Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Aaay korkma yaş riski falan çıkmaz.oglumda 35tim bende bile çıkmamıştı.30yas üstü değil 35yas üstü riskli.bak bana sınır 250 bnm 93cikti .çok relaxim ben.normalde bende takık biriyim.ama yaş riski cikcagini biliyordum.cunku orda yaşımı 39degil de 35 yada daha küçük girsek bu kadar yüksek risk çıkmazdı eminim.
Haklısın canım dediğin gibi ense kalınlığı ve burun kemiği normal çıkarsa yaştan korkmaya hiç gerek yok. Herkes cinsiyet soruyor çevremde gram umrumda değil rabbim herkese sağlıklı evlat nasip etsin içinde de bana gerisi hiç önemli değil ❣️

Selam güzel anneler😍 cuma günü kontrole gideceğiz 2li test sonucumuzu ve inşallah cinsiyeti net öğreneceğiz. 14+6 olacak cuma günü artık kendini gösterir herhalde 😂

Kuyruk sokumu ve kalça ağrısı olan arkadaşlar kalçalar genişliyor o yüzden ağrı olabiliyor. Ama siyatik veya bel fıtığına da dikkat etmek gerekiyor.
Benim de ara ara kasık ağrım ve alt karın ağrım oluyor ama alt karın ağrımın gaz sancısı olduğunu hissediyorum, çünkü gaz sonrası rahatlıyor 🫣
Hapşırma, hıçkırma ve mide bulantılarımda öğürmelerde fena ağrı giriyor anlık. Hıçkırmaktan çok korkuyorum 🤦🏼‍♀️
İshal salgınını ben de geçenlerde atlattım 2 3 gün sürdü Allah'tan. İş yerinde çok arkadaş olmuştu o yüzden gebelikle hiç ilişkilendirmedim.

Benim sonuç çıkmış ama enabizda yok hastaneden almak lazımmış bide galiba oda aklında olsun☺️ toksoplazmada yaptırmıştım ben o çıkarsa beraber alcam
Yakınsa hastane uğra kuzum. Ben evimin orada randevu bulamadım annemlerin semtte buldum bugün geldim kalcam iite yarın gidicem sonuç çıkınca bi daha gelirim 🥰

Direk gidip ikili test yaptırmak istiyorum diyince yaptı mı canım perinatoloji falan demedi mi
Yorumlardan anladığım kadarıyla her şehirde farkli bir uygulama var. Ben İstanbuldayım normalde ozel hastaneye gidiyorum ikili test için devlette kadin doğumdan randevu aldım biz yapmıyoruz yesil alan açıyoruz perinatolojiden randevu alıp orda yaptırıyorsun dediler. Perinatologa ertesi güne randevu bulabildiğim için vakit kaybı olmadi. Ama sizin doktorunuz kadin dogum doktoru yapıyor demis demek ki uygulama farklılığı var

Yorumlardan anladığım kadarıyla her şehirde farkli bir uygulama var. Ben İstanbuldayım normalde ozel hastaneye gidiyorum ikili test için devlette kadin doğumdan randevu aldım biz yapmıyoruz yesil alan açıyoruz perinatolojiden randevu alıp orda yaptırıyorsun dediler. Perinatologa ertesi güne randevu bulabildiğim için vakit kaybı olmadi. Ama sizin doktorunuz kadin dogum doktoru yapıyor demis demek ki uygulama farklılığı var
Evet canım ama orası başka hastane randevu aldığım yer başka hastane. Bana öyle diyen doktorun hastanesinde randevu bulamadım ben o yüzden farklı hastaneden aldım. Bakalım yarın ola hayrola duruma göre şekilleniriz bizde yaptıramazsam son çare takipli olduğum özel hastanede yaptırırım. Elimden geldiğince tahlilleti testleri devlette yaptırmaya çalışıyorum kızımda herşeyi özelde yaptırdım ama gereksizmiş devlette yaptırma olanağın varsa o parayla bebeğe alışveril yap gitsin diyorum kendime şimdi 🥰

