Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Kızlar selam,yine ben yine sorular🫠 doktordan çıktım ikili tarama sonuçlarım temiz çıkmış. Cinsiyeti sordum bacak arasına felan baktı ama bişey demedi bende gözükmüyor herhalde diye üstelemedim. Ultrason kağıdına kız yazmış😅 Eğer değişmezse Kızımız geliyor cinnabon cinnabon 🌸
Birde benim tiroidim yüksek oldugu için yaeın tahlil vericem. 15 gün sonrada zeka testi yaparız dedi. Ne oluyor bu zeka testi. Bilen var mı?

Kızlar selam,yine ben yine sorular🫠 doktordan çıktım ikili tarama sonuçlarım temiz çıkmış. Cinsiyeti sordum bacak arasına felan baktı ama bişey demedi bende gözükmüyor herhalde diye üstelemedim. Ultrason kağıdına kız yazmış😅 Eğer değişmezse Kızımız geliyor cinnabon cinnabon 🌸
Birde benim tiroidim yüksek oldugu için yaeın tahlil vericem. 15 gün sonrada zeka testi yaparız dedi. Ne oluyor bu zeka testi. Bilen var mı?
Hayırlı olsun cnm.acaba tiroid yüksek olduğu için mi yapacak zeka testini

Aldım şimdi bı iki kilo ama bı kaç gündür aşırı bulantı ve kusma var.demir ilacımı içemiyorum tetikler die.66yla hamile kalmıştım .kilo vermiştim şimdi 66oldum tekrar.
Ya evet bir ben öyleyim sanıyordum aç karnına içince özellikle kahvaltı bile edemezdim eczacıya sordum tok karnına da içebilirsin dedi yine az bulantı oluyor ama aç karnına içince daha kötü

Zeytinyağı falan içseniz yumuşatmaz mı ikizlerimde bende aşırı kabızlık sorunu yaşamıştım duğhalac şurup vermişti doktorum rahatlatmıştı beni o
Mesaj atmıştım doktora o da duphalac şurup al akşam yatarken iç dedi
Sabah zeytinyağı kayısı falan hepsini denedim ama bana mısın demedi, şimdi o şurubu alacağım
Bende de ihsal yaptı birde bulantı kişiye göre değişiyor ilk haftalarda bağırsak alışana kadar yan etkileri oluyor sonra düzene giriyor.Hapı içtikten sonra kayısı yiyin yada kayısı meyve suyu geçmiş olsun 🤲🏻 🌹
Ya dikişim olmasa kullanmaya devam ederdim alışırım belki diye ama şuanda riske atamıyorum ıkınmak zarar veriyor bıraktım bej de bugün içmeyi
Bende kabız yaptı.hatta aç karna yazıyor dün ackarna içtim .direk çıkardım.dr söylemiştim ama bulantı yapar oğlumda kullanamadim die.dr dinlemedi bu iyidir die.cuma gün kontrole gitcem sorcam bı.kuzum erik hoşafı çok iyi geliyor kesinlikle dene kayısı suyundan falan çok etkili

Maltofer mi canım.oglumda kan gibi tek içimlik şişelerde vermişti çok tatlı bi tadı vardı sürekli kullanmıştım.

Ben ben🥴16.hafta bitmek uzere ama geçen haftalarda kesilmişti tekrardan başladı.
Evet benimkide aç karna, ben iki doktorla ilerliyorum asıl doktorum şehir dışında acil durumlarda gidebileyim diye bulunduğum şehirdeki bir dr a daha gidiyorum o verdi demir hapını, on yazdım kullanmaya devam et bünye alışır dedi nasıl kullanayım resmen afedersiniz ıkındıkça sanki dikişim açılıyor gibi hissediyorum 😬 diğer doktoruma yazdım bıraktırdı ve duphalac şurup kullan dedi,
İçerim canım geçen seneden konservelerim vardı erik hoşafım, teşekkür ederim 🥰

