22 yaş nasıl olmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
:))) makyaja karşı değilim ama nasıl diyeyim herkesin kendini rahat hissettiği bir tarzı vardır ya, kimi kalem etek üstüne şık bluz ve stilettolarla, makyajla kendini rahat hisseder, onun tarzı o'dur çünkü, kimi de bizler gibiler diyeyim :) günlük hayatında makyaj yapmaktan hoşlanmaz, o yüzden de makyaj yüzümüzde sırıtır, rahatsız oluruz, ben özel günler dışında hiç makyaj yapmadım, göz kalemi sürüyorum ama fondotendir, pudradır allıktır hiç sürmüyorum, e alışık olmayınca da özel bir günde yaptığım makyajı bile korumakta zorluk çekiyorum, unutup kaşımla gözümle oynayınca da maskaraya dönüyorum :-)

Hayatım boyunca birkaç kere etek giydim o da binbir zorlamayla, onun dışında jean benim hayat felsefem gibi oldu, bir jean şort, bir body, parmak arası terlikle dünyayı turlayabilirim, ben de annemin hanım kızı olamadım hiç :) bana asla topuklu giydiremedi, etek bluzla gezdiremedi, altına bir jean çekip üstüne salaş tişört giyen asi kızıydım hep, benim tarzım bu, farklı bir tarzda kendimi başka bir bedende gibi hissediyorum, ben benlikten çıkıyorum, hiç kafanıza takmayın genç hanım, herkesin kendi tarzı vardır, bizim farkımız tarzımız, bizi olduğumuz gibi kabul edecekler :)))

İş yerimde daha "presentable" bir görüntü sergilemem istenmişti ilk iş günümde elbise + sandalet giydiğim için hahaha o aklıma geldi de şimdi. Tatil yerine gitmiş gibi hayal etmeyin ha, elbisem şıktı sandaletlerim de gayet güzeldi bilekten bağlı ona rağmen fazla "rahat" bulmuşlar. Arabada bir tane spor ayakkabı var hayatı kaymış, işe giderken spor ayakkabılarla, varınca hemen topukluları giyiyorum. İş yerinde de zaten fazla yürümüyorum genelde odamdayım, belirli bazı günler haricinde. İşten çıktığımda topukluları atıp yine sporları giyiyorum. Ben de tersine her daim şıkır şıkır gezen, 15 cm topuklularla sanki podyumda yürüyormuşçasına yürüyen hatunlara aşırı hevesleniyorum. Bir gün gözüm kalacak da topukları kırılacak diye korkuyorum. :olamaz:

İş yerimde daha "presentable" bir görüntü sergilemem istenmişti ilk iş günümde elbise + sandalet giydiğim için hahaha o aklıma geldi de şimdi. Tatil yerine gitmiş gibi hayal etmeyin ha, elbisem şıktı sandaletlerim de gayet güzeldi bilekten bağlı ona rağmen fazla "rahat" bulmuşlar. Arabada bir tane spor ayakkabı var hayatı kaymış, işe giderken spor ayakkabılarla, varınca hemen topukluları giyiyorum. İş yerinde de zaten fazla yürümüyorum genelde odamdayım, belirli bazı günler haricinde. İşten çıktığımda topukluları atıp yine sporları giyiyorum. Ben de tersine her daim şıkır şıkır gezen, 15 cm topuklularla sanki podyumda yürüyormuşçasına yürüyen hatunlara aşırı hevesleniyorum. Bir gün gözüm kalacak da topukları kırılacak diye korkuyorum. :olamaz:
avm de gıyıyorlarya ölüyorum.bazılarının topukları da yamulmuş yürüyememekten farkında değiller.Hele eş ya da sevgililerine tutunarak yürüyenleri var bir de tamm komedi

herkese selamlar gününüz umarım güzel geçiyordur.

aslında kendim rahatsız olmuyorum küçük gösterdiğim için hatta küçük gösterdiğimi de düşünmüyorum. ama çevremden (annem, babam, teyzelerim, abim) biraz daha büyümem gerektiğini duyuyorum.

