2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Hala iki çocuk annesi olacağıma inanamıyorum bu psikoloji normal mi onuda bilmiyorum aşamadım

Selam cnmm ya dediğin çom mantıklı geldi gaviscon mide asidini dusuruyor dediğin gibi aynen. Ve evet hamurisinden sonra oluyor. Ve yine çok su içiyorum öğünler de de. Dikkat edeceğim bunlara teşekkür ederim cnm

Hala iki çocuk annesi olacağıma inanamıyorum bu psikoloji normal mi onuda bilmiyorum aşamadım
Biz senle damdan düşen anneleriz. Plansız, programsız çat diye geldiler. Etrafıma 1 çocuk gayet yeter diye ahkam keserken, oturmuş bebek hazırlığı yapıyorum Rüyada gibiyim.

Biz senle damdan düşen anneleriz. Plansız, programsız çat diye geldiler. Etrafıma 1 çocuk gayet yeter diye ahkam keserken, oturmuş bebek hazırlığı yapıyorum Rüyada gibiyim.
Valla bende öyle güzel ahkam kesiyordum ki tek çocuk iyidir iki çocuk yapan nasıl cesaret ediyor Allah olmayana versin falan
Kayınvalidem diyo ki al sana tek çocuk iyi oldu
Valla kabullenememekte değil değişik bir psikoloji istenmeyen bebek durumu da değilde şaşkınım endişeliyim

Kızlar bir şey merak ediyorum sezeryan olmaya karar verdiysek bile son haftalarda nst ye sürekli gitmemiz gerekiyor mu_

Canım sen yine şanslısın, genç yaşta yakalandın. Muhtemelen bir yerlerde benim yaşıtlarım torun hazırlığı yapıyorlardır

Kızlar bir şey merak ediyorum sezeryan olmaya karar verdiysek bile son haftalarda nst ye sürekli gitmemiz gerekiyor mu_
Sürekli değil de ara ara bakıyorlar sancı var mı diye. Benim 2 defa bakıldıydı yanlış hatırlamıyorsam.

Canım sen yine şanslısın, genç yaşta yakalandın. Muhtemelen bir yerlerde benim yaşıtlarım torun hazırlığı yapıyorlardır
Bizde 3-4 yıl çocuk düşünmüyorduk yurtdışını gezelim filan diye plan yapıyoruz o sırada bizim bebişin 5 haftalık olduğunu öğrendik biz şok Ama iyi ki de olmuş hayatımıza renk geldi şimdi heycanla bekliyoruz sağlıkla gelsin inşallah :)

Sürekli değil de ara ara bakıyorlar sancı var mı diye. Benim 2 defa bakıldıydı yanlış hatırlamıyorsam.
Teşekkür ederim. Bende spinal sezeryan düşünüyorum muhtemelen normal doğum için hiç cesaretim yok Psikoloik olarak kendimi de hazırlayamıyorum.

Kızım biz evlendikten 9 yıl sonra olmuştu. Gezmenin, tozmanın dibine vurduyduk. 19. yılımızda da oğlum oluyor Bu 9'larda var bir şey ama du bakalım

Valla kizimda ne alsam sorulurdu öyle tatli cicis seylerdi
Renklerde bej gri sevmiyorum
Benim cocuklara yakismiyor :)
Baskili seyler evet
Bende sevmiyorum
Hele gecen bi tane aldim desen sandim
Organikti guya
Bi geldi baski kocaman üstünde yenidogan tulumu bide
Geri yolladım

Bizde pasaportlari yeniledik.
Esimin bi isi vardi o bitmek üzereydi.
Onu bekliyoduk.
Bi suru planlar yapiliyodu
Sonra surpriz yumurta ben burdayím dedi
Her işte vardir bi hayır napalím

Bizim 3. Yılımız bu yıl. 2 yıl rahatça gezdik simdi bakalim bebekler plan yapacaguz
Bebekle Dünya turuna çıkan insanlar var ve hep hayranlık duymuşumdur. Asla kendilerini kısıtlamıyorlar. Biz toplum çoğunluğunda bütün planları bebeğe göre yaparak hata ediyoruz bence. Bebeği plana dahil etmek, daha mutlu anne-baba demek ve dolayısıyla mutlu ailede yetişen daha mutlu çocuklar demek. Bebekle de planlarınızı ertelemeyin bence :))

Normal doğum kadının fıtratında olan bir şey. İnsan bilmediğinden korkar. E tabi bir de yıllardır çevreden duyulan korkutucu doğum hikayelerini işin içine katarsak bilinçaltımızın normal doğuma korkuyla bakması çok normal. Ben iki yıldır bir ebeyi takip ediyorum instragramdan. İki yıldır paylaştığı bütün doğum hikayelerini okudum neredeyse ve normal doğuma bakış açım değişti. Acı eşiği düşük bir insanım ama ona rağmen normal doğum istiyorum ve dua ediyorum hayırlı sağlıklı kolay bir normal doğum olsun diye. Normal doğum candır sezeryan haktır diye bir slogan okumuştum. Herkesin kendi tercihi elbette kim nasıl isterse nasıl rahat ederse onu tercih eder. Rabbim hepimizin hakkında hayırlı sağlıklı ve kolay olanı nasip etsin

Cok dogru aslinda iptal etmedik ama bebek doğsun biraz kendini toplasın sonra hep beraber gideriz diye düşündük.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…