Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

bi de diyordu sen daha şimdiden böyleyse hahah ama şu an doktora falan da gidince sürekli dibimde evde bişeyler yapmaya çalışıyor habire :)
[/
Ay bana da öyle söylüyorlar mide bulantım gittikçe artıyor bunu çevremi belirtiyorum sorduklarında daha şimdiden mi deyip böyle biraz saçma bir tavırla karşılıyorlardı sanki ben abartıyormuşum gibi mesela duygusallığım başladı e haliyle hormonlar yer değiştiriyor tavan yapıyor normal yani bunu belirttiğimde daha şimdiden mi diyorlar normal olan o değil mi ve herkesin hamileliği de bir değil ki

bi de diyordu sen daha şimdiden böyleyse hahah ama şu an doktora falan da gidince sürekli dibimde evde bişeyler yapmaya çalışıyor habire :)
Ay bana da öyle söylüyorlar mide bulantım gittikçe artıyor bunu çevremi belirtiyorum sorduklarında daha şimdiden mi deyip böyle biraz saçma bir tavırla karşılıyorlardı sanki ben abartıyormuşum gibi mesela duygusallığım başladı e haliyle hormonlar yer değiştiriyor tavan yapıyor normal yani bunu belirttiğimde daha şimdiden mi diyorlar normal olan o değil mi ve herkesin hamileliği de bir değil ki

Ben hergun kendimi zorlayarak yumurtami yiyorum kahvaltida yaninda avakado, peynir ve salata ile. Ama gunun kalaninda sadece meyve ve yogurt cekiyor canim. Bir haftadir et- balik yemiyorum cok kotu kokuyor, dusununce bile midem bulaniyor🥲 bebis hala depolarimi kullaniyor degil mi, et yemiyorum diye kendimi kotu hissetmeye basladim cunku😂

Umarım sol yumurtalıkta olan şey kese değil yumurtadır ve dış gebelik yaşamıyorsunuzdur. Ağrınız nasıl çok mu? Ağrı ve kanama çok olursa tekrar gidin. Ama anlamadığım dış gebelikten süphelenildiyse progestan neden yaptı doktorunuz?
Açıkçası doktor da kesemsi görüntünün varlığını daha çok yumurta olmasına yordu diye düşünüyorum. çünkü karnıma uzun uzun bastırdı hiç ağrım yok normal düzeyde. Sol yumurtaligim normal adet ağrısı şeklinde kasılıyor sadece. Çok şükür başka ağrım yok.
Bu gün kendi doktoruma gittim. Diğer doktor için biraz abartmış korkutmuş seni akışına bırak bebek yaşayacaksa yaşayacaktır diyebildi sadece. Progestan kullanimi da saçma buldu bunlarin düşüğü önlediği kanitlanmis bir durum değil falan dedi. Gerçekten kafam o kadar karıştı ki🥺 İnsan minicik bir umut için dahi o fitili kullanır. Fitili kullanamaya devam edicem. Ve hep yaticam inşallah bebiş yaşayacak 💖🙏🏻

Bu arada Quinnn Quinnn çok teşekkür ederim sana söylediğin iki doktoru da aynı günde bulmuş oldum. Gökhan bey de Muhammed Emin bey de çok detaylı ilgilendiler hiç duymamıştım bu doktorları. Nasip olursa ikisinden biriyle yola devam edicez bakalım. Çok sağ ol💖

evet yani şimdi kötü sonra iyi oluruz
Ben hergun kendimi zorlayarak yumurtami yiyorum kahvaltida yaninda avakado, peynir ve salata ile. Ama gunun kalaninda sadece meyve ve yogurt cekiyor canim. Bir haftadir et- balik yemiyorum cok kotu kokuyor, dusununce bile midem bulaniyor🥲 bebis hala depolarimi kullaniyor degil mi, et yemiyorum diye kendimi kotu hissetmeye basladim cunku😂
ay ben de yaa ete karşı zaten çok iştahım yoktu. Yazın da balık yiyememmm

Bu arada Quinnn Quinnn çok teşekkür ederim sana söylediğin iki doktoru da aynı günde bulmuş oldum. Gökhan bey de Muhammed Emin bey de çok detaylı ilgilendiler hiç duymamıştım bu doktorları. Nasip olursa ikisinden biriyle yola devam edicez bakalım. Çok sağ ol💖
Kanaman yoğun devam ediyormu hala gerçekten adet mi yani 🤔

Kızlar kan uyuşmazlığı durumunda ne yapılıyor? Ve kan uyuşmazlığı olan var mı?

