Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

bende kasık ağrısı arada yokluyor geçmeyen bel ağrım var normal mi sizce ? umarım her şey güzel olur 🥰
Bence çok normal. Benim ilk 6 haftada çok bel ağrım oldu regl sancısı gibi kasıkta belde baya ağrı çektim şuan 8. Hafta doldu o regl sancısına benzer ağrılar yok göğüslerde ağrı devam ediyor. Hassas ve üstüne bile yatamıyorum yani. Bide göbek altında içerden etleri çekiliyor gibi oluyor arada. Haftaya cumartesi kontrol günüm 🙏🏻

Kızlar ben 34 yaşındayım, ilk gebeliğim. Şu ana kadar bir sıkıntı yok şükür. Benim de eşimin ailesinde de genetik rahatsızlıklar yok. Bu bahsettiğiniz fetal DNA testini yaptırmalı mıyım sizce. İnfluence ettiniz beni 😂
Bende ilk gebelik yaş 38
Açıkcası ben testi yurtdışına göndermeyi düşünüyorum. Mümkün olan en yakın haftada. Doktor ikili testler ense kalınlığı vs için perinatoloji kliniğinden 12. Haftaya randevuyu verdi ama 9. Haftada yine kendi doktorumda randevum var soracam tekrar, pek çok genetik hastalığın risklerini gösteren bir test Türkiye de yapılana güvenmiyorum. Kardeşim yaptırdı şubat ayında Fransaya gönderdi. 14 bin falan bir ödemesi olmuştu. Hakkımızda hayırlısı olsun hepimizin 🙏🏻 inanıyorum herşey temiz çıkacak sağlıkla gelsinler inşallah ♥️

Offf beklemekkk çok zor başka şeyler ile zihnini meşgul et canım inşallah bir sorun yok
Kesinlikle özellikle önceki hamileliğimde tam bu haftalarda sıkıntı çıktığı için daha da zor 🫣 neyseki çalışıyorum o kafamı gün içinde dağıtmamı sağlıyor yoksa evde kendi kendimi yerdim muhtemelen 😅

Bende ilk gebelik yaş 38
Açıkcası ben testi yurtdışına göndermeyi düşünüyorum. Mümkün olan en yakın haftada. Doktor ikili testler ense kalınlığı vs için perinatoloji kliniğinden 12. Haftaya randevuyu verdi ama 9. Haftada yine kendi doktorumda randevum var soracam tekrar, pek çok genetik hastalığın risklerini gösteren bir test Türkiye de yapılana güvenmiyorum. Kardeşim yaptırdı şubat ayında Fransaya gönderdi. 14 bin falan bir ödemesi olmuştu. Hakkımızda hayırlısı olsun hepimizin 🙏🏻 inanıyorum herşey temiz çıkacak sağlıkla gelsinler inşallah ♥️
Bende 37 yaşındayım ve daha öncesinde tespit edilmiş bir down sendorumlu düşüğüm oldu o yüzden bende yaptırmamak seçenek bile değil. Ama çok kararsızım burada araştırma hastanesi ücretsiz yapıyor 12.haftada ama tabii kendi bünyelerinde bakılıyor. Yurtdışına gönderilen mi o mu diye kararsız kaldım malum baya bir pahalı ücreti var öbürünün. Yarın doktorumla konuşacağım bakalım ona göre son kararımı vereceğim.

Bende 37 yaşındayım ve daha öncesinde tespit edilmiş bir down sendorumlu düşüğüm oldu o yüzden bende yaptırmamak seçenek bile değil. Ama çok kararsızım burada araştırma hastanesi ücretsiz yapıyor 12.haftada ama tabii kendi bünyelerinde bakılıyor. Yurtdışına gönderilen mi o mu diye kararsız kaldım malum baya bir pahalı ücreti var öbürünün. Yarın doktorumla konuşacağım bakalım ona göre son kararımı vereceğim.
Bende 36 yaşında yım 4. gebelik diğer üçünde sadece 2li tarama yi öneriyorum demişti doktorum onu yapmıştım sadece bu yeni galiba bilmiyirum önceki gebeliklerimde doktorlar hiç bahsini bile acmamisti açıkçası o yüzden doktora güveniyorum onun önerisi nasıl olursa bende öyle yapmayı dusunuyorum

