Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşım sigara içiyor ve bırakmayı denediği halde bırakamadı ve kendisini çok kötü etkiledi bu. doktor en sonunda madem öyle tamam bırakma dedi. son ana kadar doğuma gidene kadar sigara içti ve 3 tane maşallah sağlıklı çocuğu var. hiç sıkıntı yaşamadı. elbette sigara içelim vs demiyorum ama bu en basit örnek yani. bazı insanlar kahveden öcü gibi kaçıyor ya da zararlı şeylerden. ben hiç içmiyorum vs diyorlar sanki bi insanın yavrusunu annesinden çok biri düşünebilirmiş gibi. yani ben o yüzden abartılmadığı sürece herşeyin kararında olmasından yanayım. hamileyim diye kendime dünyayı dar etmiyorum. mesela bugün iş çıkışı profiterol alacağım canım çekti oh gidip çayla mis gibi yerim. :)

dr um düşecek, sağlıksız bi gebelikse ne yaparsan yap engel olamazsın dedi. ama sağlıklıysa ve düşmeyecekse ne yaparsan yap düşüremezsin dedi. yani bence psikoloji çok önemli :)
Ben de ayni sekilde dusunuyorum, normalde cok panik bir insanimdir ama hamile kaldigimi ogrendigim an cok kasmicam dedim kendime. Her sabah kahvemi iciyorum, canim tatli isteyince yiyorum, karides kalamar yengec icin farkli dusunceler var ama gecende canim cekti, bir iki tane yedim. Zaten asil onemli olan sey miktarlari, bir kere dip baligi yedigimizde ya da iki uc bardak cay- gazli icecek ictigimizde bir sey olmayacak aslinda.

Benim tüp bebek 2 ay zaten evdeydim çok bunaldım çok . Yemek yiyememek ayrı evde durmak dinlemek ayrı yordu. Psikojik olarak çöktüm . Aslında memleketime gidesim var 9 saat yol arabayla . Orası yeşillik temiz hava kesin bana iyi gelir ama doktor izin verir mi bilmiyorum 🤷‍♀️ çok bunaldım . tabiki Rabbim evlat nasip ettiği için şükürler olsun. Ama bulantı çok zorladı yemek yapamamak vs. :KK43:
Beni de bulanti cok zorluyor ne yapcam bilmem normalde mesela benim hamur isi yememem gerek ama yagli sulu seyler yiyince cikwriyorum kati kati yemem lazim mecbur ekmek yiyorum kraker vs

Hiç mi içiniz almıyor bulantıdan mı yiyemiyorsunuz
ya tatlı çikolata düşüncesi içimi dalgalandırıyor :KK43: az önce hafif ekşili armut yedim sanki dünyanın en güzel şeyiiiii
Hahah illaki o seccek yani ya iyi sizinkiler konusuyor bebekleriyle benim esim hala alisamadi sanirim bazen opuyo bazen unutuyo 😀😀 kalp atisini 5+4 iken duymustuk diyo bu kadar kucuk seyin kalp atisi mi olur kaydetmisler bir ses diyordu 😀😀😀
hahhah deseydin o minicik kalp kalbimizin 2 katı atıyorrr :halay:

Ben de ayni sekilde dusunuyorum, normalde cok panik bir insanimdir ama hamile kaldigimi ogrendigim an cok kasmicam dedim kendime. Her sabah kahvemi iciyorum, canim tatli isteyince yiyorum, karides kalamar yengec icin farkli dusunceler var ama gecende canim cekti, bir iki tane yedim. Zaten asil onemli olan sey miktarlari, bir kere dip baligi yedigimizde ya da iki uc bardak cay- gazli icecek ictigimizde bir sey olmayacak aslinda.
Senin mide bulantin oluyor mu canim ?