Canım bende bu demir hapını kullanıyorum aynı marka ama onun dışında OMEGA bilmem ne kullanmıyorum balık yağı falan kullanmak gerekir mi acaba balık yemiyorum hic

Ay bende devlete gidiyorum zeka tesgi falan biseyler dedi ama öyle hızlı baktığı için hiç bişey anlamamıştım ya nerde yapiliyor acaba

kızlar benim psikolojim çok bozuldu kusmalar beni aşırı hırpaladı gerçekten devamlı ağlamak istiyorum. 13. haftaya geldim bitmedi, sizin kusmalar geçti mi? bu arada hala kilo almadım 3 vermiştim öyle duruyor.
Çok iyi anlıyorum benim 11 12.haftada bulantı ve kusmalarım pik yaptı kan kustum günlerce yüzüme kan oturdu kırmızı benekler çıktı.Şimdi 17.haftama girdim . Çok şükür daha iyiyim normalde günde 2 kere kusardım 4 5 gün oldu galiba hiç kusmadım ondan önce de iki günde bir kusuyordum azalmaya başlamıştı.Bulantılarım hala devam ediyor ama artık kusmuyorum biraz daha rahatladım.Herkeste farklı oluyormuş bu durum belki sizin de yavaş yavaş geçer. Ben hala nereye gitsem çantamda çubuk vs taşıyorum.İnşallah siz de en kısa zamanda rahatlarsınız keyifli bir hamilelik geçirirsiniz🙏🏻🙏🏻

SüphanAllah maşallah Rabbim sen nelere kadirsin 🥰🧿kim kızdırmışya bu miniği gidin başımdan der gibi 🤣🤣 Sağlıcakla kucağınıza almak nasip olsun 🤲🏻 🌹
Yok ya selamdi olarak bakıyorum ben daha öncesinde pek hareketi yoktu😂 İnşallah hepimiz sağlıcakla alırız bebişlerimizi

Hayırlı olsun cnm.acaba tiroid yüksek olduğu için mi yapacak zeka testini
Galiba o yüzden. Ama oğlumda da yüksekti onda öyle bişe dememişlerdi
Ay bende devlete gidiyorum zeka tesgi falan biseyler dedi ama öyle hızlı baktığı için hiç bişey anlamamıştım ya nerde yapiliyor acaba
Bende anlamadım canım yarın tekrar sorucam nasıl yapılıyor vs diye

Ya evet bir ben öyleyim sanıyordum aç karnına içince özellikle kahvaltı bile edemezdim eczacıya sordum tok karnına da içebilirsin dedi yine az bulantı oluyor ama aç karnına içince daha kötü
Aç karna tok karna aldım kötü yapıyor ya.cuma şurup gibi isticem.
Mesaj atmıştım doktora o da duphalac şurup al akşam yatarken iç dedi
Sabah zeytinyağı kayısı falan hepsini denedim ama bana mısın demedi, şimdi o şurubu alacağım

Ya dikişim olmasa kullanmaya devam ederdim alışırım belki diye ama şuanda riske atamıyorum ıkınmak zarar veriyor bıraktım bej de bugün içmeyi

Evet benimkide aç karna, ben iki doktorla ilerliyorum asıl doktorum şehir dışında acil durumlarda gidebileyim diye bulunduğum şehirdeki bir dr a daha gidiyorum o verdi demir hapını, on yazdım kullanmaya devam et bünye alışır dedi nasıl kullanayım resmen afedersiniz ıkındıkça sanki dikişim açılıyor gibi hissediyorum 😬 diğer doktoruma yazdım bıraktırdı ve duphalac şurup kullan dedi,
İçerim canım geçen seneden konservelerim vardı erik hoşafım, teşekkür ederim 🥰
Ohh şifa olsun cnm.
Demir hapı doktor bana aç karnına veya yemeklerden 2 saat sonra demişti canim
Ben aç karna da tok karna da icemedim.cuma soylicem bakalim

