Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    142
İyi dayanmışsın o halde maşallah. Taşınıyor olmana da ayrıca sevindim. Ben ister istemez kendi annemle karsilastiriyorum annem bebek için benden daha hevesli, her sabah instagram reelsi atarak uyandırıyor beni, annelik ve bebeklerle ilgili. Zaten kayınvalidem kendisi de söyledi benim ilk torunum değil, annenlerin ilk torunu onlar bakarlar diye😅
Canım bir replik vardı ya bedenim sağ sağ ama ruhum o derece yani 🤣🤣 yazsam buraya sığmaz Allah biliyor ya hep şükrettim yinede Sekiz yıldir alt üst oturuyoruz Çok şükür ki 15 yıldan sonra kendi evim olacak Rabbim herkese nasip etsin inşallah Annenizin ellerinden öpüyorum🙏🏻🥰

Ebebekten ayrı ayrı bunları aldım altta üstte 119 tl ydi ben yeni doğanı çok almayı düşünmüyorum. Çok hızlı büyüyorlar zaten e bez payı falan derken 3 ay almak daha mantıklı geldi bana. Yanlışsam yanlış diyin arkadaşlar 🤭

Eklentiler

• IMG-20240811-WA0009.jpeg
    IMG-20240811-WA0009.jpeg
    78,2 KB · Görüntüleme: 90
  • IMG-20240811-WA0011.jpeg
    IMG-20240811-WA0011.jpeg
    82,2 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG-20240811-WA0013.jpeg
    IMG-20240811-WA0013.jpeg
    97,4 KB · Görüntüleme: 85
Kizlar e bebekte korbell cop kovasi 600 tl mis bende var almak isteyen var ise baksin derim.bence gerekli
Ben böyle bir çöp kovası almak istiyordum ama pek araştırmadım. Popüler olan koku yapmayan çöp kovası bu mu? Sanki 2/3 bindi diye hatırlıyorum yanlış hatırlıyorda olabilirim.

E-bebekte Hepsi Pay ile ödeme yapınca 200 Hepsipara yükleniyor 1500 ve üzeri alışverişlerde. Ben de gümüş kapak, 2 paket toplam 80 tane alt değiştirme örtüsü(ikincisi yüzde 50 indirim oluyordu), 3 al iki ödeden de 3 tane hamile külodu, konak tarağı, sıcaklık ve nem ölçer aldım. Bence baya bir şey aldım. Hem indirim vardı hem de hepsi para sayesinde ekstra indirimli oldu. Size de tavsiye ederim.

Ebebekten ayrı ayrı bunları aldım altta üstte 119 tl ydi ben yeni doğanı çok almayı düşünmüyorum. Çok hızlı büyüyorlar zaten e bez payı falan derken 3 ay almak daha mantıklı geldi bana. Yanlışsam yanlış diyin arkadaşlar 🤭
Canım çok güzel özellikle çıtçıtlı body🥰🧿Ay olarak yeni doğan çok az alıyorum bende 03 06 zaten bunlar ilk üç ay anca oluyor ama altı patikli fazla alma yinede derim zaten doğumdan üç ay sonra bahar geliyor bende patikli üç tane aldım.Sağlıcakla giydirmek nasip olsun hepimize 🙏🏻🥰

Ayrıca Amazon Prime'da Chicco tarak fırça setini 240 küsür lira olmasına rağmen daha demin 120 küsür liraya aldım. 200 TL üzeri alışverişlere ilk alışverişte 80 TL 2. sinde 40 TL indirim varmış. Promosyonu uygula deyince sonra sepete Amazon satıcılı olan ürünü ekleyince oluyor.

Ayrıca Amazon Prime'da Chicco tarak fırça setini 240 küsür lira olmasına rağmen daha demin 120 küsür liraya aldım. 200 TL üzeri alışverişlere ilk alışverişte 80 TL 2. sinde 40 TL indirim varmış. Promosyonu uygula deyince sonra sepete Amazon satıcılı olan ürünü ekleyince oluyor.
Link var mı ben bulamadım ya da fiyat artmış