anneme göre biraz makyaj yapmalıyım, babama göre artık biraz daha özenli giyinmeliyim, abime göre ise artık daha oturaklı olmalıyım. ama bilmiyorum makyaj yapmayı sevmem zaten kendime yakıştıramıyorum sanki çirkin olduğumu hissediyorum; giyim konusunda ise kışın tayt üzerine kazak veya sweat giyerim, yazın ise genelde elbise veya şort üzerine crop top giyerim ayağımda hep sneaker olur; oturaklı olmak tam olarak nedir bilemiyorum ama yerine göre davranabildiğimi düşünüyorum aslında.

bunları duydukça biraz moralim bozuluyor. son olarak bu sabah babamdan artık düzgün şeyler giymen gerekiyor gibi bir uyarı aldım ve moralim bozuldu. mesela ne giyeyim dedim zaten yüzün çok küçük gösteriyor, sürekli çocuk gibi tayt giyip üzerine bir sweat geçirince 16 yaşında gibi oluyorsun dedi.

muhabbetim olan birkaç kişiye fotoğraf atabilirim ama buraya yükleyemem. bence 22 yaşında duruyorum ama ailem 16 gibi olduğumu söylüyor. 22 yaşında bir kadın nasıl görünür dışarıdan yani giyimi nasıl olmalı, nasıl makyaj yapmalı?

yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim. sevgiler. ❤
Çok yanlış düşünüyor cevrenizdekiler. Onlara asla uymayin gencecik insansınız. İlerleyen yıllarda hayat zaten insanı büyütüyor. Yaş büyütmek için acele etmenin hiçbir mantığı yok.

:-)
Kennedy'nin eşini bilir misiniz? Her daim zarif elbiseleri, eldivenleri, küçük çantaları ve topuklu ayakkabılarıyla tarzı çok dikkatimi çekmiştir, kadında çok hoş duruyor ama benim gibi maskülen birinde komik oluyor :)) giydiğiniz kıyafetle tavrınız, karakteriniz bağdaşmalı diye düşünüyorum, mesela bayan Kennedy her daim zarif elbiseler giyip eldiven takan bir kadındı, bana uyarlarsam o eldivenler parmaksız deri eldivene döner, elbise de jean veya spor elbiselere :)) giyim tarzı karakterimizin ruhumuzun yansımasıdır diye düşünüyorum, karakter olarak zarif bir kadın giydiği şık elbiseler ve ayakkabıları nasıl taşıyacağını bilir, karakteriyle giyimi bütünleşir ortaya zarafet çıkar ama ben giyersem rezalet çıkar :KK70:

Son düzenleme:
:-)
Kennedy'nin eşini bilir misiniz? Her daim zarif elbiseleri, eldivenleri, küçük çantaları ve topuklu ayakkabılarıyla tarzı çok dikkatimi çekmiştir, kadında çok hoş duruyor ama benim gibi maskülen birinde komik oluyor :)) giydiğiniz kıyafetle tavrınız, karakteriniz bağdaşmalı diye düşünüyorum, mesela bayan Kennedy her daim zarif elbiseler giyip eldiven takan bir kadındı, bana uyarlarsam o eldivenler parmaksız deri eldivene döner, elbise de jean veya spor elbiselere :)) giyim tarzı karakterimizin ruhumuzun yansımasıdır diye düşünüyorum, karakter olarak zarif bir kadın giydiği şık elbiseler ve ayakkabıları nasıl taşıyacağını bilir, karakteriyle giyimi bütünleşir ortaya zarafet çıkar ama ben giyersem rezalet çıkar :KK70:

Muhtemelen bende de rezalet çıkıyor ama ekmek parası Mune hanımcım, naparsınız :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Minyonsun :KK66:
Bende minyonum ve bundan hiç şikayetçi olmadım :)
23 yaşındayım beni de 15 yaşında zannediyorlar bir bebeğim olmasına rağmen:)
158 boyum 49 kiloyum
Çocuk reyonundan bile kıyafet aldığım oldu mesela kadın reyonunda 35 numara ayakkabı bulmaya zorlandığım oluyor yine çocuk reyonundan alıyorum bu halimi de seviyorum açıkçası :oops:

ceyz nasılsın dün kızgındın bayağı umarım bu gece iyisindir
Sagol canim,eh iste diyelim.Gunduz esimin tayfayi agirladim gorumcenin densizlikleriyle ugrastim,icimden yine koca kisisine 'aha bunlara da senin yuzunden maruz kaliyorum' diye saydirdim.Onlar gittikten sonra aksam 10da cocugu uyuturken sizmisim,simdi de bu saatte civi gibi uyandim,geri nasil uyuyacagim bilmiyorum :KK43:

Sagol canim,eh iste diyelim.Gunduz esimin tayfayi agirladim gorumcenin densizlikleriyle ugrastim,icimden yine koca kisisine 'aha bunlara da senin yuzunden maruz kaliyorum' diye saydirdim.Onlar gittikten sonra aksam 10da cocugu uyuturken sizmisim,simdi de bu saatte civi gibi uyandim,geri nasil uyuyacagim bilmiyorum :KK43:
herşey düzelir az sabır.ben de gunduz rahatsızdım uyudum şimdi cin gibiyim burda takılıyorum .sen bakımlı kadındın inadına kendine bakım yap çocuklar uyuyunca kitap oku vızyonda izleyemedığın fılmleri netten izle yani karşı tarafı takma sen de o zaman ilgilenir işte yav bu kadın niye beni takmıyor diye

Yasiniza uygun geldi banada.
Babanizin dedigi tarz daha cok is hayatına atilinca başlıyor.
Misal : ben. Cidden biri yazmış o topuklulardan ayaklari gidecek diye. Stilotta giymek istemiyorum artik ayaklarima özgürlük istiyorum.
Ancak kapitalizm calis calis calis diyor benim is de giyim kusam diyor . Yoksa ise kotla gitmek vardı.

Sassy,insanlarin begendigi tarzi uzerinize gecirdiginizde kendinizi tanimayacaksiniz ve emanet gibi duracak uzerinizde..
"Herkesler bana mi bakiyor yureyemiyorummm,acaba komik mi oldum" diye icinizden gecirdikce zaten sk olabilmesi mumkun degil bir kadinin..
Kendini rahat hissedebilmedigin surece,insanlara hitap etmek diye bir sey yok..Bence olmayin da zaten
Olmadigin kaliba girmeye calismak en büyük rüküslüktür"
Bazi sartlar vardir elinden bisey gelmez en iyisini yapmaya calisirsin ama sanmiyorum boyle ozel bir durumunuz oldugunu..
Ben de sizin bahsettiginiz tarzda giyinemiyorum mesela.Yakistiramiyorum kendime.Yuruyuse ciktigim zaman tayt,atlet takiliyorum insanlar baktikca bir huzursuz oluyorum:) Isyerim de spor tarzi kaldirmiyor.Biraz alaturka oluyorum topuklu ayakkabilar,gomlek,etek vs saclar uzun surekli toplarim.Makyaj abartmadan ama olmazsa olmaz.Gunluk hayatimda daha spor ama yine suslu puslu olmayinca kendimi iyi hissedemiyorum :)
Insanlar sade gorsun hemen hasta misin? Bir skntin mi var? Burnumda gobegimde kulaklarimda piercinglerim var bu da tarzimi aykiri hale getiriyor ama seviyorum zitligi.. :)
Tarzinizi tamamen degistirmeyin ama ufak tefek degisiklikler yapabilirsiniz aslinda.Belki de hosunuza gidecek bi sure sonra.Makyaji abartmayin daha fresh gorunmek varken hem cildinize zarar hem yasinizdan buyuk gorunursunuz.
Sizin yaslarinizda sizin tarzinizda takilabilseymisim keske diyorum bazen.
Hep kadin kadindim..Denedim de aslinda olmadi yakistiramiyordum.Bende inanilmaz kötü görünüyordu :))
Ben de mesela o tarz giyinip kendisine yakistiranlari incelerdim hosuma giderdi.Belki stiletto degil ama biraz daha kalin topuklu spor cizmeler veya sandaletlerle baslayabilirsiniz.Tarzinizin disina cikmayin tabi ama deneyin kendiniz icin..
Topuklu ayakkabilarla kosuyorum,kosturuyorum bazen gun boyu :) Zor degil aslinda pek rahat degil o ayri:)
Ve tarzinizi insanlarin begenisine sunmanin gereksizligini zorlamayin.Her yasin ayri bir guzelligi,ayri bir havasi var.Ama ne yalan soyleyeyim ariyorum o yaslarimi.
30'um bu arada :))
Bosver sassy.Kendin gibi ol.
Insanlarin istedigi kaliplara girsen bile yinee yineee kusur bulurlar.Insanlar o kadar da kayda deger,hayat okadar da uzun degil..

