Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bişey sormak istiyorum burda oıhtılasma ıgnesı kullananlar var cunku bugun kan degerlerıne bakılırken bı kac deger daha ıstemıs su sonuclar pıhtılasma ile ilgili sanırım bu hamılelıkteki pıhtılasma sorunu içinde bilgi verir mi? M mistero555 destinesiaa destinesiaa oglak_kadini oglak_kadini hatırlayamadıgım bılen arkadaslarım var ıse yardımcı olursanız sevinirim
Canım bunlar değil trombofili panel testleri yapılacak sana. Arastirma fakultelerinin genetik birimlerinde oluyor şu testler yapilacak. Benim burda mthfr c677t heterozigot homozigotum yok ama yine de kan sulandirici kullanıyorum.

Eklentiler

• 1000010588.jpg
    1000010588.jpg
    83,5 KB · Görüntüleme: 52
İstanbul'da fetal DNA testi gibi genetik testler genellikle büyük hastanelerin genetik birimlerinde veya özel tıp merkezlerinde yapılmaktadır. İşte İstanbul'da bazı büyük hastaneler ve özel tıp merkezleri, fetal DNA testi gibi genetik testleri yürütebilecekleri bilinen bazı kuruluşlar:

1. Acıbadem Sağlık Grubu: Acıbadem Sağlık Grubu, İstanbul genelinde birçok hastanesi bulunan büyük bir sağlık kuruluşudur. Genetik danışmanlık ve test hizmetleri de sunmaktadırlar.

2. Memorial Sağlık Grubu: Memorial Sağlık Grubu, geniş bir hastane ağına sahip olan bir diğer büyük sağlık grubudur. Genetik birimlerinde fetal DNA testi gibi ileri genetik testleri yapabilmektedirler.

3. Florence Nightingale Hastanesi: İstanbul'da bulunan Florence Nightingale Hastanesi, genetik danışmanlık ve genetik testler konusunda uzmanlaşmış birimlerine sahiptir.

4. Koç Üniversitesi Hastanesi: Koç Üniversitesi Hastanesi, genetik birimleriyle bilinen bir üniversite hastanesidir ve genetik testler konusunda hizmet sunmaktadırlar.

5. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi: İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, genetik bölümleriyle genetik danışmanlık ve test hizmetleri sunmaktadır.

Bu hastaneler fetal DNA testi gibi genetik testleri yürütebilen kuruluşlardan sadece birkaçıdır. Testi yaptırmak istediğinizde, ilgili hastane veya tıp merkezinin genetik birimine başvurarak detaylı bilgi alabilir ve randevu alabilirsiniz. Her sağlık kuruluşunun test süreci, maliyeti ve sonuçları hakkında size yardımcı olacak uzmanları bulunmaktadır.

Merhaba kızlar.9+1 ve 9+3deyiz ikiz bebeklerle. Bugün sağ kasıgımda bacağımın iç kısmına doğru ara ara sancı giriyor gibi oluyor . Bu sekılde olan var mı aranızda acaba. İlk gebeliğim o yüzden hıc fikrim yok. Endişelenmemeye çalısıyorum yarın doktoruma gideceğim ama sizlere de danısmak istedim.

İyi akşamlar bebeğim öldü kürtaj oldum eve geldim umarım sizinki sağlıkla olur beni tablodan silebilirsiniz hoşçakalın
Çok geçmiş olsun canım kaybın için çok üzüldüm. İnşallah kısa sürede toparlayıp tekrar güzel sağlıklı haberler alırsın ve umarım iyisindir 😕♥️

Arkadaşlar merhaba ben 7+3 gebeyim .kalp atışını duyduk.2. gebeliğim ..ben ne önceki gebeligimde kanama sorunu yaşadım ne de dusugum oldu...bunda da de herşey normal kanama yok ama dedi ben her halükarda progestan basliycam dedi ve başladı .tüm gebelerine önlem amaçlı veriyormuş...benim durumumda olan var mı aranızda.kullansam mi bilemiyorum
Benim ilk gebeliğim düşükle sonuçlandı. Tıpkı senin gibi bende de kanama vardı ve progestan kullanıyordum ama gelişimi durdu ve kürtaj oldum. Şimdi yeniden hamileyim hamileliğimi ilk öğrendiğimde ufak bir enfeksiyon vardı bende onun için toz verdi ve düşük de yapmışsın diye 100 mg verdi 2 tane ağızdan. Çok şükür bunda durumlar şimdilik iyi gidiyor. Ben kalp atışını duyduktan sonra bire düşürdüm iki hafta sonra kendi doktoruma sorunca bırakabilirsin dedi risk olmadığı sürece devam etmeye gerek yokmuş.

