Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    150
Gözün aydın canım , benimde öyle olmuştu ilk başta çok az duyuluyordu kalp atışı 4 gün sonra gittiğimizde baya güm güm atıyordu. Vajinal bakmıştı bana da. Merak etme haftaya duyulur 🧿
0.28 cm miş bebeğin dediğin gibi ultrasona göre 5+6 haftalık. Muhtemelen geç döllenme olmuştur. 🌸
Teşekkür ederim, inşallah

Ben dd ilk gittiğimde kese gördü bebek var ama kalp atışı yok dedi geç döllenme olabilir dedi 10 gün sonra gel belli olur dedi dayanamadım 3 gün sonra baska doktora gittim o da kalp atısını gördü ama dinletmedi sonra 10 gün geçtikten sonra tekrar ilk doktora gittim tahmin ettiğimiz gibi geç döllenme dedi kalp atışını da dinletti bebeği de gördü hayırlı olsun dedi yani büyük ihtimalle geç döllenmedir cünkü bebek var kesenizde

Kızlar merhaba dün kan testi yaptırdım. Bta hcg 183 çıktı. İlk bebeğimde aynı gün yaptırdığımda 385 çıkmıştı. Tekrarlama gereği duymamıştım. Doktor iki gün sonra tekrar yaptır dedi. Kimyasal gebelik olma ihtimali var mı ne diyorsunuz. Değerin düşme ihtimali olabilir mi

Kızlar merhaba dün kan testi yaptırdım. Bta hcg 183 çıktı. İlk bebeğimde aynı gün yaptırdığımda 385 çıkmıştı. Tekrarlama gereği duymamıştım. Doktor iki gün sonra tekrar yaptır dedi. Kimyasal gebelik olma ihtimali var mı ne diyorsunuz. Değerin düşme ihtimali olabilir mi
Canım doktorlar rakam değil artış önemli diyor. Çok daha düşük rakamlarla öğrenenler var gebeliğini. Hiç takılma ona. Güzel artışların olsun inşallah 🌸

Hoşgeldiniz hayırlı olsun aşağıdaki billgileri yazarsaniz cinnabon arkadaşımız sizi ekleyecektir.☺️

Tahmini doğum tarihi :
Kese görünümü(hafta olarak) :
Kalp atışı(hafta olarak) :
Varsa Cinsiyet

Ben de 10 haziranda gitcem. 30 ocak beklenen dogum tarihiyle ben de en sonlardayim 🤣🤣
Ben de 10 Haziran da gidicem 25 Ocak beklenen doğum 🥰

Kızlar 6+5 deyim kalp atışına gittik herşey yolunda kalp atışınıda duyduk çok şükür 11. Haftada nipt fetal dna testi yaptıcam
Fiyat aldım 3 firmadan atayım sizede
işveç firması ıgenomix 430 dolar kdv dahil
Fransa firması eurofins 420 euro kdv dahil
Panorama 485 dolar +%10 kdv şeklindeymiş evden gelip alıyorlar direk yurtdısındaki laba gidiyo
Hepsi güvenilir firmalarmış
Türk firmalarda hata çıkabiliyormuş çok önermedi bana doktorum ama türk fitmalardada fiyat 350-385 euro civarıydı

Kızlar 6+5 deyim kalp atışına gittik herşey yolunda kalp atışınıda duyduk çok şükür 11. Haftada nipt fetal dna testi yaptıcam
Panorama 485 dolar +%10 kdv şeklindeymiş evden gelip alıyorlar direk yurtdısındaki laba gidiyo
Türk firmalarda hata çıkabiliyormuş çok önermedi bana doktorum ama türk fitmalardada fiyat 350-385 euro civarıydı
Çok şükür canım , gözün aydın 🧿🧿
Ay bende haftaya başlayacağım bunları araştırmaya. En çok hangisi kafana yattı senin.

Bu testi neden yaptırıyorsunuz? İlk kez duydum ondan soruyorum

Arkadaşlar bu nipt testi sadece down sendromunda doğru sonuç veriyormuş. Diğer bakılan parametrelerde yanlış sonuç çıkıp insanların hayatını kabusa çevirenlerde var. Örnekleri çok forumda. Yine en doğrusunu siz bilirsiniz tabiki ama genel taramalarda sorun çıkarsa amniyosentez yaptırmak bana daha mantıklı geliyor. Umarım hepimiz sağlıkla kavuşuruz yavrularımıza 🌸

Bu testi neden yaptırıyorsunuz? İlk kez duydum ondan soruyorum
İkili üçlü testlerin doğruluk payı %50 civarıymış sonuç yüksek riskli çıktığında Amniyosenter istiyorlar bu da sağlıklı bebek için boşu boşuna risk demek fetal dna nipt testi annenin kanından bebeğin dna sını ayırıp bebeğin genetiği kromozomal hastalıklar herhangi bir genetik mutasyon konusunda %99.99 sonucunu veriyormuş
Böylelikle ikili üçlü testi yaptırmamıza gerek kalmıyor tabi bu test zorunlu değil biz tercihen garanti olsun diye yapıyoruz🧿

Kızlar birsey soracağım ben 3 kere kan verdim 2 gün arayla 57-152-471 çıktı sonra bir daha kan vermedim suan sat 27 nisan sanırım 4+4 oluyorum henüz dra da gitmedim bir daha kan vermeli miyim ve doktora gitmeli miyim ?

Arkadaşlar bu nipt testi sadece down sendromunda doğru sonuç veriyormuş. Diğer bakılan parametrelerde yanlış sonuç çıkıp insanların hayatını kabusa çevirenlerde var. Örnekleri çok forumda. Yine en doğrusunu siz bilirsiniz tabiki ama genel taramalarda sorun çıkarsa amniyosentez yaptırmak bana daha mantıklı geliyor. Umarım hepimiz sağlıkla kavuşuruz yavrularımıza 🌸
Aynen Forum’da okudum ama yanlış çıkan hepsi Türk firmalarında yaptıranlarDa olmuş
Türkiye’deki firmalar test kiti olarak kaliteli kit kullanmıyorlarmış o da hata payı olasılığı yaşatıyor muş insanlara benimde okuduğum kadarıyla
Biz o yüzden direk yurt dışı firmalarla çalışacağız onlar senelerdir bu işi yapıyor ve hata payı okumadım açıkçası o firmalarla ilgili

Zaten ikili üçlü teste yanlış çıkma olasılığı çok daha yüksekmiş
Umarım hepimiz temiz sonuçlar alırız 🧿🤰🏻

Kızlar birsey soracağım ben 3 kere kan verdim 2 gün arayla 57-152-471 çıktı sonra bir daha kan vermedim suan sat 27 nisan sanırım 4+4 oluyorum henüz dra da gitmedim bir daha kan vermeli miyim ve doktora gitmeli miyim ?
Hayırlı olsun artış güzel zaten önemli olan artış 5+1 de keseyi görmüştüm ben haftaya karın görebilirsiniz diye tahmin ediyorum ☺️

X