Son düzenleme:
Sassy,insanlarin begendigi tarzi uzerinize gecirdiginizde kendinizi tanimayacaksiniz ve emanet gibi duracak uzerinizde..
"Herkesler bana mi bakiyor yureyemiyorummm,acaba komik mi oldum" diye icinizden gecirdikce zaten sk olabilmesi mumkun degil bir kadinin..
Kendini rahat hissedebilmedigin surece,insanlara hitap etmek diye bir sey yok..Bence olmayin da zaten
Olmadigin kaliba girmeye calismak en büyük rüküslüktür"
Bazi sartlar vardir elinden bisey gelmez en iyisini yapmaya calisirsin ama sanmiyorum boyle ozel bir durumunuz oldugunu..
Ben de sizin bahsettiginiz tarzda giyinemiyorum mesela.Yakistiramiyorum kendime.Yuruyuse ciktigim zaman tayt,atlet takiliyorum bir huzursuz oluyorum:) Isyerim de spor tarzi kaldirmiyor.Biraz alaturka oluyorum topuklu ayakkabilar,gomlek,etek vs saclar uzun surekli toplarim.Makyaj abartmadan ama olmazsa olmaz.Gunluk hayatimda daha spor ama yine suslu puslu olmayinca kendimi iyi hissedemiyorum :)
Insanlar sade gorsun hemen hasta misin? Bir skntin mi var? Burnumda gobegimde kulaklarimda piercinglerim var bu da tarzimi aykiri hale getiriyor ama seviyorum zitligi.. :)
Tarzinizi tamamen degistirmeyin ama ufak tefek degisiklikler yapabilirsiniz aslinda.Belki de hosunuza gidecek bi sure sonra.Makyaji abartmayin daha fresh gorunmek varken hem cildinize zarar hem yasinizdan buyuk gorunursunuz.
Sizin yaslarinizda sizin tarzinizda takilabilseymisim keske diyorum bazen.
Hep kadin kadindim..Denedim de olmadi kesinlikle.Ben de inanilmaz kötü görünüyordu :))
Ben de mesela o tarz giyinip kendime takistiranlari incelerdim hosuma giderdi.Belki stiletto degil ama biraz daha kalin topuklu spor cizmeler veya sandaletlerle baslayabilirsiniz.Tarzinizin disina cikmayin tabi ama deneyin kendiniz icin..
Topuklu ayakkabilarla kosuyorum,kosturuyorum bazen gun boyu :) Zor degil aslinda pek rahat degil o ayri:)
Ve tarzinizi insanlarin begenisine sunmanin gereksizligini zorlamayin.Her yasin ayri bir guzelligi,ayri bir havasi var.Ama ne yalan soyleyeyim ariyorum o yaslarimi.
30'um bu arada :))
Bosver sassy.Kendin gibi ol.
Insanlarin istedigi kaliplara girsen bile yinee yineee kusur bulurlar.Hayat okadar uzun degil..

ne kadar güzel yazmışsınız ❤

topuklu ayakkabılarım var tabi ki mesela gece çıkarken giyerim hatta dans bile edebilirim zorlanmam ama günlük hayatımda neden giyeyim yahu okula gidiyorum. mühendislik okuyorum ben özellikle lablarda bazen okulda sabahladığım oluyor, hocalara asistanlık yapıyorum vs ben cidden kendimi topukluyla düşünemiyorum okulda. babam kendi arkadaşlarının kızlarını görüyor ki onlar benden farklılar yani okula gider oturur gelirler ben de öyle olsam okula elbise ve topukluyla gidebilirdim.

geçen hafta bahsettiğim arkadaşları ve aileleriyle yemekteydik kızların hepsi yine elbise ve topuklu, ben şort üzerine büstiyer giymiştim. babam ondan bu yana takık bana :KK48:

buradan da birkaç kişiye fotoğraf attım, genel olarak giyim tarzımın uygun olduğu ama biraz makyaj yapmam gerektiği kanısına vardık. biraz makyaj üzerinde yoğunlaşacağım. :)

