsem canımıniçinin

Amın ınsallahh..gecer tabi cnm,sabırlı olmak gerekıyor..bak 343.kısa donemlerın 1 ayı falan var..gelecekler mayısta..sızinki de bıter hayırlısıyla,su gıbı akar zaman..ilk zamanlar ben de cok uzuluyordum..doguya gıdecegını bılıyorduk egırdıre gıden batıya gıtmedıgı ıcın kesındı dogu..hergun aglıyordum ama dualarımı da eksık etmıyordum ondan..sonra alıştımm,gunler gectıkce sen de alısacaksın bır bakmıssın bır kac haftan kalmış..üzülme sakın,ona da üzüldügünü belli etme,askerde cok hassaslasıyorlar..

Beni hala aramadı keşke bir sesini duyabilsem canımıniçinin

esim cok fena bi kalabalik var dedi.herkes yerlesmeye calisiyo dedi.muhtemelen esin daha isini biterememistir yoksa arardi seni tatlim rahat ol.bende evimden uzagim annemlerde kalcam simdi kaynanamdayim(

slm arkadaslar benim eşim canım aşkım da aradı bugun teslim olduktan sonra.. bi dkk falan anca oda önemli bişey vardı onu sordu sonra hemen kapattı görüşürüz diye....

allah hepimizin yardımcısı olsun...sesini duymak hem sevindirici hem de bir o kadar üzücü ( nasıl geçer bu günler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…