Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar ben aranızdan ayrılıyorum bugün perinatolojiye gittim 10+6 haftalık bebeğimde kistik higroma var komple vücudu su toplamış % 5 yaşar ve çok hasta bir bebek hemen sıvı alıp inceleme yapacaklar sonra da gebelik sonlanacak çok üzgünüm dünyam başıma yıkıldı ama Allah’ın takdiri ondan geldi yapacak bişey yok sizlere sağlıklı bir doğum süreç dileyip hepinizin güzel kalbinden öpüyorum Allah’a emanet olun 🤲🏻😢
Canım benim Allah yardımcın olsun. Rabbim tez zamanda hayırlı sağlıklı bebekler nasip etsin 🤲🏻🙏🏻

Kızlar ben aranızdan ayrılıyorum bugün perinatolojiye gittim 10+6 haftalık bebeğimde kistik higroma var komple vücudu su toplamış % 5 yaşar ve çok hasta bir bebek hemen sıvı alıp inceleme yapacaklar sonra da gebelik sonlanacak çok üzgünüm dünyam başıma yıkıldı ama Allah’ın takdiri ondan geldi yapacak bişey yok sizlere sağlıklı bir doğum süreç dileyip hepinizin güzel kalbinden öpüyorum Allah’a emanet olun 🤲🏻😢
Allah hem kolaylık hem sabırlar versin 🤲🏻 bu son değildir inşallah bu güzel süreci en kısa zamanda tekrar yaşar bu yaşadıklarını unutursun çok daha geç farkedilebilirdi aralık grubumuz da bebeğin hastalığı son haftalarda farkedildi doğuma alındı ama yapacak bişey yoktu hastalıklıydı bebek çok şükür ki sürecin çok ilerlemedi farketti doktorlar hepimizin imtihanı farklı yerlerden geliyor üzülme 💐

Kuzu senin sınırda sanırım. Benim baktırdığım yerde referans değeri 74-100 arasiydi
benim referans 70-105 yazıyor canımm. benim 98 :KK43:
Gunaydin kizlar :)
Yogun bir tempoda calistigim icin aksam yemegi hazirlayacak uzun vaktim olmuyor maalesef. Eve vardigimda tum enerjim bitmis oluyor ve sadece uzanmak istiyorum... Bebegimin iyi beslenemeyeceginden korkuyorum siz nasil idare ediyorsunuz bu durumu?
ben de hazır buzluktan köfte vs alıyorum yapıyorum ya da sebze tavuk öyle geçiştiriyorum. Çalışınca zor oluyor
Selam kızlar. Kan değerlerine doktorunuz bebeği gördükten sonra mı baktı?
keseyi gördü tahlil istedii
canım aksam tatlı falan yedıysen ondan oyle cıkmıstır.senınkıde normal bence.ılerde bıdaha baktırırsın her ıhtımale karsı.
Tatlıdan tiksindim yiyemiyorumm

Başın sağ olsun :KK43: Kendine iyi bak, Allah'a emanet ol inşallah.

Aynen oyle diger turlu de surekli kusma oluyor ne yapcaz biz anlamadim
sabredeceğiz yanında yardımcı biri varsa sabretmeye çalış dinlen kus yat ne istiyorsan onu ye
Sorumluluk varsa ilaç mecbur alınıyor ilkinde annem bakıyordu bana ve eve bende yatıyordum ilaç almıyordum o şekilde zaten ileri seviyede faydada etmiyor hiçbiri onuda çıkarıyorsun hemen

Kızlar merhabalar herkese doktorum bana tiroit hapı verdi yükselmiş kullnacaksin diye sabah kahvaltıdan önce onu içmem gerekiyor uyanır uyanmaz midem çok felaket bulanıyor zaten sabah hapı içtim afadersniz ayaktayken bir anda istifra ettim 😔 napicaz böyle bakıyorum herkes aynı dertten muzdarip

Allah hem kolaylık hem sabırlar versin 🤲🏻 bu son değildir inşallah bu güzel süreci en kısa zamanda tekrar yaşar bu yaşadıklarını unutursun çok daha geç farkedilebilirdi aralık grubumuz da bebeğin hastalığı son haftalarda farkedildi doğuma alındı ama yapacak bişey yoktu hastalıklıydı bebek çok şükür ki sürecin çok ilerlemedi farketti doktorlar hepimizin imtihanı farklı yerlerden geliyor üzülme 💐
Allah razı olsun 🙏🏻

Benim ikinci gebeliğim de 13.haftada bu yüzden sonlandırıldı. Dün siz yazınca dillendirip de sizi üzmek istemedim. Ama sabahtan beri yazacağınız mesajdaydı aklım. Bana da sağlıklı doğmasını bırakın, doğması bile mucize dediler. Kistik higroma,kalbinde ters a dalgası, mide yok. Neler neler dendi. Çok zor bir süreç. Ben hâlâ aşamadım. Allah yardımcınız olsun. Sizi çok iyi anlıyorum. Konuşup dertleşmek isterseniz sizi her zaman dinlerim. 🌸
Çok teşekkür ederim Allah hepinizden razı olsun sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah rabbim kimseye yaşatmasın çok zor bir durum gerçekten ve nasıl alınacak doğum gibi olacak dediler aşırı bir korku var bakalım

