3 aylık hamileyim kaynanam yüzünden boşanma eşiğine geldim. Lütfen bir bakar mısınız

Karacamyerli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2016
308
515
34
Eşim çiftçi. Mayıs ve Eylül ayları arasında köyde çalışıyor. 8 aylık evliyim. Evlenmeden önce ona ben ailenin yanında yaşamam diye söyledim. Misafir olarak ailesinin yanına köye gidiyorum yemek yapılacaksa yapıyorum 1 veya 2 gün kalıp evime geliyorum. İlçede yaşıyoruz. Köy ile arası 2 km. 5 ay boyunca beynimi yedi kaynanam çocuk çocuk diye. 1 aylık evliydim adet tarihimi sormaya başladı hamile kalana dek devam etti. 4 aylık evliyken beni çocuğum olmuyor diye doktora götürdü. Doktor ona kızdı hatta kız da sorun yok oğlunu getir dedi diye doktora da kızdı. Canımı ciğerimi yedi. Sessiz sakin saygısızlık etmeyen Üniversite mezunu biriyim. Kocam lise mezunu ama bunu hiç dert etmedim baştan. 3 aylık evliyken gece 4 de eve gelmeye başladı. Bu geçici dedi sorunlar var dedi sineye çektim. Sonra eve geldiği saat 2 oldu. Herhangi bir iltifat sevgi aşk gösterisi yoktu. Afedersiniz yatak dışında bir kere yanağımı vs öpmedi. Annesi sen adamsın ersin ona göz açtırma yularını çek diye bunu doldurup doldurup üzerime saldı.. Oğlu sabah uyusa uyusun yavrum dedi benim uyuduğumu duysa sen kadınsın uyuma dedi.. Sabah 7 de akşam 8 de habersiz kapıya geldi ev oğlunun üzerine de olsa ev benim zaten istediğim saat gelirim dedi. Benim ailem evime 1 kez oturmaya geldi haberli ama eşimin ailesi evden çıkmadı. Eltimin çocuklarını da yolladılar Kocam bişey demedi. Annesi ne derse onu yaptı hala da yapıyor. Şimdi 3 aylık hamileyim dün babamın evine geldim. Mevzu şu beni temelli köy evine almaya çalışıyorlar. Ama bunu böyle demiyorlar fakat akrabalardan duydum. Kocam yazın çalışacağı için 4 ay geleceksin kalacaksın dedi eşim. Bu arada 4 ay gidersem kaynaşacakmışım fırsatmış bu benim için onlarda bu arada Buradaki evimi satacaklar oraya beni temelli alacaklar. Bende eşime gelmeyeceğim dedim. S.ke s.ke geleceksin dedi. Bu konu açılmayacak dedi. Evden çıktı ben de yarım saat sonra babamı aradım evden ayrıldım. Saat 10 buçuk gibi eşim babamın telefonu üzerine eve geldi. Köye gelmeyeceğim dedikçe dellendi. 4 gün orda 3 gün burada kalırız dedi bazen 10 gün orda kalırız dedi beni yumuşatmak istedi sonrada pazartesiye kadar kal sen burda ben pazar gelirim yok gelemem maç var dedi gitti. Pazartesi gelse de o bana bi öneri getirmeyecek çünkü evden gitmeden önce ben anneme bir sorayım onlarla konuşayım dedi. Adamı karısı hamile haliyle bırakmış o halen annem diyebiliyor.. Paraları var ama özel hastaneye gittiğim için kaynanamın gözüne batıyor devlete git ben sana Dr bulurum millet tarla da doğurmuş diyebiliyor. Ben epilepsi hastasıyım Dr eşimin yanında sinir gerginlik stres yasak ona dedi iyi bakacaksın hamileliği özel geçecek dedi buna rağmen nöroloji doktoruna gitmeye ne gerek var iyisin ya dedi. Ailesi epilepsiyi bilmiyor. Annesi beni uysallaştıracakmış komşusuna hava atarken öyle dedi. Ne demekse artık sanki hayvanım ben. Eşime göre o beni almış gelinmişim ben annesine hizmet edecekmişim onla yaşayacakmışım.. Annem ona bizimle 1 hafta kal rahat olacakmışım dedi de olur mu öyle şey rahat edemem dedi. Peki kızımız nasıl rahat olacak deyince gelin o dedi. Annesi herşeyime karışıyor yatağıma kadar.. Ben onlarla yaşasam ölürüm. Eltimin ruhunu emmiş kadın eltim sadece bedenen orada çocuklarına dahi karışamaz. Herşeyi kaynanam bilir. Eşim de ona çok düşkün. Annesi öl dese ölecek.. Şimdi boşanmak istemesem de olay oraya giderse hakim çocuk doğsun diye bekler mi yoksa hemen boşar mı.. Eşimi seviyorum yuvamı yıkmak zoruma gidiyor ama eşim dünden beri 1 kez aramadı beni. İş sarpa sarıyor bu belli.. Siz olsanız ne yapardınız doğru bir karar mı veriyorum diye sorguluyorum hep. Korkuyorum bir de.. Çocukla kalıcam 8 aylık evlilik uğruna mıydı herşey diyorum.. Genç kızlık hayallerim yıkıldı. 26 yaşında karnımda bebeğimle baba evine girdim.. Çok ama çok üzgünüm Nolur bir şeyler yazın bana..

