3,5 yıllık ilişkimde aniden bırakıldım..

Birdaha senden yardim istemeyen kimseye yardim etme.
Cunku bu iyilik olarak algilanmiyor karsi taraftan. Kendi enerjini kendine harca.
Simdi nankör diyebilirsin ona ama kendini feda etmissin gereksizce.
Ona yardim ettin adam ettin diyede yaninda durmasini istermisin sirf bunun icin kendini minnet altinda hissederek senden ayrilmamasini?
Yoksa kendi istegiyle seni isteyen hicbirsey yapmasan bile yaninda olmak isteyen biriyle mi? Eminim sende böyle birini istersin.
Sen onun konfor alani olmussun, aliskanligi Güvenli limani. Oda hür olmak istiyor.
Sende üzülme. Ikiniz icin en hayirlisi bu ayrilik. En kötü anlarda yine sana dönmek ister elbet...cunku konforlu alansin dedigim gibi. Ama peki sen böyle birinin seninle olmasini istermisin? iyi düsün...
Gercek aski bulmak icin önün acildi bence senin. Tabi sen öyle görürmusun bilemem.. bosuna üzme kendini okadar.

Son düzenleme:
Ne süründürmesi adam açık açık özlemedim sevmediğimi anladım demiş. Aramanız iyi olmuş en azından kafanızda döner mi sorusu kalmaz ve bekleme modunda olmazsınız daha iyilerini hak ediyorsunuz lütfen içinizdeki sevgiyi nankör insanlara harcamayın
Der canım herşeyi der. Ama yazabileceğine inanıyorum. Boş kalınca döner bence

Belki soyledimlerim canini daha da acitacak ama yazacam. Bir iliskide bir taraf ara verelim diyorsa ben onun altinda bisey ararim. Adam kisacasi bi bakinacak daha iyisini bulur muyum diye? ya da zaten birisi vardir(ki zaten zamaninda baskasiyla da görüşmüş) ve o kisiyle deneyecek olmazsa yine sana donecek ama sonuc yine ayni olacaktir. Donerse de kabul edilmeyecek durumdur bence.

Belki soyledimlerim canini daha da acitacak ama yazacam. Bir iliskide bir taraf ara verelim diyorsa ben onun altinda bisey ararim. Adam kisacasi bi bakinacak daha iyisini bulur muyum diye? ya da zaten birisi vardir(ki zaten zamaninda baskasiyla da görüşmüş) ve o kisiyle deneyecek olmazsa yine sana donecek ama sonuc yine ayni olacaktir. Donerse de kabul edilmeyecek durumdur bence.

Dönerse kabul edilmez elbet. Ama canım yanıyor. Ne zaman geçer bu can acısı?

Birdaha senden yardim istemeyen kimseye yardim etme.
Cunku bu iyilik olarak algilanmiyor karsi taraftan. Kendi enerjini kendine harca.
Simdi nankör diyebilirsin ona ama kendini feda etmissin gereksizce.
Ona yardim ettin adam ettin diyede yaninda durmasini istermisin sirf bunun icin kendini minnet altinda hissederek senden ayrilmamasini?
Yoksa kendi istegiyle seni isteyen hicbirsey yapmasan bile yaninda olmak isteyen biriyle mi? Eminim sende böyle birini istersin.
Sen onun konfor alani olmussun, aliskanligi Güvenli limani. Oda hür olmak istiyor.
Sende üzülme. Ikiniz icin en hayirlisi bu ayrilik. En kötü anlarda yine sana dönmek ister elbet...cunku konforlu alansin dedigim gibi. Ama peki sen böyle birinin seninle olmasini istermisin? iyi düsün...
Gercek aski bulmak icin önün acildi bence senin. Tabi sen öyle görürmusun bilemem.. bosuna üzme kendini okadar.

Desteğiniz için teşekkür ederim. Canım çok yanıyor..

Bunun bir karşılığı olmalı. Kimse yaşattığını yaşamadan ölmemeli.

Siz kendi hayatınıza bakın.

Gelecekte bir yerde yaşattığı şeyleri, hatta daha beterini onun da yaşayacağını farz edelim. Onun gelecekte yaşayacağı şey sizin bugünkü acınızı silebilecek mi sanıyorsunuz. (Kaldı ki gelecekte de bu acınız olmayacak.) O kişi, ister mutlu olsun ister mutsuz. Siz kendinize bakın sadece. Onun mutsuzluğundan kendinize mutluluk çıkarmayı beklemeyin. Mutluluğunuzu olaylara veya kişilere bağlamayın.

Canınızın yanması ne zaman geçer diye sorguluyorsunuz hep. Zamana ihtiyacınız var. Uzun olur kısa olur bilemem ama mutlaka geçecek. Lütfen güçlü olun ve o kişiyi bir daha aramayın, hatta numaranızı değiştirin o da sizi arayamasın. İletişim kurdukça iyileşme sürecinizi başa sarıyorsunuz.

Desteğiniz için teşekkür ederim. Canım çok yanıyor..

