2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Kız aç diye mi tekmeliyor acaba. Bizim minnoş ramazandan beri kıpır kıpır bazen otururken telefon elimde kolumla da göbeğimden destek alıyorum. Bir vuruyor kolumu itmiş gibi hissediyorum. Tamam diyorum sakin ol
Açken de durmuyor tokkende durmuyor bi yerdeysem elimle karnımı kapatmaya çalışıyorum maşallah oğluşuma anasını merakta bırakmıyor hiç

Açken de durmuyor tokkende durmuyor bi yerdeysem elimle karnımı kapatmaya çalışıyorum maşallah oğluşuma anasını merakta bırakmıyor hiç
Ayy maşaallah böyle olsunlar sonra niye hareket etmiyorlar diye kafayı yemeyelim ama doğduktan sonra hayırlı sağlıklı uslu kolay gazsız güzel uyuyan güzel emen bebekler olsunlar amin

kanayan yaram gece yatma pozisyonunu bulmak. ben hamilelikten önce hep yüz üstü yatardım, 3 aya kadar da hep yüz üstü yattım, sonra yüz üstü yatmaya korktum bebeğe bişey olur, sıkıştırırım diye. sonra hep yan yattım ya sağıma ya soluma. sırt üstü hiç yatamam, deniyorum olmuyor. gecede herhalde en az bi 20 defa dönüyorumdur bi sağa, bir sola doğru. ama dediğin gibi sola dönüp yatınca daha rahat uyuyorum. ben hamile yastığı aldım 2-3 hafta önce. onun sayesinde daha rahat uyuyorum. onu deneyebilirsin belki rahat ettirir. sonrasında emzirme yastığı filan olarak da kullanılabiliyormuş. 300-400 lira bişey. alamazsan bacak arana yastık almayı dene, o çok rahat ettiriyor.

Canım Allah korusun inşallah erken doğum olmaz , vaktinde hayırlısıyla sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim Allah yardımcınız olsun inşallah
Ćanm inşallah iyi gidecek her zorlukla bir kolaylık mutlaka vardır inşallah senin bu çektin tüm sıkıntılar ve bebeğini kucağına sağlıcakla vaktinde almana mükâfati olur duam seninle
Canım bir hafta dinlenmiştin kendiliğinden uzamıştı diye hatırlıyorum dinlenirsen gene uzar Allah izin verirse de vaktinde gelir bebiş senin içini ferah tutmaya çalış

Bu kadar kısa sürede nasıl bu kadar değişiklik olabiliyor benimde aklım almıyor çok teşekkür ediyorum ederim güzel dilekleriniz için inşallah bebegimi zamaninda kucağıma alabilirim

Kızlar benim bebis hep yan yatınca hareket ediyor. Hatta hareketini hissetmedigimde hemen yan yatıyorum. Hoşuna mı gidiyor, rahatsız mı oluyor anlamıyorum. Bir yerini acıtıyorum diye korkuyorum açıkçası. Sizlerde durumlar ne?

İnan bu çok önemli biliyorsn bn çok düzensiz ve az hissediyorum hep bir korku bazen diyorum acaba rahatsizmi kontrollerden kaçan birşey mi oldu detaylı da malum 10 dk sürdü iyi düşünmek istyorum şimdiye kadar Dr kötü hiç bir şey demedi ama ne bilm düşünmeden edemiyorum buda beni korkutuyor inşallah normaldir guruba dikkatli bakınca kimse yok bnim gibi galiba bir bnde bu durum var

Yan yatınca hareket etmesi keyfi yerinde olduğuna işaret miş Dr dan dinledim

Bende yeni hissetmeye başladım ve çok düzenli değil benimde hareketler. Dediğim gibi yan yatınca hissediyorum kipirtilari.

Acıtman mümkün değil amniyon sıvısı bu yüzden var. Organların duruş pozisyonun değişmesiyle alakalı daha çok hissediyorsun canım doktorlar hareketsizlik durumunda bişeyler yiyip kan şekerini yükseltip yan yatmayı önerir

Hiç şikayetçi değilim canım.
Bir sorun olsa şimdiye ortaya çıkardı diye düşünüyorum ikilide detaylıda rutin kontrolde. Haftalarımız baya büyüdü. Ki belgesellerde 7 ay hamile olduğunu anlamayanlar falan oluyor denk gelmişsindir. Tamamen kişinin fizyolojisine plesentanın duruşuna Rahime bağlı. Ve her bebişin uyku uyanıklık durumu aynı değil kuzucum.

Benim yan yatınca da hareketleniyor sırt üstü yatınca da kıpırdanıyor. Bebeğin duruşuna göre değişiyordur herhalde.

Canım senin muayene ne zaman doktoruna? Ya evet korkutmadi çok şükür olumlu konuştu ama insanin ister istemez kafasına takılıyor aslında içten içe birsey olmadığını biliyorum ama hamilelik psikolojisi işte. Doktor bir ihtimal de ultrason kaynaklı öyle gözükebilir ama seninki pek öyle durmuyor dedi. Çarşambayı sabırsızlıkla bekliyorum bence sende de herhangi bir şey yok çünkü benim de araştırdığım kadarıyla beraberinde başka sorunlar da olması lazımmış downdan vs. Kaynaklı diyebilmek için. O yüzden gönlünü ferah tut

İnşallah öyledir ćanm bnde iyisi düşünüyorum küçük mucizem Allah'a emanet

benim bayramdan önceki hafta doktor muayenem, onunla konuşmadan bir aksiyon almak istemiyorum. gerekirse, önerirse ikinci bir perinatologa giderim. amniyosentez beni biraz korkutuyor. arkadaşımın dayısı devlette kadın doğumcu, rapor sonucunu ona göndermiştik, raporda bişey yok, korkmasın demişti. 40 yaş ve üstü hastalarda biraz daha hassas davranıyor, riske atmak istemiyor sanırım doktorlar. sen de gönlünü ferah tut. Allah'ın izniyle sağlıkla alacağız kucağımıza bebeklerimizi.

İnşallah canım benim sağlıcakla gelsin hepsi hayırlı haberlerle gelelim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…