Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

tatlı bir kültürdür. Ben tatlı kadınıyım. Kimse sever sevmez beni ilgilendirmez 😂😂😂😂 ama gel gör ki şeftali yesem için kalkıyor. Tatlının düşüncesi bile midemi bulandırıyor. Hamileliğin em güzel taraflarından biri bu oldu bana ama ekşi ve tuzludan da şişip balon gibi olmasam bari 😂😂😂
Az once tatli istedi cok canim ilk defa bayagi yedim aslinda yememem gerekiyor 102 sekerim nornalde hamilelerin 95 felan olmasi gerekiyormus😔

Benim de ilk doktorum sormadan söylemiyordu. Şimdi Prof a gidiyorum o da herşeyi anlattı ama cinsellik hariç 😁 nasıl soracağım😂
Hocam bişi sorcam diye sessizce yaklaşınca anlıyorlar mxnxmdnsm
tatlı bir kültürdür. Ben tatlı kadınıyım. Kimse sever sevmez beni ilgilendirmez 😂😂😂😂 ama gel gör ki şeftali yesem için kalkıyor. Tatlının düşüncesi bile midemi bulandırıyor. Hamileliğin em güzel taraflarından biri bu oldu bana ama ekşi ve tuzludan da şişip balon gibi olmasam bari 😂😂😂
Aynı dertten muzdaribim, böyle tuzlayıp tuzlayıp yiyim istiyorum 😂😂
Ben kocamı kullandım attım gibi oldu biraz çocuk için 😂😂😂 bu durumdan o muzdarip ahahahah
Kocama diyorum evliliğimizin ilk zamanlarına döndük. (Vaji yüzünden ilişki yaşayamıyorduk) ama diyo şimdi de çok yaptığımız için yapmamız yasak 🤣🤣

Zaten çok pişmanım ve kendimi çok kötü hissediyorum 😢 asla yapmam bir daha asla. Ya zaten çok evhamlı pimpirikli insanım normalde yapmam ama nasıl yaptım anlamadım
Kız üzme kendini hemen ondan bişeycik olmaz. Ben bilmeden spora gidiyordum. Ağırlık kaldırıp cardiolar oooo. Korkma yani içini ferah tut. Bebişin güzel yer yaptı kendine 😍
Kızlar selam
3-4 saattir boğazım acımaya ve kaşınmaya başladı hafif ateş de hissediyorum ne ilaç içebiliyorum ne başka bi şey korkuyorum:KK43:
Önerebileceğiniz bi şey var mı
Geçmiş olsun :KK43: pastil kullanabiliyor muyuz bilmiyorum. Ama karbonatı su da eritip gargara yapabilirsin belki

Kız üzme kendini hemen ondan bişeycik olmaz. Ben bilmeden spora gidiyordum. Ağırlık kaldırıp cardiolar oooo. Korkma yani içini ferah tut. Bebişin güzel yer yaptı kendine 😍

Geçmiş olsun :KK43: pastil kullanabiliyor muyuz bilmiyorum. Ama karbonatı su da eritip gargara yapabilirsin belki
Sağ olasın canımmm aslında ilk gebeliğimde de senin dediğin gibi bilmeden çok ağırlık kaldırıp ağır işler yapmıştım ama bu ikinci zor oldu tüp bebek tedavisi ile oldu çok fazla evhamlı oldum bu süreçte😢 bu sebepten belim fazla ağrıyınca korktum 🥲 bu arada ben de yakın zamana kadar ağırlık kaldırıp cardiolar yapıyordum şuan sanki o sporları yapan ben değilmişim gibi en ufak şeyde yoruluyorum. Desteğin için çok teşekkür ederim ❤️

Hocam bişi sorcam diye sessizce yaklaşınca anlıyorlar mxnxmdnsm

Aynı dertten muzdaribim, böyle tuzlayıp tuzlayıp yiyim istiyorum 😂😂

Kocama diyorum evliliğimizin ilk zamanlarına döndük. (Vaji yüzünden ilişki yaşayamıyorduk) ama diyo şimdi de çok yaptığımız için yapmamız yasak 🤣🤣
Sizde bir ortasını bulun artık 😂

Sağ olasın canımmm aslında ilk gebeliğimde de senin dediğin gibi bilmeden çok ağırlık kaldırıp ağır işler yapmıştım ama bu ikinci zor oldu tüp bebek tedavisi ile oldu çok fazla evhamlı oldum bu süreçte😢 bu sebepten belim fazla ağrıyınca korktum 🥲 bu arada ben de yakın zamana kadar ağırlık kaldırıp cardiolar yapıyordum şuan sanki o sporları yapan ben değilmişim gibi en ufak şeyde yoruluyorum. Desteğin için çok teşekkür ederim ❤️
Ya di miiii şimdi ütü yapıyorum yorulup yarım bırakıyorum 🤣🤣🤣 3 ay bitince inşallah ufak ufak spora başlıcam
Sizde bir ortasını bulun artık 😂
Doktor izin verse 🤣🤣🤣

Az once tatli istedi cok canim ilk defa bayagi yedim aslinda yememem gerekiyor 102 sekerim nornalde hamilelerin 95 felan olmasi gerekiyormus😔
Kıyamam dikkat et beslenmene arada olur o kadar sanırım ya dikkat edince düşer diye düşünüyorum tahlilde hangi şeker olarak çıkıyor bu? Ben aylardır tüketmiyorum sayılır yani benim 100 çıkmış açlık şekerim