Evet yaniyordur eminim. Bu hislerini dibine kadar hisset ve yasa sonra kapat bu konuyu kendince. Bir zaman sonra kendine acima durumu gelisiyor ...kendine acima.

Böyle oldu böyle gelisti. Kabullenerek hayatina devam edebilirsin. Aciya tutunmak kendini yipratmak istemiyorsun degilmi? Yapma kendine bunlari.
Senden sadece birtane var bu hayatta. O yüzden özelsin kendine zulmetmemelisin. Kendini sev. O kisiden daha cok sev. Ilk önce kendini sev. Simdi kendine yönel kendine emek ver. Bazen ayriliklar iyidir.. kendine dönmek kendini bulmak icin. Sende kendine dön. Ozaman hicbirsey kaybetmedigini fark edeceksin.
Kendinle tamamen mutlu olabildigin vakit birdaha senden giden seni üzmeyecek.
Hayatin sistemi bu. Ya ayrilik ile ya ölüm yada baska birseyle elimizdekiler gidecek zaten.

Kendi mutlulugunu ve sevgini bir baska insana baglarsan o gidince de sevgin ve mutlulugun gitmis zannedersin.

Birde emek verdim baskasi keyfini sürecek diye de düsünme. Ite kaka baskasinin söylemesiyle biryerlere gelen kendi sorumlulugunu almaya hazir degildir zaten. Senin götürdügün yerde kalir. Ta ki kendisi sorumlulugunu üstlenmek isteyene kadar.

Ama onun ne yaptigi ne olacagi zaten önemli degil. Senden cikmis artik. Degerli zamanini kendin icin harca. Ona verdigin emeklerin hepsini kendine ver.
Olgun bir insanin sorumlulugunu yuklenerek kendi omuzlarina da agirlik etme birdaha. Ama bunlar hepsi deneyim. Yasanmadan bilinmiyor. Yanlisi görmeden dogruyu anlamiyor insan.
Ondan nefret etmek üzülmesini istemek zorunda da degilsin. Hayatinin bir bölümünde sana eslik etmis iyi veya kötü.
Senin bir yasanmisligin bu. Bir defter kapanirsa baska acilir. Yeni defter ac kendine. Olaylara olan bakis acin yönlendirir yasantini.
Ya arkasindan aglarsin, ezilsin geri dönsün diye kendi ruhunu hirpalarsin ya da umudunu kesersin olanlari kabullenir kendine yeni bir sayfa acarsin. Bu senin elinde senin kararin.

Dönerse kabul edilmez elbet. Ama canım yanıyor. Ne zaman geçer bu can acısı?
Sizi cok iyi anliyorum cok klise bir soylem olacak ama zamanla gececek. Insan zamana birakinca iyi geliyor gercekten. Unutamiyorsun ama alışıyorsun. Cok mutlu olursun insallah cnm.

Evet yaniyordur eminim. Bu hislerini dibine kadar hisset ve yasa sonra kapat bu konuyu kendince. Bir zaman sonra kendine acima durumu gelisiyor ...kendine acima.

Böyle oldu böyle gelisti. Kabullenerek hayatina devam edebilirsin. Aciya tutunmak kendini yipratmak istemiyorsun degilmi? Yapma kendine bunlari.
Senden sadece birtane var bu hayatta. O yüzden özelsin kendine zulmetmemelisin. Kendini sev. O kisiden daha cok sev. Ilk önce kendini sev. Simdi kendine yönel kendine emek ver. Bazen ayriliklar iyidir.. kendine dönmek kendini bulmak icin. Sende kendine dön. Ozaman hicbirsey kaybetmedigini fark edeceksin.
Kendinle tamamen mutlu olabildigin vakit birdaha senden giden seni üzmeyecek.
Hayatin sistemi bu. Ya ayrilik ile ya ölüm yada baska birseyle elimizdekiler gidecek zaten.

Kendi mutlulugunu ve sevgini bir baska insana baglarsan o gidince de sevgin ve mutlulugun gitmis zannedersin.

Birde emek verdim baskasi keyfini sürecek diye de düsünme. Ite kaka baskasinin söylemesiyle biryerlere gelen kendi sorumlulugunu almaya hazir degildir zaten. Senin götürdügün yerde kalir. Ta ki kendisi sorumlulugunu üstlenmek isteyene kadar.

Ama onun ne yaptigi ne olacagi zaten önemli degil. Senden cikmis artik. Degerli zamanini kendin icin harca. Ona verdigin emeklerin hepsini kendine ver.
Olgun bir insanin sorumlulugunu yuklenerek kendi omuzlarina da agirlik etme birdaha. Ama bunlar hepsi deneyim. Yasanmadan bilinmiyor. Yanlisi görmeden dogruyu anlamiyor insan.
Ondan nefret etmek üzülmesini istemek zorunda da degilsin. Hayatinin bir bölümünde sana eslik etmis iyi veya kötü.
Senin bir yasanmisligin bu. Bir defter kapanirsa baska acilir. Yeni defter ac kendine. Olaylara olan bakis acin yönlendirir yasantini.
Ya arkasindan aglarsin, ezilsin geri dönsün diye kendi ruhunu hirpalarsin ya da umudunu kesersin olanlari kabullenir kendine yeni bir sayfa acarsin. Bu senin elinde senin kararin.