Selam güzel anneler😍 cuma günü kontrole gideceğiz 2li test sonucumuzu ve inşallah cinsiyeti net öğreneceğiz. 14+6 olacak cuma günü artık kendini gösterir herhalde 😂

Kuyruk sokumu ve kalça ağrısı olan arkadaşlar kalçalar genişliyor o yüzden ağrı olabiliyor. Ama siyatik veya bel fıtığına da dikkat etmek gerekiyor.
Benim de ara ara kasık ağrım ve alt karın ağrım oluyor ama alt karın ağrımın gaz sancısı olduğunu hissediyorum, çünkü gaz sonrası rahatlıyor 🫣
Hapşırma, hıçkırma ve mide bulantılarımda öğürmelerde fena ağrı giriyor anlık. Hıçkırmaktan çok korkuyorum 🤦🏼‍♀️
İshal salgınını ben de geçenlerde atlattım 2 3 gün sürdü Allah'tan. İş yerinde çok arkadaş olmuştu o yüzden gebelikle hiç ilişkilendirmedim.
İshal olunca naptınız geçmesi için. Şuan bende oldum yarın doktora da gidcem nasıl gidicem bilmiyorum😵‍💫

İshal olunca naptınız geçmesi için. Şuan bende oldum yarın doktora da gidcem nasıl gidicem bilmiyorum😵‍💫
Ben muz yedim direk kesti canım başka arkadaşa sormuşsun ama geçen aynı dert bende de vardı. Patateste haşlayıp yiyebilirsin 🌸

Ben muz yedim direk kesti canım başka arkadaşa sormuşsun ama geçen aynı dert bende de vardı. Patateste haşlayıp yiyebilirsin 🌸
Evde ikiside bitti şansıma aklıma geldi aslında onlar🥹 bakalım inşallah geçer 🫠 çok teşekkür ederim

Ben oğluma hamileyken istanbuldaydim.ozele gidiyordum dodine arkadaşın dediği gibi 2liyi sadece tuzla devlet Hastanesi'nde yaptırdım.normal kadın doğum Dr u yapmıştı.sonucu alıp ozeldeki Dr uma göstermistim.

Özel bir şey yapmadım, zaten çok su içiyorum sıvı kaybımmçok olmadı yeme içmeye de aşırı dikkat etmedim. Ama bir gün regl küloduyla gezdim kaçarsa diye 🤦🏼‍♀️

Benimde ikili testimin sonuçları çıkmış . Ne hastanenin sitesindeki sonuçlarda ne de e nabizda rapor şeklinde bulamadım. Doktorum en başta sende kesin yaş riski çıkacak panik yapma demişti. Mesaj attım. Sesli mesaj olarak cevap vermiş şimdi . Beklediğimiz gibi yaş riski yüksek çıkmış. İkili kan sınırda çıkmış .kombine risk normal çıkmış demiş . Beklediğimiz sonuclardi bunlar demiş . Tam anlamadım tabi ama sonuçta yüksek risk yaş haricinde çıkmadığına göre olumlu dusunebilirim sanırım çok şükür . Tabi detayları artık 2 hafta sonra kontrolüm var orda daha net anlarım sanirim . Üzerimden bir yük kalktı.

