2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Arkadaşlar selam siz daha öndesiniz tecrübelisiniz diye sormak istedim ben şu an 22 +3 um bebek bazen saga toplanıyor gibi oluyor resmen görüyorum sagda olduğunu ve bugün sanki ortaya toplanmıştı sertlik falan yoktu ama ortada baskı hissettim ve korktum sanki çıkacak gibiydi hemen uzandım ağrım falan yok böyle şeyler oluyor mu size de ya da oldu mu?
Cuma günü kontrolüm bir an önce gelsede artık rahatlasam.
Canım gayet normal geldi bana hareketleri. Hiç merak etme bizimkiler de öyle 🙂

Kızlar hepinize hakkınızı helal edin internet hiç açmadım dünden beri eve gelince wi-fi bağlandi etiketinizi gördüm teşekkür ederim hepinize çok çok evet dün plesnta aşağıda olduğu için ciddi bir kanama geçirdim evde azdı özür dilerim sadece bezim olmuştu ama hastane gitim de muayane olduktan sonra baya geldi yatış verdi plesnta aşağıda oldu için zorlanmışm bebek etrafı raahim etrafinda kanamaya yol açmış gitmeseymisim kaybedecegimi söyledi direk iğne vurdurdu birde eve verdi ve 6 gün hiç kalkmamsm gerektiğni söyledi yanlız ne yaptın bu kadar ağırlık verdin odaları değiştirkn hiç zorlanmadm ama Altan zorlandim tek bir an oldu lütfen plesnta si aşağıda olanlar dikkat edin ağırlık iyi değilmiş hepinize teşekkür ederim inşallah atlatrm dün geceki korkuyu istemiyorum ama birdaha yaşamak bu defa hiç gücüm yok
Geçmiş olsun kuzum bebiş iyiymiş ya şükür gerisi hallolur dinlenerek Allah’ın izniyle

kızlar selam, benim de geçen perşembe aşırı şekilde karnım ağrıyordu. gaz sancısı diye düşündüm. sıcak sular, eşime masajlar, duşuydu, elmasıydı, sodasıydı derken gaz çıkmadı, tuvalete çıkamadım. sanki o gaz çıksa rahatlayacak gibiydim. ama yok.

en sonunda gece 2 gibi acile gittik, hamile olunca kadın doğuma yönlendirdiler. acilde bir kadın doğumcu vardı, bebekte bir sorun yokmuş çok şükür.

3 aylıkken ilk muayenede doktor riskli olmayan bir bölgede 10 mm kadar bir miyom olduğunu görmüştü, kontrolde bu miyomun 5 cm kadar olduğunu gördü doktor. bu ağrı yapıyormuş ve sanırım doğuma kadar bu ağrıyı çekeceğim. bu hafta kendi doktorumla bir muayeneye gideceğim, o zaman doktorla detaylı konuşurum. hamile kalmak isteyen herkesin öncelikle bu tarz kontrolleri yaptırmaları gerekiyor galiba. ağrı kesici de kullanamıyorsun, çok kötü.
Canım bende de miyom var biri 8cm biri 3 cm ve arada öyle bir gaz sancısı varmış gibi bir sancı yapıyor ki dayanılmaz 😣

Kızlar hepinize hakkınızı helal edin internet hiç açmadım dünden beri eve gelince wi-fi bağlandi etiketinizi gördüm teşekkür ederim hepinize çok çok evet dün plesnta aşağıda olduğu için ciddi bir kanama geçirdim evde azdı özür dilerim sadece bezim olmuştu ama hastane gitim de muayane olduktan sonra baya geldi yatış verdi plesnta aşağıda oldu için zorlanmışm bebek etrafı raahim etrafinda kanamaya yol açmış gitmeseymisim kaybedecegimi söyledi direk iğne vurdurdu birde eve verdi ve 6 gün hiç kalkmamsm gerektiğni söyledi yanlız ne yaptın bu kadar ağırlık verdin odaları değiştirkn hiç zorlanmadm ama Altan zorlandim tek bir an oldu lütfen plesnta si aşağıda olanlar dikkat edin ağırlık iyi değilmiş hepinize teşekkür ederim inşallah atlatrm dün geceki korkuyu istemiyorum ama birdaha yaşamak bu defa hiç gücüm yok
Çok geçmiş olsun inşallah tekrarı olmaz dikkat et kendine. Benim de plasenta aşağıda çok korktum şimdi 😰 gün içinde çok yorulunca akşamları alt tarafımda aşırı ağrı acı oluyor çok kasılıyor senin öyle belirtilerin var mıydı canım

Bu haftalarda sürekli değil zaten bebek hareketleri canım endişelenme çok çok uzunca hissetmesen neyse ama hissetmedigin de olmuyormuş. Bende 20. Haftada hissetmiyorum diye endişe edip gittim yersiz çıktı endişem birkaç haftaya daha sıklasir hareketi merak etme
İnşallah dediğin gibi olur 🤲❤️ 2/3 saatte bir olsa yine psikolojik olarak rahatlarım iyi olduğunu bilirim bu hafta detaylıya giricem doktora da bi soriyim bakalım normal mi belki sakin bi bebektir 😄

