Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Hala oluyor:KK43: bazen yatakta donerken falan sanci giriyor. Bunu soyledigimde doktorum o akintidan degil hamilelikten dedi😂
Bana dedigi seyleri yazayim; iki tane kanama alanim varmis, iliski, spor, agir kaldirmak, ucak yolculugu ve uzun araba yolculuklari yasak. Gunluk islerime devam edebiliyorum, alisveris yapiyorum, yemek yapiyorum, sehir icinde araba kullaniyorum. Kabizlik icin cok dikkatli ol, kanama alanlarini etkileyebilir ikinmak dedi ve direkt ilac verdi, lif takviyesi, eger ise yaramazsa baska seyler kullan diye bir liste verdi elime.
Kanama alanları durunca kahverengi lekelenme oluyormuş, benim de doktorum aynı şeyleri söyledi. İlk lekelenme 2 saatlik araba yolculuğunda başladı. O an kanama başlamış ve durmuş. Bir de kabızlık olunca özellikle içime gaz sancısı giriyor, bunun farkındayım ama ne bileyim bir panik oluyorum. Kabızlık olmaması bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum. Senin için de kolay yöntem olur belki, ben kırmızı pancarı haşlayıp yiyorum. Çok etkili oluyor. Bir de sabah ekmeğe terayağı sürüp şekerli çay içiyorum. 10 - 15 dk sonrası etki garanti 😂😂.

Çin takvimine bakarken hamile kalınan ay diyor. Son adet tarihi olan ay değil değil mi. Tam döllenmenin olduğu ay değişiyor benim çünkü?
Döllenme olan ay dedi biri bende ona göre baktım zaten son adet tarihini doktorlar karışıklık olmasın diye belirliyor asıl hamilelik döllenme ile başlıyor

Her anne böyle düşünüyor 😊
Sana bir tavsiye vereyim Osman Gönülalı dinle evelallah herseyin üstesinden gelirsin 🥰hala canlı yayınlarına katılıyorum ben pazartesi günleri Allah ondan razı olsun kimseyi elletmedim (herkes dört biryandan ters çevir yok su ver yok hemen yıka ağzına şeker ver dedi) kendi bildiğim gibi büyüttüm herşeyindende anladım çok şükür
Cok tesekkurler canim bakacağım hemen

Benim de bir ay boyunca geldi kahverengi akintim, cildiracagim sandim. Bu hafta kalp atisini duydum ve su an bayaa azaldi. Biraz psikoloji de etkiliyor gibi sanki:) Doktorum birinci trimesterla birlikte bitecek buyuk ihtimalle dedi, yakin bir arkadasimin da aynisi oldu, 13. Haftaya uyandim ve birden kesildi diyor, iki haftaya doguracak:)
Peki kullanmaya devam ettiğin bir fitil oldu mu bu bir ay boyunca? :) ben bu fitili 1 hafta kullanırım geçer sanmıştım da 😅 şu an hala lekelenme görmek sinir ediyo☺️

Canim kalbi durdugunda herhangi bir belirti oluyor mu birsey hissediyor msn olumsuzluk olunca 😔
Maalesef hayır, hiçbir belirti vermiyor, benim 9 haftalıkken kalbi durmuştu o ama 2 gün karın ağrısından kahrolmuştum. Öyle böyle bir ağrı değildi yeminle, nefesimi kesecek kadar şiddetliydi. Sonra kendiliğinden geçti. 3 hafta sonra kahverengi lekelenmem başladı işte o zaman eyvah dedim. 11. Haftanın sonunda lekelenmeyle gittiğimde 9 haftalıkken kalbinin duruğunu ve artık vücudun bebeği attığını söyledi 2 farklı dr. Herkesin bünyesi farklı ne de olsa ama her şeye dikkat etmek lazım, dr ne diyorsa onun sözünden çıkmamak lazım.

Kızlar günde ortalama kaç litre su içiyorsunuz? Az su içtiğimiz de ciddi problemler oluşur mu? Çünkü bazen su içmekte ben zorlanıyorum bulantılardan dolayı.
İdrarının rengi çok koyu sarı olmasa iyi olur canım su içmeye çalış bulantiyla zordur ama vücudunun işleyişi için gerekli. Ben 2 litreye yakin içmeye çalışıyorum

