3,5 yıllık ilişkimde aniden bırakıldım..

bir anne evladını korur ve kollar ya aynen onu hissettim
3,5 sene boyunca sadece hayat merkeziniz olmuş ve istemsizce sıkmış boğmuşsunuz
ilk ara verelim cümlesini okuyunca bu ilişki bittiğini düşündüm
ayrılırken cümleler seni sonra arayacağımı karasızlık olduğunu
eğer ki geri dönerse veya bir başka ilişkin olursa
eski sevgilin hariç, hayatına en az 6 ay birine alma ilişkini nadasaya bırak
bu kadar hayatının merkezini koyma aslında 1 sırada sen olmalısın sevgilini koyma
sevgiline kendine zaman ayıracak vakti bırak
Birbirinize konuştuğunuzda anlayıp fikir ayrılığı olsa dahi saygı duymalısın

Ben de yaklaşık 4 yıllık ilişkimde terk edilmiştim. Çok aşıktım ve gerçekten hiçbir sebep yoktu. Bir gün önce her şey güzelken bir gün sonra "ben yapamıyorum, seni seviyorum ama hayatımı yaşamak istiyorum" dedi.
Sizinkinden daha dürüst davrandı yani. Sevgilinizin o kadar dramatik cümlesinin tek açıklaması bu çünkü.

Yazan olmuştur, adamın ya aklında biri var ya da piyasa yoklaması yapıp umduğunu bulamazsa geri dönecek.
Daha önce aldatmış zaten. Siz belki aldatma olarak görmediniz ve affettiniz ama aldatmış.
Şimdi de bir gün dönerse sizin barışacağınızı biliyor. Size bu kötülüğü yapmasına izin vermeyin.

Şimdi sizin o kapıyı kapatıp kilitlemeniz lazım.
Benim eski sevgilim çok kısa bir süre sonra geri döndü. Aşkımdan, acıdan sürünüyordum ama yine de gururuma yedirip affedemedim. Bir kez bırakıp gidene bir daha güvenemezdim çünkü.
Bir kez bile pişman olmadım.
Siz de önünüze bakın artık. Gün gelir "iyi ki bitmiş" dersiniz.

Diğer kızla ya bir ilişkiye başladı yada başlayacak. Senin ona verdiğin değerin karşılığı bu olmadığının o da farkında ama kişiliği o kadar işte illa aklında kalanı yapacak. Umduğunu bulamayınca da sana geri dönebilmek için acik kapi bırakıyor. Kesin geri dönecek ama seni sevdiği için değil Sende kendini önemli ve değerli hissettiği için. Senin sevgini kullanmış bir nevi. Biraz olsun kendini önemseyip seviyorsan o dönmek istediğinde suratına bakma kabul etme.

Diğer kızla ya bir ilişkiye başladı yada başlayacak. Senin ona verdiğin değerin karşılığı bu olmadığının o da farkında ama kişiliği o kadar işte illa aklında kalanı yapacak. Umduğunu bulamayınca da sana geri dönebilmek için acik kapi bırakıyor. Kesin geri dönecek ama seni sevdiği için değil Sende kendini önemli ve değerli hissettiği için. Senin sevgini kullanmış bir nevi. Biraz olsun kendini önemseyip seviyorsan o dönmek istediğinde suratına bakma kabul etme.
Yorumunuz için teşekkür ederim..

Ben de yaklaşık 4 yıllık ilişkimde terk edilmiştim. Çok aşıktım ve gerçekten hiçbir sebep yoktu. Bir gün önce her şey güzelken bir gün sonra "ben yapamıyorum, seni seviyorum ama hayatımı yaşamak istiyorum" dedi.
Sizinkinden daha dürüst davrandı yani. Sevgilinizin o kadar dramatik cümlesinin tek açıklaması bu çünkü.

Yazan olmuştur, adamın ya aklında biri var ya da piyasa yoklaması yapıp umduğunu bulamazsa geri dönecek.
Daha önce aldatmış zaten. Siz belki aldatma olarak görmediniz ve affettiniz ama aldatmış.
Şimdi de bir gün dönerse sizin barışacağınızı biliyor. Size bu kötülüğü yapmasına izin vermeyin.

Şimdi sizin o kapıyı kapatıp kilitlemeniz lazım.
Benim eski sevgilim çok kısa bir süre sonra geri döndü. Aşkımdan, acıdan sürünüyordum ama yine de gururuma yedirip affedemedim. Bir kez bırakıp gidene bir daha güvenemezdim çünkü.
Bir kez bile pişman olmadım.
Siz de önünüze bakın artık. Gün gelir "iyi ki bitmiş" dersiniz.
Benzer şeyleri yaşamışız ama pişman olmasıyla içiniz bir nebze soğumuştur.. dilerim ben de öyle olur..

bir anne evladını korur ve kollar ya aynen onu hissettim
3,5 sene boyunca sadece hayat merkeziniz olmuş ve istemsizce sıkmış boğmuşsunuz
ilk ara verelim cümlesini okuyunca bu ilişki bittiğini düşündüm
ayrılırken cümleler seni sonra arayacağımı karasızlık olduğunu
eğer ki geri dönerse veya bir başka ilişkin olursa
eski sevgilin hariç, hayatına en az 6 ay birine alma ilişkini nadasaya bırak
bu kadar hayatının merkezini koyma aslında 1 sırada sen olmalısın sevgilini koyma
sevgiline kendine zaman ayıracak vakti bırak
Birbirinize konuştuğunuzda anlayıp fikir ayrılığı olsa dahi saygı duymalısın
Yorumunuz için teşekkür ederim..

Emek verdim diye göz göre göre hayatini mahvetme. Emek verdigin seye dön bir bak.

