3 aylık hamileyim kaynanam yüzünden boşanma eşiğine geldim. Lütfen bir bakar mısınız

aman be öyle kocayı ne yapacaksın boşan gitsin . Onla hayat devam etmez .Kaynananda kendine köle bulsun sinir oluyorum üçüncü kişinin evliliklere karışmasına .

Canım barışırsan durumun hiç içaçıcı görünmüyor berbat bi hayat seni bekliyor belki çalışsan düzen kursan eşinle barışsan da kimse karışamaz ama çalışmadan çok zor. Ayrılmak kolay değil hele yeni hamileyken ama adamın sana saygısı yok ki o eve girersen yine sorunlar başlayacak ve ömür boyu mutsuz olacaksın

Offff çok sinir bozucu yahuu. Allah sabır versin ,güç versin , yuvana huzur versin. Sakıınn gitme kardeşim temelli falan heleki evini satma konusunu kesinlikle unuttur onlara. Ailenin yanında şuan için devam et. Lanet olsun yaa tamam evliliğim için gideyim köye dersen,en büyük hatayı yaparsın ve bana gre birdaha o evde asla söz hakkın olmaz , o la maz. .

En çok da hamile olduğun için boşan, ya kızın olursa? Bu zihniyette bir ailede. Ne sana ne çocuğuna yazık olmasın, en kötü şart böyle insanların yanındaki rahatlıktan iyidir. Her şeyi göze al ve ayrıl.

Merhaba ustunden uzun zaman geçmiş ama umarim iyisinizdir. Boşanmanızı tavsiye ediyprum babanızın arkanızda olmasi cok guzel. Kaynana ise tam bir cadıymış iyi sabretmişsiniz

Eşim çiftçi. Mayıs ve Eylül ayları arasında köyde çalışıyor. 8 aylık evliyim. Evlenmeden önce ona ben ailenin yanında yaşamam diye söyledim. Misafir olarak ailesinin yanına köye gidiyorum yemek yapılacaksa yapıyorum 1 veya 2 gün kalıp evime geliyorum. İlçede yaşıyoruz. Köy ile arası 2 km. 5 ay boyunca beynimi yedi kaynanam çocuk çocuk diye. 1 aylık evliydim adet tarihimi sormaya başladı hamile kalana dek devam etti. 4 aylık evliyken beni çocuğum olmuyor diye doktora götürdü. Doktor ona kızdı hatta kız da sorun yok oğlunu getir dedi diye doktora da kızdı. Canımı ciğerimi yedi. Sessiz sakin saygısızlık etmeyen Üniversite mezunu biriyim. Kocam lise mezunu ama bunu hiç dert etmedim baştan. 3 aylık evliyken gece 4 de eve gelmeye başladı. Bu geçici dedi sorunlar var dedi sineye çektim. Sonra eve geldiği saat 2 oldu. Herhangi bir iltifat sevgi aşk gösterisi yoktu. Afedersiniz yatak dışında bir kere yanağımı vs öpmedi. Annesi sen adamsın ersin ona göz açtırma yularını çek diye bunu doldurup doldurup üzerime saldı.. Oğlu sabah uyusa uyusun yavrum dedi benim uyuduğumu duysa sen kadınsın uyuma dedi.. Sabah 7 de akşam 8 de habersiz kapıya geldi ev oğlunun üzerine de olsa ev benim zaten istediğim saat gelirim dedi. Benim ailem evime 1 kez oturmaya geldi haberli ama eşimin ailesi evden çıkmadı. Eltimin çocuklarını da yolladılar Kocam bişey demedi. Annesi ne derse onu yaptı hala da yapıyor. Şimdi 3 aylık hamileyim dün babamın evine geldim. Mevzu şu beni temelli köy evine almaya çalışıyorlar. Ama bunu böyle demiyorlar fakat akrabalardan duydum. Kocam yazın çalışacağı için 4 ay geleceksin kalacaksın dedi eşim. Bu arada 4 ay gidersem kaynaşacakmışım fırsatmış bu benim için onlarda bu arada Buradaki evimi satacaklar oraya beni temelli alacaklar. Bende eşime gelmeyeceğim dedim. S.ke s.ke geleceksin dedi. Bu konu açılmayacak dedi. Evden çıktı ben de yarım saat sonra babamı aradım evden ayrıldım. Saat 10 buçuk gibi eşim babamın telefonu üzerine eve geldi. Köye gelmeyeceğim dedikçe dellendi. 4 gün orda 3 gün burada kalırız dedi bazen 10 gün orda kalırız dedi beni yumuşatmak istedi sonrada pazartesiye kadar kal sen burda ben pazar gelirim yok gelemem maç var dedi gitti. Pazartesi gelse de o bana bi öneri getirmeyecek çünkü evden gitmeden önce ben anneme bir sorayım onlarla konuşayım dedi. Adamı karısı hamile haliyle bırakmış o halen annem diyebiliyor.. Paraları var ama özel hastaneye gittiğim için kaynanamın gözüne batıyor devlete git ben sana Dr bulurum millet tarla da doğurmuş diyebiliyor. Ben epilepsi hastasıyım Dr eşimin yanında sinir gerginlik stres yasak ona dedi iyi bakacaksın hamileliği özel geçecek dedi buna rağmen nöroloji doktoruna gitmeye ne gerek var iyisin ya dedi. Ailesi epilepsiyi bilmiyor. Annesi beni uysallaştıracakmış komşusuna hava atarken öyle dedi. Ne demekse artık sanki hayvanım ben. Eşime göre o beni almış gelinmişim ben annesine hizmet edecekmişim onla yaşayacakmışım.. Annem ona bizimle 1 hafta kal rahat olacakmışım dedi de olur mu öyle şey rahat edemem dedi. Peki kızımız nasıl rahat olacak deyince gelin o dedi. Annesi herşeyime karışıyor yatağıma kadar.. Ben onlarla yaşasam ölürüm. Eltimin ruhunu emmiş kadın eltim sadece bedenen orada çocuklarına dahi karışamaz. Herşeyi kaynanam bilir. Eşim de ona çok düşkün. Annesi öl dese ölecek.. Şimdi boşanmak istemesem de olay oraya giderse hakim çocuk doğsun diye bekler mi yoksa hemen boşar mı.. Eşimi seviyorum yuvamı yıkmak zoruma gidiyor ama eşim dünden beri 1 kez aramadı beni. İş sarpa sarıyor bu belli.. Siz olsanız ne yapardınız doğru bir karar mı veriyorum diye sorguluyorum hep. Korkuyorum bir de.. Çocukla kalıcam 8 aylık evlilik uğruna mıydı herşey diyorum.. Genç kızlık hayallerim yıkıldı. 26 yaşında karnımda bebeğimle baba evine girdim.. Çok ama çok üzgünüm Nolur bir şeyler yazın bana..