Kendimi çok mutsuz keyifsiz hissediyorum gün boyu uzanmak istiyorum evde ki hiç bir işi ellemek istemiyorum iştahım pek yok zaten yemezsem midem çok kaziniyor ve bulanıyor uykularım berbat sanki depresyonda gibiyim
Bu dönem bunları hissetmek çok normal, kendini yalnız hissetme, vücudumuzda hormon fırtınası var şuan ve yeni bir oluşuma alışmaya çalışıyor. Bizler de fikren anneliğe alışmaya çalışıyoruz. Zaman zaman ben de böyle oluyorum, hem de bu bebeği çok istememe rağmen, diyorum yapabilecek miyim, daha beklemem mi lazımdı acaba, hazır değil miydim, bu gibi düşünceler çok normal ve çok kadında görülür ama kadınlar ayıplanacağını düşünüp bunları saklar genelde.
Bu dönemler geçecek, inanıyorum herşey çok çok çok güzel olacak ❤️

Merhabalar kızlar 7 hafta 5 günlük hamileyim lekem geldi hastaneye gittimde kese arkasında kanama alanı varmıs düşük de yapabilirsinn dedi doktorum progestan kullanıyorum vajinal yolla lekem durdu ama doktor halen kanama alanın var dedi sizlerinde başına geldimi hiç 3 çocuğum ilk kez böyle birşeyle karşılaşıyorum bu kanama alanı geçermi kızlar sizce başına gelen oldumu
Benim bir ayi gecti, su an 10+1 im kahverengi akintim devam ediyor. İki tane de kanama alanim vardi gecen hafta , su an kac bilemiyorum🥲 genellikle ilk trimester biterken bitiyormus, onleminizi de almissiniz bol bol dinlenin:)

Kendimi çok mutsuz keyifsiz hissediyorum gün boyu uzanmak istiyorum evde ki hiç bir işi ellemek istemiyorum iştahım pek yok zaten yemezsem midem çok kaziniyor ve bulanıyor uykularım berbat sanki depresyonda gibiyim
Ben de hiç bişi yapmak istemiyorum herseyden midem bulanıo mutsuz değilim ama yatasım geliyor öyle kurutmada çamaşırlar bekliyor gene heryer dağıldı azcık yorulsam kahverengi lekelenmem geliyor zaten işe gidesim yok

Günaydın midesi bulunanlar için haşlama patates önerebilirim . Benim bulantılarımın genelde acıktığımda olduğunu fark ettiğim için hemen bastıracak bir iki çubuk kraker atmam bile iyi geliyor. Onun dışında ekmek (tam buğday daha iyi ) iyi geliyor bana Bazı şeyler vücut almıyor Bazı şeyler de ihtiyacı doğrultusunda sanki çekiyor mesela domates acaba kansızlığım mı var da bu kadar istiyor diyorum Doktor bana vücut bu dönem için katkılı zararlı olucak şeyleri kendi seçer almaz demişti gerçekten de öyle oluyor.Ağır yağlı yiyecekler işlemmiş şeker sindirimi zor besinler istemiyor adeta. Kahve mesela acaba nasıl dayanırım onsuz diyordum. Tiksiniyorum. Vücudumuz her şeyi biliyor ve bizi korumaya alıyor bence. Gerçekten mucizevi bir şey. Sadece yerine uygun besini bulmak gerek. Su içemiyenler buz şeklinde tabi hasta olmamaya dikkat ederek ve salatalık tüketebilirlermiş

Günaydın midesi bulunanlar için haşlama patates önerebilirim . Benim bulantılarımın genelde acıktığımda olduğunu fark ettiğim için hemen bastıracak bir iki çubuk kraker atmam bile iyi geliyor. Onun dışında ekmek (tam buğday daha iyi ) iyi geliyor bana Bazı şeyler vücut almıyor Bazı şeyler de ihtiyacı doğrultusunda sanki çekiyor mesela domates acaba kansızlığım mı var da bu kadar istiyor diyorum Doktor bana vücut bu dönem için katkılı zararlı olucak şeyleri kendi seçer almaz demişti gerçekten de öyle oluyor.Ağır yağlı yiyecekler işlemmiş şeker sindirimi zor besinler istemiyor adeta. Kahve mesela acaba nasıl dayanırım onsuz diyordum. Tiksiniyorum. Vücudumuz her şeyi biliyor ve bizi korumaya alıyor bence. Gerçekten mucizevi bir şey. Sadece yerine uygun besini bulmak gerek. Su içemiyenler buz şeklinde tabi hasta olmamaya dikkat ederek ve salatalık tüketebilirlermiş
Günaydın kızlar bende aynı durumdayım hiç bir şey yapamıyorum sürekli halsizlik ve yatma eğilimi var her şeyden de tiksindim yiyecek bir şey bulamıyorum inanır mısınız hamile kediler gibi banyo yapmış kızımın temiz kokusuna bile tahammülüm yok nasıl bir süreç böyle bilmiyorum kendimin bile kokusuna tahammülüm yok banyodan sonra bile yol da uzun hayırlısı olsun aşırı derecede koku hassasiyeti oluştu bende bu sıcaklarda daha da zor insanlara tahammül edemiyorum:KK43:

Açlık kan şekeri düşük olması sıkıntılı bir durum mu hamilelikte ? Bilen geçiren aydınlatabilir mi?

Eklentiler

• IMG_7075.png
    IMG_7075.png
    137,1 KB · Görüntüleme: 30
X