Boyle adamlar evlenmesin,boyle analarda cocuklarini evlendirmesin bu nedir yaa
Kimse zorla birsey yaptiramaz sana evlenmeden once boyle birsey demislermiydi ilerde beraber oturucaz gibi.
Esinin zaten terbiyesizce konusmasi uzerine halen nasil seviyorum diyebiliyorsun midem bulandi benim.ailene soyle destek olsun sana belliki esinde aileside kultur seviyeleri oldukca dusuk bunu onceden fark edemedinmi..
Suanda ailen sana destek olacak ve esin cok zor seni dinlemesi belliki ailesinin dedigini yaptirmaya calisiyor kabul etme

Baştan o kadar medeni o kadar kibar bir adamdı ki.. Hediyeler şiirler.. Dilinden tek damla küfür akmazdı. Ben onu bu haliyle sevdim. Şimdilerde çok kızıyorum ona. Baştan beri ben köyde yaşamam dedim ailemde dedi. Kabul ettiler öyle evlendim. Babam sende çocuğunda kabulümsün kocan kendine eş bulur ama ben bir kız daha bulamam dedi evini açtı.

Sakın ama sakın annenlerden dönme hayatının hatasını yaparsın kocanida ailesinide Allah ıslah etsin sakın bak dönme geri
Güven kırıldı bir kere.. Dönersem ezecekler beni. Kocamın sinirli yapısı var telefonu da elimden alır ailemle iletişimimi keser çünkü şuan aileme kızıyor arkamda durdukları için. Dönmek iyi görünmüyor bana. Daha çok batağa çekilecekmişim gibime geliyor.

Sen bu adamı hiç mi görmedin? Bu kaynanayi hiç mi anlamadın evlenmeden önce? Adam hala daha anneme sorup geleyim modunda. Şaka gibi
Her sözüm onun için emir gibiydi. Bir dediğim iki olmuyordu. Baştan asıl karakterini çok iyi gizlediler her ikisi de.

Her sözüm onun için emir gibiydi. Bir dediğim iki olmuyordu. Baştan asıl karakterini çok iyi gizlediler her ikisi de.
Bu kendini iyi gösterme durumunu da hiç anlamam. Bir yerde patlak veriyor işte. Karşılarındaki insanın da günahına giriyorlar. Sen zaten kararını vermişsin. Baban da adam gibi bir adammış. Hiç üzme kendini. Seni gerçekten sevip mutlu edebilecek birileri çıkar karşına. Pes etmek yok daha huyu suyu baba tarafına çekmeyen akıllı bir evlat yetistireceksin

Çok korkuyorum ama niye bilmiyorum ama korkuyorum.. Bebeğime yetebilecek miyim onun eksik yanını tam edebilecek miyim diye. Kontrollerim doğumum hep onsuz olacak. Hani babalar elini koyar ya karna onu yaşamayacağım. Yaşanmayacaklara üzgünüm belki de bilmiyorum.. Benim sevdiğim adamın içinden beni düşünmeyen bu erkeğin çıkışına üzgünüm. Doğmamış bebeğini dahi düşünmeyen bir adama üzgünüm diye üzgünüm.. Bebeğimi en iyi şekliyle yetiştireceğim Allahın izniyle.. 1 yaşına gelince anneme bırakıp çalışırım diye düşünüyorum.. Artık bir şekilde başımın çaresine bakacağım. Bebeğim için ayakta başım dik duracağım..

