Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Böyle demeyin nolur. Üzmeyin kendinizi. Belki Rabbim sizi daha iyisiyle ödüllendirecek. Heem belki düşündüğünüz gibi olmayacak sağlıkla gebeliginiz devam edecek. Moralinizi bozmayın. Kızmayın da kendinize. Sizin elinizde olan bişi değil sonuçta.

Böyle düşünmeyin Allahtan ümit kesilmez son ana kadar dua edin. Daha kanama yok düşük durumu yok. Olursa da bu ayı geçirip ayaklanıp yeniden deneyeceksiniz zaten. İnşallah hayırlısıyla sağlıkla ilerler 🤲🏻
Güzel dualarınız için teşekkür ederim kızlar.. ben maalesef hayatım boyunca her yaşadığım olayda hep en kötüsünü düşünüp hep en kötüsünü yaşadım içimde, daha iyi bir haber aldığımda sevindim kötüsü gelince artık sindirmiş oldum.. ilk bebeğimi doğumdan sonra kaybettim ikincisi çok şükür ki yanımda ama hergün benden kardeş.. ona kardeş veremediğim için üzgünüm kendime yükleniyorum ama gerçekte bir şey var kaçırdığımız: kendimiz yapıyormuşuz gibi önlemler alıyoruz tedbir alıyoruz vs ama tüm çabalarımıza rağmen isteyen bebek tutunuyor istemeyen tutunmuyor..Allahtan ümit kesilmez ama kul kaderini yaşar..

Bana da günde 1 25 mg verdi referans değerlerinde üst sınır 4 benim 3,5 olup ilaç verince şaşırdım gebelik için başka tsh değerleri var herhalde bir sitede okudum
Bende keseyi gördüğüm gün kan testi istedi tsh 3.7 çıktı doktor gebelikte 2.5 olmasını isteriz diye bana da aynı ilacı verdi dahiliye görün dedi. 3 gün kullandm 3.3olmus bakalim.doktor ne diyecek

Güzel dualarınız için teşekkür ederim kızlar.. ben maalesef hayatım boyunca her yaşadığım olayda hep en kötüsünü düşünüp hep en kötüsünü yaşadım içimde, daha iyi bir haber aldığımda sevindim kötüsü gelince artık sindirmiş oldum.. ilk bebeğimi doğumdan sonra kaybettim ikincisi çok şükür ki yanımda ama hergün benden kardeş.. ona kardeş veremediğim için üzgünüm kendime yükleniyorum ama gerçekte bir şey var kaçırdığımız: kendimiz yapıyormuşuz gibi önlemler alıyoruz tedbir alıyoruz vs ama tüm çabalarımıza rağmen isteyen bebek tutunuyor istemeyen tutunmuyor..Allahtan ümit kesilmez ama kul kaderini yaşar..
Peki şu an kötü bir şey mi oldu neden öyle düşünüyorsunuz

Yazamamisim. Bende de aynı şekilde bulantı yok ama koku hassasiyeti var. Yemek kokusu fenaydı bugün yiyemedim
Sen kaçıncı haftadasın? Keseyi gördün mü?
Keseyi görmeden vermemisti önceki gebeligimde
Benim 6 düşüğüm var. Doktorum gebeliğimi öğrendiğimde değerim henüz 22 iken aspirin ve progestan verdi. 141 değeri görünce de Oksapar başlattı.
Erken başlamak bana daha mantıklı geliyor

Peki şu an kötü bir şey mi oldu neden öyle düşünüyorsunuz
Kesin konuşmamakla birlikte değerler kendinden bahsediyor322 olan beta beş gün sonra 620 çıkmız be hiç bir yerde düzgün sonuçlandığını görmedim yüksek ihtimalle gebelik bitcek sağlıksız bir gebelik .. 😢

Sizi çok iyi anlıyorum çocuğunuzun herkesi kardeşi var neden benim yok diye feryat edişini 4-5 senedir yaşıyorum ve onun için bir kardeş dünyaya getirememenin yükünü iyi biliyorum... Hep söyle inandım ve oğlumla dua ederken de ona nasihat veririkende hep şunu dedim Allah bizim için en güzel zamanı biliyor o bize en güzel hediyeyi çok sevineceğimiz zaman verecek... oğlum her duasından sonra herkese kardeş verdin bana niye vermedin diye ağladı küstüm ben sana dediğinde benim içim parcalanirdi. Oğlum için inancımı hep diri tuttum kendim dahil kimseye kızmadım üzülmedim bir gün olacak dedim olmayincada bundada bir hikmet vardır dedim. Lütfen kendinizi ve çocuğunuzu düşünün ve moralinizi yüksek tutun en güzel zamanda en güzel haberleri alacaksınız Allah'ın izniyle...

Günaydın kızlar benim boğazım şişti maalesef. Doktor aksef 500 antibiyotik verdi ama çekiniyorum yine de içmeye, daha önce bu durumu yaşayan oldu mu?

Benim de 5ti gebelik planladığım için vermişti yoksa çok ciddi bi değer değil demişti. Ama gebelikte de hızlıca artabiliyormuş o yüzden 3,5 olsa bile vermiştir 6 ayda bir kontrol edebilirler
Anladım hamilelikte ilaç kullanımdan korkuyorum da. Dahiliyeye de kontrole gideceğim kaç ayda 1 derse hamilelik boyu kontrole gidecekmişim

Bende keseyi gördüğüm gün kan testi istedi tsh 3.7 çıktı doktor gebelikte 2.5 olmasını isteriz diye bana da aynı ilacı verdi dahiliye görün dedi. 3 gün kullandm 3.3olmus bakalim.doktor ne diyecek
Size de geçmiş olsun bende dahiliye kontrolüne gideceğim gebelik boyu devam edecekmiş eczacıma da sordum gebelikte kullanılan ilaç öncesinde yoksa da gebelikte tiroid çıkabiliyormuş ama hamilelikte ilaç kullanmayı da hiç sevmiyorum

Akşam kahverengi akıntım oldu kırmızımsı değil kahve lekesine benziyor yerleşme kanaması diye düşünüyorum yarın kontrolüm var ama korkmuyorum da değil

X