Görüntünle kıyafet secımlerinle gosterdıgın yasınla bagdaşmıssın küçük gösterıyon ya bu sefer aaa makyaj yapmış aaa ne kadar olgun gıyınıyor dıye konusurlar kendini nasıl iyi hıssedıyorsan oyle gıyın bir insanın nasıl gıyınecegıne secımlerine mudahale edılmesi ona saygısızlıktır

ne kadar güzel yazmışsınız ❤

topuklu ayakkabılarım var tabi ki mesela gece çıkarken giyerim hatta dans bile edebilirim zorlanmam ama günlük hayatımda neden giyeyim yahu okula gidiyorum. mühendislik okuyorum ben özellikle lablarda bazen okulda sabahladığım oluyor, hocalara asistanlık yapıyorum vs ben cidden kendimi topukluyla düşünemiyorum okulda. babam kendi arkadaşlarının kızlarını görüyor ki onlar benden farklılar yani okula gider oturur gelirler ben de öyle olsam okula elbise ve topukluyla gidebilirdim.

geçen hafta bahsettiğim arkadaşları ve aileleriyle yemekteydik kızların hepsi yine elbise ve topuklu, ben şort üzerine büstiyer giymiştim. babam ondan bu yana takık bana :KK48:

buradan da birkaç kişiye fotoğraf attım, genel olarak giyim tarzımın uygun olduğu ama biraz makyaj yapmam gerektiği kanısına vardık. biraz makyaj üzerinde yoğunlaşacağım. :)
❤❤
Makyasizken de güzel oldugunu hissediyorum sassy ama ufak ufak simdiden baslaman gelecege de yatirim olur :) Okul hayatinda rahatlik tabiki daha onemli ama mesleginizi icra etmeye basladiginizda o rahatliginizi arayacaksiniz bence suan olmasi gerektigi gibisiniz.
Ilerde ister istemez degisimler olmasi gerekecektir.O zaman da bence simdi elbise,topuklu giyenler size imrenerek bakacaklar.. :KK66:
Makyaj videolari izleye izleye,kendiniz de deneye yanila makyaj yapmaya elinizi alistirirsiniz. :)
Likit mesela cok yakistiyorum fontoden,kapatici vs cok ihtiyaciniz oldugunu sanmiyorum.Cilde zararlari varken cok da gerekli degil bence.
Rimel,goz kalemi,likit,pastel tonda ruj veya parlaticilar is gorur.Sadece alisana kadar biraz zorlanirsiniz.
Bence bunu da basarirsiniz.Hem cok tatli asi bir kiz olup hem de cok tatli bir hanimefendi olabilirsiniz.
Gorsunlerr ozaman sassy'i :KK66:

yok aslında ben minyon olmaktan asla şikayetçi değilim hatta o tribi de saçma ve yapmacık bulurum :)

ailemde tarzımın bu kadar eleştirilmesi biraz bozdu beni cidden. babam kıyafetlerimi, annem makyajımı eleştirince bir noluyoruz lan oldum.

Boşversene :) önemli olan senin rahat hissetmen. Ben de makyaj yapmam, genelde eşofman, tişört ve spor ayakkabı giyerim. Hatta işe giderken de tek değişim altıma siyah pantalon giymem olur. :) ben rahatım, kimin ne düşündüğü de umrumda değil. Ha isterim ki şöyle şıkır şıkır giyineyim falan ama onlar da aşırı rahatsız.

Sen nasıl iyi hissediyorsan öyle ol, önemli olan bu.

Boşversene :) önemli olan senin rahat hissetmen. Ben de makyaj yapmam, genelde eşofman, tişört ve spor ayakkabı giyerim. Hatta işe giderken de tek değişim altıma siyah pantalon giymem olur. :) ben rahatım, kimin ne düşündüğü de umrumda değil. Ha isterim ki şöyle şıkır şıkır giyineyim falan ama onlar da aşırı rahatsız.

Sen nasıl iyi hissediyorsan öyle ol, önemli olan bu.

Yani kadın giysilerinin çoğu rahatsız zaten şöyle kafanı toplayıp çalışmak mümkün değil. Ciddi hesaplama ve kod yazımı olan günlerde ben de tişört şort giyiyorum.

Valla ben de 35'imden sonra cozuttum. Canım 18-20'lik kızlar gibi giyinmek istiyor. Napıcam bilmiyorum :KK53:
Hoş giyinsem de sırıtmaz zaten çoğu 20'lik kız ablam gibi duruyor.
Way arkadaş ne meraklı zamane kızları 40 yaşında gözükmeye.
Güzel kombin önerilerine açığım efendim :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X