3,5 yıllık ilişkimde aniden bırakıldım..

Lunatix

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2015
247
139
Merhaba,
Bu foruma ilk üye olduğumda bir konu açmıştım. Birisini tanıyordum ve birlikte olmalı mıydım emin değildim. Üzerinden 3,5 sene geçti. Dün ayrıldık.

Bu 3,5 senede çok zor zamanla geçirdik. Askeriyeden ihraç oldu, ailesi dağıldı. Bana "beni bırak artık toparlayamam" dedi, "hayır destek olacağım sana" dedim. Bu süreçte ihraç olduktan sonra çok kez kapılar yüzüne kapanmışken ona iş buldum. Sonra benim annem babam ayrıldı. İş ve ev sıkıntıları yaşadım. Birlikte yüksek lisansa kaydolduk. Ailem ile tanıştı. Ben artık sonunda iyi bir işi buldum ve yüksek lisansımızı bitirdik. Tezini ben yazdım. Ve terk edildim.

Her şey normaldi. Yeni işime çiçek bile yollamıştı. Aradan birkaç gün geçti ve birden kafasında soru işaretleri olduğunu duygularından emin olamadığın biraz ara vermek istediğini söyledi. Bu arada biz bir tatile gidecektik. Oraya gidip gelelim karar vermek istiyorum dedi. Yıkıldım ama kabul ettim. Bu arada normal ilişkimizi yaşadık. Ben iş yerinden birisiyle sohbet ettiğini öğrendim ve 1 kez kafede görüştüğünü. Telefonunu istediğimde verdi ve gördüm. Silmemiş. Bana yalan söylemek istememiş. Artık kız ile yaptıklarının yanlış olduğunu ve konuşmamaları gerektiğini yazışmışlar konu öyle kapanmış en son. Bu olaydan sonra gitmem gerekirdi değil mi? Yine de gidemedim.. Daha sonra ara verme kısmında artık emin olduğunu söyledi. Bu süre içinde sürekli karşılıklı olarak ağladık. Benimle beraber büyüdüğünü ama değiştiğini artık kim olduğundan ne istediğinden emin olamadığını, beni incitmek istemediğini söyledi. Dönebileceğini ya da dönmeyeceğini bana umut vermek istemediğini söyledi. Ama ben en ufak bir şey dediğimde "zaten umudu kesmişsin benden, dünden hazırmışsın" diye sitem etti. Çok yıprandım. Bir gün konuştuk bir gün konuşmadık. Bazen yazdı bazen yazmadı. Sonunda tatile gitme günü geldi. Ben götürmek istemiyorum seni dedi. Annem aramış meğer "ne olur götürme onu Zaten bir şey değişmeyecek kararın vermişsin diye."demiş. Anneme söz vermiş. Ama ben "Ben son kez mutlu olmak istiyorum, gelmek istiyorum" diye ısrar ettim. Gittik arkadaşlarla tatile. orada hiçbir şey yokmuşçasına normaldik. Gece konuştuk. Benim bazı huylarımdan (kıskançlık, sürekli onunla zaman geçirme, kendine zaman ayırmasına fırsat vermeme) gibi şeylerden yorulduğunu söyledi. zamanla sevgisinden yemiş tüm bunlar. Ben bu kötü huylarımın farkındaydım.. Kendi kendine kalmak istiyormuş. Bekle diyemiyormuş, zamana bırakmak istiyormuş. evet hayatında onu benim kadar çok kimse sevemeyecekmiş bunu da biliyormuş.. Neden bana fırsat vermedin dedim düzeltmem için. "Çok konuştuk" bunları, her seferinde birincide düzelttik, ikincide yaptık" dedi. "birbirimizi tamamen kaybetmeden değerimizi ve yaptığımız hataları anlayamayız. bırak anlayalım. Benim ilk ilişkim sendin. Sensizlik nasıl bir şey bilmiyorum. Bunu görmem lazım. Belki bambaşka döneceğim, sensizken senin bana kattıklarının değerini anlayacağım" dedi.
Tatilde bir olay oldu "çok şanslısın" dedim, "evet senin gibi bir kız arkadaşım oldu o yüzden di mi?" dedi. "öyle bir şey söylemedim" dedim. "bırak da değerini anlayayım, izin ver" dedi.

Dün uçağa binmeden önce, "Sanki yine görüşeceğiz gibi hissediyor musun? Birden kesip atamıyorum işte, ama verdiğim bir karar var bunu yapmak zorundayım, ama veremediğim kararlar da var. Bu yüzden böyle kesin konuşamıyorum" dedi. Kötü ayrılmak istemediğini söyledi. "Sana mutlaka yazacağım, iyi ya da kötü. Ama biraz durgunlaşalım, kendimize kalalım. Üzme kendini. Bana kızıyorsun ama bu iyiliği ikimiz için de yapmak zorundayım beni anla" dedi. Otobüse bindik inecekken, "Vedalaşmıyorum. kendine iyi bak. Sana yazacağım. İyi mi kötü mü bilmiyorum ama yazacağım, bir süre sonra" dedi. Ve sonrasında beni her yerden tüm hesaplardan sildi. Yapacağını biliyordum. Ama görmeden işte idrak edemiyor insan.