Merhaba. 🌸
Şu an 6+2 hamileyim. Sat a göre tahmini doğum tarihim 5 Mart ama ilk gebeliğim de sezeryan olduğu için Şubat sonu inşallah bebeğimize kavuşuruz diye düşünüyorum. Burda da yerimi almak istedim.
Sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 🙏
Hoşgeldin cnm

Ben bayramdan sonra tüp bebeğe başlayacaktım. Hamile olduğumu öğrendim. Dünyalar benim oldu . Hayatımin en mutlu dönemindeyim ama içimde hep bir korku var. Bebeğim nasıl iyi mi. Bir şey olmuş mduur? Benim yimurtalilarim kaliteli değildi belki sağlığı yerinde mi? Bu düşünceler arada kafama geliyor. İki hafta sonra randevum var. Dün gece diyorum doktora mi gitsem yavrum iyi mi acaba. Ben biraz fazla evham yapıyorum galiba. Yavrumu üzüyorum diye de telaş yapıyorum. Ama ona bir şey olmasından çok korkuyorum. Herkeste bu korku var mı? Brn mi abartıyorum. Yavrumun kalp sesini de duydum. O zaman rahatladim. Sonra yine başladı bir korku telaş. Ne yapcam ben.

Benim ilk hamileliğimde kuzenimin düğünü vardı. 13.haftamdaydım. Çok da oynamadım aşırı hareketli de değildim ama ertesi sabah kanamam oldu çok korkmuştum. Şükür bebekte bir şey yoktu ama doktorum bir daha böyle şeyler yapma dedi 😊 Korkutmak için söylemiyorum ama temkinli olmakta fayda var. Kimin ne düşündüğü değil en önemli şey bebeğin bence 🤗
Doğru haklısınız elimden geldiğince dikkat edicem insanlar öğrenirse öğrensin artık yapacak bisey yok ☺️

İnşallah temiz sonuçlarımızla güzel haberlerle burda buluşuruz. Bende yaşdan dolayı riskli gebelik olarak izleniyorum. Ayrıca yüksek tansiyon ve insülin direnci hastasıyım. Ve 100 kilo ile hamile kaldım 🙈 Gebelik itibariyle yıllardır kullandığım ilaçları bıraktım. Şükür şuan bi sıkıntım yok. Tansiyonum düşük seyrediyor. Bebek büyüdükçe tansiyon ilacına tekrar başlayabilirsin dedi doktor.
Test konusuna gelirsek, Kardeşimin eşi 35 yaşında 2 hafta sonra doğum gerçekleşecek kısmetse. Kafalarını o kadar karıştırdı ki doktorlar aminyon sıvısından sıvı almalara kadar söylenmiş yani çok üzücü süreç geçirdiler onlar direk yurtdışına kanı göndermeyi tercih ettiler.
( Özel bi klinik aracılığı ile. )
Rahimdeki sıvıya müdehalenin daha farklı riskleri var. O en son seçenek olmalı. Nipt testi dedikleri kan testi kesinlikle güvenilir bir yerde bakılmalı. İçimizi ferah tutalım. Sağ salim kucağımıza almak nasip olur inşallah 🙏🏻

Ben bayramdan sonra tüp bebeğe başlayacaktım. Hamile olduğumu öğrendim. Dünyalar benim oldu . Hayatımin en mutlu dönemindeyim ama içimde hep bir korku var. Bebeğim nasıl iyi mi. Bir şey olmuş mduur? Benim yimurtalilarim kaliteli değildi belki sağlığı yerinde mi? Bu düşünceler arada kafama geliyor. İki hafta sonra randevum var. Dün gece diyorum doktora mi gitsem yavrum iyi mi acaba. Ben biraz fazla evham yapıyorum galiba. Yavrumu üzüyorum diye de telaş yapıyorum. Ama ona bir şey olmasından çok korkuyorum. Herkeste bu korku var mı? Brn mi abartıyorum. Yavrumun kalp sesini de duydum. O zaman rahatladim. Sonra yine başladı bir korku telaş. Ne yapcam ben.
Öncelikle çok tebrik ederim. Allah sağlıkla kucağına aldırsın. Bence herkeste korku vardır. Bende öyleyim. Ben gebe kalmadan önce doktora gitmiştim kontrol amaçlı. Biri dedi rahim duvarın çok ince bebek tutunamaz başka doktorda test yaptı AMH seviyem 0,15 çıktı, Bana direk tüp bebeğe git dedi. Ama Allah çok büyük. 6 ay dolmadan gebe kaldım. O yüzden de içimde hep korku var. 3 haftada bir kontrol randevusu verdi doktor. Günleri sayıyorum bebeğimin durumunu görmek için. 20. Temmuzda randevum 🙏🏻 (şuan ilk kez cümle içinde bebeğim kelimesini kullandım 🥹)