Arkadaşlar selam siz daha öndesiniz tecrübelisiniz diye sormak istedim ben şu an 22 +3 um bebek bazen saga toplanıyor gibi oluyor resmen görüyorum sagda olduğunu ve bugün sanki ortaya toplanmıştı sertlik falan yoktu ama ortada baskı hissettim ve korktum sanki çıkacak gibiydi hemen uzandım ağrım falan yok böyle şeyler oluyor mu size de ya da oldu mu?
Cuma günü kontrolüm bir an önce gelsede artık rahatlasam.
Ben de epeydir oluyor hı hatta hareket hiç hissetmeden öyle oluyodu ben onu standart hareket sanıyodum. Doktora tarif ettim kendine uygun yeri bulmaya çalışmıştır normal dedi böyle 7/8 saniye falan sürüyor sertlik ve şişlik sonra geçiyor

Gün içinde uzanma şansın az mı oluyor? Çalışıyorsan ve surekli oturuyor ya da ayaktaysan hareketler azalıyor. Ama yan yatınca hemen başlıyor tekmeler.
Evdeyim bu sene çalışmıyorum çok ağır iş de yapmıyorum canım, zaten hareket ederken mutfakta falan hiç tekme hissetmedim. Çok belirgin olarak gece sol tarafa yabda sırt üstü yatarken hissediyorum işte günde 1 kereye fenk geliyor gün içinde endişelenmekten kendimi yiyorum 🥺

Evdeyim bu sene çalışmıyorum çok ağır iş de yapmıyorum canım, zaten hareket ederken mutfakta falan hiç tekme hissetmedim. Çok belirgin olarak gece sol tarafa yabda sırt üstü yatarken hissediyorum işte günde 1 kereye fenk geliyor gün içinde endişelenmekten kendimi yiyorum 🥺
Plesanta önde mi canım benim önde olduğundan çok geç hissettim hareketleri

Ben de epeydir oluyor hı hatta hareket hiç hissetmeden öyle oluyodu ben onu standart hareket sanıyodum. Doktora tarif ettim kendine uygun yeri bulmaya çalışmıştır normal dedi böyle 7/8 saniye falan sürüyor sertlik ve şişlik sonra geçiyor
Aynen ağrı falan olmuyor sertleşip geçiyor sonra çok teşekkürler :)

Canım ayakta iş yaparken bende fazla hissetmiyom hamileyim diye ev işlerini genel yapıyom biliyom evim temiz değil süpürge silme yapıyom yemek bulaşık yorulup sonra uzanıyom uzanınca hissediyom uzanınca hareket ettiğini dr bildiğim için doğru oturmuyorum hiç 😂kıçı kırık gibi hep uzanıyom
bazı günler yorulunca hissetmiyom bence sıkıntı etme iyice büyüdüklerinde hepimiz hissederiz inşallah hatta çok yaramazlar deriz 🤗🌸

Çok geçmiş olsun geçen bende acillik olduğumda senin durumunda bir kadın gelmişti zor bir dönemdesin bol bol yat dinlen bırak geri kalan ne işin varsa kalsın çabucak atlatırsın umarım 🤲🤲

Canım ayakta iş yaparken bende fazla hissetmiyom hamileyim diye ev işlerini genel yapıyom biliyom evim temiz değil süpürge silme yapıyom yemek bulaşık yorulup sonra uzanıyom uzanınca hissediyom uzanınca hareket ettiğini dr bildiğim için doğru oturmuyorum hiç 😂kıçı kırık gibi hep uzanıyom
bazı günler yorulunca hissetmiyom bence sıkıntı etme iyice büyüdüklerinde hepimiz hissederiz inşallah hatta çok yaramazlar deriz 🤗🌸
Ben de işleri saldım :) Zaten bi tık fazla iş yapsam 15 dk dan fazla yürüsem belim ağrımaya başlıyor ben de zorlamak istemiyorum bünyem böyleymiş deyip kabullendim . Amiinn inşallah ❤️ sağlıkla kucaklarımıza alalım bebişleri Rabbim yardımcımız olsun 🥰🥰

Canım bende de miyom var biri 8cm biri 3 cm ve arada öyle bir gaz sancısı varmış gibi bir sancı yapıyor ki dayanılmaz 😣
Ya sana da çok geçmiş olsun. Peki doktorla konuştun mu hiç? Doğum esnasında o miyomları da alabiliyorlarmış. Arkadaşımın kardeşinin başına gelmiş, doğum yaparken almışlar. Ben bir konuşacağım doktorla, öyle bir opsiyonum var mı diye.

Çok geçmiş olsun inşallah tekrarı olmaz dikkat et kendine. Benim de plasenta aşağıda çok korktum şimdi 😰 gün içinde çok yorulunca akşamları alt tarafımda aşırı ağrı acı oluyor çok kasılıyor senin öyle belirtilerin var mıydı canım
Dikkat et ya plesnta çok aşağıda olunca ciddi kanamlar yol açar deedi Dr üstüne basa basa doğrusu bnim Dr sadece sezeryan ihtimalini söyledi hiç kanamn olur demedi deseydi mutlaka dikkat ederdim yok kuzum hiç ağrım olmmadi sadece aşağıda o bölgede bir kez şiddetli bir ağrı Hisetim ama tam dolabı düzeltirken anlık oldu normalde kaskllarimda hep ağrı oluyordu bu tam böyle içimden geldi lavaboya geç gitim gitsem o an anlyacktm kan gelmiş çok az

X