Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Henüz almadım ben. 3+5teyim ilk hamileliğim okuduğum makaleler otizm bulguları çok düşündürüyor içim içimi yiyor birkaç gündür 🥺
Öyle olsaydı şuan Türkiye’nin yarısından fazlası otizmli çocuk olurdu. Oğlum 6 yaşında hiçbir şeyi yok 😁 maşallah❤️ kesinlikle kulak asmayın. Folik asit çocuğum omurilik gelişimi vs için çok çok önemli. Hatta o kadar önemli ki gebe kalmadan en az 3 ay önce başlanmalı.

Folik asit kullanımı ile ilgili ne düşünüyorsunuz kullanacak misiniz :anneadayı:
İlkin kullanmadım ama sürekli takip yaptık kan değerlerimi bu seferde kan değerlerim doğrultusunda kullanıp kullanmayacağıma karar vereceğim çünki ne kadar sade bir hamilelik okadar sağlıklı olacağını düşünüyorum dışardan alınan takviyeleri her doktor tavsiye etmeyebiliyor bende böyle bir yol buldum

Buarada mesela ben hamile kalmadan üç ay önce folik asitten zengin gıdalarla beslendim değerlerime doktor bakınca kullandınmı dedi hayır dedim oda çok şaşırdı
Doğal yollarlada artırabilirsniz
Tabi şuan düşükse kullanmamak için direnmeninde manası olmaz☺️

Öyle olsaydı şuan Türkiye’nin yarısından fazlası otizmli çocuk olurdu. Oğlum 6 yaşında hiçbir şeyi yok 😁 maşallah❤️ kesinlikle kulak asmayın. Folik asit çocuğum omurilik gelişimi vs için çok çok önemli. Hatta o kadar önemli ki gebe kalmadan en az 3 ay önce başlanmalı.
Maşallah sağlıkla yaşasın oğluşunuz🍀 biraz daha araştırma yapayim bakalım teşekkür ederim tecrübeleriniz için 💖

Buarada mesela ben hamile kalmadan üç ay önce folik asitten zengin gıdalarla beslendim değerlerime doktor bakınca kullandınmı dedi hayır dedim oda çok şaşırdı
Aynen mesela ben çok yeşillik tüketen biri değilim. Ya aslında sağlıklı beslenirim meyve-sebze, protein ağırlıklı. Paketli ürün abur cubur asla tüketmem. Ama yeşilliği çok az tükettiğim için folik asitli takviye olarak almayı gerekli buluyorum

Ben de hamile kalmadan önce aynı şekilde beslendim. Şu anda da folik asitten zengin gidalara devam ediyorum. Doktorum henüz folik asit için bir şey demedi. Sonraki gidişimde konuscam, heyecandan sormayı unuttum 😂

Maşallah nasıl yine heyecanlı oluyormu😊
Buarada emziriyorsanız devam etmeyi düşünüyormusunuz
Açıkçası çok heyecanlı değilim etrafımdaki negatif insanlar psikolojimi çok bozdu ruhsal olarak iyi hissetmiyorum. Kızımı çok istedim 2 yıl sonra hamile kaldım kızıma. Yetemeyeceksin kızın senden uzak kalacak ilgilenemeyeceksin vs vs. Emriyorum ama 10 gün takip yapıldı ve zayıflıyor süt yaramıyor az geliyor sanırım iki ay 1 kilo 3. Ay 750 gram almıştı kilo alımı gayet iyiydi. Hamile kaldıktan sonra düştü kilo alımı Allahtan fark ettik. Mama vermeye başladım ama çok reddediyor bugün ilk günümüz. Yine emziriyorum memede probiyotik varmış onu alır dedi doktorumuz. Zaten 3 aya sütün kesilir dedi. Çok kötü hissediyorum kendimi bu kadar istemişken kızımı şuan ona sanki haksızlık yapıyo gibi geliyo. Ama rabbimden gelene ne yapabilirim diye de düşünüyorum oda benim evladım. Çok düşkünüm kızıma oda bana çok düşkün doğduğu günden beri insan ayırt ediyor benden başkasında durmuyor baba dahil. Nasıl olacak ona yetemezsem kahroluyorum. Bugün bebeğimin aç olduğunu öğrenince çok ağladım biberonla zorla mama verirken çok ağladım umarım bu buhran kalkar üstümden karnımdakinin de suçu yok. Minicik kalbi atıyor burdayım anne diyor oda evladımız