Ne yapmalıyım. O kadar çok emeğim var ki. Ve sevgim, sevgim hala bitmedi. Gurursuzluk, aptallık ne derseniz haklısınız. Ama gerçekten yürekten sevenler beni anlar.

Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden çok minnettarım..

Son düzenleme:
Ne yazacağımı bilemedim, çok emek vermişsin, hep yanında olmuşsun zor zamanlarında, destek olmuşsun. Bence aklında başkası var o konuştuğu kız olabilir. Bence bir süre arayıp sorma kafasında soru işaretleri var. Nedeni kıskançlık olduğunu sanmıyorum. Kendini işine, arkadaşlarına, ailene ver. Kendini yıpratma, kendinde hata arama, gitmek istemiş gitmiş. Zorla döndürsen de yine gider.

Her son canını acıtır insanın. Ama bitmiş, kabullenmekten başka yapacak bir şey yok. Üstelik aldatılmayı sindirmişsiniz.

Söyleyeceklerim canınızı yakacak ama bu süreçte diğer kadınla ilişkiye başlayacak ya da başladı muhtemelen. Olmazsa, yürümezse diye size de kapıyı tam kapatmamış. Yolunda giderse kapatacak.

Lütfen kendinizi sevin, kendi değerinizi bilin.

Ara vermek istiyorum diyen adamla tatile gittigin an sen kendini bitirmissin. Son kez mutlu olalim diye tatile gelen kadini ben de istemem. Biraz gururlu olun yahu nedir bu arabesk iliski. Cehennemin dibine git diyerek rest cekseydin senin pesinde olurdu.

Verilebilecek bir tavsiye yok. Unutmaktan başka çare de yok. Sizin yapabileceğiniz tek şey sizinle tekrar iletişim kurmak istediğinde onu engellemek(zayıf anlarında size koşacak azıcık güç alınca yine ayrılacak.). Ayrılık sürecini uzatmak sizi kötü etkilemiş. Bu nedenle en ufak iletişim bile tekrar aynı acıları yaşatacak size. Kendinize yeni uğraşlar edinin ve bir daha arkanıza bakmayın.

Bu adam tekrar size döner... ama sizinleyken başkası ile görüşen ve sizin görmenizden çekinmeyecek kadar da kaybetme duygusu olmayan bir bey var karşısınızda... sahi onunla devam etseniz mutlu olabileceğinize inanıyor musunuz? Yarın bu adamın başkaları ile görüşmeyeceğinden nasıl emin olabilirsiniz... oldukça kararktersiz buldum sevgilinizi birde utanmadan iyi veya kötü yazacağım diyor...unutun gitsin... elbet kolay değil ama böyle bir adam hiç bir şeye değmez...

Ben bu çok emek verdim kismina katılmıyorum, insanlar 20 yıllık evliliğinden, anneden babadan, kardeşten vazgeçip silip atıyor bir anda. Sizin derdiniz kabullenemiyorsunuz, bitmiş bu adam sizi gözden çıkarmış, yeni arayışlara başlamış.
Açıkça söylemiş gene kabul etmemissiniz, ama bitmiş, seni istemiyorum diyen birine bu kadar değer yüklemeyin

Ben bu çok emek verdim kismina katılmıyorum, insanlar 20 yıllık evliliğinden, anneden babadan, kardeşten vazgeçip silip atıyor bir anda. Sizin derdiniz kabullenemiyorsunuz, bitmiş bu adam sizi gözden çıkarmış, yeni arayışlara başlamış.
Açıkça söylemiş gene kabul etmemissiniz, ama bitmiş, seni istemiyorum diyen birine bu kadar değer yüklemeyin
Biliyorum. Benim anne babam da 35 yılın sonunda boşandı. Benim yaşadığım ne ki. Ama insanın kendi derdi ağır geliyor yüreğine..

Bu adam tekrar size döner... ama sizinleyken başkası ile görüşen ve sizin görmenizden çekinmeyecek kadar da kaybetme duygusu olmayan bir bey var karşısınızda... sahi onunla devam etseniz mutlu olabileceğinize inanıyor musunuz? Yarın bu adamın başkaları ile görüşmeyeceğinden nasıl emin olabilirsiniz... oldukça kararktersiz buldum sevgilinizi birde utanmadan iyi veya kötü yazacağım diyor...unutun gitsin... elbet kolay değil ama böyle bir adam hiç bir şeye değmez...

Dönmesini ve pişman olmasını istiyorum. Biliyorum ki dönse içim soğuyacak artık. Benim yaşadıklarımı yaşasın istiyorum. O zaman geldiğinde "çok seven o olsun ama sevilen ben olayım".. mümkün mü bilmiyorum..

X