Geçmiş olsun canım.Gerçekten grubun hepsi hemen hemen aynı şekilde bulantı ihsal salgın dan mı havalardan mı artık bende zor yiyorum oda bebek içinNane limon iyi gelir bulantı için🤲🏻Ya birde o pipiyi bize nispet yapar gibi göstermiş sanki teyzoşlar görsün 🤣🤣 Çünkü çoğumuz kız demiştik beyefendiye 🤭🥰🧿
Ah sorma valla salgınsa benide yakaladı sağolsun 🥺 nane limon akşam yemeğinden sonra hemen kaynatıcam canım çok sağol 🙏
Hahahah valla sorma resmen alın görün kız değilim dedi 🤭❣️

Herkese merhaba bizim de bugün kontrolümüz vardı.Giderken çikolata kahve muz filan yedim hareket etsin diye. Gittiğimizde hareket etmiyordu sonra birden ben burdayim der gibi elini kaldırdı ☺️😂 Bu arada o pıt pıt atışları 14+5 günlükken hisetmeye başladım bence de o hareketler bebek şu an 18. haftadayız özellikle yemekten ve tatlıdan sonra hemen hissediliyor ve ilk bebek olmasına rağmen 😊Eki Görüntüle 3459277
Yaaaa bu nasıl güzel bir poz. Maşallah kuzucuğa 🧿🧿🧿

Kizlar aranızda omega 3 kullanan var mı? Tavsiyelerinize açığım 🥰

Canım bende bu demir hapını kullanıyorum aynı marka ama onun dışında OMEGA bilmem ne kullanmıyorum balık yağı falan kullanmak gerekir mi acaba balık yemiyorum hic
Bende doktora balık vs pek tuketemedigimi söyledim . Tavsiye istedim oylelikle bana innate yazdı. Çoklu bir vitamin ama ana maddesi OMEGA 3 .

Birde herkes demir ilacına başlamış . Ben doktora sorduğumda daha erken demişti .henüz başlamadım yani. kullanmaya başladıktan sonra inşallah bende kabızlık yapmaz . Çünkü geçen sene bağırsaklardan ameliyat olmuştum . Ameliyatı yapan genel cerraha hamilelikten sonra kontrole gittim . Şimdilik iyi durumdalar dedi . Kabızlık sana çok sıkıntı yaratabilir şimdiden bol lifli gıdalar tüketmeye çalış demişti . Kuru bakliyatlari da çok önerdi. Biz gaz yapar vs diye cekiniyoruz ama sanırım bağırsakları tembelliğe alıştırmayan zorlayıp çalıştıran şeyler faydalı . Tencere yemeği tüketmeye çalış demişti . Çorba olarak mercimek çorbası dedi mesela çok şaşırmıştım . Yaz da olsa ben düzenli çorba içmeye çalışıyorum . Kabak çorbası da favorim oldu . kabak da bağırsaklara iyi geliyor sanırım tavsiye ederim .2 gün çorba icmesem 3. Gün tuvalete çıkmakta zorlanıyorum .

Ah sorma valla salgınsa benide yakaladı sağolsun 🥺 nane limon akşam yemeğinden sonra hemen kaynatıcam canım çok sağol 🙏
Hahahah valla sorma resmen alın görün kız değilim dedi 🤭❣️
Hamilelikten bağımsız çevremde son bir iki haftadır hep mide bulantıları şikayetleri duyuyorum . Salgın da olabilir gerçekten . Ben çok şükür iyiyim ama mide problemleri zamanında çok çektim . Nane çayı beni çok rahatlatıyordu yanına da tuzlu çubuk tavsiye ederim. Ama limona dikkat edin bence . Zaten tansiyonlarimiz düşük olabilir limon hepten düşürüp halsiz birakabilir

2.trimestera geçince veriyorlar genelde, hatta multivitamin şeklinde olanları var

X