30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

merhaba, cevap için teşekkürler :) 27 yaşındayım, facebook sağolsun bütün yaşıtlarımın, benden küçüklerin evlenip çoluk çocuğa karıştığını gözüme sokuyor. haklısın, ben olayları akışına bırakmada sorun yaşıyorum sanırım. bi ara düzelir gibi oldum, hayatım da güzelleşti o ara ama şimdi yine bi kontrol etme sevdasına girdim. akışına bırakmada, kadere güvenmede sıkıntım var ama sorun belli olunca çözüm de gelecek inş :)

günaydın kızlar tatili yedim resmen . hem burda kalmak ama istanbula gitmek istiyorum yine parçlanmış bi hayat oluyor.

evlilik konusunda ise son yaşadığım şeylerden sonra gördüm ki gerçekten istiyorsam bu işe kalkışacağım zorlamayacağım bir daha. 2 -3 yıl önceki evlilik mnyaklığım da kalmadı. ve erkekleri tanıdıkça çoğunun çok boş olduğunu görüyorum

Akışına bırak , forumda o kadar eşim evlendikten sonra çok değişti artık ilgisiz konuları var ki , çoğu evlenince aynı kıvama gelecek gibi ondan evlen geç en mantıklısıyla boşlar evet (bi de kendim uygulasam)

merhaba minerva, evet bende tatil yapmadım ama çabuk geçti bana göre de.

haftaya havalar yine soğuycakmış, kar bekleniyor alışmıştık güneşe.

evet esra hanım, haklısınız özellikle bdv hep eşinden şikayetçi bayanlarla dolu

canım aynı düşünceleri paylaşıyorum. tatil bitti resmen. gitmek istemiyorum istanbula. ben oraya ait hissetmiyorum kendimi.
sabah uyandığımda içimden ben bu hayata s... diye tekrarladığımı fark ettim. resmen isyanlardayım. inşallah bu günler biran önce geçer.

Olur olur o da olur zamanla...
Ben senden beş yaş büyüğüm. Biz de öyleydik (ukalalık olarak algılama insan bir sene sonra bile geçen seneye göre değişiyor. Olayları bir şeyleri göre göre değişiyorsun. Kabulleniyorsun.) Ben de gelgitler yaşadım / yaşıyorum. Olur yani ama önemli olan kendini üzmemek ve akışa bırakmak.
Allah hayırlısını versin.

Şu habere bir bak derim Bu sabah gördüm.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2015/02/150204_facebook_depresyon

İşte ben de bu yüzden "tanıştırılma" işini sevmiyorum.
Evlenmiş olmak için evlenmek zorunda olmak kötü. Kendiliğinden gelişsin istiyorum. Rabbim kabul buyursun inşallah.

Şeytan ve nefis;

binlerce hikmet ve hakikat, ümit kapılarını kapalı- dolu bardağı boş göstermeye,
beyazı siyah, hakkı batıl, güzellikleri çirkin göstermeye çalışır.

Yazdan sonra kış gelecek elemi verirken,
bahardan sonra yeniden yaz gelecek hakikatini gizleyerek; keder vermeye çalışır.

Ey şeytanı lain:
ister hayatımda fırtınalar kopsun,
ister elem ve keder şimşekleri çaksın ,
ister bela ve musibet hayatımı kış hüznüne çevirsin!...

Bilirim ki,
benim gönlüm, rabbimle hep yaz,hep bahar,hep süt liman bir deniz, güneşler kadar parlak bir tebessüm olur..

bu haberin doğruluğuna katılıyorum.
hep bir GÖSTERME çabası. bakın karnım şöyle çıktı, eşim bana böyle sarılıyor. yatakta bu şekil yatıyorum.
sabah uyandığımda bu haldeyim. öğlen bunu giydim. akşam yemeği burda yedim.
çocuk doğum günü partileri, showerlar,
ben de kullanıyorum ama keyfim isterse. aman illa paylaşayım diye uğraşmıyorum

ben nereye atim onu bilmiyorum ruhum aitsizlik yaşıyr galiba. off redd ıff ben bu dünyayı güzel yaşamak istiyorum ama beceremiyorum . çok uzağım maneviyata mesela bu yöne yoğunlaşsım var

İşte ben de bu yüzden "tanıştırılma" işini sevmiyorum.
Evlenmiş olmak için evlenmek zorunda olmak kötü. Kendiliğinden gelişsin istiyorum. Rabbim kabul buyursun inşallah.
kuzum tanıştıılmıp çok mutlu olan var ben buna karşı diilim hem de daha güvenli geliyo artık

ben paylaşım yapmayı seviyorum :) ama çok diil galib petu biz sosyal paylaşımlarda yokuz dimi birbirimizde :) eklemek istersen ekle canım

ben nereye atim onu bilmiyorum ruhum aitsizlik yaşıyr galiba. off redd ıff ben bu dünyayı güzel yaşamak istiyorum ama beceremiyorum . çok uzağım maneviyata mesela bu yöne yoğunlaşsım var
Kalpler Ancak Allah'ı Anmakla Huzur Bulur | Ra'd, 28
Ayette geçiyor canım, tek yok maneviyat. Dünyada hiç bir şeyden zenk alamıyorsun gerçek anlamda, herşeye sahip olsanda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…