Korkman çok normal. Zor günlerin elbette olacak ama sen daha kötüsünü yaşamamak için hayatına müdahale ettin. Eşinle doktora kavga gürültü, ağlayarak gidecegine yalnız ama kafan rahat olarak gideceksin. Bana durumun CuteMom ı hatırlattı. Onun bebeği de babasını görmedi. Şimdi o bebek büyüdü, okula bile gidiyor. Bebeği küçükken hem bebeğine hem kendisine değer veren bir adamla evlendi. Şimdi ikinci bebeğini bekliyor. Galiba kendisi banli. Özgür kalınca o da umarım tecrübelerini aktarır.

Sabretmek ve geleceğe inanmak çok zor ama su akar yolunu bulur. Sen ters giden düzeni değiştirme cesareti gösterdin. Bu yüreklilikle kendine de bebeğine de yetersin.

keşke onun korunmasına güvenmeyip hamile kalmasaydın, baştan olmamış bi şansmış. ailen arkandaysa bi an önce kurtul bu cahillerden

aynen öyle sende sakın dönme o yüzden ezilceksin çünküüü

Kv den önce kocan yüzünden bitiyor evliliğin ama seviyorum diyorsan bütün bunlara katlanman gerekir.
Hazır gitmişsin eğer eşinin söylediklerine kanıp onların yanına dönersen köle hayatına hazır ol.
Sen sevdiğin için göremiyorsun şimdi ama anlattıklarına burdan bakınca gidişat iyi görünmüyor.

Benim ilk evliliğim tam olarak böyleydi, adam değişmiyor, ailesiyle evlenmiş gibi onların istekleri doğrultusunda yaşayabilirim diyorsan devam et, ama bence 26 yaşındasın yol yakınken vazgeç ömrünü heba edebilirsin. Çocuğun olacakmış birde, eşini al karşına konuş diyeceğim ama hamile kadına s... s.. geleceksin kalacaksın diyebilen biriyle ne kadar sağlıklı kararlar alabilirsin bilmiyorum Allah yardımcın olsun cok zor Allah sana sabır, bebeğine sağlık versin..

baban karşısına alacak adam olacakısn yada kızımla boşanacaksın diyecek ,

şartları siz sıralacayacaksınız ,

kızım hiç bir şekilde koye gitmeyecek
bize yakın ev kiralancak bize yakın oturacaksınız ,
kızımın saçının teline zarar verirsen seni pişman ederim diye ,
bu ne yaaa kendilerine köle almışlar sanki

Donersen bir omur ezileceksin.. hayallerini isteklerini baba evinde birakabiliyorsan omrunu kv ye adayabileceksen geri don..
Esinin cumleleri okurken benim bile yuregime dokundu.. sana da eltine de cok uzuldum...
Degersiz degilsin.. kendini degersiz hissetmene neden olmalarina izin verme..
Bosan diyemem gerci yazdiklarimda devam et de diyemedim.. ama lutfen genc kizlik hayallerinin evliligin biterse bitecegi fikrinden vazgec.. kaldigin zaman da durumun daha iyi gorunmuyor..
Allah hakkinda hayirli olani secmeni nasip etsin..

Canım eşinle gidersen eğer bu istekleri gerçekleştirmiş olucaksın bir nevi annesi dolduruyorsa sende doldur zor birşey mi demekki eşin öğretme akıllı o neymiş öyle herşeye karışan kaynana...

Annenlerde dur arkandalarsa tabi eşin ararsa benim beni korumayan kişiyle gidecek bir yerim yok sersin...Sürt burnunu sensiz yapamicağını anlasın arayıp sorma bırak o seni sen onun anasına bakmak zorunda deüilsin annesinin bakılcak durumu yokki onun yanına gidesin sen hamileyken senin yanında depilken bu kadar karışabiliyorsa yanına gitsen eşine dayak bile attırır

esin seni sevmiyor. Üzgünüm ama durum bu bence. Donersen bence cehenneme döneceksin.köyde kaynanaya hizmetle yükümlü olarak hayatına devam edeceksin. Çünkü o kafadalar kocan da kayinvaliden gibi. Olmuş olan artık. Hayatının bundan sonrasını kurtarmaya bak. Daha genceciksin. Son durum n bu arada ? 10 gün olmuş konu acilali.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…