Kızlar benim gibi olan var mı bilmiyorum. Sanki sürekli açım. Kahvaltıdan kalkıyorum 1 saat sonra böyle gözüm dalgalanıyor sanki midem bulanıyor. Kefir içtim. Tam buğday ekmeği yedim midemi tutsun diye. Şimdi fasulye pişiriyorum onu bekliyorum. Ama sanki başım sürekli ağrıyor gibi. Gram halim yok hiçbir şey yapmaya. 🥺

Kızlar benim gibi olan var mı bilmiyorum. Sanki sürekli açım. Kahvaltıdan kalkıyorum 1 saat sonra böyle gözüm dalgalanıyor sanki midem bulanıyor. Kefir içtim. Tam buğday ekmeği yedim midemi tutsun diye. Şimdi fasulye pişiriyorum onu bekliyorum. Ama sanki başım sürekli ağrıyor gibi. Gram halim yok hiçbir şey yapmaya. 🥺
Çoğumuz böyleyiz sanırım🤷🏼‍♀️

Kuzu ben öğünleri böldüm sabah 8-9 gibi kahvaltı ediyorum. Öğlen olmadan 11-12 gibi bir bardak kefir içiyorum. Öğlende öğle yemeği. 4 gibi meyve yiyorum. Aralarda ceviz badem. Akşam olunca da buz dolabına somon falan at. Köfte falan hazirdan bir şeyler çıkarıyorum evde olduğum halde.
Gun icerisinde cok guzel beslenebiliyorum sabahtan yumurta hasliyorum bol yesillik ile kahvalti yapiyorum, oglen ve ogleden sonra da meyve ve kuruyemisle gecistiriyorum acligimi. Aksam yemegi icin besleyici ve pratik ne yapabilirim hic bilemiyorum :KK43:

Hepimiiizzzz aynıyıııııızzzz . Pencereyi kapatmıyorum sonra içeri yemek kokusu geliyor hangi yemek olduğunu anlayamıyorum ama canım onu istiyor kahroluyorum 🤣🤣
Yemekleri benzete benz te elli kere sipariş verdiriyorum eşime kafayı yicem artık . Şu an suda haşlanmış Mısır istiyorum kafayı yicem ayğğğğğ herşeyi yemek istiyorum ben .

Ben de aynı durumdayım. Bacaklarım da güç yok, kendimi taşımakta zorlanıyorum. Akşam eve gidince 15-20 dk uzanıp yemek yapmaya başlıyorum. Ama sadece çorba içebiliyorum akşamları. İlk 3 ay kendini yemek yemek için zorlama demişti doktorum. Zorlarsam zaten istifrar edeceğimi de bildiğim için oluruna bıraktım. İlk 3 ay bebek bizden alıyor zaten, biz halsiz kalmayalım diye kendimiz için beslenmeliyiz ama olmuyorsa da olduğu kadar. Çünkü ikinci trimester da yiyeceklerden tiksinmemiş olmamız daha önemli. Asıl o zaman bebeğin kilo alımı ve gelişimi desteklenecek. Ben kilo almak yerine kilo verdim mesela. İstifrar da taş çatlasa 3 kez etmişimdir, mide bulantım da yok. Sadece aşırı halsizim. Bebeğinin beslenemeyeceği için ilk 3 ay endişe etmene gerek yok. 🌸 Tam onun besleneceği zaman havalar serinliyor olacak, balık sezonu açılacak, kış sebzeleri olacak. O zaman misler gibi beslersin hem kendini hem bebeğini 🥰
Ic rahatlatici yorumun icin tesekkur ederim <3
Surekli aclik hissi var ve hem bununla savasmak hem de acaba yeterince besleniyor mu bebis diye dusunmekten helak oldum inan :)

Cok uzuldum, kocaman gecmis olsun hakkinizda hayirlisini diliyorum Allahtan :KK43:

Hepimiiizzzz aynıyıııııızzzz . Pencereyi kapatmıyorum sonra içeri yemek kokusu geliyor hangi yemek olduğunu anlayamıyorum ama canım onu istiyor kahroluyorum 🤣🤣
Yemekleri benzete benz te elli kere sipariş verdiriyorum eşime kafayı yicem artık . Şu an suda haşlanmış Mısır istiyorum kafayı yicem ayğğğğğ herşeyi yemek istiyorum ben .
ne zaman başlıyor tam olarak bu aşermelerrr :)
ben daha kalp atışını pazartesi duyacağım şuan canımın çektikleri benim boşboğlazlığımdan diye düşünüyorum :KK70:

X