Birebir aynısını yaşadım şu an 4 yıllık evliym 3 yaşında çocuğum var bittim inan yorgunum çok fazla hiç bişey düzelmiyor sabır çekip düzelicek diye yasiyorsun ama yaşım 23 40 yaşında ki kadınlar farkım yok o yüzden hersey oluruna bırak direnme diretme ne günlerin geri gelir ne de ayların ..

Çok korkuyorum ama niye bilmiyorum ama korkuyorum.. Bebeğime yetebilecek miyim onun eksik yanını tam edebilecek miyim diye. Kontrollerim doğumum hep onsuz olacak. Hani babalar elini koyar ya karna onu yaşamayacağım. Yaşanmayacaklara üzgünüm belki de bilmiyorum.. Benim sevdiğim adamın içinden beni düşünmeyen bu erkeğin çıkışına üzgünüm. Doğmamış bebeğini dahi düşünmeyen bir adama üzgünüm diye üzgünüm.. Bebeğimi en iyi şekliyle yetiştireceğim Allahın izniyle.. 1 yaşına gelince anneme bırakıp çalışırım diye düşünüyorum.. Artık bir şekilde başımın çaresine bakacağım. Bebeğim için ayakta başım dik duracağım..
nesini özleyeceksin allasen adam işini görmek dışında dokunmuyormuş bile sana o meşhur göbeği elleme poslarını mı verecek sanıyorsun sırtındaki kamburu kes at ilerde çok dua edersin kurtuldum diye

sakın annenlerden geri dönme kocana da şart koş asla gitmeyeceğim beni istiyorsan orada kalmayacağım de net bir şekilde duruş sergile

Bende çok merak ediyorum hanımefendi cevap vermiyor umarım her şey yolundadır

Eşimi seviyorum bosanmak istemiyorum demişsin.pekii eşin seni seviyormu bunu hic düsündün mü.seven insan sevdıgıne kıyamaz onu gözetir kollar..böyle zorbalık yapmaz arka plana atmaz.ailenın yanında kal.gerekırse aılen gırsın araya konussun

Ailen sahip çıkıyorsa gitme bu ne ya seni niye almak ay kaynann da tam kazana arkalık yani terbiyesiz kadın ne olacak ayıp hayır oğulları kıymetli ise evlendirmeseydi tursunu kursun hasbin Allah ya valla bacım işin çok zor senin esinde iş yok anasını aizna bakarsa daha çok üzülürsün canısı üzüldüm gerçekten seçim senin yazık gerçekten yaa daha çok şey soylicem de neyse artık

Anneme sorup geleyim mi ??:KK57:
Eger gidersen eltinden bi farkın kalmayacak..bebegine bile bakamayacaksin çünkü bu insanların zihniyeti belli.
Baban kucak acmisken dönme o eve lütfen...

Icim.şişti yeminle defet gitsin akıllanırsa gelir akıllanmazsa kendi bilir ananın koynunda yat daha çok evlenir boşanırsın de anan baban arkandaysa yazık etme kendine

X