Evet canim.Benim bulantilarim devam esimde diyor biraz havan degissin tatile gidelim diye nasil gidicem bilmiyorum evde de kotu oluyorum iyice sen nasil oldun ?
Ev değişikliği iyi olabiliyor ben evimden tiksiniyorum tek odada yaşıyorum
Keşke çıkabilsem burdan diyorum
Aynıyım işte eziyete devam

Ev değişikliği iyi olabiliyor ben evimden tiksiniyorum tek odada yaşıyorum
Keşke çıkabilsem burdan diyorum
Aynıyım işte eziyete devam
Ben de bir odadan asiri tiksiniyorum kokusundan orda bulantilarim baslamisti otururken beyin onu kodladi herhalde simdi hic o odayi goresim yok en sevdigim sivi deterjan kokusuna bayiliyordum asla sevmiyorum daha camasir atinca ogurme geliyor cok farkli

Arkadaşım sigara içiyor ve bırakmayı denediği halde bırakamadı ve kendisini çok kötü etkiledi bu. doktor en sonunda madem öyle tamam bırakma dedi. son ana kadar doğuma gidene kadar sigara içti ve 3 tane maşallah sağlıklı çocuğu var. hiç sıkıntı yaşamadı. elbette sigara içelim vs demiyorum ama bu en basit örnek yani. bazı insanlar kahveden öcü gibi kaçıyor ya da zararlı şeylerden. ben hiç içmiyorum vs diyorlar sanki bi insanın yavrusunu annesinden çok biri düşünebilirmiş gibi. yani ben o yüzden abartılmadığı sürece herşeyin kararında olmasından yanayım. hamileyim diye kendime dünyayı dar etmiyorum. mesela bugün iş çıkışı profiterol alacağım canım çekti oh gidip çayla mis gibi yerim. :)

dr um düşecek, sağlıksız bi gebelikse ne yaparsan yap engel olamazsın dedi. ama sağlıklıysa ve düşmeyecekse ne yaparsan yap düşüremezsin dedi. yani bence psikoloji çok önemli :)
Katılıyorum ve ay kimsenin canı çeksin istemem ama ben de bugün profiterol yedim 1 tane 😅 Ortak zihin mi oluşturduk nedir belirli günler belirli yiyeceklere düşüyoruz

Ben de bir odadan asiri tiksiniyorum kokusundan orda bulantilarim baslamisti otururken beyin onu kodladi herhalde simdi hic o odayi goresim yok en sevdigim sivi deterjan kokusuna bayiliyordum asla sevmiyorum daha camasir atinca ogurme geliyor cok farkli
İlk bebeğin mi
Aynıları bendede var hiç birşey güzel kokumuyor ve duvarlardan bile iğrenç kokular geliyorum inanmıyorlar

Katılıyorum ve ay kimsenin canı çeksin istemem ama ben de bugün profiterol yedim 1 tane 😅 Ortak zihin mi oluşturduk nedir belirli günler belirli yiyeceklere düşüyoruz
bigün patates günüydü şimdi profiterol hahha benim canım başka bişey çekti de söylemiyimmm hahah canı isteyen olur gerçi ulaşılamıcak bişey değil de :)

İntergeni önerecek sanırım doktorum. 19 unda ikili tarama için gideceğim. O zaman detaylı konuşuruz ama ben firmayı bilgi almak için aradığımda cihazlarının yurt dışında kullanılan cihazla aynı olduğunu söylemişlerdi. Sen konuştun mu doktorunla?
Bilmediğim için soruyorum Eğer fetal dna ya bakılacaksa ikili yine de yapılıyor mu acaba ? Gerek görüyorlar mı ?

Bilmediğim için soruyorum Eğer fetal dna ya bakılacaksa ikili yine de yapılıyor mu acaba ? Gerek görüyorlar mı ?
Gerek yok aslında bildiğim kadarıyla ama doktorum yine de ikili taramayı yapmak istedi. Hatta Ankara'da düzen laboratuvarı var ya, onun sonuçlarına çok güvendiği için kanı orda vermemi istedi. Kendisi muayene edip ikili tarama için gereken verilerle oraya gönderecek beni. Aynı gün kan tahlilimi vereceğim ve laboratuvar o verilerle raporlayacak.

Gerek yok aslında bildiğim kadarıyla ama doktorum yine de ikili taramayı yapmak istedi. Hatta Ankara'da düzen laboratuvarı var ya, onun sonuçlarına çok güvendiği için kanı orda vermemi istedi. Kendisi muayene edip ikili tarama için gereken verilerle oraya gönderecek beni. Aynı gün kan tahlilimi vereceğim ve laboratuvar o verilerle raporlayacak.
Peki dna testinin sonucu ne kdar sürede çıkar dediler tahmini Çok soru sordum ama

X