İnşallah temiz sonuçlarımızla güzel haberlerle burda buluşuruz. Bende yaşdan dolayı riskli gebelik olarak izleniyorum. Ayrıca yüksek tansiyon ve insülin direnci hastasıyım. Ve 100 kilo ile hamile kaldım 🙈 Gebelik itibariyle yıllardır kullandığım ilaçları bıraktım. Şükür şuan bi sıkıntım yok. Tansiyonum düşük seyrediyor. Bebek büyüdükçe tansiyon ilacına tekrar başlayabilirsin dedi doktor.
Test konusuna gelirsek, Kardeşimin eşi 35 yaşında 2 hafta sonra doğum gerçekleşecek kısmetse. Kafalarını o kadar karıştırdı ki doktorlar aminyon sıvısından sıvı almalara kadar söylenmiş yani çok üzücü süreç geçirdiler onlar direk yurtdışına kanı göndermeyi tercih ettiler.
( Özel bi klinik aracılığı ile. )
Rahimdeki sıvıya müdehalenin daha farklı riskleri var. O en son seçenek olmalı. Nipt testi dedikleri kan testi kesinlikle güvenilir bir yerde bakılmalı. İçimizi ferah tutalım. Sağ salim kucağımıza almak nasip olur inşallah 🙏🏻
Bende sizden farklı değilim epilepsi ilacı kullanıyorum ve hashimato hastasıyım doktorum ilaçlarıma devam etmemi söyledi tiroit doktorum her ay test yapıp kontrol edeceğiz diyor. Ve bende 95 kilo ile hamile kaldım 🙈 Riskli gebelik olarak kontrol ediliyorum bende ve bu korkularımı daha çok tetikliyor ama içimi rahat tutmaya çalışıyorum. İnşallah küçük mucizelerimizi sağ salim kucağımıza alacağız 🙏

aynı korku bende de var ama kendimi telkin etmeye çalışıyorum nasipse her şey güzel olur nasip değilse de yapacak bir şey yok :)

Sabah uyandığımda 9 haftalık hamileyim. Akşam bilmeyen biri baksa 5 aylık hamilesin der 🫢 Karnım akşama kadar niye bu kadar şişiyor anlamıyorum. Yorgunluk mu gaz mı 🙄 Benim gibi olan var mı aranızda 🥹

Öncelikle çok tebrik ederim. Allah sağlıkla kucağına aldırsın. Bence herkeste korku vardır. Bende öyleyim. Ben gebe kalmadan önce doktora gitmiştim kontrol amaçlı. Biri dedi rahim duvarın çok ince bebek tutunamaz başka doktorda test yaptı AMH seviyem 0,15 çıktı, Bana direk tüp bebeğe git dedi. Ama Allah çok büyük. 6 ay dolmadan gebe kaldım. O yüzden de içimde hep korku var. 3 haftada bir kontrol randevusu verdi doktor. Günleri sayıyorum bebeğimin durumunu görmek için. 20. Temmuzda randevum 🙏🏻 (şuan ilk kez cümle içinde bebeğim kelimesini kullandım 🥹)
ay ben onunla konuşuyorum bile oğlum ya da kızımm diye bitiyor cümlelerimin sonu 😂😂

Sabah uyandığımda 9 haftalık hamileyim. Akşam bilmeyen biri baksa 5 aylık hamilesin der 🫢 Karnım akşama kadar niye bu kadar şişiyor anlamıyorum. Yorgunluk mu gaz mı 🙄 Benim gibi olan var mı aranızda 🥹
bende hamileliğimin ilk zamanlarından beri bitmeyen şişlik var laktoz ya da gluten de çok etkiliyor dedi doktorum ama bu şişmeler normalmiş. karbonhidrat tüketmemek gerekiyormuş

Daha dün eşime dedim aynısını tamam ben ztn göbekliydim ama böylede şiş bi göbek yoktu 🤣 tuhaflık var dedim göbeğim büyüdü. Meğer bunu yaşayanlarda varmış.

Allah analı babalı büyütsün. Sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. İçimden konuşuyorum ben kuzumla. Ama işte o telaş panik de geçmiyor. Hisseder diye korkuyorum.

X