Merhaba kızlar bugun kontrolum vardı malum ama ayaklarım gerı gerı gıdıyordu.8+3 olmus ancak malesef gelısımı durmus gecen haftadan berı hıc buyumemıs bebegım bu sebeple salı gunu kurtaj olucam. Vakumlu😢 ınsallah hepınız sagsalım kucagınıza alırsınız meleklerınızı🤲🏻ve ınsallah bana da nasıp olur yenıden . ladin19 ladin19 listeden silebilirsin canım adımı😢
Çok geçmiş olsun canım senin bebişten çok ümitliydim ben ama tutunamamış demek ki 😔 inşallah en kısa zamanda yeniden ve sağlıkla anne olmak nasip olur ♥️ benim vakumlu olmuştu uyuttukları için hiçbir şey hissetmedim ve bir iki saate yürüyerek çıktım hastaneden. Toparlanması da çabuk oluyor ama parça kalma riski yüksek onda ağrın geçmezse mutlaka doktora görün derim

Canım bunlar değil trombofili panel testleri yapılacak sana. Arastirma fakultelerinin genetik birimlerinde oluyor şu testler yapilacak. Benim burda mthfr c677t heterozigot homozigotum yok ama yine de kan sulandirici kullanıyorum.
Normal kan testinde çıkmıyor araştırma hastaneleri genetik bölümünde yapılıyor ya da bazı özel hastanelerde bakıyor ama para ödemene gerek yok gidip kan pıhtılaşması testi yaptırmak istiyorum diyorsun randevu veriyorlar eğer sende varsa veya doktor risk görürse kan sulandırıcı ve veya iğne kullanmanı tavsiye ediyor☺️ bende sonuç bu şekildeydi yüksek risk gördü dokturum şu an hem ilaç hem iğne kullanıyorum.

Eklentiler

• 6208f311-5791-4965-a522-931b455905b5.jpeg
    6208f311-5791-4965-a522-931b455905b5.jpeg
    85,1 KB · Görüntüleme: 37
Kızlar bişey sormak istiyorum burda oıhtılasma ıgnesı kullananlar var cunku bugun kan degerlerıne bakılırken bı kac deger daha ıstemıs su sonuclar pıhtılasma ile ilgili sanırım bu hamılelıkteki pıhtılasma sorunu içinde bilgi verir mi? M mistero555 destinesiaa destinesiaa oglak_kadini oglak_kadini hatırlayamadıgım bılen arkadaslarım var ıse yardımcı olursanız sevinirim
Benim 2 gende heterozigot çıktı. Şu an Ecopirin 150 mg kullanıyorum. 3.aydan sonra iğneye başlarız demişti doktorum. Benim gen sonuçları da ekledim. Umarım en kısa sürede sağlıcakla kavuşursun yavruna ❤️

Eklentiler

• Screenshot_20240712_081020_Drive.jpg
    Screenshot_20240712_081020_Drive.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 37
Kızlar merhaba ya size bir sorum olcak. Teyzemin kızının düğünü var. Ama ben oynamak istemiyorum dugunde bisey olur diye korkuyorum zaten arada lekelenmem geliyor. Ama bana akrabalar sorarlar neden oynamıyorsun diye büyük ihtimal şüphelencek herkes. Böyle bir durumda siz olsanız ne cevap verirdiniz. Biz biraz daha saklayalım diyorduk.

Kızlar merhaba ya size bir sorum olcak. Teyzemin kızının düğünü var. Ama ben oynamak istemiyorum dugunde bisey olur diye korkuyorum zaten arada lemelenmem geliyor. Ama bana akrabalar sorarlar neden oynamıyorsun diye büyük ihtimal şüphelencek herkes. Böyle bir durumda siz olsanız ne cevap verirdiniz. Biz biraz daha saklayalım diyorduk.
Merhaba cnm kendini yoracak tempodan uzak durması tavsiye ederim bu dönem için çok dikkat gerekiyor biliyorsun dur yorgun olduğunu canının istemediğini ve söyleyebilir sin ben olsam zaten hamileligimi gizlemezdim çünkü insanlar böyle bı durumda olduğumuzda daha bı anlayışlı oluyorlar genel olarak

Kızlar merhaba ya size bir sorum olcak. Teyzemin kızının düğünü var. Ama ben oynamak istemiyorum dugunde bisey olur diye korkuyorum zaten arada lemelenmem geliyor. Ama bana akrabalar sorarlar neden oynamıyorsun diye büyük ihtimal şüphelencek herkes. Böyle bir durumda siz olsanız ne cevap verirdiniz. Biz biraz daha saklayalım diyorduk.
Ayağımı burktum geçenlerde acıyor derim mesela ama ne zaman böyle kivirmak için bir şey dersem gercekten olur.

Normal kan testinde çıkmıyor araştırma hastaneleri genetik bölümünde yapılıyor ya da bazı özel hastanelerde bakıyor ama para ödemene gerek yok gidip kan pıhtılaşması testi yaptırmak istiyorum diyorsun randevu veriyorlar eğer sende varsa veya doktor risk görürse kan sulandırıcı ve veya iğne kullanmanı tavsiye ediyor☺️ bende sonuç bu şekildeydi yüksek risk gördü dokturum şu an hem ilaç hem iğne kullanıyorum.
Pai homozigot çıkmış xlcanim. Olsun caresi var sonuçta sağlıkla kucaklarimiza alalim

X