Açıkçası doktor da kesemsi görüntünün varlığını daha çok yumurta olmasına yordu diye düşünüyorum. çünkü karnıma uzun uzun bastırdı hiç ağrım yok normal düzeyde. Sol yumurtaligim normal adet ağrısı şeklinde kasılıyor sadece. Çok şükür başka ağrım yok.
Bu gün kendi doktoruma gittim. Diğer doktor için biraz abartmış korkutmuş seni akışına bırak bebek yaşayacaksa yaşayacaktır diyebildi sadece. Progestan kullanimi da saçma buldu bunlarin düşüğü önlediği kanitlanmis bir durum değil falan dedi. Gerçekten kafam o kadar karıştı ki🥺 İnsan minicik bir umut için dahi o fitili kullanır. Fitili kullanamaya devam edicem. Ve hep yaticam inşallah bebiş yaşayacak 💖🙏🏻
Canım benim geçmişte 2 kaybı olan bir insan olarak söylüyorum, Allah'ın verdiğinde de vermediğinde de hayır vardır. Sen duanı et ve Yaradana sığın, tevekkül etmekten, ona bırakmaktan başka şansımız yok. Emin ol Allaha bıraktığın her şey daha güzel ilerliyor. Progestan olayına gelince dr tepkisine ben daha çok şaşırdım şu an, daha önce göründüğüm ne kadar dr varsa verdi bana, kanama olursa ya da düşük tehlikesi varsa engelleyici etkisi olduğu için veriyorlar. Hatta benim dr gebelik oluşmadan önce rahmi hazırlamak için bile verdi. Bunca insanın yanılma ihtimali bilmiyorum yani bu dr'dan daha mı fazla. Sen hiç üzülme, akacak kan damarda durmaz, bebeğin sağlıklıysa zaten seninle kalacaktır annesi.. Bunları da düşünüp kendini yıpratma, akışına bırak sadece 🥰

Randevuyla mı gittin canım yoksa doğrudan sıra mı aldın? Ben de Tatvan'a döndüğümde ilk işim M. Emin hocayı görmek olacak. Ama randevu bulamıyorum maalesef. Sıra Bulmana da ayrıca çok sevindim. Bana sorarsan şayet M. Emin hocayla devam et derim. Kim bilir belki bir gün bir yerde karşılaşırız 🥰

Kanaman yoğun devam ediyormu hala gerçekten adet mi yani 🤔
Kanamayı iğneyle kestiler ama hala kahverengi ve pütürcüklü halde devam ediyor. Başta içimde bir şey patladı herhalde dedim karnım kocaman şişti, çok yoğun bir şekilde geliyordu. Baya adet dönemim gibiydi yani hala çok garip geliyo tuvalete gidince lekelenme görmek. adet dönemim normal döngüsünde devam etseydi dün yumurtlama günümdü

Randevuyla mı gittin canım yoksa doğrudan sıra mı aldın? Ben de Tatvan'a döndüğümde ilk işim M. Emin hocayı görmek olacak. Ama randevu bulamıyorum maalesef. Sıra Bulmana da ayrıca çok sevindim. Bana sorarsan şayet M. Emin hocayla devam et derim. Kim bilir belki bir gün bir yerde karşılaşırız 🥰
Canım ben dün sabah 7de Bitlis devlete gittim Gökhan bey için erken gitmemden ötürü sıra verdiler bu şekilde randevu planlandı. En az 3 saat bekliyosun bu şekilde
Dün akşam üzeri kanamayla tatvan devlete acile gittim. Şansıma da M. Emin bey nöbetciymis. En az 45 dk detaylariyla ilgilendi ekranı çevirdi mini bir anatomi dersi verdi diyebilirim. Yani ikisi de randevusuz oldu. Belki Tatvan devlete de sabah çok erken gidersen M. Emin beyin sekreteri sıra verebilir oradaki işleyişi bilmiyorum. İnşallah bu şekilde gidip randevu bulabilirisn.
Bir yerlerde denk gelmeyi çok isterim belki bir randevu günü denkleşiriz 🥰