Bence bu saç mide bulantısı yapar olayı doğru. Gebelik uygulamalarında bebeğin saçı çıkmaya başlıyor vs yazıyordu. Bir haftadır falan da midem rezil durumda. Bugün dışarıda bir işim vardı. Yine mahvoldum. Sizce de saçla alakası olabilir mi? Ben ilk trimesterde bu kadar istifra etmedim ya da midem bulanmadi.
Bence de doğru 😅 hem annelerimizin dedikleri doğru çıkıyor genelde 😂
Çook teşekkür ederim 🙂 Ben de aynı gün hastaneden çıkmak istiyorum çünkü oranın tuvaletlerinin hijyenine çok güvenmiyorum.
Gynobiotic nedir bilmiyorum. Araştırayım çok teşekkür ediyorum.
Ben de ilk iki hafta yatarım o zaman. Sonra çok da agirlasmamak için yavaş yavaş evin içinde dolaşırım.
Canım nasılsın , oldun mu serklaj ?
Sağ ol canım inşallah Rabbim sağlıkla bebeklerimize kavuşuruz bu günlerde siz alışveriş paylaştıkça ben de 1 tane bir şey aldım öyle yorum yaptıklarında ne yapayım üzüldüm haklısın alınganlıkta pik yaptık sürekli ağlayasım da geliyor bebeğim hissediyordur diye de üzülüyorum bir daha ağlıyorum
Ya milleti takma canım söylesinler , çok canını sıkıyorlarsa aldıklarını gösterme onlara. Yani olacağı varsa doğum sırasında da oluyor hatta sonrasında bile olabiliyor. Allah yavrularımızı bize bağışlasın , sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin. Her zaman kötü ihtimalleri düşünerek yaşayamayız hele ki hamilelik döneminde bu ihtimalleri hiç düşünmemek lazım 💕
Kızlar selam kasık ağrısı olan oluyor mu ben dün gece sol bacağıma vuran bir kasık ağrısı çektim şimdi azaldı şükür ama yine de bir sızlama var gibi kasıkta doktora gitmeli miyim normal midir sizce
Evet canım bende de oluyor ara ara , burada arkadaşlarla da konuşmuştuk geçen hafta olanlar oluyormuş. Bebişler büyüdüğü için oluyor galiba normal 🌸
Ayy çok güzel olmuşşş ellerine sağlık ben de bunu örmüştüm böyle de yapabilirsin bak çift taraflı oluyo
Ya gurubumuzda maşallah ne becerikli anneler var 😍😍😍 çok güzel olmuş canım ellerine sağlık 🤩
Evet bende ankaradayım Medicana da yapacağım ilk doğumumda ordaydı ama dogum güzel geçsede sonrasında pek yardımları olmadı 🙈
Merhaba bende İzmir Medicana da yapacağım doğumumu. Sonrasında ne gibi eksiklikleri oldu ? Yardım derken , hastaneden neler beklemeliyiz tam bilmiyorum o kısımları 🙈
Bu beşikten bakan kullanan var mı aranızda? Aslında tahta beşiğim var ama kimseye önermem 6 ay sonrasında sarkmaya çalıştı sürekli kafasını vuruyordu onu kaldırdık depoya tekrar kurmayıda pek düşünmüyoruz hem cok zahmetli hem üstüne iki ev degistirdim kesin kaybolan parcalari vardır sonra ogluma park yatak aldım cok memnun kaldık ama yüksek değil yenidoğan için kullanılmaz daha portatif hem odalarda taşınabilir bişey arıyorum
Canım bu beşiği ben kullanmadım ama kuzenlerimde kullananlar var memnunlar hep genelde , f/p ürünü gibi bence
Kızlar bizim duvarın son hali begendiğimşz tavşanları duvara yansıtıp çizdik
Yorulduk ama içimşze çok sindi 🐰
Yaaaa muhteşem olmuş , bayıldımmmmmmm 🤩🤩🤩🤩🤩 ellerinize sağlık 💕 nasıl çizdiniz o tavşanları , yapıştırma gibi , çok düzgün duruyor. Valla çok beğendim 😍😍😍

Benim bu hafta çok zor geçiyor, 3 gece önce astım krizi uykudan uyandırdı. 2 gündür bacaklarıma kramp giriyor. Sürekli halsizim, yorgunum, burnum tıkalı. Alerjim hortladı. 2 gün önce ilaç yazdırdım ama bebeğe zarar verecek diye direnmeye çalışıyorum. Hasta mı olacağım klima mı çarptı anlamadım. İşim de çok yoğun, haftaya izne çıkacağım için bu hafta koştur koştur iş toparlıyorum. Günde 100-150 km yol yapıyorum 🤦🏼‍♀️ evliya çelebi olarak doğacak yavrum.
Günaydın canım , nasıl oldun ? Umarım daha iyisindir 🙏🙏