Açıkçası çok heyecanlı değilim etrafımdaki negatif insanlar psikolojimi çok bozdu ruhsal olarak iyi hissetmiyorum. Kızımı çok istedim 2 yıl sonra hamile kaldım kızıma. Yetemeyeceksin kızın senden uzak kalacak ilgilenemeyeceksin vs vs. Emriyorum ama 10 gün takip yapıldı ve zayıflıyor süt yaramıyor az geliyor sanırım iki ay 1 kilo 3. Ay 750 gram almıştı kilo alımı gayet iyiydi. Hamile kaldıktan sonra düştü kilo alımı Allahtan fark ettik. Mama vermeye başladım ama çok reddediyor bugün ilk günümüz. Yine emziriyorum memede probiyotik varmış onu alır dedi doktorumuz. Zaten 3 aya sütün kesilir dedi. Çok kötü hissediyorum kendimi bu kadar istemişken kızımı şuan ona sanki haksızlık yapıyo gibi geliyo. Ama rabbimden gelene ne yapabilirim diye de düşünüyorum oda benim evladım. Çok düşkünüm kızıma oda bana çok düşkün doğduğu günden beri insan ayırt ediyor benden başkasında durmuyor baba dahil. Nasıl olacak ona yetemezsem kahroluyorum. Bugün bebeğimin aç olduğunu öğrenince çok ağladım biberonla zorla mama verirken çok ağladım umarım bu buhran kalkar üstümden karnımdakinin de suçu yok. Minicik kalbi atıyor burdayım anne diyor oda evladımız
canim yaa Allah kaldiramicaginyükü kullarina vermezmis. cok iyi anliyorum seni, icindeki o muhakemeyi durduramicaksin da belki. ama hep güzel düsün iyiyi cagir..

Merhaba 7 haftalık olduk. Sağ kasığıma doğru böyle bıçak kesmesi tarzında anlık ağrı girip çıkışıyor sizde de böyle anlık kasık ağrısı oluyor mu? Kanamam yok ,çok açık sarı renkli ara ara akıntım oluyor ama sık değil.

Merhaba 7 haftalık olduk. Sağ kasığıma doğru böyle bıçak kesmesi tarzında anlık ağrı girip çıkışıyor sizde de böyle anlık kasık ağrısı oluyor mu? Kanamam yok ,çok açık sarı renkli ara ara akıntım oluyor ama sık değil.
Benim de arada oluyor bu. Dayanilmaz bir agri ve kan olmadigi surece dert etmemiz gereken bir sey yok gibi anladim ben. Umarim oyledir💕

Ben şu an bu hislerde olduğunuz için size çok üzüldüm. Bir annenin vicdan muhasebesi her zaman oluyor. İçiniz rahatlar mı bilemiyorum ama kızım 3 yaşında olmasına rağmen bende bile var o his. İster istemez bebekle ilgilenirken büyüğe yetemediğim anlar olacak. Kreşten almak zorunda kalacağım ve benimle evde kalacak. Büyüğün hayatından çalıyormuşum hissi oluyor bende de bazen. Bu şekilde hissetmeniz çok normal, yıpratmayın kendinizi. İki yavrunuz da etkilenir. Allahın takdiri böyleymiş demek ki..

Benim de oluyor sanırım rahim büyüyor alan açılıyor o sebepten. Vücut uyum sağlamaya çalışıyor. Yakında alışacak❤️ kanama olmadığı sürece sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Enfeksiyon da yoksa problem yok

Merhaba 6+4 😊 benim de bugün olmaya başladı

Ben şu an bu hislerde olduğunuz için size çok üzüldüm. Bir annenin vicdan muhasebesi her zaman oluyor. İçiniz rahatlar mı bilemiyorum ama kızım 3 yaşında olmasına rağmen bende bile var o his. İster istemez bebekle ilgilenirken büyüğe yetemediğim anlar olacak. Kreşten almak zorunda kalacağım ve benimle evde kalacak. Büyüğün hayatından çalıyormuşum hissi oluyor bende de bazen. Bu şekilde hissetmeniz çok normal, yıpratmayın kendinizi. İki yavrunuz da etkilenir. Allahın takdiri böyleymiş demek ki..
Tabiki öyle rabbim nasip ediyorsa vardır bi bildiği

Canım 3+5 te nasıl anladın hamileliği ?
Gerçekten çok ilginçti. Reglime 2 gün kala kaset test yaptım dedim silik çıktı. halsizlik koku hassasiyeti ne varsa başlamıştı ilginç bir şekilde. Bir yandan heveslenmemek için ihtimal vermemeye çalışiyordum. İşte ertesi gün sabahında ağır ishal ve mide bulantısı ile uyandım, acile gittim serum taktılar. Orda kanda çıktı reglime 1 gün kala ☺️

X