Canım benim geçmişte 2 kaybı olan bir insan olarak söylüyorum, Allah'ın verdiğinde de vermediğinde de hayır vardır. Sen duanı et ve Yaradana sığın, tevekkül etmekten, ona bırakmaktan başka şansımız yok. Emin ol Allaha bıraktığın her şey daha güzel ilerliyor. Progestan olayına gelince dr tepkisine ben daha çok şaşırdım şu an, daha önce göründüğüm ne kadar dr varsa verdi bana, kanama olursa ya da düşük tehlikesi varsa engelleyici etkisi olduğu için veriyorlar. Hatta benim dr gebelik oluşmadan önce rahmi hazırlamak için bile verdi. Bunca insanın yanılma ihtimali bilmiyorum yani bu dr'dan daha mı fazla. Sen hiç üzülme, akacak kan damarda durmaz, bebeğin sağlıklıysa zaten seninle kalacaktır annesi.. Bunları da düşünüp kendini yıpratma, akışına bırak sadece 🥰
Öyle ya güzel düşünüp güzel dualar etmek ve hayırlısını dilemekten başka çare yok. Sağlıkla huzurla gelsin bebeklerimiz. Benim progestana dair tek bir fikrim bile yok cidden. İnşallah guzel seylere vesile olsun fitiller de totomdaki progestan acısı da 😅
Sakince yatıp kendini sıkmadan ders caliscam ön lisansa az kaldı 🥳

Hanimlar 25 haziranda transfer oldum. 5. Haftada kese gorduk. Bugun 6+4um kanamam oldu camasirimda gordum. Ped taktim pedime hic bulasma olmadi ama peceteyle silince cok acik pembe renk gordum. Kendi drum yoktu baska bi dr a gittim. Alttan muayene etti. Kesen sekilsiz yuksek dusuk riskin var dedi. Ama kalp atisinida duyduk. Basina boyle birsey gelen varmi. Moralim cok bozuk...

Selamlar, burayı pek takip edemiyorum bu aralar, umarım herkes iyidir 😇
Tabloya ekleneyim ben de E elektroforez (grubu devraldığın için teşekkürler)
Yaş 33
1.çocuk
Sat 31 mayıs
Kese 4+5
Kalp 5+5
Cinsiyet tahminim yok 🤭
İstanbuldayım
Tahmini doğum 4 mart
Ama şubat olacaktır o, sağlıkla inşallah

Merhaba 🥰 kalp atışını karından mı duydunuz acaba

Kızlar bugün çok garip bir gündü. Son birkaç sayfayı okuyamadım umarım herkes iyidir.

Sabah doktora gittim. Elhamdülillah 4+5te keseyi gördük, ultrasonda 5+4 olarak görünüyor. Öğleden sonra çok fena kipkirmizi kanamam geldi. Baya adet ağrısı başladı bende apar topar acile gittik. ADET GÖRÜYORMUŞUM kızlar.🥺🥺🥺 Doktorun gözleri açıldı. Ben de şok oldum elbette. Bebek yerinde duruyor güzel de tutunmuş yerine dedi, bu adet kanamaniz dedi.
Ben bu hamileyken adet görme olayını şehir efsanesi sanıyodum. Çok sık rastlanan bir durum olmadığını söyledi doktor.
Veeeee ikinci bir olay ki rahmin içinde bir kese var, bir tane de sol yumurtaligin içinde kese var. Bu kese olarak görünen ya bir bebek ya da şu an adet görmene sebep olan yumurta dedi. Şu an bunu bilemiyoruz. Hem iç hem dış gebelik mevzusu gibi bir şey. İnşallah böyle değildir.
Beta HCG 5535ten 8500e yükselmiş bir miktar az yükselmiş bu da düşündürdü biraz.
3 doz progestan iğne yaptı, progestan fitil verdi. 1 dk bile ayağa kalkma dedi 🥺 inşallah bebeğim iyidir kızlar lütfen dua edin dualarınızı bekliyorum🙏🏻
Geçmiş olsun dert erme bak doktor da demiş iyi tutunmuş diye bunlar olağan şeyler gerekli önlemleri de almış. Salı günü bende kalp atışı için gittim doktorun bana verdiği ultrason görüntüsünde 1 adet daha boş kese var ama doktor hiçbir şey söylemedi acaba o nedir diye taktım bende

Geçmiş olsun dert erme bak doktor da demiş iyi tutunmuş diye bunlar olağan şeyler gerekli önlemleri de almış. Salı günü bende kalp atışı için gittim doktorun bana verdiği ultrason görüntüsünde 1 adet daha boş kese var ama doktor hiçbir şey söylemedi acaba o nedir diye taktım bende
Çok teşekkür ederim ☺️ vallahi bu kese muhabberleri çok garip keşke emin olmadan söylemeseler. Varsa da kesinleşince söyler inşallah doktorun.
Sabah kendi doktoruma gittim bu sefer de rahim içinde 2 kese görüyorum ama biri kanama alanı da olabilir diyo. Ee yani şimdi ikiz mi değil mi diye de düşünemem cidden. ikiz üçüz ne oluyosa artık sağlıkla ömürle gelsinler 🙏🏻💖

X