Keşke hiç affetmeseniz ama affediceksiniz. Pişman olup ayrılıp tekrar affediceksiniz. Hep böyle duyduk etrafımızdan affetmem diyenlerde affetti. Hele ki siz böyle dönmesi için malesef dört gözle bekliyorken şansı çok yüksek. Şimdi yeni bir aşk deniyor. Bakalım özlerse umduğunu bulamazsa gelir. Umarım bu süreçte hayat size onu unutturur. Çok zor ama belki...

Keşke hiç affetmeseniz ama affediceksiniz. Pişman olup ayrılıp tekrar affediceksiniz. Hep böyle duyduk etrafımızdan affetmem diyenlerde affetti. Hele ki siz böyle dönmesi için malesef dört gözle bekliyorken şansı çok yüksek. Şimdi yeni bir aşk deniyor. Bakalım özlerse umduğunu bulamazsa gelir. Umarım bu süreçte hayat size onu unutturur. Çok zor ama belki...

İnanın affetmek istemiyorum ve bunun doğru olmayacağını adım gibi biliyorum.

Okurken üzüldüm sizin adınıza bu kdar güzel sevgıyı neden bırakır kı ınsan sizi aslında tabiri caizse cepte görüyor ılıskıden sklmıs farklılık ıstıyor biraz keyif yapacak sonra canı ne zman ısterse dönüp degerını anladım evlenelm dıye tabı siZde hemen evet dıyeceksnz bunu bıldıgı ıcın aradakı zamanı bska türlü kullanmayı terch etmıs keske kabul etmesenız kendınıze saygınız olsun derim kafanızda siz bitirin ona bunu byle hıssettırende bnce sizin fedakarlıgnz artık bundan vazgecmelısnız ınsallah dgru kararı verıp sizi hakeden bırıyle olursunuz sızınle oynayan degıl

Ucuz yeşilçam turkfilmi diyaloglarini okurken içim geçti. Adam sana goz gore gore ben bi etrafima bakayim baskasini bulamazsam sana donerim demis. Bukadar saf olamazsin adam seni kurkcu dukkani olarak goruyor bildigin yedek tekerlekgibi afedersin baskasiyla disari cikmakta bunun kaniti birde diyorki yalan soylemek istemedim...yazik kendine gel birak bu adami.

Adami suclayasim gelmedi. Dogru olani yapmis. Genc yasta tanistigin ilk sevgiliyle gozunu acip sonrada aliskanliktan dolayi kopamayip evlenmek buyuk bir hata olabilir, olabiliyor.

Benim de eskiden uzun sureli bir iliskim olmustu. Ilk sevgilimdi ve zaman zaman baskasi olsa nasil olurdu diye aklimdan gectigi olmustur ama bu dusunceyi icraate gecirmemistim hic. Lakin karsimdaki de aynini dusunmus ve benimle konusmak yerine icraate koyulmus, yeni kiz arkadas bulmustu. :) O zamanlar kalbim kirilmisti elbette ama iyiki yapmis diyorum, iyiki zamanin verdigi aliskanlikla ciddi birseylere adim atmamisiz. Aradan cok gecmeden geri dönmek istedi, ben kabul etmedim. Benim midem o kadarini almazdi.

Biz farkliymisiz meger. Insanlar zamanla degisir, bekletileri farklilasir.
Uzak kalin rahat birakin, zaman gosterecek gercekleri.

Dönmesini ve pişman olmasını istiyorum. Biliyorum ki dönse içim soğuyacak artık. Benim yaşadıklarımı yaşasın istiyorum. O zaman geldiğinde "çok seven o olsun ama sevilen ben olayım".. mümkün mü bilmiyorum..

Dönmesini ve pişman olmasını istiyorsanız bugünden itibaren onu umursamayın ama gerçekten umursamayın. Hayatınıza bakın, mutlu olun. O da sizin mutlu olduğunuzu görsün.

Adami suclayasim gelmedi. Dogru olani yapmis. Genc yasta tanistigin ilk sevgiliyle gozunu acip sonrada aliskanliktan dolayi kopamayip evlenmek buyuk bir hata olabilir, olabiliyor.

Benim de eskiden uzun sureli bir iliskim olmustu. Ilk sevgilimdi ve zaman zaman baskasi olsa nasil olurdu diye aklimdan gectigi olmustur ama bu dusunceyi icraate gecirmemistim hic. Lakin karsimdaki de aynini dusunmus ve benimle konusmak yerine icraate koyulmus, yeni kiz arkadas bulmustu. :) O zamanlar kalbim kirilmisti elbette ama iyiki yapmis diyorum, iyiki zamanin verdigi aliskanlikla ciddi birseylere adim atmamisiz. Aradan cok gecmeden geri dönmek istedi, ben kabul etmedim. Benim midem o kadarini almazdi.

Biz farkliymisiz meger. Insanlar zamanla degisir, bekletileri farklilasir.
Uzak kalin rahat birakin, zaman gosterecek gercekleri.

Umarım dediğiniz gibi olur, ama anlayabilmem için üzerinden çokça zaman geçmesi gerek..

Adam heyecanını kaybetmiş, yeni denizlere yelken açmış.
Yalnız o kadar güzel açıklamış ki size yıkmış bütün ihaleyi.
Boş verin değmez böylesine. Yarın eğer o kızdan ayrılırsa size gelecek ve meğer senin kıymetini bilememişim diyecek.

okudum ve hissettim inan...Çok zordur tahmin edemiyorum bile.
Ama işte sevgi ve aşk emekle doğru orantılı değil. Bir anda oluyor bir anda bitiyor nedense...
O kadar çok ayrılan gördüm ki hepsi de emek verdim dedi. Kimse vermediğimizi-vermediğinizi söylemiyor ama ne kadar çok emek o kadar çok aşk denklemid eğil ne yazık ki..

X