Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Kızlar bugün doktorumuza gittim, maalesef mutlu gelemedim 😢. Randevuları doluydu ve ben beklemeyi göze aldım yaklaşık 1.30 saat bekledim, sonunda muayene oldum. Doktorum daha ultrason ile bakar bakmaz bişey söylüycem ama bu korkulacak bişey değil önce onu belirteyim dedi. Hayırdır hocam dedim. Bebeğin beyninde ur var ama korkulacak bir şey değil bu %99,9 kaybolacaktır dedi.😳 Beyninde mi dedim şok oldum. Bak yine söylüyorum bu korkulacak bir şey değil %99,9 zamanla kaybolacaktır dedi,başta korkulacak bir şey olmadığını söyledim ki sonra ağlıyorlar, zamanla kaybolacaktır dedi. Ayrıntılı ultrason için randevu aldın mı dedi evet dedim. Oraya gittiğinde ultrason fotoğrafını gösterirsin ona göre bakarlar, özellikle belirtiyorum korkulacak bir şey değil %99,9 kaybolacaktır dedi. Gelişimi gayet iyi haftasından büyük bile gidiyor dedi. Birde cinsiyetimiz kız onu öğrendim. Nolur dua edin kızlar Allah korusun kötü bir şey olmasın öğrendiğimden beri canım çok sıkıldı 😢. Eşime söyledim başka doktora mı gitsek diyoruz bilmiyorum 😢😢
Bana üniversite hastanesindeki doktor 2 hafta önce kist görüyorum dedi, bir hafta önceki göremedi. Kist görüyorum diyen sizden ekstra testler alabiliriz deyince onları tedirgin halde beklemek yerine fetal Dna yaptırdım. Temiz çıktı. O dönem araştırmıştım koroid pleksus kisti deniyor ve 7. 8. ayda gerçekten yüzde 90 geçiyormuş. Daha kötü şeyler düşünmek için ek bulgu gerekirmiş. Bir de erkek bebeklerde kalpte parlaklık, beyinde kist, böbrek genişlemesi görülebiliyormuş anne karninda. Endişe etmemek gerekirmiş.

Kızlar bugün doktorumuza gittim, maalesef mutlu gelemedim 😢. Randevuları doluydu ve ben beklemeyi göze aldım yaklaşık 1.30 saat bekledim, sonunda muayene oldum. Doktorum daha ultrason ile bakar bakmaz bişey söylüycem ama bu korkulacak bişey değil önce onu belirteyim dedi. Hayırdır hocam dedim. Bebeğin beyninde ur var ama korkulacak bir şey değil bu %99,9 kaybolacaktır dedi.😳 Beyninde mi dedim şok oldum. Bak yine söylüyorum bu korkulacak bir şey değil %99,9 zamanla kaybolacaktır dedi,başta korkulacak bir şey olmadığını söyledim ki sonra ağlıyorlar, zamanla kaybolacaktır dedi. Ayrıntılı ultrason için randevu aldın mı dedi evet dedim. Oraya gittiğinde ultrason fotoğrafını gösterirsin ona göre bakarlar, özellikle belirtiyorum korkulacak bir şey değil %99,9 kaybolacaktır dedi. Gelişimi gayet iyi haftasından büyük bile gidiyor dedi. Birde cinsiyetimiz kız onu öğrendim. Nolur dua edin kızlar Allah korusun kötü bir şey olmasın öğrendiğimden beri canım çok sıkıldı 😢. Eşime söyledim başka doktora mı gitsek diyoruz bilmiyorum 😢😢
Canım gönlünü ferah tut biliyorum endişe etmemek çok zor .
Ama inan hiçbir doktor en ufak bir kötü ihtimal olsa böyle net konuşmaz.
Tam tersi sorumluluk almamak için belirsiz konuşur.
İçiniz rahat olsun inşallah her şey güzel olacak 🥰 yine de isterseniz bir doktora daha gidin 🙏🏻🌹