Maalesef hayır, hiçbir belirti vermiyor, benim 9 haftalıkken kalbi durmuştu o ama 2 gün karın ağrısından kahrolmuştum. Öyle böyle bir ağrı değildi yeminle, nefesimi kesecek kadar şiddetliydi. Sonra kendiliğinden geçti. 3 hafta sonra kahverengi lekelenmem başladı işte o zaman eyvah dedim. 11. Haftanın sonunda lekelenmeyle gittiğimde 9 haftalıkken kalbinin duruğunu ve artık vücudun bebeği attığını söyledi 2 farklı dr. Herkesin bünyesi farklı ne de olsa ama her şeye dikkat etmek lazım, dr ne diyorsa onun sözünden çıkmamak lazım.
Ama hani kahverengi lekelenmeden korkmucaktik 😔 çok geçmiş olsun canım rabbim tekrarını göstermesin, yaşatmasin. İnşaallah bebişini kucağına sağlıkla alırsın yaşadığın olumsuz durumları unutturur💖

Ay hanımlar bir haber gördüm istanbul edirnede bebekleri gereksiz köveze aldıkları ve bazılarının ölümlerine sebeb oldukları 😱
Bende başımdan geçeni anlatayım herkes çok tedbirli olsun
Bebeğim 7 günlüktü hafif sarı benizli ve burnu hafif tıkanıyırdu bunlar çok normal di aslında başka hiçbir sıkıntısı yoktu burun temizliği önemli diyip özele gidip temizlik yaptıracaktık gittik doktor bebeğime bakar bakmaz hastaneye alacağım dedi ne nasıl neden dedik şok olduk bişeyi yok illa hastanede kalsın gözetimimde tutacağım dedi bendede annelik duyguları baskın çıktımı yatırmam dedim ozmaan tahlil verşn bakalım dedi verdik eve geldik beni hastane ard ard a aramaya başladı hemen bebeği getirin yatıracağız neyi var dedin sarılığı 22 çıkmış eğer araştırırsanız 22 sarılıkda ne tehlikeler var görürsünüz ben hemen araştırdım ve şok çocuğum resmen engelli olcak bu sırada hastane sürekli arıyor ben ağlamaktan helak oluyorum ailem eşim bebeği ver çabuk diyor benim içgüdüm izin vermiyor hayır diyorum vermem onlar çekiyor ben çekiyorum hastane hiçdurmadan arıyor bu sırada getireceksin o bebeği diye
Ben bağırmaya başlayınca tamam dedi eşim devlete gidelim birde bizim ordada çocuk hastanesine pek gidilmez suriyeliler dolu va diye gidelim dedim gittik baktı doktor gayet sağlıklı dedi durumu ben anlattım tamam tahlil yapacağım geç kenarda bekle bebeğini götürme dedi tamam dedim tabi bu tahliller beni bitirdi lohusa olduğum için heralde iyi değildim sonuç çıktı doktor beni hemen aradı onca yoğunluğun içinde gece yarısı sarılık riskli düzeyde değil bebeğini bol emzir ama ara ara kontrole getir dedi ve ben çok şükür bebeğimi alıp evşme döndüm ogünden sonrada acıdan emziremediğim sahiplenemediğim bebeğimi çok güzel sahiplenmeye başladım🤗
Aklınızda olsun bu durumlar asla tek bir doktora güvenmeyib bebek konusunda

Anladim canim cok gecmis olsun insallah saglikli guzel bir hamileligin olur

Kizlar bu bana mi oluyor sadece acaba ? Mesela diyorum dogunca bakabilecek miyim ? Tutabilecek miyim bir yerini incitir miyim aglarsa ne yapcam vs vs oyle olunca huzursuzluk kapliyor icimi bende mi bir problem var acaba ?
Ay ben de öyle yaa ağlarsa susturamazsam
Canim sen hangi hastaneye gidiyordun doktorun nasil?
Özel rami hastanesine gidiyorum canım. Şu anda memnunum bakıcaz artık 😅
Kızlar günde ortalama kaç litre su içiyorsunuz? Az su içtiğimiz de ciddi problemler oluşur mu? Çünkü bazen su içmekte ben zorlanıyorum bulantılardan dolayı.
Ben 2,5 3 litre içmeye çalışıyorum canım

Yaaa böyle yorumları görünce sakinleşiyorum. Teşekkür ederim paylaştığın için 🥹. Peki arada karnında sancı oluyor muydu? Sancı girince daha çok telaşlanıyorum
Rahim genişliyor bir yandan sancı arada benim de oluyordu Khvetengi leke de zaten eski kan olduğu için İçinde varmış ve atılıyor diye bakmaya çalış. Tabi ultrasona girdikçe bebeğin kalp atışını duydukça rahatlıyor insan bu süreçte ama . Son gittiğim doktor beni çok rahatlatmıştı Bu devam edecek en az 12 haftaya kdar çok görüyoruz Tabiki takip edicez ama telaşlanma diyip sonra üstünde bile durmadı Sende rahat ol Malesef gideceği varsa bu olmadan da gidebilir Risk her zaman var Boşuna kendini yıpratma

X