30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

çok şükür rahat bir işteyim her şey yolunda gibi hayatta ama bunalımlardan bunalıma koşuyorum. insana rahat neden batar acabaitiraf etmek gerekirse çok yalnız hissediyorum kendimi

Aslında yapılcak o kadar çok şey var ki.

Yabancı diziler ile dilini geliştirebilir. Para biriktirip yurt dışına yeni yerler görmeyi hedefleyebilirsin.

Dans, müzik, seramik, resim, fotoğraf, boyama, vs. vs...

Öğrenebileceğin, keşfedebileceğin çok şey var.

İnsan kalabalıklar içinde bile bir parça yalnızdır.

genelde sevgilisi ile uzun süre paylaşımda bulunanlar hep kendilerini başkalarının varlıklarını alıştırıp zorluk çekiyorlar.
Sevgilin veya hayat arkadaşın olsada seni mutsuz eden hep birşeyler oluyor.

Allah'a yönel yalnızlık çekme..

sanırım ben de bu topik'in üyesi olacağım yakında. olmuyor yani istemiyor kimse benle evlenmek. bu gerçekle yüzleşmem lazım. dışarıya karşı "hahayt beni istemeyeni ben hiç istemem" modunda olsam da içten içe evlenmek isterdim ne bileyim. bana önereceğiniz bir şeyler var mı? Not: erkek arkadaşım var ama benden küçük ve evlenmeyi düşünmeyen bi yapıya sahip. aha kaldım böyle.

Merhaba arkadaşlar.
Neler yapıyorsunuz?
Hayatta beklentileriniz nelerdir?
Sohbet edelim.
yaa ben 36 yasindayim hayatima tekrar yon vericem ve artik kafamda ve ruhumda bitirdigim zavalli bir evlilik ve ise baslamayi dusunuyorum ve uc cocuk yaptim kariyerde yaparim yaaa kim demis ki yapamam bir kadin isterse neler yapar yaa

doğru siz neler yapıyorsunuz boşluğu doldurmak için

Karşılık beklemeden insanlara yardım et. Rast gele. Sokaktaki bir insan da olur bu komşun da olur. Maddi de olur manevi de olur.

Kitap oku, içsel kitaplar... Psikoloji veya kişisel gelişim. İnancına göre dini kitaplar (ama her türlü hurafe var dikkatli seç)

İlgini çekecek bir kursa yazıl. Belediyelerin ücretsiz kursları da var. Muhakkak sana uygun bir tane vardır.

Ailenle daha çok vakit geçir, şayet yanındalar ise...

Bir yere gönüllü ol. İnandığın bir kurum, dernek vs olur. Maddi veya manevi yardım et. Hiç olmadı birkaç arkadaş bir olup ihtiyacı olanlara yardım etmek üzere bir şeyler yapabilirsiniz.

Bunlardan birini veya birkaçını yapabilirsin. Emin ol hem fiziksel olarak boş vaktin kalmayacağı için huzursuz olacağın şeyler düşünmeye fırsatın olmayacak hem de manevi boşluğun dolacak.

Bir de en önemlisi "olumlu" düşün. Pozitif ol. Dua, sabır ve şükür...

Hoş geldin. Kaç yaşındasın?

Ben düşünüyorum da evlenmiyor olmak benim seçimim. Ben sevemiyorum.
Senin durumunu düşündüm de o da zor ama hayatının amacını bu yapma.
Hayatı bir yandan yaşa.
Şöyle düşün "nikah ve ölümün saati şaşmaz" derler, o zaten olacaksa olacak. Allah'a inan ve hayata direnme!

Şems Tebriz-i 14. kural:Hakk’ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil seninle beraber aksın. Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?

yaa ben 36 yasindayim hayatima tekrar yon vericem ve artik kafamda ve ruhumda bitirdigim zavalli bir evlilik ve ise baslamayi dusunuyorum ve uc cocuk yaptim kariyerde yaparim yaaa kim demis ki yapamam bir kadin isterse neler yapar yaa
İnsan isterse Allah'ın izniyle her şeyi yapar. Yeter ki isteyelim. Azmedelim.

Çok hoş geldiniz konumuza...

Çocuklarınız kaç yaşındalar?

yeni gelen arkadaşlar hoş gelmişler. mavili arkadaşımızın yazdığı gibi, boş durmak yok.hayat
AS Petunya'm, hoş geldin.
Bir iki gece önce aklıma geldin. Petunya da hamile olabilir yakında inşallah, dedim.

hoşbulduk prenses
çok yakın bir arkadaşım da rüyasında bizim evde balıklar görmüş, gerçi bende eve balık almayı düşünüyorum ama
ne desem bilemedim hayırlısı
olursa tabi ki haberiniz olur

doğru siz neler yapıyorsunuz boşluğu doldurmak için

Bu topiği görüyordum okuyordum ama işte ben de otuzum ve halen bekarım merhabalar herkese

AS Petunya'm, hoş geldin.
Bir iki gece önce aklıma geldin. Petunya da hamile olabilir yakında inşallah, dedim.

Herkese merhaba ....

Hoşgeldiniz

Hayırlısı olsun.

Hoşbuldum canım, teşekkür ederim geziyorum konuları burada yeni muhabbetlerde birlikteyiz artık

Kesinliklee az varmış onları da kapmışlar galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…