Canım gönlünü ferah tut biliyorum endişe etmemek çok zor .
Ama inan hiçbir doktor en ufak bir kötü ihtimal olsa böyle net konuşmaz.
Tam tersi sorumluluk almamak için belirsiz konuşur.
İçiniz rahat olsun inşallah her şey güzel olacak 🥰 yine de isterseniz bir doktora daha gidin 🙏🏻🌹
Teşekkür ederim, inşallah, nolur dua edin 😢

Bana üniversite hastanesindeki doktor 2 hafta önce kist görüyorum dedi, bir hafta önceki göremedi. Kist görüyorum diyen sizden ekstra testler alabiliriz deyince onları tedirgin halde beklemek yerine fetal Dna yaptırdım. Temiz çıktı. O dönem araştırmıştım koroid pleksus kisti deniyor ve 7. 8. ayda gerçekten yüzde 90 geçiyormuş. Daha kötü şeyler düşünmek için ek bulgu gerekirmiş. Bir de erkek bebeklerde kalpte parlaklık, beyinde kist, böbrek genişlemesi görülebiliyormuş anne karninda. Endişe etmemek gerekirmiş.
Bilmiyorum canım ek bulgu yok şimdilik sadece 2'li taramami sordu, gösterdim, bişey demedi(2' li taramayı devlet Hastanesi'nde yaptırmıştım. Ordaki doktor bir sıkıntı olmadığını, hatta yaşıma göre riskin düşük çıktığını söylemişti) 4'lu tarama da yaptırdım, yani cinsiyetini öğrenmek için gitmiştim, gitmişken de test verdim ,yani doktor kesinlikle yaptır falan demedi ben yaptırdım

Merhaba bir doktorun videosuna denk gelmiştim beyindeki kistlerin birkaç haftada bile kaybolabildiğini söylemişti.Çok yüksek ihtimal geçiyormuş içinizin rahat olması için farklı bir görüş alabilirsiniz tabi.İnşallah geçecek🙏🏻🙏🏻🙏🏻Minicik bir şey olsa bile hemen stres oluyoruz bizler bu süreçte çok normal inşallah güzel haberler alırsınız🙏🏻🙏🏻

Bilmiyorum canım ek bulgu yok şimdilik sadece 2'li taramami sordu, gösterdim, bişey demedi(2' li taramayı devlet Hastanesi'nde yaptırmıştım. Ordaki doktor bir sıkıntı olmadığını, hatta yaşıma göre riskin düşük çıktığını söylemişti) 4'lu tarama da yaptırdım, yani cinsiyetini öğrenmek için gitmiştim, gitmişken de test verdim ,yani doktor kesinlikle yaptır falan demedi ben yaptırdım
İnşallah bir şey çıkmaz, hemen kötü düşünme. Burada birinin bebeğinde de görülmüş işte doktoru 15 yıllık kadın doğum doktoruyum, hiç geçmeyenine denk gelmedim demiş. Her halükarda ayrıntılı ultrasonu iyi bir perinatologa yaptır, eğer makul buluyorsan da fetal Dna yaptır. Sürekli sonuç beklemek yorucu oluyor. Benim gittiğim hastane üniversite hastanesi onların cihazları iyi değildi doktor emin olamadı ayrıntılı ultrasonda daha net belli olur demişti. Nereye gidiyorsun bilmiyorum ama şehir hastanelerinin cihazları iyi oraya da gidebilirsin ama ayrıntılı için iyi bir doktor bulmanda fayda var.Kafanda soru işareti kalmaz, boş yere gerilmezsin hem.

Kızlar selam sabah aşırı halsizdim, zaten devamlı kusyordum. İşyerinde tansiyonumu ölçtük 90-70 geldi benim normal tansiyonuma göre epey düşük. Böyle problemleriniz var mı ?

