Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Eğer sağlığına vücuduna Güveniyorsan hiç korkma demek ki sağlıklısın hamile kalmışsın. Gayet güzel doğuranlar var 40 dördünde bile doğuran biliyorum aynı doktora gidiyoruz kadınla

Benim doktor fetal dna için 11-12 haftayı bekleyelim dedi. Acaba neden öyle ? Sormadım

Bebek daha fazla büyüdüğü için daha çok aktarım oluyomuş. Daha önce bu alanda çalışan arkadaşım söyledi. Benim doktorumda 11 dedi

Yaa evet evet biliyorum da bana biraz geç gibi geldi. Adam 12 haftayı bitiriyormuş. Tlf nosunu verdiği temsilci test yapan firma öyle dedi. 11+0 günü hemen vermek isterdim.

Benim 84 Ekim. Ve ilk bebek :) 40 ımda anne olcam :))
Hayırlı olsun annesi merak etme sağlıklı olmasaydı bu haftaya gelemezdi. Benim 5. Bebeğim ama yasayanim bir tane. Şansım yaver gitmedi. Geç olsun güç olmasın derler ya.

Ay aman neyse yapacak bir şey yok bu haftalar bekleme haftası. İlk trimester bitince bakalım neler konuşacağız:) cinsiyetler isimler kıyafetler bebek alışverişi… güzel aylara gelcz inş canlarınız ne istiyor tatlı tuzlu onu konuşalım biraz enerjiniz nasıl, karınlar şişti mi? Gece uykular nasıl? Nelere dikkat etmeye başladınız neler değişti hayatımızda

Ben sordum Başköy madem :) canım sıfır tatlı istiyor. Genelde tuzlu baharatlı istiyor. Sabah kahvaltıda da buz gibi karpuz peynir. Bazen ev yapımı makarna istiyorum :) karnım şişti benim zaten şişmeye yer arıyordu :) çıkmaya pek müsaitti ve pörtledi önden. Genelde zayıfım ama. Enerjim pek yok. Evdeyim çalışmayı bıraktım o koltuktan o koltuğa yatıyorum. Ara ara midem bulanıyor zorluyor beni. Dikkat ettiğim şeyler ise ben zaten hayatımda hep dikkat ederdim yediğime içtiğime sürdüğüme aynen devam. Sadece retinol gibi cilt bakım ürünlerini kullanmam. Makyaj arada yapıyorum. İyi hissetmek için.

Canım her şeyi istiyor valla kilo aldım karnım da şişti ama gaz var. Enerjim çok yerinde valla kabus görüyorum ama geceleri. Baktım normalmiş hormonların ötürü. Diyete başlayacağım operasyondan sonra çok dikkat etmedim açıkçası bu ,alana kadar

Bende sadece koku hassasiyeti ve bazı şeylerden tiksinme oluyor. Benimde canım hiç tatlı istemiyor normalde tatlıyı çok severim çikolatayı ama hic yiyeyim demedim. Genelde yemek yemek istiyorum. Yediğime dikkat etmeye çalışıyorum kendimce. Meyveyi çok severek yiyorum. Kahve hiç aramıyorum hamile olduğumu öğrendiğimden beri. Henüz kilo almadım. Karnımda biraz şişkinlik oluyor her zaman olduğu gibi. Halsizlik var bende de.

52 kg ile hamile kaldım hala aynıyım. Ama benim olan kg göbekteydi zaten :) O yüzden çok farketmedi. Makyaj yapıyorum ama tonik vs bıraktım. Vücuduma kremde sürmüyorum artık. Çatlak kremi ne zaman başlamak gerekir ? Bi de henüz denize girmedim ama güneş kremi değiştirmelimiyim diye düşünüyorum. Yüzümde kullandığımı değiştirmedim umarım sorun olmaz. Başta aşırı iştahlıydım ama şimdi ceviz bile yiyemiyorum. Kusma yok ama mide bulantısı hali hep var. Su bile içmem azaldı. Canım bişi istesede hiç tatlı istemiyo. Keşke canım tatlı istese belki kızım olurdu :)

:) sac boyaları me durumda ? Yapan var mı ya da yapmayacağım diyen? Ya da üç aydan sonra ? Ben ondan çok tırsıyorum. Ne olacak bilmiyorum. Beyazım yok ama saç rengim siyah 20 yıldır kumral gibi yapıyoruz uçları da gölgeli. Simsiyah çıktı yakışmıyor bana. Güneş kremi fiziksel(mineral) kullanmak daha mantıklı. Gerçi yüze sürdüğümüz makyajda da bir sürü kimyasal var ama çok fazla alan kaplamıyor diye onu görmezden geliyorum. Bir de beslenme vitamin olayı var. Protein almak lazım ama ben etlere de güvenmiyorum. Organik yumurta alıyorum ondan da midem bulandı. Her sabah yemeye çalışıyorum. Gerçi dr beslenmeyi dert etme diyor, şu üç ayda bebek zaten bizim depolarımızı harcıyorMuş. Ama ben yine de iyi besleneyim diyorum. Karbonhidrat hayatımda zaten sıfıra yakındı. Hala da dikkat ediyorum. 12-15 kiloyu geçmek istemiyorum. Çünkü ileride fazla kilo hem bebekte şeker hastalığı olma ihtimalini arttırıyor hem basur hemoroit varis durumunu arttırıyor. başka başka sıkıntılara sebep olabiliyor, gebelik şekeri tansiyon biraz tırsıyorum açıkçası ben biraz endişeliyim bu konularda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…