Ne güzel herkes alışverişlere başlamış . Ben hep birşey oldu mu olacak mı diye düşünmekten hiç alışveriş gelmiyor aklıma :/
Canım kötüyü aklına getirme , öyle düşünürsen 9 ah boyunca hep bir risk var. Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin bebişlerimizi 🩵🙏🏻🙏🏻
Yaş kaç olunca riskli çıkıyor acaba
30 üsti riskli çıkıyor diye biliyorum 😅
Ben üniversite ya da şehir birinde doğum yapacağım ama hangisi hala karar veremedim. 31 Temmuza randevu aldım şehir hastanesinden. Oradaki doktorum çok iyi çok da güven verdi. Ama genç biri bir de araştırmada hocalar vs de var. Ama hocalara bir türlü sevk etmiyorlar. Ayrıca bende anestezi alınca olabilecek bir hastalık var büyük ihtimalle genetik. Bununla alakalı anestezi konsültasyonu yapmaları lazım. Ama onu bile yapmadılar daha sezaryen mi normal mi kararına varmış. Oysa Şehir Hastanesindeki doktorum hamilelik kapalı kutu bizim o ilacı hazır etmemiz gerekir şimdiden her türlü operasyon riskine karşı dedi. Kafam acayip karıştı. Aslında Başhekimliğe dilekce yazmayı bile düşündüm. Bu gidişle söylediğim hastalığın ilacının temini için dilekçe yazacağım en son o olacak. Doktor çok nadir olan bir şey olduğu için hastalığı bile bilmiyordu bugün yeni öğrendi, yanımda iki doktoru aradi. Ama anestezici ile görüşmedi, o yüzden bana güven vermedi bugünkü muayenem hiç. Doktorlardan çok bildiğimi iddia etmiyorum ama bazı şeyleri yaşayan biliyor maalesef.
Şehir hastanesi daha farklı bence. Üniversitede asistanlara kalıyorsun ama en azından şehir hastanesinde uzman doktor takipinde olursun ve hep aynı doktor takip etmiş olur. 🩵
Ay ne güzel hep öğrenmişsiniz cinsiyetleri🥰
Benim dr 15 haftadan önce söylemem diyor 🤷🏻‍♀️😁
Benimki de 16 dan önce söylemem demişti ama fetal dna testinde çıktı sonuç 😂
Değil mi🙄 heyecanla iki kere sordum ama söylemedi
Malesef dr değiştirme şansım yok, riskli gebelik geçiriyorum rahim ağzı yetmezliği var Eray Çalışkan hocaya gidiyorum ve işinde en iyisi🤷🏻‍♀️ neyse sağlıklı olsunda bekleriz 2 hafta daha 🥰
Serklaj oldun mu canım ?
cinnabon cinnabon selamlar canım tabloya bir maviş kalp koysak mı🩵🥰 biz bugün cinsiyetimizi öğrendik Allah'ın izniyle oğlum olacak🤲🏻🌹
Hayırlı olsun canım , sağlıkla gelsin minik kuş 🩵
Canım cinnabon cinnabon bizim fetal DNA sonucu da çıktı şükür bir sıkıntı yok🙏🏻🌹
Cinsiyetimiz de belli oldu bir mavi kalp de bize ekler misin elin alıştı zaten oğlumuz olacakmış 🥰🥰🥰🧿😅😅
Valla sorma elim baya alıştı mavi kalp koymaya 😂😂 sağlıkla gelsin minik kuş , hayırlı olsun 🩵🩵

Teşekkür ederim canım. Şansıma doktorumda yurt dışında iki gün sonra gelecekmiş. Neyse sağlıklı olsunda kız erkek fark etmiyor. Ben sana serklajli ilgili soracaktım canım. Özelde mi yaptın işlemi . Özelde yaptın isen fiyatını öğrenebilirmiyim
Evet özelde yapıldı ama sigortamız karşıladı tam bilmiyorum fiyatını 😅 sen ne zaman olacaksın ?

Kızlar ben bilenlerinize birşey danışmak istiyorum.
Daha önce devlet hastanesinde 2 li tarama testi yaptıranınız var mı? Benim devletteki takipli doktorum ben tatile çıkıyorum yapamam başka doktora git dedi bende perinatoloji o testi yapıyor diye sevk açar mısınız başka türlü randevu alamıyorum dedim. Gerek yok perinatolojiye normal kadın doğumcular yapıyo dedi 🙄 bende ikili test yapan bi devlet hastanesinden randevu aldım yarın gidicem ama içim içimi kemiriyo ya derlerse perinatolojiden randevu al diye. Şuan zaten 12+5 im bidaha oraya randevu bulana kadar süresi dolacak. Bilen beni bi aydınlatırsa çok sevinirim. 🥰
Hiç sıkma canını ben ilk hamileliğimde özelde yaptırmama rağmen 14.haftada devlete hastanesine gitmiştim ordaki dr direk kendi sordu yaptırdın mı diye, bunlar rutin ve zamanında yapılması gereken şeyler o yüzden sıkıntı çıkaracaklarını sanmıyorum

X