Canım çok geçmiş olsun 🤲🏻 Sizin doktor da çok tuhaf mış müneccim mi ki normal ultrason ile görüyor ki hadi diyelim ki gördü emin olmadan bunu size söylemesi gerek yoktu bence bizim de buna benzer bir sorunumuz oldu haftaya gel eğer gerek duyarsam ayrıntılıya yollarım dedi sonra gittim çok şükür iyi dedi ama doktorumuza sordum bir sorun varsa bebekte vücudunda görünür mü diye ancak ayrıntılı ultrason da görünür dedi bekleyin Allah'ın izniyle dua edin stres yapmayın.

Kizlar bsy sorcam geçenlerde erkek bebeklerde kanama oluyor fln denmişti.merak ettiğim cinsiyeti kız olupta kanama geçiren var mi
Bende varım. İnşallah değişmezse kızım olacak benimde. 2 gün önce kontrolümüz vardı. Bacak arasını baya gösterdi kız dedi doktor hatta ben eminmiyiz deyince güldü bak sende iyice dedi gösterdi. O güne kadar haftalardır kanama alanlarım vardı benimde . Bir kere de kırmızı kanamam oldu . Çok şükür son kontrolde çok ufak belli belirsiz bir kanama alanı kalmış ama geçiyor dedi doktorum.
Kızlar selam sabah aşırı halsizdim, zaten devamlı kusyordum. İşyerinde tansiyonumu ölçtük 90-70 geldi benim normal tansiyonuma göre epey düşük. Böyle problemleriniz var mı ?
Benim de hamileliğimin başından beri düşük . Biraz araştırmıştım çoğu yerde hamilelikte düşük olabilir diyordu. Bir kaç kez baktım 90-70 civarında geziniyor bende de .

Kizlar bsy sorcam geçenlerde erkek bebeklerde kanama oluyor fln denmişti.merak ettiğim cinsiyeti kız olupta kanama geçiren var mi
Benim kızım olacak, 8. Haftada kanama oldu ama çok az peçeteye geldi bir kaç saate dra gidene kadar kahverengiye dönmüştü
Daha da gelmedi ama kanama alanım 10. Haftada ancak yok oldu çok şükür bir daha da kanama alanı oluşmadı🤗

Lütfen içinizi ferah tutun doktor bu kadar kesin konuşmuş demek ki düzelecek🤲 korkmayın Rabbimin izni ile birşey olmayacaktır .

OF KIZLAR AKLIMA SU KONU TAKILIYOR HEP . ÇALISIYORUM KENDIME KADAR MEYVE GETİRİYORUM . ODA ARKADASIM SİĞARA CIKINCA YEDIM . CUNKU KENDMIE KADAR GETRDIM DIYE . HANI ANNELERMZ DER YA SAKLI YIYINCE NEREYE DEĞERSEN BEBEGINDE LEKE CIKAR DIYE İÇİME KURT OLUSTU KENDI YICEĞİMDEDE OLUYORMU YOKSA BASKASNN EVNDEN GİZLİ BİŞEY YERSEM Mİ OLUYTOR. :KK43:

Bugün doktora gittim bende tansiyonumu ölçtürdüm beklerken 9 a 8 di başım dönüyordu. Doktorumda hamilelikte tansiyon düşüklüğü olur gayet normal dedi

Bugün 14 haftalık oldum doktor kontrolünde kilo ölçümü de yapıldı ben kilo almak yerine 2 kilo vermişim aranızda böyle olan var mı ve hiç kusmadım sadece 2 haftadır tiksinmem bulantım var doktor iyi değil zayıflaman dedi yediklerim yaramıyor mu acaba

2, hamılelgım bende 17 . haftadym ama catlama falan yok suanlık . oğlumdada gözle görünür çatlağım olusmadı . sadece kabalarımda olmus onuda doğum gırerken farketm :) ama azz:)
Benim de küçük kırmızı şekilde sağ alt karında bir kaç çizik gibi var. Yukarı çıkmasından korkuyorum.

Kızlar merhaba birkaç gündür kasıklarıma gaz sancısına benzer sancı girip çıkıyor. Sık sık değil ama gün içinde hissediyorum tam gaz sancısı da diyemem, cuma günü kontrolüm var. Yaşayan var mı hani bilemiyorum ne yapsam?

X