0-3 aylık kıyafetlerden ne kadar almak gerekir sizce. Kimisi 3 5 tane alsanız yeter diyor. Benim yenidoğan çok değil. 0 3 ay 10 takım yeter mi fazla mı? 0 3 ay 3 5 tane alın yazan bile gördüm ama ilk bebeğim olduğu için anlam veremiyorum. Bir de indirimli ve güzel bir şey görünce alasım geliyor. Ne yapayım 0 3 ay çok mu almışım? Kimisi bebekler çok fazla üstünü değiştiriyor az almışsın diyor kimisi daha alma çok hızlı büyüyorlar diyor. Acikcasi epey kafam karıştı. Duruma göre 0-3 aylardan bazılarını iade edip 6 ay mı alsam. 3 6 ay da 6 takım var şu anda. Bir de ben genelde tulum alıyorum, alt üst takim almak mı mantıklı tulum mu mantıklı?
Bu soru benim de kafamı çok kurcalıyor 😅o yüzden ben yeni doğdu dönemlerde giyeceği kıyafetleri 8 aylıkken alayım diye düşündüm. Bebeğin kilosu az çok belli olsun ona göre yeni doğan mı alırım 0-3 ay mı alırım karar veririm. Şimdi de kıyafet alıyorum ama genelde bahar ve yaz aylarında giyeceği 6,9 aylık olan kıyafetleri alıyorum. Kendimce böyle bir mantık yürüttüm ama gene de dayanamayıp aldığım bazı 0-3 aylar var 😂💕

Ben böyle bir çöp kovası almak istiyordum ama pek araştırmadım. Popüler olan koku yapmayan çöp kovası bu mu? Sanki 2/3 bindi diye hatırlıyorum yanlış hatırlıyorda olabilirim.
Bn ilk cocugumda almistim cok memnunum.o kadar cikti mi fiyati bilmiyorum.bndeki suan 600 koku yapmiyor oyle ki bn cocuk odasina koyuyorum.kesinlikle bebekli evlere gerekli olan bir urun.

Bn ilk cocugumda almistim cok memnunum.o kadar cikti mi fiyati bilmiyorum.bndeki suan 600 koku yapmiyor oyle ki bn cocuk odasina koyuyorum.kesinlikle bebekli evlere gerekli olan bir urun.
Ek gıda dönemine geçtikten sonra kurtlanma oluyor ve koku yapıyor diyenler var. Sizde de oldu mu ?

İyi dayanmışsın o halde maşallah. Taşınıyor olmana da ayrıca sevindim. Ben ister istemez kendi annemle karsilastiriyorum annem bebek için benden daha hevesli, her sabah instagram reelsi atarak uyandırıyor beni, annelik ve bebeklerle ilgili. Zaten kayınvalidem kendisi de söyledi benim ilk torunum değil, annenlerin ilk torunu onlar bakarlar diye😅
Ay aman Allahım ne demek ya .annenler bakar.ilkte olsa sonda olsa torun torundur ya.bnm KV al seninkine vur. Bak şimdi çok sinirlendim.gecen gün ben ateslendim gece.acile gidicez oğlum uyuyor ona bakcak yok.mecbur uyur uyur onu da aldık yanımıza eşim oğlumla araba da bekledi ben acile girip muane oldum.kv me söyledi kimsesiziz kimseden fayda yok diye.a olur mu oğlum biz varız dio.esim de ordan ne faydan var senin dedi.baska sehirdeler eltimle kalıyorlar.biz oğlum küçükken çok dedik gelin bizle de kalın die gelmediler.ustelik eltim bunlarla oturup aynı sofrada yemk bile yemez.ama deveyi diken demişler bı laf var. benim kanamam oldu başlarda,bulantılarım hala var mesela demi rapor aldım okula gitmedim eşim okuldan geldi yemk yapti o baktı,demedi ki oğlum isterseniz biz gelelim bı kaç ay yardımcı olalım demedi.napcen oğlum sen yapcen gari dedi sürekli .bende eşime dedim asla çocuğumu fln göstermek istemiyorum .oğlumda da aynısını yaptı.ya anlamıyorum biz bu çocukları babamızın evinden mi götürüyoruz ya.
Haklısın bende aynı fikirde yım cnm.

X