Çok güzel yazmışsınız. Vakit ayırıp destek verdiğiniz için teşekkür ederim size..

"GÖNÜL kaçanı kovalar"
Bi kez daha doğrulandı
Halbuki kovalanan siz olabilirdiniz

Değmeyecek birini bu kadar çok seveceğinize, kendinizi biraz sevseydiniz
Şimdi şu durumda olmazdınız

Dönse de hiç bir şey eskisi gibi olmayacak
Lütfen hayatınızdan def edip
Onsuz yolunuzu çizin
Ve bu tecrübeyi ömrünüz boyunca unutmayın

Mutluluklar...

Ya belki yorumum farklı gelebilir ama,
Kaç yaşında başladınız bu ilişkiye?
Emek dediğiniz şey mutlaka tek taraflı olmamıştır.
Küçük yaşta başladığını farzedersem,
Duygular,düşünceler,hayata bakış açısı değişebilir.
İlişki içinde yapılan baskılar,ilgiler bir süre sonra çok başka düşüncelere sürükleyebiliyor..

Yani ne kendinize acıyın,
Nede gideni bekleyin.
Bittiği yerden yeniden yeni bir yoldan devam edin.
Bakın insanlar gidebilir bu hayatın bir kuralı diyebiliriz.
Ahmet gider Mehmet gelir..
Sevgi,aşk dediğimiz şeyler sadece Ahmet’te veya Mehmet’te yaşanabilen tek kullanımlık bir olay olmadığını düşünüyorum.
Bence sıkıntı kendimizde yani karşı tarafın bize yüklediği duygular değil bunlar.
Biz fazla anlam katıyoruz,fazla fazla yüklüyoruz ne varsa.
Sonra bir boşluk bir hiçlik alıyor yerini..
Buda normal ama,
Hayat sadece o kişiden ibaret değildir.
Başka başka hayalleriniz vardır.
Hayata devam edersiniz, birgün biriyle yine yollarınız kesişir.
Önünüze bakarsanız sizin için en doğrusu budur.
O ilişkiden size bir hayır gelmez.
Dönse kabul etseniz çok daha büyük sorunlarla boğuşursunuz ki, sizde muhakkak bunun bilincisindesinizdir..

"GÖNÜL kaçanı kovalar"
Bi kez daha doğrulandı
Halbuki kovalanan siz olabilirdiniz

Değmeyecek birini bu kadar çok seveceğinize, kendinizi biraz sevseydiniz
Şimdi şu durumda olmazdınız

Dönse de hiç bir şey eskisi gibi olmayacak
Lütfen hayatınızdan def edip
Onsuz yolunuzu çizin
Ve bu tecrübeyi ömrünüz boyunca unutmayın

Mutluluklar...
Desteğiniz için teşekkürler

Ya belki yorumum farklı gelebilir ama,
Kaç yaşında başladınız bu ilişkiye?
Emek dediğiniz şey mutlaka tek taraflı olmamıştır.
Küçük yaşta başladığını farzedersem,
Duygular,düşünceler,hayata bakış açısı değişebilir.
İlişki içinde yapılan baskılar,ilgiler bir süre sonra çok başka düşüncelere sürükleyebiliyor..

Yani ne kendinize acıyın,
Nede gideni bekleyin.
Bittiği yerden yeniden yeni bir yoldan devam edin.
Bakın insanlar gidebilir bu hayatın bir kuralı diyebiliriz.
Ahmet gider Mehmet gelir..
Sevgi,aşk dediğimiz şeyler sadece Ahmet’te veya Mehmet’te yaşanabilen tek kullanımlık bir olay olmadığını düşünüyorum.
Bence sıkıntı kendimizde yani karşı tarafın bize yüklediği duygular değil bunlar.
Biz fazla anlam katıyoruz,fazla fazla yüklüyoruz ne varsa.
Sonra bir boşluk bir hiçlik alıyor yerini..
Buda normal ama,
Hayat sadece o kişiden ibaret değildir.
Başka başka hayalleriniz vardır.
Hayata devam edersiniz, birgün biriyle yine yollarınız kesişir.
Önünüze bakarsanız sizin için en doğrusu budur.
O ilişkiden size bir hayır gelmez.
Dönse kabul etseniz çok daha büyük sorunlarla boğuşursunuz ki, sizde muhakkak bunun bilincisindesinizdir..
21 yaşındaydım. Dönse eskisi gibi olmayacağının farkındayım. Can acım geçmiyor yalnızca..

Konuyu okudum normalde asla uzun konu okumuyorum. Neyse.. Cok aci cekmissin yasadim.. aynilarini.. araya baska kadin girince bende kabul ettim... merak etme bi kadin icin yillari silen tip bunlar.. bencil deniliyo bunlara! Ama kopek gibi pisman oluyolar cunku karsi taraftaki kadinin onu zerre sevmediklerini anliyolar!

X