Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın bende bugün yolk kesesi için gittim 6+0 normalde kese 11 mm ama kalp atışı yok bebek bile görünmedi sadece yolk sac göründü siz kese kaç mm de kalp atışını duydunuz 🥰
Selam canım benimde geçen yıl bir boş gebeliğim oldu fakat şimdiki gebeliğimde 4+6’dayız dün doktor kontrolüm vardı haftamla birebirmiş kese boyutum 8mm haftaya tekrar gel dedi bakalım ne olacak bilmiyorum ben de sanırım boş gebelik yüzünden kalp atışını duymadan rahat edemeyeceğim
Ama benim boş gebeliğimde 5+2’de kese boyutu 4mmdi belliydi bi bozukluk olduğu hakkımızda hayırlısı 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Ben oyle zamanlarda hep yatakta uzanmaya calisiyorum, geciyor. Ama gun icinde is varken olunca cok zor tabi ki :KK43: Dinlenmeye calis hep bi sekilde ya da oturur pozisyonda olmaya calis :KK43:
Şu an uzanıyorum bakalım düzelir gibiyim bayağı zorlayacak bulantı, baş dönmesi belli ki. Neyse sağlıkla devam etsin hamileliğimiz gerisi önemli değil bunlar olması gereken normal şeyler 🥲🙏🏻

Zencefil ve limon çayı yapabilirsin canım ama çok içme 1,2 bardak sadece. Bende hasta olmuştum doktorum önermişti. Ballı limonlu ılık su bi de
Deneyeceğim. Çok teşekkür ederim 🙏🏻
Selam kızlar
Ben düşük yaptım maalesef. Son bir haftadır kanamam ve aşırı sancım vardı . 3 doktora gittim. Hepsi de sıkıntı görünmüyor dediler. Hatta ağrıların başka bir rahatsızlıktan olabilir dendi. Ama betam düzenli değildi. Kese 15 mm görüldü. Doktorum kesen çok iyi duruyor dedi. Ertesi sabah aşırı sancım oldu. Artık sancıdan bayılacak hale geldim. Ayağa bile kalkamıyordum. Eşim beni tuttuğu gibi acile götürdü. Apandisit dediler,taş düşürüyorsun dediler. Anneme düşük yapıyorum biliyorum dedim.(7.düşüğüm oldu) Ultrasona gönderdiler doktor keseyi göremiyorum dedi. Ayağa kalktım ve bebeğim düştü. Aşırı sancı ve ağrıyla kadın doğuma gönderdiler. Parça varmış düşmeyince kürtaj oldum. Hala arada çok ağrım oluyor. Toparlanmaya çalışacağım.
Çok geçmiş olsun. Hakkında hayırlısı olsun 🙏🏻

Merhaba kızlar. Ben de şimdi kontrolden geldim. Kese var içinde bebek de var boş gebelik değil ama kalp atışı duyamadi doktor. SAT a göre 7+1 aslında ama ultrasona göre 5 ya da 6 haftalık gibiymis. Geç döllenme olabilir dedi ama canım sıkıldı biraz.Haftaya tekrar çağırdı umarım duyarız bu kez.

Merhaba kızlar. Ben de şimdi kontrolden geldim. Kese var içinde bebek de var boş gebelik değil ama kalp atışı duyamadi doktor. SAT a göre 7+1 aslında ama ultrasona göre 5 ya da 6 haftalık gibiymis. Geç döllenme olabilir dedi ama canım sıkıldı biraz.Haftaya tekrar çağırdı umarım duyarız bu kez.
Gec dollenme olabilir icini ferah tut canim, burada bi kac kisinin daha oyleydi onlar daha detayli bilgi verecektir. Haftaya guzel haberler alicaksin insallah :KK200:

Selam canım benimde geçen yıl bir boş gebeliğim oldu fakat şimdiki gebeliğimde 4+6’dayız dün doktor kontrolüm vardı haftamla birebirmiş kese boyutum 8mm haftaya tekrar gel dedi bakalım ne olacak bilmiyorum ben de sanırım boş gebelik yüzünden kalp atışını duymadan rahat edemeyeceğim
Ama benim boş gebeliğimde 5+2’de kese boyutu 4mmdi belliydi bi bozukluk olduğu hakkımızda hayırlısı 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Benim 7. Haftaya kadar 20 mm büyümüştü sonra düşük oldu o yüzden bende tedirginim acaba aynı şeyler mi olacak diye korkuyorum inşallah sağlıkla alırız kucağımıza 🥰

Hiçbir sıkıntı olmaz ilk gebeliğimde 7 haftalıkken başlamıştım arada unutuyordum şimdi de unuttuğum oluyor. Ne olabilir ki babaanneler gibi konuşacağım eskiden folik asit mi vardı 😄 tabii ki önemli ama 1 gün kaçırınca bir şey olmaz bence. Gebelikte folik asit almak önemli ama daha da önemlisi zararlı şeyleri tüketmemek.
Yaa di mi, çok haklısınız🤩 Vallahi 4 gün içemedim çok vicdan azabı çektim ama gerçekten bunlar hep yeni cıkan seyler düsününce hangimiz folik asit cocuguyuz gercekten 😂

Elenatal büyük geliyorsa biowell alabilirsin o baya küçük, hamile kalmadan önce onu kullanıyordum. Şuan elenatal 2 ye geçtim
Biowell’i doktoruma sorayım cok tesekkürler🙏🏻 Elenatal 2ye ne zaman gectiniz? Ben hala 1deyim, geçen cuma 1den devam şimdilik dedi. Ben bir yerde bitecek sanıyordum ama daha 2-3ünü mü içicez bir de😅

Hiç canını sıkma benim de normal hesapladigim tarihle arada neredeyse bir hafta var geç döllenme çoğunlukla yaşanabilir heleki düzensiz bir birliktelik ve düzensiz regl döngüsü varsa hersey yolunda gidiyor tarihler seni umutsuzluğa suruklemesin şuan moral bizler için en önemli şey Allah var gam yok 😊

Hiç canını sıkma benim de normal hesapladigim tarihle arada neredeyse bir hafta var geç döllenme çoğunlukla yaşanabilir heleki düzensiz bir birliktelik ve düzensiz regl döngüsü varsa hersey yolunda gidiyor tarihler seni umutsuzluğa suruklemesin şuan moral bizler için en önemli şey Allah var gam yok 😊
Yani aslında regl döngüm düzenlidir. Adete yakın birliktelik de olmadı. Bu biraz moralimi bozdu ama hayırlısı. İnşallah güzel şeyler olur.

Kizlar hapsurunca falan kasiklariniza ve karniniza ekstra bi agri girdigi oluyo mu? Agri gibi degil de sizlama gibi birsey.
Oluyor hatta benim sanki çok oturunca ya da yanlış pozisyonda oturunca da bir sızlama giriyor, özellikle oturur halden ayağa ani kalkınca hissediyorum. Ama hapsururken karnımı kasıklarımı tutuyorum

Kızlar selam idrar numunemde bakteri mi ne çıktı enfeksiyon varmış sonuçta -METİCİLLİN DİRENÇLİ KOAGÜLAZ NEGATİF STAPHYLOCOCCUS (MRKNS)- yazıyor. Doktor ürolojiye gitmen lazım antibiyotik kullanman gerek dedi var mı başına gelen ürolojide nasıl muayene ediliyor bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim bu arada 8+3 gebeliğim.

X